Автор Тема: За другите неща  (Прочетена 129019 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #90 -: Ноември 10, 2017, 05:53:02 pm »
Добрият приятел се познава не когато си на завидна социална позиция, имаш много възможности.

Добрият приятел се разпознава, когато изпаднеш зад борда, при това трайно. И особено когато вече няма какво да се вземе от теб. Тогава има най-ефективно преброяване на пилци.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: За другите неща
« Отговор #91 -: Ноември 10, 2017, 05:55:44 pm »
Мирабела, готин аватар. Свила си се в черупката, но ядеш от ябълката на греха.  :012:

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: За другите неща
« Отговор #92 -: Ноември 10, 2017, 05:56:29 pm »
Щото прилича на сърце, затова го сложих. :012:

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: За другите неща
« Отговор #93 -: Ноември 10, 2017, 06:28:32 pm »
В кой знак и накшатра ти попада Арудха лагна ?

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: За другите неща
« Отговор #94 -: Ноември 10, 2017, 07:58:42 pm »
В Телец, в 5-ти дом.
Отчита ли се градус при пресмятането на Арудха лагна? Не знам как се смята този градус. Джаганатха Хора не ми показва градус на AL. Няма как да ти кажа за накшатрата така.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: За другите неща
« Отговор #95 -: Ноември 10, 2017, 08:36:40 pm »
Да, и аз сега видях, че няма. Другите лагни имат, накшатрата на арудха я няма. Предполагам защото представлява отражение на знак/дом или планета. Вероятно въпроса ми е некоректен.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #96 -: Ноември 10, 2017, 08:45:28 pm »
И аз никъде не съм попадала на инфо, че АЛ има градус и накшатра. Тя се определя спрямо позицията на Лагнеш в натала. Обаче не съм чела дали се взема същият градус. И в програмата го няма като опция.

При мен е в Лъв в Д1. Откакто Раху мина оттам, още от миналата година разбуни духовете.  :043: :lol_hitting:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За другите неща
« Отговор #97 -: Ноември 10, 2017, 09:37:21 pm »
Мирабела, ненужно често се извиняваш "за другите неща"- така не се става Водолей. Ти си с акцентиран 12-ти дом, нормално е същия да ангажира ежедневния ти ритъм, но е желателно да се научиш да разграничаваш къде свършваш ти и къде започват другите, това като за оста 12-6. Тр.Сатурн предстои да те накара да поемеш тази отговорност в предстоящите 3 г. Ти имаш твърд аспект към 12-ти дом, когато това е така, е показател , че натива се бори признание, искаш да бъдеш призната, припозната с природата на Венера, но все следваш изискванията на Сатурн ? Ако това ще ти е полезно-Слънце Риби тригон Нептун 4/12-ти, свързан с 10-ти, превърнах кошчето за душевни отпадъци в професионална заетост. Изход винаги има, при теб-алтернатива.  Това с "качването по главата" е за хора, които си търсят причина да оправдаят не-моженето си, липса на авторитет, овладяване на положението, неувереност в себе си, а същите се възпитават/градят. На 4-5 г. майка ми ми каза :'" с плач нещата не се оправят" . Непрекъснато го проверявам във времето и с годините- вярно е, иска се повечко от "Аз съм ". Защо не пробваш, Луната ти има нужда от авантюра, а не  от номенклатура ?!/  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: За другите неща
« Отговор #98 -: Ноември 10, 2017, 09:50:47 pm »
Няма да се справя да съм професионално кошче за душевни терзания. Евала ти правя, Рени, че го можеш. Това не е за мен. Но до скоро бях непрофесионално такова. В един момент осъзнах, че не ми е приятно. Някакси преди не ми пречеше/тежеше, но повече не ми се получава приятелската психотерапия в големи дози. Сигурно с годините съм натрупала повече разочарования или просто се превръщам в егоистка. :012:

И аз това си повтарям, като изпадна в неприятно положение/състояние - "с плач нещата не се оправят". Казвам си, че вместо да губя време в плачене, оплакване и вайкане е по-конструктивно да помисля за решение на проблема.

Кажи за авантюрата за Луната ми. Какво имаш предвид?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За другите неща
« Отговор #99 -: Ноември 10, 2017, 09:51:50 pm »
А, Рени, я кажи плаченето и тръшкането как се оправят?

Мирабела, ама вярно бе, кажи едно твърдо "не"

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #100 -: Ноември 10, 2017, 10:15:42 pm »
При мен проблемът е, че лесно "прихващам" чужди психични състояния. Гореспоменатата колежка като ми се развика по телефона – не на мен, а споделяйки трудната си ситуация, чак ми се образува топка в слънчевия сплит и започна да пулсира. Минаха няколко часа, а все още усещам тежест и продължавам да мисля за нейната ситуация. А и като ми се говори на високи тонове и свръхемоционално, изнервям се и аз и спирам да мисля адекватно. Освен да съжаля човека в такъв случай, да цъкам с език и да викам "ужас" друго не мога да предложа, някое по-адекватно решение. Едното съжаление не е достатъчно, трябва да се мислят варианти и стратегии на действие. Мрънкащи хора по-лесно изтрайвам, с хора в афект обаче трудно се комуникира. Разликата между двата типа ситуация е, че първите не желаят да я променят, а вторите просто не те чуват. И в двата случая не можеш да помогнеш.

А утре следобед ще съм на гости при една бабка, съседка, да ми излее и тя душата. Ще вляза в ролята на душеприказчик.  :57:

Сатурн вече се гаври с мен – доскоро имах 58-годишна приятелка, сега си имам 75-годишна.  ;D


« Последна редакция: Ноември 10, 2017, 10:29:12 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За другите неща
« Отговор #101 -: Ноември 10, 2017, 10:40:00 pm »
Папи, с много окървавени колена.

Мирабела, дадох просто пример, човек се справя и оцелява само с онова, което е най-силно в него и ако не го прави, защо е тук. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За другите неща
« Отговор #102 -: Ноември 10, 2017, 11:20:18 pm »

Кажи за авантюрата за Луната ми. Какво имаш предвид?

Твоята Луна нали е в огнен знак ?! Тогава защо не й задоволяваш нуждите, присъщи на Огън-я, така че да се чувстваш добре в кожата си ? Двете ти Светила са в хармоничен аспект, даже и да има твърд аспект към същите от други планети , можеш съвсем необезпокоявана да случваш на практика себе си. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #103 -: Ноември 10, 2017, 11:39:20 pm »
Мира, ти вероятно имаш разбираща, толерантна природа, но не толкова съпреживяваща и споделяща. И затова такива натрапници те дразнят, чувстваш се обезкървена. В интерес на истината аз от такива контакти "ограбена" никога не съм се чувствала, тоест когато някой споделя за проблемите си, мрънка, хленчи, бълва жлъч. Имам си доживотен абонамент за такива хора и ситуации, не ми тежи. Проблемът е друг при мен – не уважават личното ми пространство, личното време и започват да обсебват, да изискват цялото ми внимание. Емоционално изтощена от споделени проблеми рядко съм се чувствала, освен ако не е на високи децибели и първосигнално викане. Имах такава приятелка – овенска Луна, Сатурн в Т-квадрат с двете светила. Такива много натоварват, ако им се изплъзне границата. Излъчват тежка енергия. Претенциозни, взискателни, сякаш за всичко им дължиш обяснение. Сега усещам една лекота, откакто не общувам с такива хора, за всяко нещо да те вкарват в обяснителен режим, за да изманипулират ситуацията в своя полза и да се почувстват значими на твой гръб. Не, мерси.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: За другите неща
« Отговор #104 -: Ноември 11, 2017, 07:00:30 am »
Слънце във Водолей е клише и никой под общ знаменател не е длъжен да се вписва чисто в него. Папи и тя e Водолей, но са доста различни с Мирабела като излъчвана енергия и присъствие. При Мирабела има една мекота и ненатрапчивост, съобразителност, дипломатичност. Въпреки ерудираността си, не налага мнението си, а е толерантна към това на отсрещния. Водата й е кът, да се чуди човек откъде такива водни лични характеристики.
Възможно е да има намесен Нептун някъде на някое мидпойнт клонче в цялостната картина, защото само изявен Нептун предполага емпатия, надмогваща личната егоистична природа, фина сензитивност, допускане, мекота, разбиране на другия. Но също и неспазване и неуважение към личните граници, поради лесна възприемчивост, предразполагане и попивателни способности. Емоционалното разтоварване намира своя канал само в хора, които на енергийно ниво те предразполагат да направиш намеса в тяхното енергийно поле, защото са по-допускащи, отразяващи и в известен смисъл действат измиващо.  Предполага по-голям резонанс с тези с по-консуматорски подход, което води до неравностоен обмен на енергия и предпоставки за енергиен вампиризъм. Това не знам доколко може да се коригира, ако си се родил с по-фина сетивност, откликващ. Може да се ограничи обаче желанието  да отдаваш и споделяш без резерви от собствените си ресурси и да се съобразяваш на първо място с това, което е здравословно за теб. Именно заради това човек привлича преоблаващо консуматорски тип, защото е всеотдаен. В такъв смисъл крайностите не са препоръчителни.
« Последна редакция: Ноември 11, 2017, 07:11:11 am от starinthenightsky »