Автор Тема: Цикъл Марс-Юпитер  (Прочетена 26153 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Цикъл Марс-Юпитер
« -: Декември 31, 2017, 05:12:43 pm »
На 07.01.2018 г. Марс и Юпитер стартират с нов цикъл в  17 *55' в Скорпион по зодиакална дължина (23*49' Везни) .
За какво или каква кауза ще се борим, как ще овладяваме положението в убежденията си, ще водим ли и как битки да разширяваме възможностите си и ще получаваме и желаното, само когато сме силно  изкушени ?
И двете планети са видими сутрин на източния хоризонт, което дава тенденция за издигане в техните сфери , чрез заслуги и уважение,подкрепени са от Светилата и Венера, Нептун и Плутон.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #1 -: Декември 31, 2017, 11:25:33 pm »
При мен се случва в точен до минути съвпад с нат.Венера. Ще коментирам, като съм на лаптопа  :party0036:
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #2 -: Декември 31, 2017, 11:30:52 pm »
При мен на 2 градуса от Асцендента. Още не съм станала балон.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #3 -: Януари 01, 2018, 02:47:39 am »
Аааа, Лили - без такива :)



Отдавна го заглеждам този цикъл, освен, че започва в съвпад с моите венера и СЛВ, той се случва и в секстил с един друг нов цикъл - Венера/Слънце/Плутон в Козирог. Те ще се движат заедно и на 10-11 януари в Скорпион към Марс и Юпитер се присъединява и Луната, та в Скорпион се сливат Марс/Юпитер/Луна - в секстил с Венера/Слънце/Плутон.

В този момент Меркурий сменя знак - застава над Слънцето ми и влиза в Козирог и до дни - мисля на 13 яуари започва нов цикъл Сатурн/Меркурий в Козирог - на градуса, до където ще се върне Сатурн при ретроградието си през 2018г. Много цикли започват в началото на януари, а обичайно - периодът е мъртъв. При мен се засягат лични планети, та ми е интересно :)

Струпването в Скорпион ще бъде в квадрат с нодалната ос.
« Последна редакция: Януари 01, 2018, 02:53:18 am от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #4 -: Януари 01, 2018, 12:26:10 pm »
Ако се броят 5° орбис цикълът ще квадратира слънцето и съвпада с К7 на малко по- малко от градус. Откакто Марс транзитира в Скорпион само конфликти с близките най-вече, и не само. Мислех си че съм свикнала с нервните  избухвания на другите и че съм израстнала първичната реакция, но сега пак се върнах от стартова позиция. Много ми дойде покрай празниците, но отново ми се напомни че търпението е сила, а чувството за тактичност е нещо което ми липсва и ограничава възможностите в общуването. Отново се чувствам смачкана от най-близките. С този цикъл съвпад К7 ще е трудно и много конфликтно, ако не се подготвя психически. Поддам ли се на неувереността ще загубя много ценно време. В момента се опитвам да концентрирам енергията си към професионално развитие, но колкото повече отдавам на тази цел, толкова повече странични ситуации ме заливат. И пак казвам, че съм свикнала с тези периоди, но не съм се научила да владея  положението. Този цикъл ми дава нови възможности,  за да израстна вече трайно. Телец се свързва със стабилност, постоянство, надеждност и сигурност. Марс в собствен знак + Юпитер, разширение, би трябвало да калят малко характера. Малко след Сатуранов възврат съм, като Сатурн мина и през наталните Уран/Венера, сега квадратира наталнате Луна. Тр Плутон квадратира Марс, преди това и нодална ос. Много е навързани  и няма как всичко да опиша, не и само в една тема.
« Последна редакция: Януари 01, 2018, 12:59:59 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #5 -: Януари 01, 2018, 01:45:40 pm »
Маймунка, като човек минал по твоя път, мога да споделя няколко няколко ключови момента, с който аз преминавам по-уверено по него. Един от тях е да не участваш в конфликтите пряко и да не отвръщаш със същата ярост. Да - бъди там, изслушай другия човек с уважение и внимание, но не се натоварвай с гнева му, все едно ти разказва за проблем в службата - а не е бесен на теб. В това, което кава - може да има доза истина - доста преувеличена, но ако можеш да го смелиш на момента дори "признай тази грешка" спокойно, без насрещна ярост и гняв. Темата дори може леко да се измести в посока на това, че решение винаги има, стига да има и конструктивен диалог :)

Когато има конфликт, другият често отвръща със същия бяс и става мамма мия - ситуацията се комплицира още повече и следват и вина и обида и ... Да се свреш, като мишка в ъгъла - също не е позиция. Според мен, решението е - по-осъзнатият да овладее себе си и ситуацията си; чрез осъзнаването, че тази агресия не е персонално към него. Получава я той, защото е там, но можеше да е друг. Знам колко е трудно, но много помага това да осъзнаеш, че ти имаш стойност, да не униваш от обиди от някой, който е със замъглени възприятия, да не държиш на "признание" за цената си на момента. Ще дойде и този момент, винаги идва и този момент. По-осъзнатият превежда другия през тези кризи, ако прецени има смисъл да бъдат заедно.



Понеже спомена и Сатрун - да ти обърна внимание, че в началото и в края на ретроградието му - Юпитер е на същото място в Скорпион - първо ретрограден, после директен. В началото на ретро фазата - Юпитер е там в опозиция на Венера и Луна, както и в сесктил с Марс. По спомени възпроизвеждам, но ще си ги видиш. На мен ми е важна тази схема, защото се случва на нодалната ми ос.
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #6 -: Януари 01, 2018, 02:13:29 pm »
но не съм се научила да владея  положението.

Разгледай наталния си Марс като статус и как се свързва с Венера. Виж къде се случва/попада горния съвпад Слънце /Венера, сега , в картата ти и понеже ти си със стелиум в 12-ти дом, нали така беше, когато Нептун достигне градуса, в който спря юни/17 г нещата ще ти се изяснят и енергията ще потече по-спокойно. Дотогава "плувай близо до брега" , визуализирай си пристанище, където да акустираш от бурите. Късмет !
Марс/Юпитер са щедри планети, но събрани заедно внасят прекалено много експанзия в атакуваната сфера, затова е нужно да ги усмиряваме  заедно с Венера- Сатурн. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #7 -: Януари 01, 2018, 05:16:55 pm »
При мен е в 10 дом в малко широк, но сходящ тригон към СЛВ и К3. Ще даде един помощен ритник на транзитите през моя 1-ви дом като им направи секстил. Може да е тригерът, който да ги активира.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #8 -: Януари 01, 2018, 07:52:25 pm »
На градус от СЛВ в пети дом.
Едва ли ще е нещо забележимо, съдейки по събитията на цикъла Венера/ Юпитер , съвпаднал с нар. Уран в същия дом.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #9 -: Януари 02, 2018, 02:11:40 pm »
На двама мои близки мъже цикълът е съвпад с Венерите им.На единият в 6дом,на другият в 12дом. ???

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #10 -: Януари 03, 2018, 06:12:17 pm »
Маймунка, като човек минал по твоя път, мога да споделя няколко няколко ключови момента, с който аз преминавам по-уверено по него. Един от тях е да не участваш в конфликтите пряко и да не отвръщаш със същата ярост. Да - бъди там, изслушай другия човек с уважение и внимание, но не се натоварвай с гнева му, все едно ти разказва за проблем в службата - а не е бесен на теб. В това, което кава - може да има доза истина - доста преувеличена, но ако можеш да го смелиш на момента дори "признай тази грешка" спокойно, без насрещна ярост и гняв. Темата дори може леко да се измести в посока на това, че решение винаги има, стига да има и конструктивен диалог :)

Когато има конфликт, другият често отвръща със същия бяс и става мамма мия - ситуацията се комплицира още повече и следват и вина и обида и ... Да се свреш, като мишка в ъгъла - също не е позиция. Според мен, решението е - по-осъзнатият да овладее себе си и ситуацията си; чрез осъзнаването, че тази агресия не е персонално към него. Получава я той, защото е там, но можеше да е друг. Знам колко е трудно, но много помага това да осъзнаеш, че ти имаш стойност, да не униваш от обиди от някой, който е със замъглени възприятия, да не държиш на "признание" за цената си на момента. Ще дойде и този момент, винаги идва и този момент. По-осъзнатият превежда другия през тези кризи, ако прецени има смисъл да бъдат заедно.



Понеже спомена и Сатрун - да ти обърна внимание, че в началото и в края на ретроградието му - Юпитер е на същото място в Скорпион - първо ретрограден, после директен. В началото на ретро фазата - Юпитер е там в опозиция на Венера и Луна, както и в сесктил с Марс. По спомени възпроизвеждам, но ще си ги видиш. На мен ми е важна тази схема, защото се случва на нодалната ми ос.

Благодаря, за подкрепата, Алена! Споделям че, до твоите изводи достигнах през изминалата година и търпеливо, стъпка по стъпка, нещата се подобряваха. Естесвено, неуспявам всеки път да се овладея. Винаги изслушвам първо, когато обаче дойде момента, в който аз да кажа нещо, бивам атакувана, че това не е правилно като разсъждение. Реакцията ми е поетапна, първо се засмивам, после ми пада пердето и избухвам. Както се казва ставам друг човек, за което след това много се обвинявам. Релната причина за негативните емоции на отсрещната страна, достигам след ден-два, след много вътрешни терзания. Уча се на самоконтрол и определено 2017г имам голям напредък. Съветът ти да не участвам твърде лично е точно в 10-та, там е проблемът че на мен много ми пука и близките на това разчитат, че винаги ще простя и ще съм до тях. Друга грешка, която осъзнавам в себе си е че понякога реагирам първосигнално и ето го конфликта. Но има ли дом, семейство, там винаги има комин откъдето да пуши.  :012: А както казваш един трябва да е силен за всички.  :08:

Благодаря и за подчертаното в червено! Ще разгледам и ще споделя. Тр. Венера/ Луна ще са съвпад с прогресивната ми Луна в 1-ви натален. Тр. на Марс ще е точен квадрат с натален Марс. Тогава стартира и нов цикъл Слънце/Уран.

 
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #11 -: Януари 03, 2018, 06:22:42 pm »
Разгледай наталния си Марс като статус и как се свързва с Венера. Виж къде се случва/попада горния съвпад Слънце /Венера, сега , в картата ти и понеже ти си със стелиум в 12-ти дом, нали така беше, когато Нептун достигне градуса, в който спря юни/17 г нещата ще ти се изяснят и енергията ще потече по-спокойно. Дотогава "плувай близо до брега" , визуализирай си пристанище, където да акустираш от бурите. Късмет !
Марс/Юпитер са щедри планети, но събрани заедно внасят прекалено много експанзия в атакуваната сфера, затова е нужно да ги усмиряваме  заедно с Венера- Сатурн. :)

Благодаря Рени, за насоките!  Имам тригон м/у Марс и Венера, както и съм родена 8-9 дена след началото на нов цикъл Венера/Сатурн. След направена професионална ректификация, нямам стелиум в 12-ти дом. Юпитер е в 11-ти. Тр Нептун е застанал на прогресивното Слънце.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #12 -: Януари 03, 2018, 06:39:09 pm »
Цитат
Винаги изслушвам първо, когато обаче дойде момента, в който аз да кажа нещо, бивам атакувана, че това не е правилно като разсъждение. Реакцията ми е поетапна, първо се засмивам, после ми пада пердето и избухвам. Както се казва ставам друг човек, за което след това много се обвинявам.

Маймунке, и при мен е аналогична ситуацията, особено отбелязаното с удебелен шрифт. Винаги съм се чудила с какво привличам такива егоцентрици – ти го изслушваш, влизаш му в обувките, съпреживяваш, опитваш се да приемеш неговия начин на мислене /колкото и да ти е чужд или дори неприятен/, по някои въпроси деликатно си замълчаваш /ако изпитваш силно несъгласие/, но в момента, в който ти трябва да си кажеш мнението и да споделиш своя светоглед, биваш яростно атакувана и постоянно ти се надига менторски пръст. И все ти казват – Ти трябва да се промениш, не трябва да мислиш по този начин. А няма ли да се промени отсрещният? Или по презумпция винаги е прав и обективен!?  Не мога да разбера какво е това чувство за собствена значимост и безпогрешност? Все ти да си приемащият, съгласяващият се, а твоето мислене да бъде отхвърляно и анатемосвано. И колкото по не може да види по-далеч от носа си, колкото е по-късоглед и с притъпени сетива, толкова по-натрапчиво ти вменява вина и неадекватност.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #13 -: Януари 03, 2018, 07:00:53 pm »
Лили, нали трябва да има винаги виновен за собствените им провали и неуспехи.  :012: Най-добрата мишена е този с чистата, добронамерна съвест, който винаги ще прости. Какво им пука, че после ти си този който го преживава с дни, понякога с месеци, а накрая става огромна рана, която боли всеки ден. Това да се съмняваш в себе си е продукт от това, поне при мен. Но искам това да се промени и работя в посока увереност и сила да съм над нещата. И това ще се случи!  :)
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Марс-Юпитер
« Отговор #14 -: Януари 03, 2018, 08:56:48 pm »
Маймунка , Марс в 12-ти дом или с Нептун имаш ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“