Автор Тема: Цикъл Венера-Сатурн  (Прочетена 33823 пъти)

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #45 -: Декември 26, 2017, 02:42:21 pm »
Струва ми се, че с тази невидимост на двете планети въпросният съвпад може да изкара на повърхността и нещо старо, от миналото, което да подлежи на някаква корекция, преоценка, а защо и не изцеление. А и това се случва в накшатра Мула, нещо от дълбокото може да се изтръгне, нещо наболяло. Тук е една от гандантите, тъй наречените кармични възли, така че не е изключено някоя ситуация да се разплете или да се заплете. Но при всички положения отзвук би следвало да има в по-дългосрочен план, тази накшатра се свързва с отношенческа проблематика. Далеч не е най-доброто място за Венера. Влиянието на кармата, не само от този живот, тук е доста силно застъпено. При невидима Венера още повече – символично е слязла в Подземния свят, след което ще се появи възродена и пречистена.

Докато четях проявленията, които са имали някои съфорумци, се чудех защо при мен няма нищо, въпреки, че имам активизирани точки. И с този пост Лили ми отговори какво съм получила аз  :) Покрай празниците се засилиха комуникациите с роднините, с които бяхме прекъснали връзка. Не сме си оправили отношенията, но има комуникация покрай празниците. А на Бъдни Вечер се чухме за по- дълго, пуснахме си видео връзка (за първи път от няколко години насам ги видях), пращахме си снимки - предадохме си взаимно атмосферата от двете семейни посрещания на Рождество. Не знам дали ще има някакво развитие по- нататък, но определено в основата на ситуацията между нас има карма. Нищо ново не е излязло наяве, но има раздвижване.
Благодаря ти Лили!  :engel016:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #46 -: Декември 26, 2017, 03:02:35 pm »
Докато четях проявленията, които са имали някои съфорумци, се чудех защо при мен няма нищо, въпреки, че имам активизирани точки.

То и при мен няма нищо реално като външно проявление, не си само ти. Но от години не бях усещала толкова силна дизайнерска страст. Имах такива заложби в детството, но са останали неоценени и неразвити, в латентно състояние. Днес от едни семпли евтини аксесоари измайсторих оригинално настенно пано и много се кефя на творчеството. Така релаксирам. :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #47 -: Декември 27, 2017, 01:29:18 pm »
Венера е бенефик и невидима в този цикъл, няма да са така явни положителните й прояви, докато Сатурн е малефик  и при невидимост ще са скрити кофти проявите му, така че баланса при този цикъл ще важи с пълна сила:" Всяко недоразумение ще е скрепено с финансово споразумение." Справедливост и любов ще се уравновесяват взаимно:" Както ти на мен, тъй и аз на теб."



При мен цикъла стартира като задейства латентна във времето прогресия Сатурн 0* Телец куинконкс Уран Rx 0*Везни 5, 10 -ти дом, с квадрат и към у хороскопа/ АСЦ Юпитер,  квадрат Слънце, нодална ос. Венера ми е у 6/11-ти, Сатурн 2,3 домове и двамата са в съвпад в 5-ти. Знаково не са добре поставени, но Венера ми е фазова, а Сатурн в хайз-първо ми се върна здравословен проблем, точно по Сатурн и Венера, лицева болка в следствие проблем с долната челюст, а след това подарък за рождения ми ден, още от сега от приятели от чужбина-това е засега. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #48 -: Декември 27, 2017, 01:53:11 pm »
Справедливост и любов ще се уравновесяват взаимно:" Както ти на мен, тъй и аз на теб."

След множество горчиви равносметки вече се придържам към този принцип в междуличностните отношения – каквото повикало, такова се обадило.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #49 -: Декември 27, 2017, 02:07:26 pm »
Аз съм родена с цикъл Венера- Сатурн, но никога не съм робувала на този принцип, може би защото Венера е видима при мен, а Сатурн невидим-колкото и да давам все се запазва баланса и хармонията, знам че имам какво да давам и го правя, защото не всеки има за даване, някои са тук за да получават.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #50 -: Декември 27, 2017, 02:21:31 pm »
Лила, а когато не те повикат, как се обаждаш ? Или не се обаждаш, за да не си прецаканата ?

В какъв смисъл да не ме повикат?
Обикновено на нови познанства давам шанс, без да съм предубедена от самото начало. Старая се да не проектирам минал опит.
Със стари приятелства и познанства вече имам едно наум, с тях си промених стратегията. Там вече добре познавам ситуацията, за да продължавам да се храня с нептунови илюзии.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #51 -: Декември 27, 2017, 03:00:17 pm »
Човек привлича по Венера и оста АСЦ-ДСЦ всичко и обаждане и не -обаждане, и повикало и не-повикало, а как ще оцени всичко това, как ще се/го почуства в тази ситуация, пак зависи от статуса на Венера в натала.
Когато Венера е със Сатурн е ясно какво ще привлича и как, колко лесно ще го оценява и има.
Когато Сатурн е с Венера е ясно кой ще обвиняваме, ако не сме оценени, харесани, повикани ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #52 -: Декември 27, 2017, 03:17:08 pm »
Когато Сатурн е с Венера е ясно кой ще обвиняваме, ако не сме оценени, харесани, повикани ?  :)

Сама съм позволила да бъда използвана, лъгана, неоценена – и като полаган труд, и като личностни качества и достойнства. И все се забивам сред хора, от които да срещам отново и отново това отношение. И същевременно има достатъчно хора, които да ме ценят, но някак ги чувствам не толкова лични, далечни. В крайна сметка редуцирах отношенията с близкото обкръжение – с онези, които носят само проблеми и където не срещам разбиране. Инстинктът за самосъхранение вече се обажда, с доста закъсняла реакция.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #53 -: Декември 27, 2017, 03:29:09 pm »
Значи все пак цикличността ни учи. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #54 -: Декември 27, 2017, 03:33:18 pm »
Да, времето е най-добрият ни учител.
Ако нещо е станало тенденциозно, заслужава повишено внимание. Обикновено това са най-важните ни житейски уроци.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #55 -: Декември 27, 2017, 05:28:12 pm »
Все още ходя, но обикновено разни по-възрастни хора ме заговарят, а това не говори добре за мен толкова, ппне в очите на младите. Мисля, че повечето хора ме смятат за странен, затова много не искат да разговарят с мен. А парите едвам ми стигат за сметките, уроците и карта за фитнес, особено откакто сме на франчайз.
Пп: Доскоро не знаех даже как се работи с таблет и смартфон, добре че беше колегата да ми покаже.
Интересно ще ми е да ти видя картата. Има ли я качена някъде ?
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #56 -: Декември 27, 2017, 06:34:49 pm »
Интересно ще ми е да ти видя картата. Има ли я качена някъде ?
Има я, но не помня къде. Ще ти пратя данните на лс.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7362
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #57 -: Декември 28, 2017, 09:18:35 am »
Венера е бенефик и невидима в този цикъл, няма да са така явни положителните й прояви, докато Сатурн е малефик  и при невидимост ще са скрити кофти проявите му, така че баланса при този цикъл ще важи с пълна сила:" Всяко недоразумение ще е скрепено с финансово споразумение." Справедливост и любов ще се уравновесяват взаимно:" Както ти на мен, тъй и аз на теб."



При мен цикъла стартира като задейства латентна във времето прогресия Сатурн 0* Телец куинконкс Уран Rx 0*Везни 5, 10 -ти дом, с квадрат и към у хороскопа/ АСЦ Юпитер,  квадрат Слънце, нодална ос. Венера ми е у 6/11-ти, Сатурн 2,3 домове и двамата са в съвпад в 5-ти. Знаково не са добре поставени, но Венера ми е фазова, а Сатурн в хайз-първо ми се върна здравословен проблем, точно по Сатурн и Венера, лицева болка в следствие проблем с долната челюст, а след това подарък за рождения ми ден, още от сега от приятели от чужбина-това е засега. :)
Рени, да си забелязала моментно изражение на цикъла и по производни домове.Например при близки,съседи,дома на родители,племенници.Счупен уред,пари за нов?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #58 -: Декември 28, 2017, 12:05:45 pm »
Рени, да си забелязала моментно изражение на цикъла и по производни домове.Например при близки,съседи,дома на родители,племенници.Счупен уред,пари за нов?

Племенницата ми си счупи телефона.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #59 -: Декември 28, 2017, 12:21:11 pm »
Не съм предполагала, че именно аз ще стана адвокат на Cатурн ,но моля да не свеждаме Достопочтенният до кокошкар с мимолетно проявление на битово ниво, като счупен уред  у съседите- примерно. Най-малкото в личен план тези цикли се разгръщат в дългосрочна перспектива и често не на ниво битово проявление или ако има такова то е вторичен продукт на вътрешното духовно преобразуване, устрем, решимост и пр. впоследствие манифестирано и проявено в материалната действителност. По-осезаема видима действеност и действителност би имал цикъла, ако попада на важна точка на някоя държава примерно, а при нас мисля, че едва в бъдеще, ретроспективно ще може да се анализира как се е разгърнал цикъла, какво е подбутнал или зациклил  .