Автор Тема: Цикъл Венера-Сатурн  (Прочетена 32035 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #30 -: Декември 25, 2017, 11:28:30 am »
По вторична прогресия тригонът между Венера и Сатурн е станал точен, по градус.
По дирекция АС сменя знак - в момента е на броени минути от Козирог, още малко и ще напусне Стрелеца. Почти съвпадна с преминаването на Сатурн от Стрелец в Козирог. Дирекционен Сатурн в секстил с нат. АС и съответно тригон към ДС, пак точен по градус. В 7-8 гр. подвижен знак ми е наталното МС, в 29 гр. подвижен знак – дирекционният АС в момента.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #31 -: Декември 25, 2017, 11:34:05 am »
Е, значи цикъла ще задейства при теб, всичко което е на дневен ред- браво ! Успех !  :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #32 -: Декември 25, 2017, 11:38:23 am »
Благодаря! Още няма външна промяна, но посоката нали е отвътре навън. Първо трябваше да хармонизирам вътрешното си пространство, това вече е факт.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #33 -: Декември 25, 2017, 05:25:42 pm »
През последните десетина дни ми се провалиха няколко уговорки и срещи. Сега си давам сметка, че по- добре е , че не се състояха, и без това бяха някак изсмукани от пръстите и от немай къде. Снощи седях и си мислих защо ги довлачих до тук, възстанових някои и т н , като прекрасно знам, че са задънена улица и не водят до никъде.
Обмислям да ги прекъсна съвсем,  засега само с изстудяване на отношението ми към въпросните хора.
« Последна редакция: Декември 26, 2017, 12:37:42 am от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7265
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #34 -: Декември 25, 2017, 05:59:09 pm »
Подариха ли ви, подарихте ли и дали ще намерите, ще заблестите (като) "диамант "през Новата година-  от днес е в сила съвпада Венера/Сатурн ? :)
Подариха ми нещо по Венера и тронов Сатурн. :)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #35 -: Декември 25, 2017, 06:22:48 pm »
Подариха ли ви, подарихте ли и дали ще намерите, ще заблестите (като) "диамант "през Новата година-  от днес е в сила съвпада Венера/Сатурн ? :)
Днес, въпреки че е празник, ми заблестяха прозорците- толкова мразя да ги мия, но не знам откъде мерак и сили и импулсивно ги лъснах за отрицателно време. Сменях и прах юргани и чаршафи.
От съвпада ще да е тази активност  :57:
Иначе подаръците са получени, но нищо особено, освен един дребен аксесоар, за който отдавна мечтаех и получих от неочаквано място .
« Последна редакция: Декември 26, 2017, 12:39:11 am от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #36 -: Декември 25, 2017, 07:15:47 pm »
Никакви подаръци не получих.  ??? За съжаление, дори няма и с кого да изляза някъде, а сам ми е тъпо.
За капак, още от 6 сутринта трябваше да съм на работа. Чувствам, че и на 31-и ще се съглася аз да съм на смяна, само защото няма да има с кого да отида някъде да празнувам.

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #37 -: Декември 25, 2017, 08:59:33 pm »
Рени, на транзитен ъглов Сатурн в твърд аспект с натален, не пропаднал, при нощно раждане, ни прогресия помага, пък било то и с Венера/Юпитер, нежели цикъл Сатурн/Венера
Честита Коледа!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #38 -: Декември 25, 2017, 11:22:24 pm »
Рени, на транзитен ъглов Сатурн в твърд аспект с натален, не пропаднал, при нощно раждане, ни прогресия помага, пък било то и с Венера/Юпитер, нежели цикъл Сатурн/Венера
Честита Коледа!

Близост, вид близост е важното за този цикъл и после всичко останало като пари, ценности, притежания, интереси, вкусове, статус и т.н. Аброуд, и двете планети са невидими при старта на цикъла, нито Сатурн ще пречи, нито Венера ще свързва, но двамата заедно ще изровят диаманти и скъпоценни  камъни, защото ще им харесва да търсят "заровеното", "граничното". :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #39 -: Декември 25, 2017, 11:40:12 pm »
Струва ми се, че с тази невидимост на двете планети въпросният съвпад може да изкара на повърхността и нещо старо, от миналото, което да подлежи на някаква корекция, преоценка, а защо и не изцеление. А и това се случва в накшатра Мула, нещо от дълбокото може да се изтръгне, нещо наболяло. Тук е една от гандантите, тъй наречените кармични възли, така че не е изключено някоя ситуация да се разплете или да се заплете. Но при всички положения отзвук би следвало да има в по-дългосрочен план, тази накшатра се свързва с отношенческа проблематика. Далеч не е най-доброто място за Венера. Влиянието на кармата, не само от този живот, тук е доста силно застъпено. При невидима Венера още повече – символично е слязла в Подземния свят, след което ще се появи възродена и пречистена.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #40 -: Декември 26, 2017, 12:45:34 am »
Никакви подаръци не получих.  ??? За съжаление, дори няма и с кого да изляза някъде, а сам ми е тъпо.
За капак, още от 6 сутринта трябваше да съм на работа. Чувствам, че и на 31-и ще се съглася аз да съм на смяна, само защото няма да има с кого да отида някъде да празнувам.
А ти подари ли на някого?
Веско, ако си в някое село, бих те разбрала , но в голям град като Пловдив да нямаш поне един приятел/ близък/ познат за кафе?!?
Струва ми се, че пораженческото ти поведение е в дъното на каръщините.
“За да имаш приятели, бъди приятел”
Нали свиреше, ходеше на фитнес, там не срещаш ли подходящи хора? За какво харчиш парите си в крайна сметка, освен онези, които са за сметки?
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #41 -: Декември 26, 2017, 06:33:38 am »
Все още ходя, но обикновено разни по-възрастни хора ме заговарят, а това не говори добре за мен толкова, ппне в очите на младите. Мисля, че повечето хора ме смятат за странен, затова много не искат да разговарят с мен. А парите едвам ми стигат за сметките, уроците и карта за фитнес, особено откакто сме на франчайз.
Пп: Доскоро не знаех даже как се работи с таблет и смартфон, добре че беше колегата да ми покаже.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #42 -: Декември 26, 2017, 10:08:35 am »

Пп: Доскоро не знаех даже как се работи с таблет и смартфон, добре че беше колегата да ми покаже.

И аз не знам как се прави супа топчета, но това не ме прави странна жена, а жена, която не знае как се прави супа топчета ?
Много драма вкарваш в ежедневието си, което с времето максимално(ще) те отдалечава от реалността- това често е проява на Светилата, когато нямат аспект помежду си или са в стихии, които са коренно различни. Докато си на работа имаш време да четеш за стихиите, направи го бавно и вниквай в символиката им, след това няколко дни осмисляй прочетеното. Пак си мрънкай, но си задавай въпроса защо го правиш, така имаш шанс да разбереш, че си се озовал в собствено изграден от теб затвор на противоречията и след това да си изградиш "план за бягство" от затвора. Мързелив си, нито един риск не си поел в монотонното си изградено ежедневие, а архетипа Стрелец иска приключения, авантюра, свобода на действие. Когато има стелиум без антагонист, човек често се вкопчва и изразява противоположния знак в негативните си прояви- буксуваш в детайлите и фактите, като Близнак, без да прогресираш като Стрелец. Това ти го повтаряме поне 5 пъти в годината, никой не е толкова астро и лично "ухажван"- събуди се, това зависи теб, не от астрологията, не от другите- с нищо твоя живот не е по-тежък, по-кофти или по-сив от този на другите, всеки си има тъмните, неразбрани, неоценени страни и моменти. За да схванеш как функционира мозъчната ти кора, разгледай символите, асоциирани с въздушната стихия в картата си, за да схванеш къде си по-склонен към размисъл, там най-малко ще имаш трудности с гнева, с кофти ситуации, защото там по право е заложено при всеки да мисли повее и да се опитва да разбира нещата, вместо просто да изхожда(ш) от инстинктивна реакция. Сатурн също потиска гнева поради усещане за благоприличие, ти трябва да развиеш при теб Юпитер кат фактор увереност.
Всичко това го пиша за n-ти път, за да разбереш най- накрая, че въпреки непоносимостта ми към мрънкащите, Огънят, Юпитер винаги привличат възможности, подкрепа, в случая ти. Благодари си, че притежаваш тази способност, а ако не я виждаш, тогава значи си нарушил границите, което също е привично за много Стрелец/Юпитер. 
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #43 -: Декември 26, 2017, 10:43:04 am »
Добре. Благодаря ти много за съветите, Рени!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Цикъл Венера-Сатурн
« Отговор #44 -: Декември 26, 2017, 12:33:22 pm »
При мен цикълът започвна  върху Слънцето - У6 в 10 дом. Толкова точен аспект няма как да няма изражения в няколко посоки. Започна да действа преди точния момент. Венера ми е У2 в 8 дом, Сатурн е У11, У12 в 5 дом. Ще споделя за трите провления, които засичам до момента:

1. Реорганизиране на финансовите дела - основно. Налагам нов ред и дисциплина. Тук намеренията ми зазряха още през ноември, но през декември имах ясна, точна и категорична идея как да действам и я реализирах в рамките на няколко дни (по типичния за мен масово настъпателен метод). Изключително съм доволна от наместването на пластовете. Спрях някои "невидими" течове и новия финансов ред и дисциплина идеално ми се връзват с новия цикъл Венера/Сатурн върху Слънцето.

2. Венера/Сатурн свързвам с антиейдж грижата. Наравих една антиейдж процедура на горен клепач. Това е нещо много желано и около година чакано.  И съм "невидима" за света сега :) , като двете планети. 

3. Днес имам среща с кръстицата ми. За нас това е голямо събитие. Бяхме много, много близки, но житейските пътеки ни отдалечиха физически. За мен е празник днес.

Съвпадът на двете планети дава реализация на големи желания по 11 дом при мен, за които съм чакала (Сатурн - времето) и са свързани с жени в живота ми (Венера), финансови дела (Венера У2 в 8 дом) и антиейдж грижа.

Може би няма да е само това, но имам интензивна активност по тези теми.
Над силата е само умението да я владеем!