Автор Тема: Цикъл Меркурий-Сатурн  (Прочетена 18398 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Цикъл Меркурий-Сатурн
« -: Ноември 28, 2017, 09:44:57 am »
Новият цикъл Меркурий - Сатурн трябва да е започнал вече. На градус преди Меркурий да се обърне (в последния градус на Стрелец на 3.12.2017г.). След тази среща - предстои Сатурн да се качи на трона си (на 21.12.2017), а Меркурий да се върне назад. Директен тръгва на 23.12.2017г. - 2 дни след ингреса на Сатурн в Козирг.

Новият цикъл започва в малко по-широк тригон с Уран и в секстил с Марс. Може би - Уран ще изисква воля за промяна, за която Марс ще даде енергийна подкрепа, но процедът ще започне с меркуриева ретроспекция. Избистряне на плана, оценка на ресурсите и ентусаизъм можем да очакваме след 23.12.2017г - когато Сатурн влезе в Козирог, а Меркурий тръгне директен.

Следващата им среща е на 13.01.2018г. на третия градус в Козирог - Меркурий ще е излязъл от ретроградната си сянка. Бих очаквала структуриран подход, логика и здрав разум при предприетите действия.
« Последна редакция: Ноември 28, 2017, 10:55:22 am от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #1 -: Ноември 28, 2017, 11:06:54 am »
Цикълът е на моя к8.Предполагам,ще се наложи пак да ми изрязват нещо на пръста на ръката(средния),от няколко дни имам болки и е подут.Имам и два зъба за пломба,по празниците не ми се търчи по зъболекари,ама......Имам очаквания и за други събития,но не искам да си ги помислям даже.

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #2 -: Ноември 28, 2017, 11:19:00 am »
Цикълът е в десетия ми дом в съвпада с начален Юпитер, който е У на 1 и 10 дом. Важно ли е Сатурн и Меркурий кои домове от начала управляват?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #3 -: Ноември 28, 2017, 11:49:19 am »
Цикълът е в десетия ми дом в съвпада с начален Юпитер, който е У на 1 и 10 дом. Важно ли е Сатурн и Меркурий кои домове от начала управляват?
Да.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #4 -: Ноември 28, 2017, 12:01:07 pm »
В световен аспект ще чуваме ли, или виждаме насилие над животни,фалити на компании,неуредици в здравеопазването,сблъсък на старото и новото,катастрофи, цикалът се случва на оста на катастрофите.То е ежедневие,но дали ще е по-обсъждано от обикновено.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #5 -: Ноември 28, 2017, 12:04:05 pm »
В световен аспект ще чуваме ли, или виждаме насилие над животни,фалити на компании,неуредици в здравеопазването,сблъсък на старото и новото,катастрофи, цикалът се случва на оста на катастрофите.То е ежедневие,но дали ще е по-обсъждано от обикновено.
Възможно е да се опитват да ни поднасят повече подобна информация, само че изопачена (не че не стават такива неща, но медиите винаги преиначават нещата). Не мисля обаче, че ще се подхожда разумно, напротив, по-скоро липса на здрав разум ще има.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #6 -: Ноември 29, 2017, 12:06:06 am »
Новият цикъл Меркурий - Сатурн трябва да е започнал вече. На градус преди Меркурий да се обърне (в последния градус на Стрелец на 3.12.2017г.).

Следващата им среща е на 13.01.2018г. на третия градус в Козирог - Меркурий ще е излязъл от ретроградната си сянка. Бих очаквала структуриран подход, логика и здрав разум при предприетите действия.
И двете срещи на планетата при мен се случват в 4д, а при голямата дъщеря в 7д- точно по темите, които са ни важни последните месеци, а двете сме с АСЦ , управляван от Меркурий.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #7 -: Ноември 29, 2017, 09:02:32 am »
по интересното е ,че съвпада е по оста на икономическите кризи   Бетелгейзе- Елтамин. ,съвпадът на Сатурн със звездата Елтамин/ 26,58 Стрелец/
1929 г.Сатурн пак е бил там

https://www.astrohoroscope.info/kriza.htm

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #8 -: Ноември 29, 2017, 10:34:27 am »
През 1988 Сатурн е пак в стрелец в съвпад с уран в тази точка.Имам запомнящо събитие,загубих девствеността си. :)

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #9 -: Ноември 29, 2017, 10:56:37 am »
При мен е съвпад с Венера в 8-ми дом. Имам проблеми с кредити, в момента съм без работа и ми е трудно, добре че партньора помага, но немога да разчитам на това. Меркурий управлява 2-ри, Сатурн се намира в 8-ми и упр МЦ. Тр. Юпитер е съвпад с натален Плутон в 6-ти.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #10 -: Ноември 29, 2017, 01:28:11 pm »
При мен Цикълът Меркурий/Сатурн е върху нат. Уран/У12 в 10 дом.

В болнични съм няколко дни - сезонна настинка, благодарение на бърнаута ми.
Въпреки рецепта с 6 медикамента се лекувам алтернативно - вода, вит.С, розе и ракия ;D Викам да уважа Уранчо с нещо нестандартно. За първи път така да ми хареса алкохола :lol_hitting:

Купих си нова астро книга посветена на Сатурн.
« Последна редакция: Ноември 29, 2017, 01:34:54 pm от romantica »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #11 -: Ноември 29, 2017, 03:49:45 pm »
по интересното е ,че съвпада е по оста на икономическите кризи   Бетелгейзе- Елтамин. ,съвпадът на Сатурн със звездата Елтамин/ 26,58 Стрелец/
1929 г.Сатурн пак е бил там

https://www.astrohoroscope.info/kriza.htm

Сатурн, когато не се вижда не е така злотворен или поне не действа с негативните си прояви така явно и категорично. Юпитер е този, който сега ще има влияние, а в момента е източен,далеч от Слънце и Плутон- Нептун са в добри отношения, но опозицията Марс- Уран имат отношение към цикъла, защото е в сила все още Новолунието в Скорпион. Сега ще е резултата от месеците февруари -март-април: Марс съвпад Уран, Венера ретро в Овен, Меркурий съвпад Уран, тогава не беше Турция в окото на финансовите пазари ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #12 -: Април 27, 2018, 11:28:11 pm »
От вчера е в сила растящата квадратура на Меркурий-Сатурн, разговорите, комуникациите ще са с дъх на бадем, на горчив бадем. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #13 -: Април 27, 2018, 11:49:11 pm »
Ах, Рени  :58: Веднага се полакомих да видя кога ще се изтригончат - ами на 18 май - когато Венера е на последен градус в Близнаци, а Меркурий е вече в Телец. Абе добре ми звучи тази рецепция на изпроводяк на Венерата и преди да премине на Рачешка територия  :012: Ще се финализира и структурира нещо. Може и изневиделица да се случи, защото Уран вече на 1 гр. в Телец и в секстил с диспозитора си :) Ей така - на магия и в последния момент :)
Над силата е само умението да я владеем!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #14 -: Април 28, 2018, 09:06:32 am »
От вчера е в сила растящата квадратура на Меркурий-Сатурн, разговорите, комуникациите ще са с дъх на бадем, на горчив бадем. :)

но ,сатурн е ретро,ще ревизира планове,проекти започнати на съвпада,водещи ще са здравият разум,стабилни основи и ресурсите с които разполагаме по дома,където е ретро,в личен план,карето изисква нов подход,начин на действие за по-добро качество,успеваемост
ретро е и плутон,подопечен,повтаряме стари грешки,причини,манипулации,чувство за вина,обсебеност,огорчение,отмъщение,ретро сатурн не може да ни извади от кръга на повтаряемост без да си платим за стари дългове,за всяка грешка няма прошка-малефиците са в козирог в каре към меркурий,в след ретроградна сянка-изречени думи-договори-работа-тайни-грешен избор на посока, ще ни застигнат с присъда ,която влиза в сила на следващо каре ,мерка везни и директен сатурн,горчивият опит на проба-грешка
възможност за смекчаване и изход от неблагоприятни ситуации има през сeкстилите на нептун и юпитер
« Последна редакция: Април 28, 2018, 08:22:31 pm от strelicka »