Автор Тема: За Венера  (Прочетена 28406 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: За Венера
« Отговор #15 -: Август 31, 2017, 05:50:02 pm »
Заточената планета не си е на мястото, изпратена е на не добро за нея място, тя няма как де се чувства добре и в хармония, освен, ако не положи усилия въпреки мястото на което е запратена и въпреки обстоятелствата.

За по-ясно

Цитат
заточѐние
1. Особено тежко наказание (по време на Турската империя, през някои периоди в Русия), обикн. по политически причини, състоящо се в изпращане в далечни райони при изключително трудни природни и битови условия.
2. Прен. Прекарване при лоши условия, в далечно място.

И абсолютно не е от значение тя каква е, дали е красива или грозна, слаба, дебела, гърбава или изваяна, като статуя, богата, бедна, тя просто не се чувства добре там където е и от тук започва да се опитва да компенсира за своето местоположение и щетите, които то носи, по какъв начин вече зависи от други работи.

« Последна редакция: Август 31, 2017, 09:42:35 pm от wind »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Венера
« Отговор #16 -: Август 31, 2017, 06:13:25 pm »
Не се "чувства" – това не е ли по Луна?

Мога да дам пример с екзалтирала Венера и силно ранена Луна. И с хармонично аспектирана Луна, но афликтирана везнишка Венера – в съвпад с Плутон и квадрат с Марс. Според вас коя се чувства по-зле, а коя по-добре? И в двата случая имаме есенциално силна Венера – и при едната, и при другата е във 2 дом. Екзалтиралата Венера няма афликции – в съвпад с Юрпитер в Риби, който също е силен там. Значи имаме два случая със силни Венери, но при едната Венера е с трудни аспекти, при другата Луната. И има съществена разлика на ниво външна, т.е. афиширана, демонстративна изява и на ниво вътрешна изява, качества на душата, характера.
Говорим за тропикал и стандартна едноизмерна карта, чийто познавателен капацитет, както се знае, е доста ограничен. 20-30% реална познаваемост по натал.  ;)

По мои наблюдения силна есенциално Венера рядко се оплаква от липси по съответните теми. Но и това не винаги има положителна изява, зависи от човека. Има доста гнили ябълки сред тях, но и сред перигринестите също наблюдавам свръхкомпенсации. Дали обаче е по Венера или по друга планета? В изкуствена поза, продиктувана от вътрешна фрустрация и липси, застават друг тип хора, не са от афликтираните венерианци. Афликтирана Луна и неблагоприятен, но поставен на видно място Сатурн ни карат да заемаме неестествени пози. Наблюдавала съм го безброй пъти. Венера в такъв случай може да бъде само едно пикантно допълнение, силна или слаба есенциално.

« Последна редакция: Август 31, 2017, 09:43:24 pm от wind »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За Венера
« Отговор #17 -: Август 31, 2017, 06:27:58 pm »
Хм, и моята Венера е заточена по тропикал, но по друг начин стоят нещата при мен :)

Алена, Водата и Земята са пасивни/женски стихии. Венера в Овен, Скорпион, Дева се виждат различно спрямо Слънцето в Лъв. И въпреки това при всички жени с Венера в посочените знаци нещата не се стоят естествено : и под/в облеклото, и по грима, и в маниера, и "под"/"над "  цената, и  във взаимоотношенията и в отношението, и в уменията, и в предпочитанията. Венера по дефолт не прави нищо, за да привлича, за да я обичат, за да я харесват, защото тя е красивата, възлюбената, талантливата, а  поставена в Овен и в останалите два огнени знака, както  в Дева, и  в Скорпион, Венера е  по-скоро принудена да действа по определен начин, за да се вмести в общоприетото, да е в синхрон с реалността, отколкото да има свободния избор, а тя е автономна по природа. Ние даже нямаме и представа какво наистина желаем, какво искаме, какво ценим, защото сме отдалечени от функцията на Венера, е как тогава другия/-ите да отвърне на нашите интереси, капризи, предпочитания, желания и съответно другия/-ите са обявени за :простаци, тъпаци, не са нашето ниво, култура, ценз, визиуални ефекти-ха, ха. Венера в тези знаци живее в измислен свят със свои правила, ценности, интереси, които само те намират за висши и единствено ценни или пък точно обратното- не притежават индивидуални такива, а копират, онова, което е приемливо за семейната им , социална среда. Бонусът тук е , че никога жената с Венера в тези знаци не остава незабелязана-защо ли, защото винаги е зависима от чуждото одобрение, нищо, че няма да чуете никога да си го признае- абсурд, все пак е Венера ?!?
И аз не си го признавам !  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За Венера
« Отговор #18 -: Август 31, 2017, 06:30:55 pm »
Ретро Меркурий в Дева събуди дефектите по "дефектните" Венери- ха, ха ?  :012:
Вижте, кои си говорим тук и се сещайте, колко сме ...Венери и то периодично.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За Венера
« Отговор #19 -: Август 31, 2017, 06:37:22 pm »
Лили, забавлявам се.
Тук във форума, мисля, отдавна нито продаваме, нито купуваме салам на парче ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2096
Re: За Венера
« Отговор #20 -: Август 31, 2017, 06:38:16 pm »
Хм, дефектът на една Венера е ефект за друга.
Или кой каквото си няма, това поставя на пиедестал.
За мен също връзката с Луната е много съществена.
Защото оттам ми се струва, че тръгва всичко.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Венера
« Отговор #21 -: Август 31, 2017, 11:37:50 pm »
Ние даже нямаме и представа какво наистина желаем, какво искаме, какво ценим, защото сме отдалечени от функцията на Венера,

Това сериозно ли го казваш?  :o :017:

За да сме астрологични, ето една карта с хармонично поставена силна Венера, ако изключим опозицията ѝ с Луната.

Втората карта е за сравнение – доста специфично поставена Венера – хем заточена, хем ретроградна.
« Последна редакция: Септември 01, 2017, 12:00:53 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За Венера
« Отговор #22 -: Септември 01, 2017, 12:18:08 am »
Тези, които сме с не добре поставена Венера. Това е факт и защо, ще цитирам : "Много хора работят усърдно, за да компенсират липсата на самочувствие, близост, любов, развивайки до крайност интелекта си, преследвайки бясно светски успех с цената на всичко останало, залагайки на духа и отричайки тялото, или опитвайки се да впечатлят другите, защото са толкова умни. Но същността на Венера е твърде лична и съсредоточена в самите нас- за разлика от Слънчевия принцип- не може да бъде заместена с даровете на нито една друга планета. Слънцето ни дарява разбиране за смисъла на живота, но какво като разбираме, щом не можем да се почувстваме щастливи и доволни ? Тази същност е в основата на Телец, 2-ри дом и започва с любовта към собственото ни  тяло като източник на удоволствие, красота и удовлетворение.Това се отнася и до простичките  благини на материалния живот- храната, която ядем, леглото на което спим, шампоана, който ползваме, жилището, в което живеем. Чувстваме ли се, достатъчно ценни, за да си доставим удоволствие и радост на най-елементарно ниво." Венера иска да бъде задоволена, а когато не  е поставена добре и знаково, и домово, и аспектно и защото не се вижда, тя не знае как . Ако във времето си позволи да "преследва", собствените си желания, предпочитания, трупайки опитност с повече близост, връзки, разбира се, има(ме) възможност да разберем наистина какво ценим, харесваме, искаме. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Венера
« Отговор #23 -: Септември 01, 2017, 12:24:25 am »
Рени, много обобщаваш. Как така всички, които са със "зле" поставена Венера по Символичния Зодиак, да не знаят какво ценят, какво наистина желаят? Вярно е, че човек понякога се чувства объркан какво иска, но за да не е в състояние да прецени какво представлява ценност и важност за него, трябва да е наистина патологичен случай. Или бавноразвиващ се. Ти в такава група ли си правила твоите наблюдения?

А двете карти, дадени за пример, са интересни за сравнение. Особен интерес представлява първата, като житейски случай.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За Венера
« Отговор #24 -: Септември 01, 2017, 12:30:26 am »
В първата карта Венера не е хармонично  поставена с тази опозиция към Луна, но е тронова, което смекчава и това че е източна, и е в полупункта на Слънце-Плутон мисля. Колкото и да носи тенденции към любовни триъгълници, другите да я приемат като егоистична, суетна, да се държи майчински или майката да е наложила модел на поведение, конфликт/ревност между майка- дъщеря, да е отдалечена от баща си, въпреки това, ще може да се справя с всякакъв тип съперничество и ще получава това, което може да вземе, стига да не търси онова, което иска- Юпитер е куинконкс към Венера.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Венера
« Отговор #25 -: Септември 01, 2017, 12:34:15 am »
Двете карти са на мъже.

Не е така, случаят е почти патологичен. Стана късно, може утре да разкажа за какво става въпрос. Със сигурност има изненада.  ;D
« Последна редакция: Септември 01, 2017, 12:36:30 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За Венера
« Отговор #26 -: Септември 01, 2017, 12:37:15 am »
Лили, аз никъде не съм коментирала конкретна карта-това са общи положения и без да уточняваме, е ясно за всеки ?  :)
Ти качи карти и аз тълкувах с коментар конкретно една от тях, това вече е различно.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Венера
« Отговор #27 -: Септември 01, 2017, 12:38:49 am »
Е, аз не съм казала, че е в тази карта обобщаваш. Но прочитът не е верен.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За Венера
« Отговор #28 -: Септември 01, 2017, 12:40:22 am »
Щом са на мъже тълкуването е различно,  предположих, че са на жени. Нищо нека да стои коментара ми. Ще разгледам картата като принадлежаща на мъж. :)

Аз не съм видяла, че картите са маркирани за мъже. Мое недоглеждане.
« Последна редакция: Септември 01, 2017, 12:43:01 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Венера
« Отговор #29 -: Септември 01, 2017, 12:42:24 am »
Напротив – и в двете карти съм оставила знака на Марс, което предполага полова принадлежност.
Затрила съм само имената им поради съображения за поверителност.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui