Автор Тема: цикъл Венера-Юпитер  (Прочетена 37414 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #135 -: Февруари 19, 2021, 02:52:04 pm »
^на 12. градус във Водолей е бил съвпадът на Юпитер и Венера, при теб е в 1д

//при мен в 10д, на мидпойнта на МЦ и СЛВ, на 4*. не съм го осмисляла още.

Благодаря за отговора! А, как се тълкува съвпада в 1-ви дом?

 Действието на цикъла Венера-Юпитер ще те засяга лично. Това е най-личният дом, заедно с 4-ти.
Всичко останало като тълкуване е индивидуално, един път, заради индивидуалната рождена карта, и втори път, заради индивидуалната проява на цикъла тази година.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #136 -: Май 08, 2021, 05:29:02 pm »
Квадратът Венера -Юпитер в последни градуси на телец/водолей,растящ.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #137 -: Май 08, 2021, 05:44:28 pm »
Аз го отбелязвам подобаващо по телешки, тези три неща, отдавна е нямало такава идилия, закача приятелски асц-дсц.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #138 -: Май 15, 2021, 12:12:28 am »
Днес цикъл Венера/Юпитер в 12*на водолей.Кулминация на 22 юли в критичен 0*по оста дева-риби.
[/color] През 2010 февруари, когато Юпитер е бил отново в Риби е имало пак цикъл Венера Юпитер на 6 градуса Риби. Доста се изненадах, защото върнах назад да търся събития. Обикновено не помня, точни дати- също, но около тази дата съм имала чудесно събитие, любимо съкровенно, духовно пътешествие до много любимо за мен място. Не съм ходила там оттогава ,та сега, чак ми потече една лига-дано ми се случи такова хубаво далечно пътуване.. Направо не е за вярване ,на какво ми е излязъл късмета тогава  ::) Нямам някакви аспекти, дори ми е в трети дом  ::) Единствено ако го гледаме като ос 3-9 по-става. Изтървах ненарушимия ден ,ама искрено си го пожелавам, че вече съм като умряла без пътуване .

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #139 -: Май 15, 2021, 05:52:30 am »
Днес цикъл Венера/Юпитер в 12*на водолей.Кулминация на 22 юли в критичен 0*по оста дева-риби.
[/color] През 2010 февруари, когато Юпитер е бил отново в Риби е имало пак цикъл Венера Юпитер на 6 градуса Риби. Доста се изненадах, защото върнах назад да търся събития. Обикновено не помня, точни дати- също, но около тази дата съм имала чудесно събитие, любимо съкровенно, духовно пътешествие до много любимо за мен място. Не съм ходила там оттогава ,та сега, чак ми потече една лига-дано ми се случи такова хубаво далечно пътуване.. Направо не е за вярване ,на какво ми е излязъл късмета тогава  ::) Нямам някакви аспекти, дори ми е в трети дом  ::) Единствено ако го гледаме като ос 3-9 по-става. Изтървах ненарушимия ден ,ама искрено си го пожелавам, че вече съм като умряла без пътуване .
Разгледа ли у3/9ти домове,натални към прогресивни.Управителя на 5ти.
Майка е с такава натална опозиция.Ще повтори аспекта.
« Последна редакция: Май 15, 2021, 06:12:46 am от Сафо »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #140 -: Май 15, 2021, 10:24:20 am »
Не съм гледала ,ще разгледам все ще има нещо .Но това са мимолетни прояви, не е ,като да ги имаш в натален аспект и да си роден в по-лека късметлийска и отпускарска инкарнация .

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #141 -: Септември 29, 2021, 08:18:38 pm »
Венера-Юпитер в кавадрат(намаляващ)утре,30.09.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #142 -: Октомври 28, 2021, 06:35:56 pm »
Действащията секстил между двете планети, ако ангажират 11- 3 домове, би трябвало да активират социални, приятелски теми. Юпитер приема Венера, ако Венера е добре поставена в картата, утре е един благоприятен ден за романтична или финансова среща, забавления, да се закупят вещи, на които ще ни се радва окото. Днес, в деня на Юпитер, който е направил благотворителност, е бил опора за другия/-ите, ще се радва на обро отношение по-нататък; може да сте получили подкрепа, защита. И Венера, и Юпитер са естествените сигнификатори на децата, така че темата за тях влиза трайно в ежедневието ни, и в личен, и в обществен план.
Понеже Ввнера забавя своята скорост, подготвяйки се да влезе в предретро сянка на 18.11, темите, които държат Венера и Юпитер стават акцент.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #143 -: Март 27, 2022, 07:11:56 am »
Нов Цикъл Венера/Юпитер на 1.05.22г.,в последни градуси на риби,някой ще удари джакпота,часове преди Затъмнението.
Меркурий е в нулев градус,особен,ново начало.
Тържества,сватби,ритуали,любов и пари......но някъде,на друго място.
При мен в 11 дом,квадрат 8/2 ри домове.
При сина ми на к4,тригон планетите в 8ми ,затъмнението е съвпад с Луната му.
При брат ми върху нат.Юпитер на к4.
« Последна редакция: Март 27, 2022, 07:23:18 am от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #144 -: Февруари 22, 2023, 07:28:30 am »
Цикъл Венера/Юпитер в 12*на Овен на 2.03.23г.в антисия с 18*на знак дева.
При мен на 3*от нат.Марс на к12.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #145 -: Февруари 22, 2023, 11:31:36 am »
Цикъл Венера/Юпитер в 12*на Овен на 2.03.23г.в антисия с 18*на знак дева.
При мен на 3*от нат.Марс на к12.
при мен на 3* от Юпитер в 8д.

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 369
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #146 -: Февруари 22, 2023, 11:45:21 am »
При мен съвпадът е в 10-ти дом и аспектира половината карта:
затваря тао с наталната опозиция Марс- Сатурн/Нептун
секстил натални Венера/Юпитер
куинконс Плутон

 :-[

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #147 -: Февруари 23, 2023, 09:10:27 am »
При мен е в 1 дом, но аз нямам юпитерова Венера натално и в тази връзка не очаквам нищо, освен може би стандартните импулс за харч, за флирт, пушаци в главата и в  краката, ден-два непокорен дух и край.

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 369
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #148 -: Февруари 23, 2023, 09:46:29 am »
При мен е в 1 дом, но аз нямам юпитерова Венера натално и в тази връзка не очаквам нищо, освен може би стандартните импулс за харч, за флирт, пушаци в главата и в  краката, ден-два непокорен дух и край.

Люба, Юпитерова венера какво ще рече - в какъвто и да е аспект натално, в рецепция?

crazylady

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 74
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #149 -: Февруари 23, 2023, 12:32:18 pm »
Цикълът стартира в 6-и дом, на градус от нат.Юпитер,сходящ квадрат Сатурн. И двете натално са в падащи домове. Забелязала съм, че важните събития, са ми по-скоро при негативните им аспекти. Все пак имам очаквания, заради юпитеровия възврат и на това, че Венера У1,У8.