Автор Тема: цикъл Венера-Юпитер  (Прочетена 38254 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #120 -: Февруари 11, 2021, 05:42:12 am »
Днес цикъл Венера/Юпитер в 12*на водолей.Кулминация на 22 юли в критичен 0*по оста дева-риби.

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #121 -: Февруари 11, 2021, 11:12:41 am »
При мен цикълът стартира в 10-ти дом на градус от точна опозиция с Венера У1, У6. В натала двете планети са изгорени от слънце на трон, но пък са в ъглов дом и са в съвпад.
« Последна редакция: Февруари 11, 2021, 12:17:11 pm от guapa79 »

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #122 -: Февруари 11, 2021, 11:51:04 am »
Цикълът е в квадратура с натална Венера в Телец. Идва откъм 4д и удря Венерата в 7д. Край на партньорство?
Венера е у12, у1, у8, а Юпитер е у3 и у5

Хахаха кулминацията е при юпитерова опозиция! И Марсов възврат. Тогава пък Луната откъм Козирог ще тригонира Венерата ми. А ден след това е пълнолуние във Водолея - точно по оста ИЦ/МЦ при мен.
Е, добре - начало или край ще е?

Тази година ще се случва нещо. И Уран ще ми лази Венерата, а Плутон квадратира Луната.
« Последна редакция: Февруари 11, 2021, 11:56:52 am от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #123 -: Февруари 11, 2021, 03:04:51 pm »
Цикълът е в квадратура с натална Венера в Телец. Идва откъм 4д и удря Венерата в 7д. Край на партньорство?
Венера е у12, у1, у8, а Юпитер е у3 и у5

Хахаха кулминацията е при юпитерова опозиция! И Марсов възврат. Тогава пък Луната откъм Козирог ще тригонира Венерата ми. А ден след това е пълнолуние във Водолея - точно по оста ИЦ/МЦ при мен.
Е, добре - начало или край ще е?

Тази година ще се случва нещо. И Уран ще ми лази Венерата, а Плутон квадратира Луната.
4/10 домове са активни,статус,родители,дом,възможно е да вземеш решение относно жилище,в този смисъл-партньорство ще се случи,но бизнес,инвестиция.В какъв период си погледни,профекция асц?,фирдария.......като планетарни принципи само,отново Марс-Венера-пари,парт.Луна-дом,родител

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #124 -: Февруари 11, 2021, 03:08:15 pm »
При мен цикълът стартира в 10-ти дом на градус от точна опозиция с Венера У1, У6. В натала двете планети са изгорени от слънце на трон, но пък са в ъглов дом и са в съвпад.
значи е важен при теб,щом си родена със съвпад и сега го аспектира
изява някаква ако плануваш,хубаво събитие,ритуал...беше писала ,че роднина,първа братовчедка ще ражда?по 10 дом са статус,родител,първи братовчеди също

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #125 -: Февруари 11, 2021, 03:10:03 pm »
Мерси, Сафо.
Не разбирам от профекции и фирдарии, тъй че ще разчитам на стандартните методи :) Май цяла година ще ем занимава тази тема за жилището. Много пари са, беееее, ненормално високи за БГ пазара!  ???
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #126 -: Февруари 11, 2021, 03:22:18 pm »
Мерси, Сафо.
Не разбирам от профекции и фирдарии, тъй че ще разчитам на стандартните методи :) Май цяла година ще ем занимава тази тема за жилището. Много пари са, беееее, ненормално високи за БГ пазара!  ???
да,но цикъл Сатурн/Юпитер ,който стартира на твоя к4 е с голяма продължителност във времето,около 20 години някъде,така че няма да е от днес за утре! ;)
а профекция асц се смята така:Например:Аз съм асц близнаци,на 12 годишна възраст профекция асц ми е отново Близнаци,на 24,на 36,на 48години и т.н.Което означава,че сега след като съм на 50г профе.асц ми е в лъв,а след няколко дни ставам на 51-профекция асц в дева-тоест Меркурий ще ми е много важна планета през годината,а той ще е невидим и съвпад с Юпитер :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #127 -: Февруари 11, 2021, 04:07:49 pm »
Мерси, Сафо. Открих си профекционния АЦ. Ще прочета малко повечко по темата  :-*
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #128 -: Февруари 11, 2021, 04:20:09 pm »
Мерси, Сафо.
Не разбирам от профекции и фирдарии, тъй че ще разчитам на стандартните методи :) Май цяла година ще ем занимава тази тема за жилището. Много пари са, беееее, ненормално високи за БГ пазара!  ???
има тук отделни теми за профекции и фирдарии, има и линкове където автоматично се смятат фирдариите, а профекциите се пресмятат лесно- на година АС, Слънце и друга точка от натала се премества напред в следващия знак
А за жилищата- ела в Мадрид да си купиш едно студио (не много голяма стая с кухненски кът и баня/тоалетна) за 90 хил. евро :)


guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #129 -: Февруари 11, 2021, 06:17:35 pm »
]значи е важен при теб,щом си родена със съвпад и сега го аспектира
изява някаква ако плануваш,хубаво събитие,ритуал...беше писала ,че роднина,първа братовчедка ще ражда?по 10 дом са статус,родител,първи братовчеди също
Благодаря, Сафо! Трябва да е важен, да, аз съм и с профекция Асцендент във везни в момента още около 6 месеца, а по фирдарии все още съм в период Слънце/Венера, та Венера ми е важна, но с тая опозиция към нея очаквам по-скоро негативно събитие, а и Юпитер не е кой знае колко голям благодетел в моята карта, ми се струва, сигурно защото е У8.
Втората ми братовчедка трябва да ражда лятото, вторите по кой дом са?  ::)
Всъщност само по 10-ти дом ли да чакам промени при цикъла Венера/Юпитер, защото в последно време постоянно е силно аспектиран с 4-ти, по транзити са зле нещата с една камара квадратури от Уран и опозиция от Сатурн, който ми се влачи в 10-ти също, и като цяло очаквам сътресения с мен, родител..., когато стане точна и Урановата опозиция. Затъмненията ми последно все бяха по оста 2/8, а и соларът ми не е добър, пък следващият е още по трагичен и като се прибави и транзитен Плутон У7, който е на 2-3 градуса от MC, ще е разтърсващо, смятам, но се надявам да засяга кариера, а не близките ми. Нещо съм се размечтала и за смяна на статус под формата на майчинство, ;D ама тоя Уран в телец така да ми обърка хормоните... От друга страна може да е и ново жилище, понеже оправяме документи с една строителна фирма, но докато стане, поне година време ще трябва.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #130 -: Февруари 11, 2021, 07:24:46 pm »
За втори братовчеди не е 10 дом.
Относно Юпитер ,да,и при мен е у8 дом,зле поставен,в скорпион,6 дом.....
10/4 домове са една ос,когато е задействан някой по транзит ,разбира се активира и срещуположния.Къща,дом,родител.

Хриспа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #131 -: Февруари 12, 2021, 11:40:00 am »
При мен цикълът стартира в 10-ти дом на градус от точна опозиция с Венера У1, У6. В натала двете планети са изгорени от слънце на трон, но пък са в ъглов дом и са в съвпад.
?
Извинявам се за лаишкия въпрос, но как да разбера къде в моята карта стартира този цикъл? Венера ми е в 12-ти дом, в Козирог и ми управлява 4-ти и 9-ти дом. Юпитер е в 4-ти дом и управлява 11-ти и 12-ти дом.



П. С: Не знам как да сложа картата в скрит текст?
« Последна редакция: Февруари 12, 2021, 11:42:57 am от Хриспа »

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #132 -: Февруари 12, 2021, 12:28:25 pm »
^на 12. градус във Водолей е бил съвпадът на Юпитер и Венера, при теб е в 1д

//при мен в 10д, на мидпойнта на МЦ и СЛВ, на 4*. не съм го осмисляла още.

Хриспа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #133 -: Февруари 12, 2021, 03:38:17 pm »
^на 12. градус във Водолей е бил съвпадът на Юпитер и Венера, при теб е в 1д

//при мен в 10д, на мидпойнта на МЦ и СЛВ, на 4*. не съм го осмисляла още.

Благодаря за отговора! А, как се тълкува съвпада в 1-ви дом?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #134 -: Февруари 14, 2021, 06:41:27 pm »
^на 12. градус във Водолей е бил съвпадът на Юпитер и Венера, при теб е в 1д

//при мен в 10д, на мидпойнта на МЦ и СЛВ, на 4*. не съм го осмисляла още.

Благодаря за отговора! А, как се тълкува съвпада в 1-ви дом?
като планети в 1ви дом,влияят върху тялото/външния вид,взаимоотношенията,племенници и други кръвни роднини.