Автор Тема: цикъл Венера-Юпитер  (Прочетена 38497 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4545
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #105 -: Ноември 27, 2019, 05:09:26 pm »
Да ,някакъв винен туризъм развиват, ще ми е интересно, пък и винаги имам едно наум за някаква бизнес пролука.. или идея впоследствие  ;D

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #106 -: Ноември 27, 2019, 05:26:50 pm »
Да интересно е до колкото помня от стажа си по винен туризъм винарна Старосел организираха такива неща там карах стаж по винен туризъм.Хубава природа ,интересни находки,дегустация на вина и ако пакета действително включва винен туризъм би трябвало да ви направят част от процеса на производство на виното,дали ще берете грозде или ще го мачкат ,няма значение по-принцип , трябва да влиза в програмата.Но все пак ние сме били на стаж,а дали Елиза в оригиналните им пакети нз.Но цялостната концепция на този вид туризъм освен дегустация включва и това.Освен ако изчистен винен туризъм ,защото при това ,което ти обяснявам в програмата са два аспекта включени - винен и селски в едно.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4545
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #107 -: Ноември 27, 2019, 06:38:03 pm »
Това си е баш туризъм за релакс . Гледах че организират някакви дегустации, където се рекламират различни винарски изби. Интересно ми е - нещо различно, да затворя попадийския цикъл -Под манастирската лоза -след иконопис да опозная винопроизводството  :D

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #108 -: Ноември 27, 2019, 08:13:27 pm »
Моят еноложки опит препоръчва: Сира(сравнително ново явление)
 :party0036:
Широка мелнишка лоза и мавруд като класика.
« Последна редакция: Ноември 27, 2019, 08:15:14 pm от tagetes »
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4545
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #109 -: Ноември 27, 2019, 08:25:17 pm »
Много обичам червено вино, като светена вода ми влиза  ;D но от него ми спада нивото нa естрогена и се наложи от скоро да го спра .

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #110 -: Ноември 27, 2019, 08:42:58 pm »
Аз съм от винарски род, вече 4 поколение баща ми прави вино за домашна консумация и за приятели.
Ако някой иска мога да му изпратя бутилка (розе, бяло, червено) и ще е подарък от мен. Лично аз най-много харесвам розе.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #111 -: Ноември 27, 2019, 10:33:35 pm »
Аз съм от винарски род, вече 4 поколение баща ми прави вино за домашна консумация и за приятели.
Ако някой иска мога да му изпратя бутилка (розе, бяло, червено) и ще е подарък от мен. Лично аз най-много харесвам розе.

Няма да можеш да изпратиш, наскоро пробвах-куриерите отказаха. Иначе щях да си поискам една бутилчица червено от теб, но срещу заплащане, разбира се. Аз не пия много червено, обаче като го правя, ми се иска да е хубаво

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #112 -: Ноември 27, 2019, 10:45:45 pm »
получавала съм по Спиди за две коледи поред, не знам дали е било с "връзки", понеже изпращача работеше там  :)
по Еконт съм пращала буркани с храна, бутилка уиски - не е имало проблем

Сега не дават, може би не са казали какво пращат, или правилата са променени

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4545
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #113 -: Ноември 27, 2019, 11:31:49 pm »
Миналата седмица получих по еконт две бутилки с едно лечебно масло -можеше да е отрова примерно или морфин  ;D дори не бяха ги опаковали в кутиа само стреч фолио около тях .

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #114 -: Ноември 27, 2019, 11:45:44 pm »
Не знаех, че вече не може да се изпраща по Еконт, а и скоро не ми се е налагало да изпращам или получавам пратка по тях :017:

Последно през септември една приятелка ми се "върза" на акъла и ми изпрати торта от София, храна и уж забранено, но нямаше проблем.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7360
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #115 -: Ноември 28, 2019, 04:43:57 am »
Нептун тръгна директен в тригон с Меркурий и темата за алкохолеца се завъртя :29:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #116 -: Ноември 28, 2019, 05:36:13 pm »
Ами случаят беше, че един косвен роднина искаше да прати ракийка, знам ли защо са му отказали. Аз профилактично питах близкия Еконт, и ми казаха “не”, но не съм се опитвала аз да пратя.

Това с тортата много яко :)

Хриспа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #117 -: Декември 02, 2019, 10:12:26 pm »
Сафо, Akruks, благодаря за отговорите! :)

И аз мислех,че Венера не е в съвпад с Асцендента, но така ми бяха казали в друга тема...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #118 -: Декември 03, 2019, 04:55:40 pm »
Хриспа, цикълът Венера- Юпитер се свърза с благосъстояние, социална активност, човек да привлича(Венера) растеж, възможности(Юпитер), създаването на щастливи и плодотворни връзки с другите. Всичко това е с щастлив край, когато Венера и Юпитер са добре и/или силно поставени в картата, а цикълът на двете планети е важен, когато поне една от двете или двете са управители на Светилата, АСЦ, има между тях обмен. При теб Венера и Юпитер не са в знаци, където имат достойнства, като Венера донякъде защото е своя триплицитет( в земен знак се чувства добре), не са в ъглови домове, в домове на радост. Нямат аспект помежду си, но Юпитер е в знак на Венера, а Венера управлява 9-ти дом, може да се приеме, че все пак се "чуват". Домът, в който стартира цикъла показва къде ще се разиграе действието на съответния цикъл. В 12-ти дом е някак трудно човек да ползва енергиите на планетите само за лични цели и сега да се наложи да изразиш принципа на Венера/Юпитер в полза на другите, другите може да са по домовете управлявани от Венера и Юпитер. Може да искаш да се осовбодиш от познатото и сигурното, за да търсиш други начини за благоденствие, даже и да жертваш лични интереси и надежди ?
Венера е изгряваща, в знак на АСЦ, в рамките на 10 * от него, може да се приеме за съвпад с него. Може сама да провериш, дали е в съвпад или не, например, на физическо ниво- устните, косата ли са акцент, има ли по-специална грижа за външния вид. Лесно ли се разсмиваш или разплакваш ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Хриспа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #119 -: Декември 03, 2019, 05:11:56 pm »
Ха, Рени, много интересно! Лесно ли се разсмивам или разплаквам... Ами, понякога да. Емоционална съм, да. И сега в крайна сметка, Венера и Асцендента са в съвпад, така ли? И да, обичам да полагам грижи за външния си вид, но не са някакви по-специални. :)