Автор Тема: За другите неща  (Прочетена 129277 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #570 -: Май 04, 2018, 03:24:54 pm »
Егото ми е прекалено голямо, за да го разклатиш ти, каквото и да направиш :)

Не, не смятам да ти го клатя. Не ми е в компетенциите.  :D

Жал ми е за теб, Папинце. Наричаш малка шепа интригантки "форумен дух".

За радост количествено те не преобладават. Все още. Докато не се изнесат читавите хора, един по един.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За другите неща
« Отговор #571 -: Май 04, 2018, 03:40:32 pm »
Не, не смятам да ти го клатя. Не ми е в компетенциите.  :D

Жал ми е за теб, Папинце. Наричаш малка шепа интригантки "форумен дух".

За радост количествено те не преобладават. Все още. Докато не се изнесат читавите хора, един по един.  :)

Хм... Е,докога? Втори ден... Втори ден...
''Жал ми е за теб''... - ако те жал,помогни,допренеси с нещо,нали си част от цялото... Стига...
Форумът с нищо ли не ти помага,не те радва,не те е радвал... Какво ти става,защо?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: За другите неща
« Отговор #572 -: Май 04, 2018, 05:57:25 pm »
Хм... Е,докога? Втори ден... Втори ден...
''Жал ми е за теб''... - ако те жал,помогни,допренеси с нещо,нали си част от цялото... Стига...
Форумът с нищо ли не ти помага,не те радва,не те е радвал... Какво ти става,защо?
Може би Сатурня и натега светилата,това е ужасно мисля,щото на мен срещу Луната като беше до лудост да го докарам,а като ми беше опозиция на самия себе си и така ми подсили тао -то ,че не беха квадрати,ами други неизвестни досега фигури.....

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: За другите неща
« Отговор #573 -: Май 04, 2018, 06:03:45 pm »
Така е, само че монетата има две страни, и негативната доста често надделява. Всъщност циркът можеше да го прекрати тя, но не пожела, колкото и да ти е тъжно.
А ти-защо реши, че модератор трябва да разтърва няколко възрастни интелигентни жени? Още с това настояване признаваш, че аз съм права - няма мярка, няма възпитание, няма уважение. Затова преди време имаше бан за всеки, който си изтърве нервите, но тогава пък някои твърдяха, че не е естествена тази стерилна среда, животът бил шарен и било лицемерно да търсим само любезности. Е-ето ви реалния живот, с всевъзможни излагации, простотии, интриги

Модераторът не е учителка в детска градина. Така е! Но не е редно и като такъв да застава на страната на един от участниците, защото му е по- симптичен. Едно, две предупреждения да се преместят тук в общи приказки или направо на лични щеше да свърши добра работа. Сугласна съм с Ребека и в реалния живот хората си викат, карат се, обиждат се. Трябваше да се намесиш, но ти взе страна и продължи започнатото. И не, на мен не ми е тъжно, отдавна съм свикнала да виждам несправедливост в реалния живот.

А ти защо не остана по-средата и не ги постави и двете на място?
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За другите неща
« Отговор #574 -: Май 04, 2018, 07:47:47 pm »
Защото не съм по средата-вече. Имам точно определено немодераторско, човешко мнение. Години бях по средата, стига точлкова

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: За другите неща
« Отговор #575 -: Май 05, 2018, 06:52:20 am »
Интересно 911 и 119.
Аз искам Лили да си остане ,защото тя има много астрологични знания,които са ми полезни,аз съм сатурнова кучка,родена съм в годината на кучето по китайците.Освен това на който му е дадено да е известен ,ако седейки на дивана се "изпусне" и в Каспичан ще се усети. :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: За другите неща
« Отговор #576 -: Май 05, 2018, 07:19:06 am »
Интересно 911 и 119.
Аз искам Лили да си остане ,защото тя има много астрологични знания,които са ми полезни,аз съм сатурнова кучка,родена съм в годината на кучето по китайците.Освен това на който му е дадено да е известен ,ако седейки на дивана се "изпусне" и в Каспичан ще се усети. :)

Сега проучване ли ще правим кой какво иска или ще гласуваме? :012:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: За другите неща
« Отговор #577 -: Май 05, 2018, 08:36:37 am »
Сега проучване ли ще правим кой какво иска или ще гласуваме? :012:
За свободният избор съм,без ултиматуми. :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За другите неща
« Отговор #578 -: Май 05, 2018, 10:54:11 am »
Сафо, ти нали видя, че тя имаше свободен избор, ако не си-в тази тема, малко по-назад
Освен това Лила не е с бан, така че не виждам какво повече искате

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За другите неща
« Отговор #579 -: Май 06, 2018, 08:46:43 pm »
Какво ще правим.. Какво трябва да прави човек? Вижте дори тук между хора,които се познават от не малко време - излизат препирни,обиди,караници... А нали казваме,че трябва да няма вътрешни дразги,навън в реалността пак е така има нещо като разединение на народа,на даден народ,на рода - проблеми вътре в държаватa,вътре в рода.. Много е тежък този живот... Така ми се струва.. Семейства се разбиват... Брат брата убива дето се вика... Много е демотивиращо... - фактите...

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: За другите неща
« Отговор #580 -: Май 06, 2018, 09:49:30 pm »
Али, животът се живее и научава чрез емпиричен опит, не форумен, понеже последният е малко или много илюзорен, и никак не замества реалния, нито служи по естествен начин за коректив, напротив може да те вкара в още по-силна заблуда, не че е лошо да анализираш до откат сам в къщи, докато четеш мъдри мисли и заключения, ама не стига, ама хич, осмели се да взаимодействаш реално и брутално, щом ти допада, пак е опит, добър, по-добър от обмислено бръщолевене зад имагинерна стена и сред такива хора, понеже също сме зад стена или пред нея, все същото е
Но, да, всеки би искал, ако много се раздава /нищо, че погрешно, и в неправилните хора/, и на все много се харесва светлата му страна, да би било възможно да им се хареса, или поне да приемат и тъмната такава
мъдростта понякога идва с годините, понякога - не, и пак опираме до емпиричен опит и способността
"лошият" Сатурн тук играе ключова роля
разбира се, може да греша

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: За другите неща
« Отговор #581 -: Май 06, 2018, 10:20:48 pm »
Какво ще правим.. Какво трябва да прави човек? Вижте дори тук между хора,които се познават от не малко време - излизат препирни,обиди,караници... А нали казваме,че трябва да няма вътрешни дразги,навън в реалността пак е така има нещо като разединение на народа,на даден народ,на рода - проблеми вътре в държаватa,вътре в рода.. Много е тежък този живот... Така ми се струва.. Семейства се разбиват... Брат брата убива дето се вика... Много е демотивиращо... - фактите...

Това се случва защото липсва любов, липсват и много други качества. Надделяват омраза, завист и злоба. Ако имаше първото, нямаше да се стига до борба за надмощие.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За другите неща
« Отговор #582 -: Май 07, 2018, 01:58:28 am »
Това се случва, защото няма житейска реализация и удовлетворение. На човек все му се струва, че може много, пък видиш ли-заради съседката, колегата, шофьора до него в платното-той не успява. А то не е така. Има разминаване между реалност/оценка/качества/възможности.
Например ученик се мести в ново училище и децата не го приемат. Учителите нямали вина, защото били с 20+ години опит. Да де, ама това, че не са те изгонили дисциплинарно, все още не те прави добър педагог и истински учител, и в случая прецакваш още няколко живота, просто защото не си станал сладкар-примерно.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За другите неща
« Отговор #583 -: Май 07, 2018, 08:42:31 am »
Прави сте,но аз не точно това казвам - аз казвам,че дори сред най-близки хора излизат дразги и кавги и тези хора се цупят и обиждат един друг и се разделят,а светът не е розов - казвам,че от една страна всеки трябва здраво да държи хората,които са важни за него,защото те го обичат и той обича тях,би направил много неща за тях и те за него,защото знаят,че няма кой друг да го направи - това са му хората,на които може да разчита и въпреки това се случват раздели,това е тежкото,това е въпросът,проблемът. Както казах - цели семейства,фамилии се разделят,дори идват до нож,брат брата убива,както казвам това са близки,ако не се държат уважително помежду си,ако не се ценят и обичат,кой друг ще ги цени и обича? И въпреки този факт казвам - хората се разделят... И какво си мислят,че светът е розов ли? Че всички по света са приятелски настроени,че ще помагат,че са услужливи...? Аз както гледам в този живот почти всеки гледа да те прецака... и той да е по-нагоре от тебе в йерархията... Не напразни Делян Пеевски с фамилията си управлява цяла България,защо не я управлява с някакви непознати,без кръвна връзка? Ами Делян Добрев - случая Хасково? За това говоря...

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: За другите неща
« Отговор #584 -: Май 07, 2018, 11:32:46 am »
Това се случва, защото няма житейска реализация и удовлетворение. На човек все му се струва, че може много, пък видиш ли-заради съседката, колегата, шофьора до него в платното-той не успява. А то не е така. Има разминаване между реалност/оценка/качества/възможности.
Например ученик се мести в ново училище и децата не го приемат. Учителите нямали вина, защото били с 20+ години опит. Да де, ама това, че не са те изгонили дисциплинарно, все още не те прави добър педагог и истински учител, и в случая прецакваш още няколко живота, просто защото не си станал сладкар-примерно.
В случая си противоречиш- хем да осъзнаеш, че другите не са ти виновни, хем за неприемането ти даскалите криви.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...