Автор Тема: Всякакви въпроси  (Прочетена 56791 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #255 -: Март 15, 2018, 12:18:59 am »
Защото статистиката (например Гоклен) не доказва 10-я дом като единствен фаворит. Рангът също-да. Но наистина е сложно да прецениш всички там радости, есенции, терми, звезди, точки на това и онова, че и управителите им

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #256 -: Март 15, 2018, 12:20:50 am »
На този младеж с позакъснял пубертет Марс и Луна са му баш гокленови, към края на 3ти и 9ти. По система дом/знак се настаняват в горна и долна кулминация спрямо Асцендента. А дневното светило не вижда Асцендента, в 8 дом се намира. Перегрин по тропическия Зодиак, в собствен знак по сидеричния. И Юпитер е в лъчите – съвпад Слънце, тригон Луна. Донякъде смекчава нещата, не му е дал съвсем да потъне. Оцелява по чудо след падане отвисоко.
« Последна редакция: Март 15, 2018, 12:27:00 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #257 -: Март 15, 2018, 12:37:27 am »
Относно Хирон и подобни-не мога да отхвърля или потвърдя никоя техника, ако не видя практическо доказателство. Някои четат карти с интуиция, и успяват. За мен са важни реалните приложения на правилата, защото дори и да имам интуиция, тя не е постоянна (при никой не е), което е предпоставка за грешки. А не може на въпрос “ще бъде ли успешно лечението за рак”, ти да гледаш замечтано в хирон, някак...несериозно ми се струва. А и друго-характерът на човека зад картата е интересен сам по себе си заради това как ще реагира на обстоятелствата по картата, защото в голяма срепен това също предопределя изхода, все пак има и свободна воля. Тоест-ако момчето успее да капитализира неволите, може да стане доста добър търговец, енергичен бизнесмен, нещо

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #258 -: Март 15, 2018, 10:00:36 am »
Понякога една карта може да се разчете от човек, който не познава правилата, дори от начинаещ. И на мен ми се е случвало в началото. Ама за какъв прочит говорим? Елементарен психологически портрет, а не да се хвърлиш в дълбоките води и да направиш сериозна житейска прогноза. Случаи на познаване при неопитни астролози не са изключени, обикновено е налице дарба или интуиция. Но и аз ще се съглася, че интуицията не е нещо постоянно и не с всеки човек сработва. Има такива, с които не сме в синхрон. Не може да разчиташ на факсове от Космоса, стъпвайки върху незнание. Но и такива астролози има достатъчно.

Преди много години, в един друг форум веднъж дори медицинска прогноза познах, посредством тъй наречения "факс". А не беше нещо лесно разпознаваемо, доста заплетен случай. Но когато въпросната особа ми поиска повече подробности и становище в медицински аспект по хороскопа, бих отбой. Просто трябва да знаеш докъде можеш да си позволиш да даваш мнение и къде вече не си компетентен. На някои тази граница сериозно им се губи.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #259 -: Март 15, 2018, 10:42:28 am »
Картата е като математическа задача, има си условие, което разчетено правилно позволява да се схване начина, по който ще се случват нещата и се получава верния отговор. Всичко онова, с което боравим като теория е една добре организирана система в действие, която позволява интерпретации и тълкувания, явно доказала се като притежаваща резонанс и ритъм. Следва се някаква последователност, която да се справи със сложността на множеството цикли на планетите и връзката им със Слънцето-това са търсели древните в посока приложима за нашия "малък човешки космос", иначе астрологията като всяка такава материя пази в своята си същност знанието.
Аз всичко, което съм прочела дотук не го прилагам в тълкуването на картата непременно; много от прочетеното все още не ми е ясно защо така и питам, когато не мога сама да се справя; знам че няма да стана звездоброец, нямам предпоставки за това, но мога да развия умения за астролог полезен за обикновения човек, който търси.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #260 -: Март 15, 2018, 10:46:34 am »
Има такова изобилие от техники, че просто няма как всичките да ги приложиш. И дори половината от тях. При такива много учени астролози наблюдавам тенденция към теоретизиране. Ако пък тръгнат да тълкуват реален казус, се получава като по учебник. Сякаш не виждат човека зад хороскопа, виждат само сбор от фактори.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #261 -: Март 15, 2018, 01:41:57 pm »
Да, Лили, споделям мнението ти.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #262 -: Септември 10, 2018, 10:47:00 pm »
С молба за още мнения относно дата за подписване на брак в близките месеци, искат само да разпишат инкогнито, догодина ще направят тържество с гости през лятото, но важна е датата на подписа. За дъщеря ми е, тази с бебето :) понеже Венера е ретро следващия и до средата на ноември месец, се спрях на 2 дек.- Луната и Венера  са Везни, Слънцето и Юпитер в Стрелец, забравих Меркурий в кой знак е, ще погледна пак, а дотогава очаквам и други мненея
Меркурий тогава е ретрограден, тъй че отпада тази дата.
« Последна редакция: Септември 10, 2018, 10:57:34 pm от akruks »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #263 -: Септември 10, 2018, 11:15:44 pm »
С молба за още мнения относно дата за подписване на брак в близките месеци, искат само да разпишат инкогнито, догодина ще направят тържество с гости през лятото, но важна е датата на подписа. За дъщеря ми е, тази с бебето :) понеже Венера е ретро следващия и до средата на ноември месец, се спрях на 2 дек.- Луната и Венера  са Везни, Слънцето и Юпитер в Стрелец, забравих Меркурий в кой знак е, ще погледна пак, а дотогава очаквам и други мненея
Меркурий тогава е ретрограден, тъй че отпада тази дата.

Ако искаш сложи нейните данни и тези на приятелят ѝ или прати на лични, че то е важно и как картата кореспондира с техните
А колкото до ретро Венера, не съм съгласна, че не е подходяща за подобни събития, зависи от наталите
Виж 6.11 но е с ретро Венера


akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #264 -: Септември 11, 2018, 12:04:16 am »
Задължително Меркурий, Венера и Юпитер трябва да са директни и добре разположени спрямо Луната
Спрях се на 25 януари- петък, дори час подбрах- на Юпитер
Получи се идеално- У1,2 в хармония с У7,8 Юпитер и Венера в 5д
« Последна редакция: Септември 11, 2018, 12:07:16 am от akruks »

Магика

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 134
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #265 -: Септември 13, 2018, 09:57:03 pm »
Кога е добър период за закупуване на кола? Колата е при мен. Кога да изповядаме  сделката по официалното прехвърляне и плащането?

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #266 -: Септември 13, 2018, 10:19:54 pm »
Кога е добър период за закупуване на кола? Колата е при мен. Кога да изповядаме  сделката по официалното прехвърляне и плащането?
На изплащане ли ще я купувате или ще плащате цялата сума в брой?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #267 -: Септември 13, 2018, 10:31:00 pm »
С молба за още мнения относно дата за подписване на брак...

В късния декември всички са директни, освен уран, но не знам колко е за предпочитане меркурий и юпитер квадрат марс и нептун

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #268 -: Септември 13, 2018, 10:33:16 pm »
Кога е добър период за закупуване на кола? Колата е при мен. Кога да изповядаме  сделката по официалното прехвърляне и плащането?
побързай докато Меркурий и Венера не са станали ретроградни, Марс е вече директен, тъй че купувай

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #269 -: Септември 13, 2018, 10:40:13 pm »
Защо Венера да е от значение при закупуване на превозни средства?