Автор Тема: цикъл Венера-Юпитер  (Прочетена 37403 пъти)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1175
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #150 -: Февруари 24, 2023, 08:30:10 pm »
Лисана, търся натален аспект или позиция по знак, рядко по дом.

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 368
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #151 -: Февруари 24, 2023, 08:45:05 pm »
Лисана, търся натален аспект или позиция по знак, рядко по дом.

Благодаря. Притеснява ме конкретния съвпад. Има много аспекти. Освен това по същото време е и Сатурн/Меркурий в 8ми върху СЛВ, който пък ще ми квадрати слънцето. Според вас, момичета,  имам ли причина за притеснение от събитийност?

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #152 -: Март 03, 2023, 09:59:03 pm »
При мен е в 10- ти дом, квадрат с нат. Луна.
Днес поставих на мястото колежката, която краде чужди стихотворения и представя за свои. Наглост беше на голямо тържество “с чужда пита да носи помен”. Просто открих стохотворението и го публикувах, където трябва. Писна ми хитреци да се изкарват велики без да дадат нищо от себе си. Дано се спре, че тая година както съм Марсова, съм яхнала здраво метлата.
Иначе точно в деня на съвпада избрахме и мястото, на което ще ходим на екскурзия- Венера ми е У5, а там има красиви манастири.
« Последна редакция: Март 04, 2023, 09:42:00 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #153 -: Март 04, 2023, 09:26:46 pm »
Щом имаме изразено отношение към нещо, значи е твърде лично. Ако са се държали несправедливо с нас, ставаме изявени борци за справедливост. Скачаме при всяка несправедливост, защото нас ни е жегнало. И ни дразни несправедливостта. Хората вземаме отношение изхождайки от собствения си опит, преживяното. Правим паралел с него. Тогава, когато нещо ни е докоснало лично. Саморефлексия.
 
В живота справедливостта е утопия. Казва го човека, който няма достатъчно опит, който да доказва противното. Много пъти са се държали несправедливо  с мен. Нечестно. Човек, който вижда, как тези за които целта оправдава средствата, хич не си го слагат на сърце, а им се дават добри възможности, срещат подкрепа. Пък почтените и съвестните духаме супата. В процентно съотношение.

Който не е видял несправедливост в собствения си живот, няма как тя да отвучи и да иска да я коригира. В живота на друг човек. Като го прави, така лекува своето наранено чувство за справедливост.
« Последна редакция: Март 04, 2023, 09:29:55 pm от starinthenightsky »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #155 -: Март 04, 2023, 09:53:32 pm »
Стар, не е до опита. Просто човек трябва да се учи от такива хитреци .
Неведнъж съм писала- винаги действам на принципа “ Каквото почукало, такова се обадило”. За дребни и за сериозни неща. Не може някой да ми помогне, подари нещо, направи комплимент и аз да не му го върна до дни. Не може някой да се изкарва по- способен , добър и професионалист и непрекъснато да се сравнява с теб, подливайки ти вода, настройвайки деца, родители, манипулирайки ги и аз да стоя и да се усмихвам.Няма как да не ме жегне, когато виждам какво се случва и как си се главозамаял , лежейки на стари лаври и служейки си с измама. Вероятно някой по- възвишен не би искал да си цапа ръцете и ще наблюдава отдалеч с усмивка, само че аз не съм от тия. Не искам да духам супата, както ти се изрази.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #156 -: Март 04, 2023, 10:26:36 pm »
Коментирам реакцията ти за жената с чуждите стихотворения, че крушката си има опашка.
Не е предложение да се усмихваш при такива случаи.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1175
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #157 -: Март 05, 2023, 07:07:30 am »
Бяха много красиви вчера привечер на небосклона, при мен са в първи дом и в комбинация с Лъвската Луна, каре Уран и чакаща опъване на ушите от Сатурн, харчих излишно и за неща, които не бих купила инак. Така, де. Почерпих се за 8-ми март.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #158 -: Март 05, 2023, 11:24:55 am »
Не ми беше хрумвало, но след известен застой и аз предните три дни напоръчах десетина дрехи и чанти. 
На косъм съм от поръчката на още. :D
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12463
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #159 -: Март 05, 2023, 12:00:53 pm »
Венера и Юпитер не са приятели, Венера  е нощна планета, Юпитер- дневна. Цикълът Венера-Юпитер, тази година е в знак, където Юпитер е скитник, а Венера в заточение. Венера поема управлението и слага своите аналогии на преден план, но със знак минус. Ето пример, по въпроса за почтенността- Венера в Овен изначално е "покварена"и всичко над което има управление ще се развива на този фон. Или целия цикъл Венера-Юпитер ще носи противокултурни прояви, противоестетични, морален упадък, а с Юпитер- разхищение, излишен лукс, промискуитет. Ще цитирам :
"  Импулсивното поведение може да доведе до прекомерно снизходително или хедонистично поведение като препиване, прекомерно харчене и купони през цялата нощ. Това може да доведе до спорове с близки. Не забравяйте, че Венера и Юпитер в Овен са искри и темпераментни. Ако не им се даде това, което искат, когато го искат, тогава те могат да станат бурни и драматични.  Свързването с хора с подобно мислене, които споделят нашите лични ценности и вярвания, е от ключово значение, тъй като те ще ни помогнат да намерим пътя обратно към нашите корени. Обратно, дебатите с тези, които споделят различни мнения, могат да разширят нашата философия и разбиране за другите - в края на краищата Юпитер обича добър приятелски спор, за да оживи нещата.
И
"Чудесен начин да прегърнем енергията е да се облегнем на най-съкровените си артистични таланти. Пейте, танцувайте, свирете на музика или инструмент,  рисувайте, снимайте света, в който живеем и го споделяйте с другите.  Времето да присъстваш, да си жив и да обичаш е сега. Не пропилявайте възможността за упадък, когато трябва да покажете страхотността си, както и да дадете малко любов и да се забавлявате с тези, на които държите."

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 368
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #160 -: Март 05, 2023, 02:36:57 pm »
Не ми беше хрумвало, но след известен застой и аз предните три дни напоръчах десетина дрехи и чанти. 
На косъм съм от поръчката на още. :D

Остави чантите и обувките дето и аз съгреших. Отидох на парти и на сутринта си продадох колата и тръгнах да купувам нова.   :D толкова ми беше писнало в четвъртък, че и за 1 бройка да изтегля огромен кредит за първото появило се пред погледа ми жилище на щогоде ниска цена. Резултат от поредната караница у дома как сме изтървали момента и защо не сме знаели да рискуваме някога, когато всичко е било по-евтино. Изобщо ако това е от действието на съвпада...по скоро са отдавна нагнетявани теми,  които сега избухват.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #161 -: Март 05, 2023, 07:42:21 pm »
Рени,защо Юпитер е скитник в Овен,той управлява огнената троица по триплицитет.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12463
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #162 -: Март 05, 2023, 08:54:26 pm »
Сафо, ако една планета не е на трон, екзалтация, заточение, падение е скитник/перегрин.
мъдрост, религия, дълг, правни въпроси, духовенство, благочестие, изобилие, увеличение, богатство и щастие. - кое или колко от изброените се случиха навън, в обществото, докато Юпитер транзитира през Овен ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #163 -: Март 05, 2023, 10:00:29 pm »
Сафо, ако една планета не е на трон, екзалтация, заточение, падение е скитник/перегрин.
мъдрост, религия, дълг, правни въпроси, духовенство, благочестие, изобилие, увеличение, богатство и щастие. - кое или колко от изброените се случиха навън, в обществото, докато Юпитер транзитира през Овен ?
Рени,нали перегрин е планета без никакви есенц.достойнства,но Юпитер има достойнство в Овен като упр.на огнената троица и по триплицитет.
Докато транзитираше през Риби,където е на трон-как бяха мъдрост,религия,дълг,благочестие...и т.н.?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12463
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: цикъл Венера-Юпитер
« Отговор #164 -: Март 05, 2023, 10:14:46 pm »
Сафо, Юпитер изгря в място, където беше много силна влагата и въпреки това, до първата стоянка, се спазваше някакво благоприличие, даже и моменти на мъдрост имаше.
Добре, приемаме, и управлението на Юпитер в нощна карта върху огнения триплицитет, и терми 0-6 градуса. През останалото време е пас. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“