Автор Тема: За Венера  (Прочетена 28389 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Венера
« Отговор #195 -: Декември 19, 2017, 04:54:20 pm »
При мен има голяма разлика между имиджа в социума и лицето вкъщи. У дома съм семпла, непретенциозна, но не занемарена. В социума – стилна, скъпа, но без престорен и превзет маниер, без прекаляване и демонстрации. Сред всички грижи за красотата предпочитам поддържаща такава, а не целяща "лъскава опаковка", т.е. издухани коси, силен грим, атрактивен маникюр и други женски трикове.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2096
Re: За Венера
« Отговор #196 -: Декември 19, 2017, 06:48:45 pm »
Аз съм със знакова опозиция Луна Рак - Венера Козирог.
Работата и кариерата никога не са ме вълнували, винаги съм отказвала по- отговорна и по- ангажираща заетост. С радост бих работила нещо от вкъщи или пък бих се занимавала само с домакинство.
Вчера до мен чакаше автобус една жена и по телефона разказваше за току- що миналия им банкет. Искрено се забавлявах като слушах как влязла като кралица, как я огледали със злоба, как била най- хубавата, кое колко струвало, роклята от сатен как й стояла и т.н .Като я погледнах, ми стана още по- смешно .
Вкъщи съм рошава, по спортно и задължително удобно облекло и при неочаквано звънене на вратата често ми се налага да се посреша . :85:
Не ходя на фризьор за прически освен за подстригване, не ползвам ролки, маши и преси, къс , обикновено червен , маникюр и удобни дрехи в спортно- елагантен стил.
Много държа на естествения външен вид, втриса ме от дълги остри нокти с камъчета и неонови цветове, както и от коси с половин флакон лак и вафли или твърди букли.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Венера
« Отговор #197 -: Декември 19, 2017, 07:08:50 pm »
Като се сетя за фирменото коледно парти в последната ми официална работа, чак смях ме напушва. Парад на суетата. Цял отдел девойки специално бе отишъл на професионален гримьор, не само за прически и маникюр. Същата работа и за рутинни профилни снимки за корпоративния сайт – повечето млади дами бяха с професионален грим, за да се снимат, аз бях от малкото изключения. Да не говорим с каква жлъч и злоба и в нашия, уж по-интелигентен отдел, се обсъждаха новите боти и тоалети на други колежки.  :043: 
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: За Венера
« Отговор #198 -: Декември 20, 2017, 08:03:56 am »
Забелязвали ли сте, че жените с квадрат Луна/Венера сякаш се стремят да съчетаят и двете роли – да успява и в кариерата, в социума и същевременно да се справя отлично в домакинството? Сякаш има засилено желание да блеснат едновременно и на двата фронта. Отвсякъде да е жена, откъдето и да я погледнеш. Наблюдавам и опозиции, там е по-различно. Обикновено клони повече към единия полюс.

Квадратурите според мен, както е споделила и Алена, тежко изживяват семейните задължения. Аз имам тригон луна венера, почти точен и за мен важи това, което си наблюдавала, Лили. Но при мен амбицията за социума е и заради Сатурн на асцедента.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Венера
« Отговор #199 -: Декември 20, 2017, 09:57:25 am »
И аз трудно изживявам домашни задължения, особено за досадни битовизми. Но и това е част от живота. Амбиция за реализация в социума наистина имам доста изявена, по-силна е от желанието за реализация като майка и съпруга, но не съм и кариеристка. Обяснявам го със Сатурн в кулминиращия знак, в тригон със Слънцето. И Юпитер, и Сатурн са ми над хоризонта, сравнително близо до ъглите.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За Венера
« Отговор #200 -: Декември 20, 2017, 01:57:36 pm »
Твърдите аспекти Луна- Венера или същите в незавиден статус противопоставят чувството за стил като удобство vs чувството за оценка и красота, така човек иска да  е център на внимание, макар че го отрича, като компенсира чувството си за малоценност. По-силно това е изразено при нас жените, в което има резон, освен това Венера в последните 20 г е ретро  предимно в знаци, където трудно изразява природата си. Ако попитаме кога за последно Венера е минала близо до Земята( което го прави на всеки 52 г) може да тълкуваме астрологично защо Венера и иззела ролята на Юпитер и Сатурн ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: За Венера
« Отговор #201 -: Декември 20, 2017, 02:23:12 pm »
Твърдите аспекти Луна- Венера или същите в незавиден статус противопоставят чувството за стил като удобство vs чувството за оценка и красота, така човек иска да  е център на внимание, макар че го отрича, като компенсира чувството си за малоценност. По-силно това е изразено при нас жените, в което има резон, освен това Венера в последните 20 г е ретро  предимно в знаци, където трудно изразява природата си. Ако попитаме кога за последно Венера е минала близо до Земята( което го прави на всеки 52 г) може да тълкуваме астрологично защо Венера и иззела ролята на Юпитер и Сатурн ? :)
Кога за последно Венера е минала близо до Земята?Благодаря Рени.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За Венера
« Отговор #202 -: Декември 20, 2017, 02:51:48 pm »
Кога за последно Венера е минала близо до Земята?

Не знам, Сафо, но ще се поинтересувам. Астрономически факт е, така че може да се провери. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: За Венера
« Отговор #203 -: Декември 20, 2017, 03:52:12 pm »
Не знам, Сафо, но ще се поинтересувам. Астрономически факт е, така че може да се провери. :)
В редки случаи Венера може да се види непосредствено преди изгрев и непосредствено след залез в рамките на един ден. Това е възможно, когато планетата е максимално отдалечена от еклиптиката и същевременно е възможно най-близко до Земята. При това положение в едно от земните полукълба (или Северното или Южното) тя ще може се наблюдава два пъти в рамките на един ден. За последен път в Северното полукълбо това се е случвало на 29 март 2009 г., а за последен път в Южното полукълбо — на 19 август 1999 г. Събитието се повтаря с период от 8 години.
Може би е това?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За Венера
« Отговор #204 -: Декември 20, 2017, 03:58:33 pm »
 Сафо, това е за видимостта на 5-те най-ярки планети, за което споменаваш. През 2012г. Венера премина пред Слънце, а кога е била най-близо до Земя, ще трябва да се провери в някой астрономически сайт, щом е на всеки 52 г , значи последното такова преминаване е било в наши дни и е било свързано с някои от известните катаклизми на 20 в или началото на 21 в. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: За Венера
« Отговор #205 -: Декември 20, 2017, 04:03:13 pm »
Сафо, това е за видимостта на 5-те най-ярки планети, за което споменаваш. През 2012г. Венера премина пред Слънце, а кога е била най-близо до Земя, ще трябва да се провери в някой астрономически сайт, щом е на всеки 52 г , значи последното такова преминаване е било в наши дни и е било свързано с някои от известните катаклизми на 20 в или началото на 21 в. :)
Ще потърся,Благодаря Рени. :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За Венера
« Отговор #206 -: Януари 04, 2018, 09:36:57 pm »
В момента Венера е невидима. Усещате ли го?

Да, като желание да се грижа, да поддържам  външния си вид, да съм приятно-чаровна в отношенията в по-близък аспект; може и да е илюзорно, но усещам някаква студенина в близките отношения, но сигурно и аз такава да излъчвам. Но, пък се радвам на откровеност от някои, която досега ми е спестявана, мислейки си, че така ще ме спечелят-не. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2096
Re: За Венера
« Отговор #207 -: Януари 04, 2018, 09:56:16 pm »
При мен Венера мина ДЦ , направи опозиция на Луната ми и седмодомства.
Вероятно защото природата й ми е позната, но напоследък усещам още по- добро приемане и симпатия от околните, онези двамата, дето ги направих на две стотинки и изхвърлих от живота си, , ежедневно ми правят метани с обещания да свалят звезди :57:
Днес получих и много неочакван подарък- сет на световноизвестна модна марка. С персоната не поддържаме  близки отношения, но е като знак на благодарност за грижите ми за неин близък.
Иначе нямам никакво желание за лично разкрасяване, отлагам даже боята и подстригването , но пък вътрешно се чувствам доволна и нямам необходимост от това.Освен това откак Венера е Сатурнова , забелязвам как устоявам на изкушенията нови дрехи и чанти . Направо чудо! :85:
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: За Венера
« Отговор #208 -: Януари 04, 2018, 11:10:56 pm »
Аз не усещам нещо различно, може би защото Венера е в съвпад с нат.Меркурй, а тр.Юпитер и Марс са в съвпад с наталната ми Венера.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Венера
« Отговор #209 -: Януари 05, 2018, 10:54:15 am »
Не я усещам по-различно от преди, може би в някоя по-интимна връзка би се усетило влиянието.
Само мога да кажа, че при мен видимо се охлади ентусиазмът за харчене, след като през последните два месеца изгърмях с доста пари за ремонт, обзавеждане и декориране. Сега съм в другата крайност - скръндза.  ;D
Вече се усеща ефектът от липсата на поръчки през последните три месеца. Общо взето бях айляк и обърнах внимание на наболели битови проблеми, но се налага да си преразгледам бюджета. И да продължа с ремонта поетапно, а не да се изхвърлям с големи вложения наведнъж.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui