Автор Тема: Здравословни проблеми  (Прочетена 23203 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #15 -: Ноември 01, 2017, 11:34:37 am »
Важното е това как се вижда в картата.

Съмнявам се да може да се види.
Много често не може да се различи хирургът от убиеца, безумецът от посветен.
За такива аномалии, като огледално разположени органи, да не говорим. По-скоро може да се видят слабите органи и системи в организма, такива с нарушена функция. Останалото вече е задача на лекарите, не на астролозите.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13547
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #16 -: Ноември 01, 2017, 11:57:26 am »
Да поработи върху това да намали хипохондрията и нервното напрежение. Да се усмихва повече и да си живее живота, а не да се занимава с глупости.
тенденции за хипохондрия се наблюдават при Хирон в 6-ти дом, а момичето е с Хирон в 12-ти дом, което показва  труден път, защото целта е висока, а целта е намирането на методи, чрез които да се разработят правилните мозъчни функции- интуиция, въображение, мечти и символика. Хирон в 12-ти дом е дълбоко интуитивен. Сатурн в 6-ти дом показва хорнична болест, тъй че изобщо не си въобразява, че е болна, за да я набеждаваш в хипохондрия. Моят мъж е със Сатурн в 6-ти Риби, роден е със спина бифида, което си е за цял живот.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13547
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #17 -: Ноември 01, 2017, 01:00:06 pm »
Здравейте група,
това момиче от раждането си има много здравословни проблеми, като почнем от това ,че органите и са огледално и стигнем до бактерии ,множество травми,алергии и прочие.Постоянно е на лекарства ,а е младо и красиво 23 годишно момиче. Та виждам че Сатурн и Луна са в 6 дом, виждам и тао квадрата Сатурн, Марс, Венера, но не знам има ли излизане от тази ситуация. Можете ли да помогнете със съвет, може ли нещо да се отработи,така че здравословните проблеми поне да намалеят. Благодаря
Има неща, които не подлежат на промяна, като огледалните органи, за което си писала, така че проблемите, от този род, трябва да ги приеме и да си живее с тях. Не е единствена на тази земя с увреждане, хора с къде по-лоши болести живеят, женят се, деца създават... за пример Дамян Дамянов, който остави след себе си три хубави деца и запомнящо се творчество.
При нея Меркурий У1, У10 в 10д съвпада с хубавата звезда Сириус, която ненапразно наричат "кралска", тъй като носи слава, почести, богатство, духовна закрила. Меркурий У1, У10 в тригон със Сатурн У5, У6, в секстил с Венера У2, У9 - може да изкарва пари с творчество, издателска и преводаческа дейност, чрез опита си да е в помощ на другите като консултант, относно храни, душевност. Трябва да се научи на търпение, защото Юпитер квадрат Слънце разваля дисциплината и подтиква към промени, да осъзнае, че и при най-здравите хора хубавите неща стават бавно.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1877
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #18 -: Ноември 02, 2017, 12:59:52 am »
тенденции за хипохондрия се наблюдават при Хирон в 6-ти дом, а момичето е с Хирон в 12-ти дом, което показва  труден път, защото целта е висока, а целта е намирането на методи, чрез които да се разработят правилните мозъчни функции- интуиция, въображение, мечти и символика. Хирон в 12-ти дом е дълбоко интуитивен. Сатурн в 6-ти дом показва хорнична болест, тъй че изобщо не си въобразява, че е болна, за да я набеждаваш в хипохондрия. Моят мъж е със Сатурн в 6-ти Риби, роден е със спина бифида, което си е за цял живот.
Явно не знаеш на какво е способна една рибешка Луна, пък и в дома на здравето.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13547
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #19 -: Ноември 02, 2017, 02:56:24 am »
Явно не знаеш на какво е способна една рибешка Луна, пък и в дома на здравето.
Знам на какво е способен Хирон в 6д в Риби, колкото до Луната:

Луна в Рыбах

Вы необычайно легки сердцем, полны симпатии к людям, и это понимание их чувств и нужд граничит с телепатией. Вы не выносите, когда живое существо, будь то человек или животное, страдает на Ваших глазах. Зная Вашу доброту и отзывчивость, люди, страдающие от душевной боли или находящиеся в смятенном состоянии, часто обращаются к Вам за помощью. Иногда они злоупотребляют Вашей мягкосердечностью.
У Вас поэтическая душа, Вы любите и чувствуете музыку. Многие Ваши ощущения туманны и смутны, поэтому Вы не можете с легкостью передать то, что думаете о жизни. Похоже на то, что музыка - Ваш естественный язык. В любви Вы романтичны, часто влюблены не столько в человека, сколько в сами отношения, в это приятное состояние.
Сверхчувствительность, восприимчивость мыслей и чувств других людей подобно губке, живое воображение, которое проявляется в поэзии, музыке. Любовь к путешествиям.

Луна в VI доме

Вы полны сочувствия к другим и инстинктивно находите людей, нуждающихся в помощи. Вам также присуща глубоко укоренившаяся тенденция стремиться улучшать или "приводить в порядок" жизни других людей, что может досаждать тем, кто не желает, чтобы их меняли или им так "помогали". По Вашему мнению любовь и забота должны выражаться посредством вполне осязаемого услужения какого-либо рода.
« Последна редакция: Ноември 03, 2017, 12:57:43 pm от akruks »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #20 -: Ноември 02, 2017, 11:59:14 am »
В случая имаме Луна-Сатурн в дома на здравето и рутинните грижи, което предполага доста сериозно ангажиране с тази тема в живота. Там е фокусът на съзнанието, натам е насочено и така се създава енергиен резонанс, привличат се и съответните събития. Но не е от едното мислене, според мен има и кармична обремененост, а може би и по наследствена линия. Всеки от нас някъде има по-уязвимо място. А тук имаме Луна, афликтирана от Марс и Сатурн. Такава конфигурация разваля и характера, и здравето. Но в нейния случай, предвид знака и накшатрата на Луната, мисловният модел и отношението към света по-скоро е тип "жертва", не "агресор".
Позиция в 6 дом предполага преодоляване на някои вредни навици. Дори ако не беше болна, пак щеше да е необходим по-стриктен режим. То не е само хипохондрия. Тази накшатра може да предполага и различен вид зависимости, когато има раняване от малефици. Понякога се изразява в индиректна форма /не във вид на пороци/, човек става зависим от лекари, терапии, медикаменти. И ако не се занимава със своето собствено здраве, някой от обкръжението може да създава такива грижи и ангажименти. Всеки човек се ражда с определена програма за развитие, тя не може да бъде надскочена. И това се вижда в хороскопа. Негативите могат да бъдат донякъде смекчени с правилен живот, правилни грижи, правилно мислене и отношение към заобикалящия свят и околните. Но за това е нужен много сериозен труд и високо ниво на осъзнатост. Затова повечето индивиди предсказуемо се вписват в една средностатистическа прогноза, при тях не е възможно да променят наталните дадености, ако нещо е фиксирано там като житейско изпитание.



« Последна редакция: Ноември 02, 2017, 12:02:37 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1877
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #21 -: Ноември 02, 2017, 01:44:19 pm »
Акрукс, аз също съм с Луна в риби, но в 12-ти дом. Знам ги тези неща и някои от тях са така. Благодаря!

Имам позната с Луна в риби в 6-ти дом - обсебена е на тема здраве, обикаля от лекар на лекар, лежи по болници и всеки път е с нова диагноза. А някога е искала да стане мед. сестра, но ѝ е било попречено...

А що се отнася до това защо съм го написала - така го усетих. Някои неща просто идват като информация, (както и ще да звучи това :) ). Аз не съм астролог.
« Последна редакция: Ноември 02, 2017, 01:47:51 pm от romantica »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #22 -: Ноември 02, 2017, 01:46:50 pm »
Предполагам, че и в производните карти ще се покаже причината. Но те са ефективни при прецизно ректифициран час на раждане. Не мога да инвестирам толкова време и енергия в този форум. Мисля, че дотук насоките, които всички сме дали, са достатъчни.

А някога е искала да стане мед. сестра, но ѝ е било попречено...

Майка ми беше същият случай, само че Слънце в Риби и силно афликтирана Луна, в съвпад със Сатурн и върху нодалната ос. Някога е искала да стане лекар, но родителите са ѝ попречили, натрапват ѝ техния избор и я вкарват в престижен икономически вуз. В  крайна сметка енергията, заложена в натала, е намерила друга изява – не тя да лекува и да помага, а нея да я лекуват и да бъде зависима от чуждо внимание, подкрепа, ресурси, до степен на отявлен вампиризъм.

Що се отнася до картата на обсъжданата девойка, Луната има доста аспекти и участва в конфигурации.


« Последна редакция: Ноември 02, 2017, 01:54:05 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3343
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #23 -: Ноември 02, 2017, 02:53:14 pm »
Това е доста странно - ако е била станала лекар щеше да отдава лечебна енергия, в случая къде отива тази енергия и защо трябва тя да точи енергия от другите?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #24 -: Ноември 02, 2017, 03:05:25 pm »
Ако ти е заложено да имаш вземания-давания с болести и лечебни заведения, тази енергия по един или друг начин ще се изяви. Или ти ще лекуваш, или ще бъдеш лекуван. Тук изключвам някои тежки вродени недъзи, за които няма конструктивно "отработване" /проработки/. Не всеки човек е роден за лечител, при някои здравните грижи могат да стоят на дневен ред. В такъв случай болестта източва и отнема енергия, а нативът, за да може да живее, трябва да се зарежда отвън, да потребява енергия и ресурс от обкръжението. Независимо с какъв потенциал разполага конкретният организъм, рядко има случаи на самоизлекуване и възстановяване по естествен начин, за сметка на лична енергия и без да се потребяват ресурси отвън. Толкова съвършени още не сме. Отдаване на грижа, внимание, подкрепа също е енергия. По този начин се зареждаме с чужда енергия, ако получаваме такова отношение. Неслучайно мрънкалата, които само се оплакват, не те изслушват и нямат никаква емпатия, се смятат за енергийни вампири. Получават внимание, а какво отдават? Най-много да се освободят от негативен заряд.
« Последна редакция: Ноември 02, 2017, 03:08:50 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #25 -: Ноември 02, 2017, 04:16:28 pm »
Тук има Слънце в Лъв в аспект с Юпитер , у АСЦ е над хоризонта и към него, и към АСЦ няма твърд аспект, ще си боледува и ще се възстановява и так ще си живее. Сатурн и Марс, точките, които носят най-много стрес в една карта са в тао-квадратура с връх Марс и то в подвижни знаци, в падащи домове- трудно диагностициране на заболявания и често същите са психосоматични.Нужно е да се концентрира, фиксира в едно от заболяванията си и да "лекува" само него, така  за останалите може да  разбере , че са следствие. Нищо няма да изчезва, винаги ще се тревожи за физическото си състояние, защото тялото реагира на всяка тревога, стрес, напрежение-Луна в 6-ти, заедно с квадрат Сатурн- Марс. Ангажирайки се емоционално с типа професионална заетост, която да обслужва другите ( Слънце в Лъв 11-ти) няма да позволява на мислите й да бъдат обсебени ( СЛВ 3-ти Скорпион/Плутон) от това дали ще оцелее тялото й и  да тръгне да търси, пътува, контактува, изследва всички хипотези, които са на ръка разстояние от нея в близкото  й обкръжение, докато задоволи копнежите си . На нея й харесва да страда ( Венера Дева, 12-ти, Слънце Лъв куинконкс Луна) ,а дали в нея не "съществуват" двама души и майката да не е някак стабилна  като поведение (МЦ Близнаци с Меркурий Рак в 10-ти) ? Луната е намаляваща за дневна карта към съвпад със Сатурн, но и в  тригон с диспозитора си Юпитер, който е в неин дом и би трябвало да се вижда, но Сатурн е този, който държи ситуцията, той тъкмо е станал ретрограден и тук това се е случило в 6-ти дом. При Сатурн няма избор, натива трябва да изпълнява "нарежданията", ограниченията му, а тук Слънцето е в Лъв, в 11-ти, в аспект с Юпитер,с Марс в Близнаци- ограниченията на тялото пречат на духа на се рее свободно, оттам и болестите. Свиква се след 30 г. , но наистина е много неприятно аксесоарите ти да включват  торбичка лекарства, и да се събуждаш още на 20 г с "диагноза".
еses, така се учим, който каквото трябва да научи, ако иска. Моята майка се е родила 1, 800 кг цялата в косми, буквално като маймуна, в момент, в който нейната майка е била болна от малария и в онези години лекарят е казал, ако оцелее  при първата й криза на 3-4 месеца и така до ден -днешен, да ми е жива на 71 г.  И аз така горе-долу съм започнала живота си и така  с диагнози го живея. Помоли я да бъде заета- аз това правя, ако й е от полза.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1877
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #26 -: Ноември 02, 2017, 04:28:25 pm »
Не всеки човек е роден за лечител...

Лили, може ли да те помоля, ако имаш възможност да споделиш "аспектите на лечителя"? Предварително ти благодаря!

Съдбата отклони моя път от медицината, но тази тема никога не е спирала да ме вълнува. Имам някакво усещане от известно време, че знам неща от преди, т.е. мисля, че съм била лечител в предишен живот. Позволено е да ми се смеете, за което благодаря ;D

През последния месец в рамките на 10 дни ми се наложи на 2 пъти да викам Бърза помощ (за първи път в моя живот) във връзка със ситуации на работата. Така се случваха нещата, че около мен нямаше друг освен аз и страдащия, а мед. лице - друга смяна. Изискваше се от мен бърза реакция и да впрегна всичко, което знам. Със закъснение идваха и колегите. Изобщо не си въобразявам, че съм лекар или профи. Оказа се, че нещата, които съм направила са били точни и правилни, въпреки че получавах забележки и присмех от колегите. И между тези две случки, дойде лично посещение на работата и предложение за мен, да се запиша на един дълъг курс по вид алтернативно лечение.
« Последна редакция: Ноември 02, 2017, 04:33:42 pm от romantica »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #27 -: Ноември 02, 2017, 04:39:51 pm »
Романтика, човек  да реагира адекватно на дадена спешна ситуация не го прави лечител, нито човек, който е учил лечителство , непременно е лечител. Обикновено хората// нативите, които имат най-голяма нужда от помощ, разбирай с доста напрегнати аспекти, точки в картата, същите стават лечители, защото им е  необходима обратна връзка, за да се излекуват и самите те. Оста 6-12 като съдържаща двата най-саможертвени знака Дева- Риби е набедена за лечителска, акцент водни домове, планети във водни знаци, но всъщност първия знак в зодиака -Овен е най-силно самопожертвователен в своята висша природа и планетите попадащи в знака и могат да са лечители и в пряк, и в преносен смисъл. Ти, като Слънчев Овен, кажи защо, според теб е така ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #28 -: Ноември 02, 2017, 04:42:43 pm »
Няма готови формули. Прави се синтез на цялата карта, по всяка тема от натала е така.
Понякога в хороскопа има противоречиви указания, един истински астролог ще съумее да направи синтез на факторите и да прецени правилно какви изяви ще доминират. Без синтез няма адекватно тълкуване, а само изброяване на позиции и аспекти. И вместо полза може да има вреда.

Едни и същи аспекти в два различни хороскопа могат да дадат и психично неуравновесена личност, многострадална Геновева, и лечител или човек, който се занимава с психотерапия/психология, помага на други хора. Такъв е случаят и с афликтирани Луни.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13547
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #29 -: Ноември 02, 2017, 07:29:28 pm »
Що се отнася до картата на обсъжданата девойка, Луната има доста аспекти и участва в конфигурации.
При мен в програмата излиза само куинконс Слънце и тригон с Юпитер
 
Луната на 3* Риби, Сатурн на 11*34', повече от 8* орбис
Марс на 14* 55' Близнаци, връх на Тау с Венера 15*44' Дева и Сатурн