Автор Тема: За другите неща  (Прочетена 129179 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: За другите неща
« Отговор #480 -: Март 10, 2018, 03:09:05 pm »
Спиди

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: За другите неща
« Отговор #481 -: Март 10, 2018, 03:09:43 pm »
Те предварително ми се обадиха за ден и часови интервал.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #482 -: Март 10, 2018, 03:26:06 pm »
Може да пренасочиш пратката и към най-близкия техен офис. И после отиваш и вземаш, вместо да си зависима от графика на куриера. Стига да не е нещо голямо и тежко.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: За другите неща
« Отговор #483 -: Март 10, 2018, 03:32:24 pm »
Вероятно са ме търсили, ама де факто нямам регистрирано обаждане от тях. Та понеделник.

ами, не са
често им се случва, когато денят за доставка е събота и куриерът не си е легнал навреме, да речем или пък им се е скапала системата, не си правят труда да уведомят, можеш да подадеш оплакване
много им стана обемът работа, а човешкият фактор е кът и респективно падна качеството

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
« Последна редакция: Март 15, 2018, 11:31:59 pm от abroad »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #485 -: Март 15, 2018, 11:58:18 pm »
от тъй наречения художествено-романтичен психолог

 :012:

Цитат

Задайте си въпроса: "Кои са уверените в себе си, спокойните и вечно жизнерадостните? Ще ви кажа отговора: само които са със замъглено зрение – простите хора и децата!"


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: За другите неща
« Отговор #486 -: Март 23, 2018, 11:11:23 am »
Ми просто се извинете

Нямам никакво намерение да се извинявам за нечии зацапани прозорци или че коментирам във форума, какво ми харесва или не.  ;)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За другите неща
« Отговор #487 -: Март 23, 2018, 02:11:50 pm »
Нямам никакво намерение да се извинявам за нечии зацапани прозорци или че коментирам във форума, какво ми харесва или не.  ;)

Разбира се, че нямаш
Но и приятелите са малко, нали

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: За другите неща
« Отговор #488 -: Март 23, 2018, 04:58:44 pm »
Привърженик съм на качеството. Сульо и пульо не мога да нарека приятели, камоли истински.
Тези, които не ме приемат такава каквато съм и трябва да лицемеря и да се правя на това, което евентуално биха харесали, толкоз им е качеството на приятелството.  :)
По твоята логика приятелството е въпрос .... мълчание, лицемерие.  :012:  Да не вземе някой да се обиди че другия си позволява да харесва или не нещо, да е такъв какъвто е.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #489 -: Март 23, 2018, 05:02:51 pm »
В голяма степен приятелството е компромис, поне при мен е така.
Често се налага да приемеш, че твоите приятели могат да харесват разни неща и изяви, които на теб лично могат да ти бъдат антипатични. Доколко можеш да си затваряш очите, вече е въпрос на лична толерантност, зависи и доколко държиш на въпросните приятели. И дали те също толкова държат на теб, защото понякога в това отношение очакванията не съвпадат.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: За другите неща
« Отговор #490 -: Март 23, 2018, 05:18:33 pm »
всички близки отношения са въпрос на компромис, двупосочен, без изключение
което никак не значи да лицемерничиш, нито да си такъв, какъвто не си, ама изобщо и въобще
значи да даваш шанс и да приемаш с лекота различията
и не да си затваряш очите, ушите, устата и други рецептори, а да приемаш и бъдеш приет, ама е двупосочно, винаги - повтарям се, ама явно се налага понякога

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #491 -: Март 23, 2018, 05:23:20 pm »
и не да си затваряш очите, ушите, устата и други рецептори, а да приемаш и бъдеш приет, ама е двупосочно, винаги

Ето това вече наистина може да се нарече приятелство.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: За другите неща
« Отговор #492 -: Март 23, 2018, 07:27:14 pm »
Всъщност поначало разговорът между мен и Папи, няма нищо общо с приятелството. Тя написа, че трябва да се извиня на съфорумка, въпреки че въпросната ме нападна безпричинно. 
Е, затова казвам, че никак не е задължително да жънеш, това което си посял. Нещата не са по заслуги.
« Последна редакция: Март 23, 2018, 08:29:48 pm от starinthenightsky »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За другите неща
« Отговор #493 -: Март 23, 2018, 11:22:18 pm »
Всъщност поначало разговорът между мен и Папи, няма нищо общо с приятелството. Тя написа, че трябва да се извиня на съфорумка, въпреки че въпросната ме нападна безпричинно
Е, затова казвам, че никак не е задължително да жънеш, това което си посял. Нещата не са по заслуги.

И аз точно това ти обяснявам
Не е безпричинно и жънеш точно каквото пося
И ти пак не разбираш
И затова ти казвам, че вероятно ти се случва постоянно да си в това положение
Както и е

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: За другите неща
« Отговор #494 -: Март 24, 2018, 08:15:47 am »
Чудя се каква е тая амбиция да отделяш толкова лична енергия и отношение като тенденция, за да нападаш и плюеш реално напълно непознат човек, на когото не си му виждал очите и не му познаваш живота. Нито си му в обувките. Ако искам някой да ме облее с негативна енергия, да ме натовари енергийно, то знам към кого да се обърна. Дотук единици са случаите, в които съм била обект на толкова концентриран негативизъм, неприязън, злост и нападки. Единият деляхме нещо. Тогава разбрах какво е да попаднеш на гьонсурат. Другият беше единичен случай. Някоя хейтърска дребна душица, най-вероятно списваща в този форум и вероятна захаросана усмихната душа за пред форумното общество, която се из..а като коментар в блога ми. Третият си ти.

« Последна редакция: Март 24, 2018, 08:55:09 am от starinthenightsky »