Автор Тема: За другите неща  (Прочетена 129012 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: За другите неща
« Отговор #165 -: Ноември 20, 2017, 02:43:09 pm »
Дотук всички модели на Тенденц, които съм виждала в страницата им, съм намирала и в магазина.
Аз така си ги разглеждам - първо от страницата и после проверявам от нея в кои магазини е наличен моделът.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: За другите неща
« Отговор #166 -: Ноември 20, 2017, 02:47:29 pm »
Много точно описание за водата... Но и много тъжно и потискащо... някой да ти каже истината в лицето... Има ли шанс за промяна?

Според мен - не. Гледай да наблягаш на положителните характеристики, от отрицателните - малко само за разнообразие :012:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За другите неща
« Отговор #167 -: Ноември 20, 2017, 04:29:37 pm »
Според мен - не. Гледай да наблягаш на положителните характеристики, от отрицателните - малко само за разнообразие :012:

Да,ама не се... харесвам така...
Какво е това... какво означава да си възхищаваш на хората,на успяващите,на борбените хора,да копираш от всеки... да паразитираш върху чужда философия - това ти ли си,това аз ли съм. Например аз харесвам и копирам Слави Трифонов - начин на мислене,после Иван Костов - начин на мислене,после... много ми харесваше Дракониада,след това... някой друг.... - куп личности,но къде съм АЗ... Аз къде съм... Някой да ми помогне - какво е това,копирам и хора от реалния живот,но като че ли няма нищо мое... кой съм аз...
Какъв човек съм аз - възхищаващ се на успехите на другтие...,какво е това... Някой ще се опита ли да ми каже...

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За другите неща
« Отговор #168 -: Ноември 20, 2017, 04:36:40 pm »
Тоест имам си идоли,кумири... Но никога не спирам да имам,живота е пълен с успели хора... успяващи... аз всеки се възхищавам,все копирам... Но мен ме няма... има ли ме...
Може ли,това съм го писал вече,човек да зпочне да мисли като друг,да прилага мислене и да постига успехи,но после като спре,като се върне на себе си... - падение... Падение,защото това себе си е страхливо... слабохаректерно... колебливо... Веднъж вземат ли ти страха,веднъж пречупят ли те - как можеш да се изправиш... И ако се изправиш - кой си ти,страхливият - преди си бил страхлив защото,или смелият... или човек се променя... Има ли понятие като непроменлив характер... има ли хора,които не можеш да ги пречупиш... На какво се дължи това - на родителите,родовата психология... социалния статус...
Объркан съм...
« Последна редакция: Ноември 20, 2017, 04:38:51 pm от Ali_Lun »

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: За другите неща
« Отговор #169 -: Ноември 20, 2017, 06:15:46 pm »
Някой да ми помогне - какво е това,копирам и хора от реалния живот,но като че ли няма нищо мое... кой съм аз...
Какъв човек съм аз - възхищаващ се на успехите на другтие...,какво е това... Някой ще се опита ли да ми каже...
безличност (от безличен)
а защо процедираш така ти си знаеш, не ти познавам хороскопа. помня, че по едно време ми обясняваше, че приличал на моя, но тези твои лутания в изграждането на его са ми тотално непознати и непонятни, но пък и идеята за кумир и плътен идеал умря някъде в детските години. ако трябва да цитираме по-големи от нас хора, то "изборите ни определят" ми се струва подходящо.
« Последна редакция: Ноември 20, 2017, 06:19:12 pm от art7ess »

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За другите неща
« Отговор #170 -: Ноември 20, 2017, 06:22:46 pm »
безличност (от безличен)
а защо процедираш така ти си знаеш, не ти познавам хороскопа. помня, че по едно време ми обясняваше, че приличал на моя, но тези твои лутания в изграждането на его са ми тотално непознати и непонятни, но пък и идеята за кумир и плътен идеал умря някъде в детските години. ако трябва да цитираме по-големи от нас хора, то "изборите ни определят" ми се струва подходящо.


Може ли да бъде от страх.. И то напълно обоснован - когато си слаб искаш или не оставаш в сянка и като останеш в сянка ти изчезваш и... като изчезнеш... автоматично тръгваш да хвалиш други и да копираш други и като те питат защо така правиш - защото той,тя,то,те така правят. НО АЗ - няма аз...

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За другите неща
« Отговор #171 -: Ноември 20, 2017, 06:24:51 pm »
безличност (от безличен)
а защо процедираш така ти си знаеш, не ти познавам хороскопа. помня, че по едно време ми обясняваше, че приличал на моя, но тези твои лутания в изграждането на его са ми тотално непознати и непонятни, но пък и идеята за кумир и плътен идеал умря някъде в детските години. ако трябва да цитираме по-големи от нас хора, то "изборите ни определят" ми се струва подходящо.


Дори в един момент ще стигна до там,че няма да мога и да копирам,ще ми се отговори,аз си отговарям - ти не си той,не си тя,не си то,не си те - ти си си ти,но... НО си безгласна буква... Тихо - в ъгъла...

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За другите неща
« Отговор #172 -: Ноември 20, 2017, 06:38:00 pm »
С още повече думи - мога да оценя важността на другите,личността на другите - не на всички разбира се,говоря за хора... както се казва с голямо Х,било известни,било неизвестни... и като видя такъв човек... аз се загубвам.. изчезвам... моето мнение и мен ме няма,само този човек го има... с мисълта си,с философията си,с всичкото си - това какво е...

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: За другите неща
« Отговор #173 -: Ноември 20, 2017, 06:42:59 pm »
ако искашбда си под прожектор, търси прожектор. ако искаш да те гледат, шуми около себе си. ти знаеш ли какво искаш? ако знаеш, 'ма не знаеш, затова се вайкаш толкова. Никой не е повече от тебЕ, ти си протагонистът в живота си. Това е изходната точка на всяко едно здраво живеене. Стискам ти палци, че виждам, че тъпчеш на едно място от доста време. Ако искаш някой да те определи, че да избереш какъв (да) си, това е най-лесно, включи се в някоя група. Личностите не виреят в групи. //пак цитирам други хора;

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За другите неща
« Отговор #174 -: Ноември 20, 2017, 06:50:44 pm »
Ali, запиши се на някое бойно изкуство и да се свършва вече
Коя година стана, все едно и също

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #175 -: Ноември 20, 2017, 07:26:15 pm »
Сега с тия виртуални изяви всичко е много по-лесно. Пишеш във форум и те определят какъв си в живота. Ще се намерят достатъчно желаещи. Така че, Али, дерзай и дано имаш успех в търсенето на личностна идентичност.  :lol_hitting:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За другите неща
« Отговор #176 -: Ноември 20, 2017, 07:38:05 pm »
Сега с тия виртуални изяви всичко е много по-лесно. Пишеш във форум и те определят какъв си в живота. Ще се намерят достатъчно желаещи. Така че, Али, дерзай и дано имаш успех в търсенето на личностна идентичност.  :lol_hitting:

Аз мисля,че съм ясен - какъвто съм в реалност това пиша,то това е целта,за да разбера себе си,иначе какво правя... нямам си работа и си пиша ей така,така ли? Това е безсмислие,а времето е ценно... ако не мислиш,че пиша сериозно,жалко за мен... Но аз продължавам да питам и се надявам някой да ми отговори - какво е това моето...
Аз казвам безхарактерност,статията Tery на го потвърждава,искам промяна - не знам... как...,а и защо съм такъв,какво съм...

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: За другите неща
« Отговор #177 -: Ноември 20, 2017, 07:42:07 pm »
Пробвай с психолог/терапевт.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: За другите неща
« Отговор #178 -: Ноември 20, 2017, 08:02:52 pm »
Да,ама не се... харесвам така...
Какво е това... какво означава да си възхищаваш на хората,на успяващите,на борбените хора,да копираш от всеки... да паразитираш върху чужда философия - това ти ли си,това аз ли съм. Например аз харесвам и копирам Слави Трифонов - начин на мислене,после Иван Костов - начин на мислене,после... много ми харесваше Дракониада,след това... някой друг.... - куп личности,но къде съм АЗ... Аз къде съм... Някой да ми помогне - какво е това,копирам и хора от реалния живот,но като че ли няма нищо мое... кой съм аз...
Какъв човек съм аз - възхищаващ се на успехите на другтие...,какво е това... Някой ще се опита ли да ми каже...

Цялата си младост съм изживяла така: гледаш някого, искаш да си като него, променяш мисленето си, преобразяваш се, получаваш това, което мислиш, че той има. Не знаеш кой си, какъв си, караш така, но стигаш до някъде където вече няма как да стане, аз специално се блъснах в огледало. И тогава откриваш малко, по малко кой си и че със себе си трябва да живееш, харесваш се или не. Това е моментът, в който вече не можеш да се преобразяваш, да ставаш другия, който искаш да си.


*****

"Аз съм истинска само когато съм някой друг, когото съм надарила с чудесни качества, родени от моето въображение."
 
Зелда Фицджералд
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #179 -: Ноември 20, 2017, 08:33:47 pm »
През целия си живот, дори в пубертета, никога не съм искала да бъда като някой друг, да подражавам на някого, някой да ми е еталон за нещо. Това не означава, че много съм се харесвала. Може би защото не умея да съм последовател.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui