Автор Тема: За другите неща  (Прочетена 128992 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #150 -: Ноември 13, 2017, 12:29:40 pm »
Ти и да слушаш, и на де слушаш – той ако реши, пак ти взема. Но дава трайност – и в успеха, и в неуспеха.

Що се отнася до Хитлер, краят му – поне според официалната версия – не е добър. Ако обаче е успял наистина да забегне и да си изживее живота някъде анонимно, в охолство и без да бъде от никого обезпокояван – евала.

Една позната със Сатурн в първи, Юпитер в десети, Слънце точно над ДС – броя го дневно раждане. Тежка и изпълнена с трудности, лишения, бедност първа половина от живота, някъде около средата на живота ситуацията се стабилизира, животът стана по-добър. Между 30 и 40. Интересно ми е да наблюдавам как се проявяват тия две планети близо до ъглите.

По мои наблюдения Сатурн дава бавен напредък, не дава бърз успех. Но от гледна точка на неуспеха може много бързо да те бутне и да полетиш надолу. Някак в лошото е по-бърз, отколкото в доброто.

А иначе на никой сатурнианец не бих искала да отнемам усещането, че е успял в живота. За мен са важни наблюденията и не върху единични случаи. Вземам някой античен постулат и гледам как работи на практика, в няколко различни карти. Винаги ще има разлики в изявата, но има и прилики.


« Последна редакция: Ноември 13, 2017, 12:43:01 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За другите неща
« Отговор #151 -: Ноември 14, 2017, 10:07:46 am »
Ти и да слушаш, и на де слушаш – той ако реши, пак ти взема. Но дава трайност – и в успеха, и в неуспеха.

Що се отнася до Хитлер, краят му – поне според официалната версия – не е добър. Ако обаче е успял наистина да забегне и да си изживее живота някъде анонимно, в охолство и без да бъде от никого обезпокояван – евала.

Една позната със Сатурн в първи, Юпитер в десети, Слънце точно над ДС – броя го дневно раждане. Тежка и изпълнена с трудности, лишения, бедност първа половина от живота, някъде около средата на живота ситуацията се стабилизира, животът стана по-добър. Между 30 и 40. Интересно ми е да наблюдавам как се проявяват тия две планети близо до ъглите.

По мои наблюдения Сатурн дава бавен напредък, не дава бърз успех. Но от гледна точка на неуспеха може много бързо да те бутне и да полетиш надолу. Някак в лошото е по-бърз, отколкото в доброто.

А иначе на никой сатурнианец не бих искала да отнемам усещането, че е успял в живота. За мен са важни наблюденията и не върху единични случаи. Вземам някой античен постулат и гледам как работи на практика, в няколко различни карти. Винаги ще има разлики в изявата, но има и прилики.



Ти за собствена воля не си ли чувала някога? Проблемите не са проблем,проблем е ти как ще реагираш и как ще се справиш с тях,проблемите са за решаване,а не да ги оставиш да те смачкат. Марс е планетата - това е волята,която аз нямам и всъщност тези постове си ги пиша и за себе си,на мен Марс ми е на нула градуса,Дракониада вярно ми каза,че Марс ми е много плах... Вярвам,че мога да го развия със смело мислене,без Марс няма живот,човек трябва да може да проявява Марс в  живота си и да подчинява обстоятелствата и живота на собствената си воля,а не обратното - да позволява живота и обстоятелствата да подчинят и прекършат волята му.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #152 -: Ноември 14, 2017, 10:22:16 am »
Не ти е чак толкова кекав Марса, Али. В Скорпион по сидерал и подсилен от Раху при това. И даже се води в ъглов дом, ако се разгледа по дом/знак. Незнайно защо обаче много те е наплашил – трудно се справяш с агресията на външния свят или какво?

Познавам страхливи и неуверени хора със силни Марсове – Овен, Скорпион. Даже, бих казала, наплашени. Единият /в Скорпион/ дори имаше лек дефект в говора и като ученик е заеквал, поради някакви страхове, вероятно тормоз от съученици. Другият /в Овен/ все не успяваше да се наложи в професията и живота, а в тях трайно безработна съпруга го мачкаше и му тровеше живота, той насреща гък не може да каже. Марс в Козирог – скандали, арогантност, мачкане на други хора, липса на деликатност, но безгръбначна и зависима позиция в живота, живееше в инерция и се носеше по течението. Има и такъв пример в моята база.

Та ето ви силен Марс.

Силата и волята се виждат не по знака на Марс, доколко е силен или слаб есенциално, а по това как човек успява в живота, как се справя в критични ситуации, във враждебна среда, как си отстоява не само позицията, а и правото на живот. Всичко останало е бла-бла-бла.

« Последна редакция: Ноември 14, 2017, 10:28:15 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За другите неща
« Отговор #153 -: Ноември 14, 2017, 10:30:30 am »
Не ти е чак толкова кекав Марса, Али. В Скорпион по сидерал и подсилен от Раху при това. И даже се води в ъглов дом, ако се разгледа по дом/знак. Незнайно защо обаче много те е наплашил – трудно се справяш с агресията на външния свят или какво?

Познавам страхливи и неуверени хора със силни Марсове – Овен, Скорпион. Даже, бих казала, наплашени. Единият /в Скорпион/ дори имаше лек дефект в говора и като ученик е заеквал, поради някакви страхове, вероятно тормоз от съученици. Другият /в Овен/ все не успяваше да се наложи в професията и живота, а в тях трайно безработна съпруга го мачкаше и му тровеше живота, той насреща гък не може да каже. Марс в Козирог – скандали, арогантност, мачкане на други хора, липса на деликатност, но безгръбначна и зависима позиция в живота, живееше в инерция и се носеше по течението. Има и такъв пример в моята база.

Та ето ви силен Марс.

Силата и волята се виждат не по знака на Марс, доколко е силен или слаб есенциално, а по това как човек успява в живота, как се справя в критични ситуации, във враждебна среда, как си отстоява не само позицията, а и правото на живот. Всичко останало е бла-бла-бла.

Е,аз не мога да се справям и това изобщо не ми се харесва и си правя един куп философии,за да мога да се взема в ръце.. Но,когато ситуaцията започне да се случва,когато има конфронтация... и... сърцето ми не издържа,страх ме е.. буквално,какво трябва да стана... Дон Кихот ли.. какво,като си по-слаб си си по-слаб... Но явно дори  и да си по-слаб трябва да не се отказваш,трябва да воюваш,давам си пример с шофирането,контролът трябва да е в мен,това е,ако оставя нещата да се оправят - те няма да се оправят и на мен ще ми става още по-зле.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: За другите неща
« Отговор #154 -: Ноември 14, 2017, 10:36:59 am »
Не забравяйте, че Сатурн се свързва с депресиите и пристъпите на отчаяние (а не Нептун), с неувереността и комплексите (аз не мога, може би не съм толкова добър колкото другите). При силен Сатурн човек хем ще е отчаян, хем няма да смее да си намери отдушник (или дори да ползва наркотици и да живее в друг, измислен свят). Сатурн винаги ще кара човек да иска да е най-добър от всички останали, в противен случай, ще го кара да се чувства като нищожество.
Сатурн се свързва и със жестокостта. При Хитлер, доколкото се знае, е била силно изявена, но той е имал и много трудно детство (кой знае на какво е бил подлаган и е изтърпявал). Сатурн учи по-скоро чрез лишения, рядко дава нещо, ако дава трайни отношения между хората, то те винаги са подлагани на анализ от човека с ъглов Сатурн. Също така са и плод на много компромиси. Сатурн учи човек да се задоволява и с малко (понеже може и да е още по-лошо), но всъщност такъв човек винаги иска много, и най-вече да е на върха, пък макар и в сянка (често поради това, че се чувства слаб и малоценен, иска всъщност да мачка другите). Хубавото на Сатурн е, че учи човек да се стреми към целта бавно и сигурно, макар по пътя да има много несигурност. Всичко е плод на много труд, упоритост, обаче без емоции, не на късмет и на шанс (по-скоро, шансът не е бил на негова страна, но въпреки това, е успял).

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За другите неща
« Отговор #155 -: Ноември 14, 2017, 10:39:12 am »
Абе.. какво означава да си направиш някаква философия,да събереш факти,да вземеш психологията и мисленето на успели хора,да създадеш в главата си вид теза и да тръгнеш да прилагаш това в живота си и да има някакви резултати положителни,но после по незнайни причини да спреш... и пак да се върнеш на себе си - на страхливия,инертния,изпълнения със съмнения,това какво е? Липса на характер ли? Не ми се воюва явно,но живота ме принуждава.. - това какво е? Да живееш по принуда,на мен не ми се живее така... Правил съм го,успявам,но е насила,просто се живее в конкурентен свят.. Много съм объркан.. :)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: За другите неща
« Отговор #156 -: Ноември 14, 2017, 10:44:21 am »
Защо трябва все да воюваш? Бъди страничен наблюдател най-вече, опитай се да гледаш на живота с лека ирония. Ще разбереш, че смешният не си ти, не си ти този, за който се мислиш.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За другите неща
« Отговор #157 -: Ноември 14, 2017, 10:48:45 am »
Когато ти нанасят удари ти какво трябва да правиш? Искаш не искаш си във войната.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За другите неща
« Отговор #158 -: Ноември 14, 2017, 11:50:36 am »
Абе.. какво означава да си направиш някаква философия,да събереш факти,да вземеш психологията и мисленето на успели хора,да създадеш в главата си вид теза и да тръгнеш да прилагаш това в живота си и да има някакви резултати положителни,но после по незнайни причини да спреш... и пак да се върнеш на себе си - на страхливия,инертния,изпълнения със съмнения,това какво е? Липса на характер ли? Не ми се воюва явно,но живота ме принуждава.. - това какво е? Да живееш по принуда,на мен не ми се живее така... Правил съм го,успявам,но е насила,просто се живее в конкурентен свят.. Много съм объркан.. :)

Много искам да разбера какво е това,някой знае ли,предполага ли нещо?

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За другите неща
« Отговор #159 -: Ноември 14, 2017, 11:57:11 am »
Много искам да разбера какво е това,някой знае ли,предполага ли нещо?

Това е свързано с един минал въпрос,зададен от мен тук,какво е човекът всъщност? Когато си мотивиран си ти,когато си уплашен пак си ти,когато си очарован пак си ти,когато си разочарован пак си ти... Когато вземеш на сериозно и успееш в дадена работа си ти,но ако не вземеш нещата сериозно и не успееш пак си ти,какво си ти? Ти си изборите,които правиш? Но... Всеки ли е така.. има ли човек,които не се чуди и не мисли толкова,просто му е породено да действа и да успява - Овенът това ли е?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: За другите неща
« Отговор #160 -: Ноември 18, 2017, 05:01:19 pm »
Огън май ти липсваше, Али?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За другите неща
« Отговор #161 -: Ноември 18, 2017, 09:58:46 pm »
Огън май ти липсваше, Али?

 :)

И? Как ще продължиш?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: За другите неща
« Отговор #162 -: Ноември 19, 2017, 09:12:31 am »
Знаеш, че огънят е бил притежание на боговете. Хората с огнена доминанта се възприемат като божества малко (от опит го казвам :D).

Ето  да прочетеш, ако ти е интересно

http://mindfire.ca/Relating%20-%20Air,%20Water,%20Earth,%20Fire%20-%20The%20Psychological%20Types.htm

http://www.astro.com/astrology/in_pa_psycho04_e.htm
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За другите неща
« Отговор #163 -: Ноември 19, 2017, 01:37:45 pm »
Знаеш, че огънят е бил притежание на боговете. Хората с огнена доминанта се възприемат като божества малко (от опит го казвам :D).

Ето  да прочетеш, ако ти е интересно

http://mindfire.ca/Relating%20-%20Air,%20Water,%20Earth,%20Fire%20-%20The%20Psychological%20Types.htm

http://www.astro.com/astrology/in_pa_psycho04_e.htm

 :)

Аз съм скучен,но ти не си... житейски опит - това е разликата..

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За другите неща
« Отговор #164 -: Ноември 19, 2017, 02:02:06 pm »
Знаеш, че огънят е бил притежание на боговете. Хората с огнена доминанта се възприемат като божества малко (от опит го казвам :D).

Ето  да прочетеш, ако ти е интересно

http://mindfire.ca/Relating%20-%20Air,%20Water,%20Earth,%20Fire%20-%20The%20Psychological%20Types.htm

http://www.astro.com/astrology/in_pa_psycho04_e.htm

Много точно описание за водата... Но и много тъжно и потискащо... някой да ти каже истината в лицето... Има ли шанс за промяна?