Автор Тема: За Венера  (Прочетена 28719 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За Венера
« Отговор #60 -: Септември 01, 2017, 11:44:09 am »
А какви проблеми има? И за майката малко повече, ако може

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: За Венера
« Отговор #61 -: Септември 01, 2017, 11:49:29 am »
Това и аз дълго време го въртях с тази Луна и Сатъра...
В пубертета са и били инжекции за нередовен цикъл и оттам впоследствие и увреждат леко Щ.Ж. Но това не и повлия да изкара лека бременност и леко раждане.
Майката си е добре, работи, живее, здрава е. Повече в какъв смисъл? В добро положение с щастлив брак, с хубава работа. Не зная какво повече да кажа

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Венера
« Отговор #62 -: Септември 01, 2017, 12:04:15 pm »
Във втората карта няма тронова Венера – поне по Тропическия Зодиак, който масово се използва.

В първата карта не Венера е проблем, а Луната. Между три малефика се намира, партилен съвпад със Сатурн. Проблемите ѝ, каквито и да са, въобще не се дължат на Венера – по Луна/Сатурн са. Тук обаче негативното влияние може да бъде омекотено – Луната и Сатурн ва в силен дом, по сидерал са в знак на екзалтация на Сатурн. Сатурн е Лагнеш – управлява изгряващия знак.

На ниво психика/менталност може и да действа – дотук не съм видяла карта на жена, в която този съвпад да не се е проявил, било то и само знаков. Но като изцяло неблагоприятен, на пръв поглед, не бих го определила. С прецесия АС е граничен и ако е Козирог, Луна/Сатурн са в кулминиращия знак. Това е много силна позиция и в случая имаме Sasa Yoga – специално достойнство за Сатурн, а той е и Лагнеш. Мисля, че дори ако този съвпад ѝ е носил житейска проблематика, крайният резултат ще е добър.  Ако се гледа по терми, трябва да е в някоя от хубавите – на Юпитер или Венера, пак на границата. Но сега виждам, че са в опозиция със Слънцето и ретро Меркурий /с прецесия/ – това би могло да даде и по-чувствителна психика, нервна система. Проблемът с щитовидната жлеза може да се е появил и на стресова, нервна почва. Ако е изпитвала силно безпокойство, тревожност, ако се е чувствала потисната или неуверена. Не бих определила вътрешния ѝ живот за хармоничен. Но и това няма нищо общо с Венера.

При втората карта тройният съвпад на Венера, Меркурий и Юпитер в 9 дом от изгряващия знак наистина изглежда добър. И Луната е силно поставена. Проблеми създава опозицията на Марс и Сатурн в 4/10.

Така че не бих казала, че може да се направи оценка за живота, изявите и ценностите на натива само според позицията на Венера или която и да било друга изолирана планета.

« Последна редакция: Септември 01, 2017, 12:41:26 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: За Венера
« Отговор #63 -: Септември 01, 2017, 01:18:14 pm »
Във втората карта няма тронова Венера – поне по Тропическия Зодиак, който масово се използва.

В първата карта не Венера е проблем, а Луната. Между три малефика се намира, партилен съвпад със Сатурн. Проблемите ѝ, каквито и да са, въобще не се дължат на Венера – по Луна/Сатурн са. Тук обаче негативното влияние може да бъде омекотено – Луната и Сатурн ва в силен дом, по сидерал са в знак на екзалтация на Сатурн. Сатурн е Лагнеш – управлява изгряващия знак.

На ниво психика/менталност може и да действа – дотук не съм видяла карта на жена, в която този съвпад да не се е проявил, било то и само знаков. Но като изцяло неблагоприятен, на пръв поглед, не бих го определила. С прецесия АС е граничен и ако е Козирог, Луна/Сатурн са в кулминиращия знак. Това е много силна позиция и в случая имаме Sasa Yoga – специално достойнство за Сатурн, а той е и Лагнеш. Мисля, че дори ако този съвпад ѝ е носил житейска проблематика, крайният резултат ще е добър.  Ако се гледа по терми, трябва да е в някоя от хубавите – на Юпитер или Венера, пак на границата. Но сега виждам, че са в опозиция със Слънцето и ретро Меркурий /с прецесия/ – това би могло да даде и по-чувствителна психика, нервна система. Проблемът с щитовидната жлеза може да се е появил и на стресова, нервна почва. Ако е изпитвала силно безпокойство, тревожност, ако се е чувствала потисната или неуверена. Не бих определила вътрешния ѝ живот за хармоничен. Но и това няма нищо общо с Венера.

При втората карта тройният съвпад на Венера, Меркурий и Юпитер в 9 дом от изгряващия знак наистина изглежда добър. И Луната е силно поставена. Проблеми създава опозицията на Марс и Сатурн в 4/10.

Така че не бих казала, че може да се направи оценка за живота, изявите и ценностите на натива само според позицията на Венера или която и да било друга изолирана планета.
Браво Лили, страхотен анализ!

Казвам по картите, че да не се трупат.

Първата карта със заточената Венера- на жената всичко й върви на късмет и с лекота в живота. По Венерените теми- стилна, с присъствие, винаги е облечена с вкус и винаги към дрехите има аксесоари подходящи за тях. Може да се държи страшно простовато, но може да е дама "от-до". Ревнива е, но го прикрива и много се владее. "Ако е изпитвала силно безпокойство, тревожност, ако се е чувствала потисната или неуверена. Не бих определила вътрешния ѝ живот за хармоничен." - абсолютно вярно! Но въшно нищо от това не личи. Всичко се изживява на вътрешна основа.
Втората карта- големи проблеми с майка алкохоличка, липсващ баща. Жената по моя мнение е мързелива, егоист и иска всичко за себе си. По Венерените теми- много пари се харчат за козметика, която според мен е непосилна  ;D Харчат се пари за маркови дрехи, но за съжаление няма никакъв стил. Носи се разпуснато, развлечено, съчетанието на различните дрехи не  е добре подбрано и няма никакъв вкус. Обича всичко лъскаво и натруфено.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Венера
« Отговор #64 -: Септември 01, 2017, 01:25:14 pm »
Корея, няма карта. Не си прикачила прикачен файл, пробвай пак.  :)

И друг път съм давала за пример една карта, на жена. Екзалтирала Венера по двата Зодиака – в края на Риби по тропикал. В хубав дом – 9ти от изгряващия знак. А в сидералната карта – екзалтирала Луна и екзалтирала Венера, в щастливи домове – 11ти и 9ти. Луната е Лагнеш. На Асцендента обаче има Сатурн в опозиция със Слънце в 7 дом.

По Венера няма нищо – нито специални таланти, нито вкус, нито приятна външност, нито финес, нито вътрешна красота. Но ринеше мъже /сексуални партньори/ с лопата, само че ниска беше летвата. Изключителна безразборност в отношенията с противоположния пол – и младо, и старо... всякакви. С някои поради симпатия, с други поради меркантилни интереси и стремеж към връзкарство. Социална проституция. Много яко избиваше комплекси с тази опозиция в изгряващия знак.

Отношенията с майката не бяха добри, особено през пубертета и младите години. Чак се стигаше до омраза.
Впоследствие улегна в брак с една студентска любов, имаше хепи енд накрая. Премести се от дълбока провинция в по-голям град, на по-хубаво място, измъкна се от капана на бедността. За нея мога да кажа, че животът ѝ стана по-добър и уреден на около средна възраст, след между 30 и 35. Когато символично "узрява" Сатурн. Има късна /първа/ бременност – на 38, сега е майка на момиченце. В продължение на няколко години в брака не успяваше да зачене. Между другото при нея Юпитер се намира в кулминиращия знак., дневна карта – Слънцето е около ДС, но още не е залязло. И бракът беше сключен точно, когато имаше дир. МС в съвпад с нат. Юпитер в края на 10 дом, или прогресия – вече не помня. Интересно е да се отбележи, че 10 дом отговаря именно за средна възраст, която според античните астролози идва малко по-рано – към 30 и нататък /тогава и средностатистическата продължителност на живота е била по-кратка/.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За Венера
« Отговор #65 -: Септември 01, 2017, 01:25:18 pm »
Родопис, в първата карта Венера в Овен се изразява много ярко, независимо, но по много чаровен начин, умее да привлича внимание, подкрепа и доверие от всички, нищо че понякога може и да минава "като валяк " през тях, само и само да е на нейната. Като че ли все шокови ситуации привлича или попада, може и да има физически белези, полага усилия за физическата си външност.
Във втората карта Венера в Телец се изразява според обстоятелствата и се интересува от физическия свят, там демонстрира "силата "си, когато има с кой да я сподели. Ако не са оценени творческите й и/или социални изяви   нужди, желания, може да се отдаде на мързел, безразборни връзки, хапване.Ю
И в двете карти има твърд аспект между Венера и Луна, което не е позволява жената естествено да изразява женската си природа.

Лили благодаря за показалеца, тези дни  съм разсеяна.  :08:
Пак е добре поставена Венера в Близнаци, макар и не тронова,, но ще променя тълкуването си. В търсене на "идеалната любов' може да оправдава своите (без) действия, емоции и драми. Тогава има знаков секстил Венера- Луна, заедно със съвпада Меркурий/Юпитер, първо тя се мисли, че света/ другите са й задължение и второ мисленето й определя предпочитанията й. Тя знае как да го каже, за да получи.
« Последна редакция: Септември 01, 2017, 02:08:55 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Венера
« Отговор #66 -: Септември 01, 2017, 01:28:53 pm »
Втората карта- големи проблеми с майка алкохоличка, липсващ баща.

Хм, интересен случай. Тогава ще пробвам да я разгледам по-задълбочено, стана ми любопитно откъде идват тия проблеми. На прима виста картата не изглеждаше зле. По сидерал има силна Луна /собствен знак/ в 11 дом – домът, който сбъдва желания. Понякога и дава блага, за които нативът не е положил усилия, те просто си идват и често посредством други хора. Но за това трябва да се анализират връзките с други планети и домове. При комбинация на 2, 7, 11 съм забелязвала отчетливо такъв момент, особено ако участва и управителят на изгряващия знак /или изгр. терма/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: За Венера
« Отговор #67 -: Септември 01, 2017, 01:33:40 pm »
Родопис, в първата карта Венера в Овен се изразява много ярко, независимо, но по много чаровен начин, умее да привлича внимание, подкрепа и доверие от всички, нищо че понякога може и да минава "като валяк " през тях, само и само да е на нейната. Като че ли все шокови ситуации привлича или попада, може и да има физически белези, полага усилия за физическата си външност.
Във втората карта Венера в Телец се изразява според обстоятелствата и се интересува от физическия свят, там демонстрира "силата "си, когато има с кой да я сподели. Ако не са оценени творческите й и/или социални изяви   нужди, желания, може да се отдаде на мързел, безразборни връзки, хапване.Ю
И в двете карти има твърд аспект между Венера и Луна, което не е позволява жената естествено да изразява женската си природа.
"Като че ли все шокови ситуации привлича или попада, може и да има физически белези, полага усилия за физическата си външност."-не е попадала в шокови ситуации, има завиждащо спокоен живот и наистина каквото поиска "идва" с лекота при нея. Както се казва не се напъва за нищо. Не мога да кажа, че полага усилия за физическата си външност, поне по мое мнение не виждам да го прави. Иначе за другото си права, да има чар и присъствие, умее не само да привлича внимание, а и да е център. Но има и маалко лицемерен нрав и обича да забърква интриги.
По втората карта пак казвам по мързелива жена аз не съм виждала! Хедонизъм отвсякъде. Ако има кой да  й сдъвчи храната, че да не се напъва ще е чудесно. Обича да си угажда и то много. С килата имаше проблеми, сега в момента като, че покрай Юпитер се взе в ръце и някакви режими следваше. Никакво творчество не проявява. Може би заради СЛВ в пети дом ще се прояви по-късно.
« Последна редакция: Септември 01, 2017, 01:35:25 pm от rodopis »

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: За Венера
« Отговор #68 -: Септември 01, 2017, 01:34:33 pm »
Хм, интересен случай. Тогава ще пробвам да я разгледам по-задълбочено, стана ми любопитно откъде идват тия проблеми. На прима виста картата не изглеждаше зле. По сидерал има силна Луна /собствен знак/ в 11 дом – домът, който сбъдва желания. Понякога и дава блага, за които нативът не е положил усилия, те просто си идват и често посредством други хора. Но за това трябва да се анализират връзките с други планети и домове. При комбинация на 2, 7, 11 съм забелязвала отчетливо такъв момент, особено ако участва и управителят на изгряващия знак /или изгр. терма/.
Лили в 11-ти дом е ЮЛВ, облаква се от болки в гърба. Може ли Луна в Лъв да ги даде? Егото...
« Последна редакция: Септември 01, 2017, 01:37:21 pm от rodopis »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Венера
« Отговор #69 -: Септември 01, 2017, 01:48:42 pm »
Струва ми се, че тук опозицията на Марс и ретро Сатурн мъти водата. Десети дом е вторият по значение след изгряващия знак. И тук имаме Марс извън хайз /дневна карта/. Сходяща опозиция със Сатурн. По ведическата – в накшатра, която носи обрати, трудности, предизвикателства в живота. Много натоварен 4 дом, ако гледаме по модерната.

Интересното е, че Луната при нея е много добре поставена. Венера също - минава в собствен знак, троен съвпад с Меркурий и Юпитер в 9 дом. Меркурий е Лагнеш. Венера обаче е в Плеядите. Има вероятност да е невидима – намира се в лъчите на Слънцето, но без специализиран софт не може да се каже със сигурност. Според начина, по който я описваш, има вероятност наистина да е била невидима в момента на нейното раждане. С тази карта не бих казала, че ѝ липсва късмет във финансовите дела. Меркурий и Юпитер би следвало да са в Рохини – това е доста успешна накшатра, носи и по-изявен материализъм, склонност към охолен живот. Там има влияние на Алдебаран.

Картата щеше да е доста успешна, ако не беше тази опозиция на Марс и Сатурн в горна и долна кулминация. Обикновено опозиция на светило с малефик или на два малефика в ъглови домове преобръща ситуацията, дори в привидно добра карта, с потенциал за успех, лекота. Все пак в живота трябва да има някакъв баланс. В нейния случай, ако не беше тази опозиция в ъглови домове, би се получило символично "преяждане с шоколад". Понякога едно малефично влияние може да изиграе ролята на уравновесяващ фактор.

Като спомена за силно Его, ако трябва да се върнем към стандартния модерен прочит, все пак има светила във фиксирани знаци, допълнително за това допринася и конфигурацията им с Плутон. Лъв и Телец са знаци, в които егото е най-силно изявено. Изключително добре си гонят личните интереси и в това отношение могат да бъдат доста упорити, амбициозни, последователни. При тях алтруизъм в чиста форма, извън лоялността към клана и семейството, извън малкия им личен свят, е много рядко явление. Не съм виждала да се разпиляват и да прахосват време, енергия и ресурси за други хора, особено за някоя по-голяма група, общност. При тях е по-застъпен личният мотив.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: За Венера
« Отговор #70 -: Септември 01, 2017, 01:49:46 pm »
rodopis, твоята Венера как е поставена?
//да го имам предвид като чета оценъчните ти коментари, че знаеш - различни призми, различни гледни точки;

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Венера
« Отговор #71 -: Септември 01, 2017, 01:53:38 pm »
Във втората карта Венера не е в Телец, нали работите по тропикал. Няма тронова позиция.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За Венера
« Отговор #72 -: Септември 01, 2017, 01:58:30 pm »
Родопис, значи и по твоите карти се потвърждава твърдението за силно поставена и не така добре Венера. Апропо, според мен, все пак, живота на жената от карта 1 не тече така леко и като идилия, нищо че така изглежда на външен план. Компенсира с активност, ангажираност, аспекта с Юпитер помага да се справя с предизвикателствата, така че хората да я виждат винаги усмихната, успяла, даже и надарена.
Благодаря, за картите.  :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: За Венера
« Отговор #73 -: Септември 01, 2017, 02:04:12 pm »
rodopis, твоята Венера как е поставена?
//да го имам предвид като чета оценъчните ти коментари, че знаеш - различни призми, различни гледни точки;

За мен коментарите на rodopis са изключително субективни. ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: За Венера
« Отговор #74 -: Септември 01, 2017, 02:08:55 pm »
^да, такива са, затова ми стана любопитно оценките/ценностите на каква Венера четем.))

//Малко встрани, но си преглеждах картите и:
Дали (по-)добре поставена Венера при гей мъж (ще) го направи bottom, т.е. дали Венера определя женския архетип в гей двойка и/или всичко е до мерене на марсовете? И съответно - в женска гей двойка, дали марсовете стават по-важни?