Автор Тема: Цикъл Марс-Юпитер  (Прочетена 39386 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12689
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #150 -: Август 15, 2024, 05:17:31 pm »
Сафо, всичко в ъглов дом е силно, важно и стимулиращо.
Относно циклите и тяхната значимост в обществените промени : голямата мутация Сатурн- Юпитер, средна мутация Сатурн-Марс, малка мутация Юпитер- Марс. Те показват промяната в политика, закони, етика и култура в период от 20г-240-960 г, до  минимума 2 г. Индивидуално всеки реагира различно на промените, посочено в картата. Цикъл Марс- Юпитер размествания, рухване, промяна на етични норми, закони, правосъдна система, големи инвестиционни проекти, чрез битки, война, конфликти, но и битки, войни за каузи, справедливост, защита, подкрепа, религиозни такива. Само Марс или цикъл Слънце- Марс могат да дадат отговор на " тревога заради маймунската шарка - как се е появил/ изгрял, с кого, къде и т.н. Спомняш си, че изгрева на Марс се забави с месеци от съвпада му в Скорпион през 2023 г. Но сега не е толкова близо до Земята както беше през 2019-2020г  няма така силно да се усети влиянието му. Аспектите му с другите планети показват фазите от техните цикли. Сатурн квадрат Марс е растящият квадрат от цикъла започнал месец април в Риби.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 272
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #151 -: Август 15, 2024, 08:42:11 pm »
Сафо, всичко в ъглов дом е силно, важно и стимулиращо.
Относно циклите и тяхната значимост в обществените промени : голямата мутация Сатурн- Юпитер, средна мутация Сатурн-Марс, малка мутация Юпитер- Марс. Те показват промяната в политика, закони, етика и култура в период от 20г-240-960 г, до  минимума 2 г. Индивидуално всеки реагира различно на промените, посочено в картата. Цикъл Марс- Юпитер размествания, рухване, промяна на етични норми, закони, правосъдна система, големи инвестиционни проекти, чрез битки, война, конфликти, но и битки, войни за каузи, справедливост, защита, подкрепа, религиозни такива. Само Марс или цикъл Слънце- Марс могат да дадат отговор на " тревога заради маймунската шарка - как се е появил/ изгрял, с кого, къде и т.н. Спомняш си, че изгрева на Марс се забави с месеци от съвпада му в Скорпион през 2023 г. Но сега не е толкова близо до Земята както беше през 2019-2020г  няма така силно да се усети влиянието му. Аспектите му с другите планети показват фазите от техните цикли. Сатурн квадрат Марс е растящият квадрат от цикъла започнал месец април в Риби.
Рени,а има ли значение дали планетите са в благоприятен или неблагоприятен аспект помежду си.Съвпадът на Марс и Юпитер се случва точно на ИЦ ,но като се има предвид че наталният ми Сатурн е съвпад с ИЦ започвам да се филмирам.Успокоява ме малко фактът ,че между Марс и Юпитер в натала имам абсолютно точен тригон.Това ми е и най -точния аспект в натала.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7513
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #152 -: Август 16, 2024, 05:43:55 pm »
Рени, благодаря!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12689
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #153 -: Август 17, 2024, 10:47:38 am »
Сафо, моля.  :)
Вземаш предвид това че, по-малките цикли съществуват в рамките на по-големите. И в личен, и в световен план, това показва периоди на покой, на перспектива, на разпад и пак начало. Естествената сигнификация на планетите, особено на лично ниво, се комбинира с рождената карта, Пр. Марс винаги ще иска да се бие, да разделя, да инициира, да прави секс и сферите, които управлява в картата ще срещат ситуации по Марсов начин и всеки негов цикъл със Слънце и другите планети  ще покажат  с какви предизвикателства ще се бори човек, докато трае съответния цикъл. Статусът на Марс как всичко това ще се отрази на натива. Ако е в аспект с Луна пряко ще влияе върху тялото му, примерно. Комбинацията Марс - Юпитер е и сексуално мотивираща и ако актвира 7 дом, следващите 2 г натива ще е на тази вълна.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“