Автор Тема: Неаспектирани планети  (Прочетена 26552 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #15 -: Ноември 12, 2017, 09:07:45 pm »
Според мен това, което е описала, не се дължи само на една привидно неаспектирана планета. Но такова е било нейното обяснение. Отвъд него, при по-задълбочен прочит, могат да се открият други астрологични връзки и други аргументи. Така е винаги в астрологията, не става въпрос само за казуса Неаспектирани планети.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #16 -: Ноември 12, 2017, 09:47:04 pm »
Това означава ли, че ти отричаш, че щом една планета е неаспектирана това има определено влияние?

Много едностранчиво тълкуваш моите отговори.

Привидната неаспектираност има своето /психологическо/ влияние, но това далеч не е единственият фактор, с който може да се обясни специфичното "поведение" на дадена планета. Например някой може да има привидно неаспектиран Меркурий, а на практика да се окаже, че същият е бил фазов и видим по време на раждане (което е голяма рядкост), при това се намира в собствена терма.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #17 -: Ноември 12, 2017, 10:05:53 pm »
Ееех, да бях станала банкер! Щях да фалирам и Световната банка!  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #18 -: Ноември 13, 2017, 09:15:13 am »
Смятам, че причината че, е Марс е много силен в Овен. Трябва да осъзнаеш, че притежаваш голяма сила и агресия. Ако в теб доминират повече елементи на Земя и Вода, особено вода, може да не го осъзнаваш.

Обичаш ли спорта, движението? Като дете била ли си много подвижна, да играеш много, да не си стоиш на мястото или точно обратното?

Възхищаваш или възхищавала ли си се на хора, които са силни, самоуверени, умеят да защитават себе си и да правят  каквото си искат?

Може би някой от родителите ти не притежава тези качества и е имал проблем с изявата на Марс.
Доминира елемента Въздух.Като дете бях изключително прилежна.Тренирала съм лека атлетика 2години.И двамата ми родители са имали проблем с изявата на марс.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #19 -: Ноември 13, 2017, 09:35:49 am »
само за личните неаспектирани планети ли пише
а за неаспектиран юпитер,сатурн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #20 -: Ноември 13, 2017, 02:58:41 pm »
Неаспектираната планета е като да имаш китайска ваза от династията Мин в боксониерата си в "Люлин"- знаеш, че притежаващ нещо, но не знаеш защо и откъде. И често го показваш само за пред гости- аналог на транзит, прогресия, лунация към същата в натала.
Прието е, за всяка планета да бъде неаспектирана, когато същата не сключва/няма точни мажорни аспекти в допустимата за нея орбиса. Например: Луна 20 * Овен е съвпад с Венера 26 * Овен, но към Венера няма друг мажорен аспект  в картата, тогава казваме, че Венера е мажорно неаспектирана в картата. Обратно Венера 20 * Овен е съвпад с Луна 25 * Овен, защото аспекта е сходящ за Венера и е орбисата от 7 * за аспектация от Венера. Тълкуването променя посоката си.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #21 -: Ноември 13, 2017, 03:11:54 pm »
Неаспектираната планета е като да имаш китайска ваза от династията Мин в боксониерата си в "Люлин"- знаеш, че притежаващ нещо, но не знаеш защо и откъде.

При мен е така с Юпитер. Каквото и да имаш като качества, способности, лични постижения, то никога не се оценява, защото просто не се пласира в подходяща среда. И даже, бих казала, твоето сравнение, което съм цитирала, работи буквално при мен.  Не че не знам защо и откъде го притежавам, просто не се вписва в заобикалящата среда. И това обкръжение няма очи да види ценността му, не става въпрос само за антики, предмети на изкуството и материални неща. Но наистина имам доста нетипични вещи и предмети на интериора, с оглед на условията и начина на живот на това място. Всичко това би се вписало в друга среда и обкръжение, далеч от някоя люлинска боксониера с прилежащия екстериор.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #22 -: Ноември 13, 2017, 03:53:21 pm »
Лили, при мен е обратно- аз имам точна опозиция Слънце- Юпитер, но са и в контра-паралел, опозиция Слънце-Уран, но са и в паралел. Аз нямам китайска ваза, но хората очакват от мен да им извадя такава, всеки път, когато ме питат, но да, мога да кажа с годините, че започнаха да ценят онова, което съм и правя. Аз нямам неаспектирана планета, но когато разглеждам карта първо ми се набива на очи : планета сама в дадена половина, квадрант, неаспектирана, единична по стихия, качество, единствена ретроградна и винаги тълкуването ми се върти около същата и темите/сферите, които държи. Все едно същата се бори, съревновава с всичко останало в картата и несъзнателно създава напрежение вътре в човека, като аналог на гражданска война. По-лесно й е да се синхронизира с нещо отвън, отколкото да си сътрудничи с всичко онова, което е натива. Или как една китайска ваза от династията Мин ще стои на една и съща маса с Венера в заточение или падение ?!? Там, горе е аспект или липса на такъв, тук долу е отношение или липса на такова.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #23 -: Ноември 13, 2017, 04:14:14 pm »
Ами как планета е в съвпад с друга, пък се води мажорно не.... тя си е аспектирана, какъв е този абсурд, не го разбирам ?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #24 -: Ноември 13, 2017, 04:24:36 pm »
Ребека, с примера, който дадох, също можем да говорим за неаспектирана планета, защото Луната , тук, има отношение към Венера, но Венера към Луна -не. На 20.11. Луната е съвпад с Меркурий в 20 * Стрелец, но реално Меркурий ще е на 7 * отдалечен от нея или Луната ще има отношение с /към Меркурий, но той- не, защото за Луна 7 * е в орбиса на действие като точен аспект, за Меркурий не е . И ако в същия ден Меркурий не прави мажорен точен аспект с друга планета, реално може да се приеме, че е неаспектиран. Трябва да има отношение между планетите, хората, животните, растенията, за да си влияят един на друг, иначе как щеше да  разбереш, че в Африка има слонове, ако не беше учебника по география ?!? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #25 -: Ноември 13, 2017, 04:30:46 pm »
Мерси ,схванах сега логиката, но пак е относително .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #26 -: Ноември 13, 2017, 04:38:53 pm »
И в математиката, и във физиката присъства относителността : приели сме, че 2 е най-малкото просто число, но защо 1 не е просто число; число, което не е  просто, е съставно, но 1 не е съставно число. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #27 -: Ноември 13, 2017, 05:24:12 pm »
Рени много сладкодумна госпожичка си, но явно аз вече съм разочарована от повечетo постулати-локуми дето се дъвчат в астро теорията и ми влизат и излизат транзит покрай ушите  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #28 -: Ноември 13, 2017, 05:48:03 pm »
Рени, и от мен все чакаха да извадя, само че когато спрях "хранилката" по Юпитер в Телец, познай какво стана. Цял живот съм така, откакто се помня. Където отивам, все нещо нося, никога с празни ръце.  И у отсрещната страна започват да се изграждат потребителски навици. Носиш, правиш, даваш... Но още от малка съм научена да не получавам заслужени награди и подаръци, сега много трудно ги приемам. Може би така се изявява при мен "неаспектираният" Юпитер.

Сетих се за един неаспектиран случай, при това анаретен. Меркурий в последния градус на Рак или съвсем в началото на Лъв. На въпросната жена много ѝ сече пипето, но само за изгода, материални неща, сметки. Не е интелектуален тип. Тип търговка, има добър бизнес нюх. Не колекционира никакви меркуриански предмети, няма литературни способности. Много устата, бързо говори, рядко изслушва. Изключително пресметлива, предприемчива. Не мисли обаче на едро, а на дребно, тип бакалски сметки. Меркурий е в сатурнова накшатра – Пушйа, терма на Марс.

« Последна редакция: Ноември 13, 2017, 06:02:59 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #29 -: Ноември 13, 2017, 06:18:30 pm »
Ребека, аз нямам очаквания тип алтернативна материя, наука, изкуство да ми дадат отговор защо  така правя или защо не го правя, но съм любознателна, търсеща за въпросите, които в случая, поставя астрологията.Харесва ми нейната безкрайност и фактология  и това че  развива у мен мислене.Там, където има символи, винаги ще има и Индиана Джоунс-ове.:)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“