Автор Тема: Известни астролози  (Прочетена 9519 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Известни астролози
« Отговор #45 -: Март 05, 2018, 12:05:46 am »
Най-важното, за да си астролог, номеролог, мистик и т.н., е да не бъдеш приет в обществото тук и сега. Почти всички карти-слаба луна-есенциално или зле аспектирана, почти винаги аспект от уран, или пък ранено слънце, или марс на асц, или поне твърд аспект луна/венера. После идват другите умения/способности-дали ще е анализатор, тип хуманитарен, или статистик, или лингвист, ще превежда и т.н.; после дали ще е известен, признат-по правилата за ранг; и вече в някои редки случаи може да имаме човек с извънредни способности, например Нострадамус, или пък Кейси, тях трудно ще ги познаем (може би звезди съвпад нещо си)
« Последна редакция: Март 05, 2018, 12:18:51 am от Papy »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Известни астролози
« Отговор #46 -: Март 05, 2018, 12:13:45 am »
И известен, и неизвестен – има сходен мотив, малко тип аутсайдери. Преобладаващите "нормални" в обществото обикновено възприемат с присмех или скепсис такъв вид занимания. Освен това сериозната астрология изисква много задълбочена и изследователска работа, а за това е нужна изолация, да се усамотиш и да ровичкаш като къртица. Вместо да си пиеш ракията, да ходиш по молове и други културни мероприятия.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Известни астролози
« Отговор #47 -: Март 05, 2018, 09:44:19 am »
Ммм, Меркурий квадрат У11 съм го пропуснала ....

а това със съупр на Гудман малко в повече ми идва ..... :)
e Уран каре К3 ,при точен час компенсира

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Известни астролози
« Отговор #48 -: Март 05, 2018, 09:55:12 am »

А сега кажете за общовалидната формула, която предполага астрологичен талант.
а ти как виждаш подобна формула

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Известни астролози
« Отговор #49 -: Март 05, 2018, 12:19:15 pm »
а ти как виждаш подобна формула

Мисля, че няма общовалидна. И не само за астрология.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7360
Re: Известни астролози
« Отговор #50 -: Март 06, 2018, 09:17:48 am »
а ти как виждаш подобна формула
Papy е написала по-горе,че ако някога е било задължително условие меркурий,сатурн, в аспект ,математически ум,точни изчисления,сега това не е нужно.Аз мисля,че е достатъчно човек да притежава Въображение.
"Въображението е по-важно от знанието" Айнщайн
Кое,какво управлява въображението?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Известни астролози
« Отговор #51 -: Март 06, 2018, 10:30:11 am »
Планети в 5/12 дом, огнени и въздушни знаци

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Известни астролози
« Отговор #52 -: Март 06, 2018, 10:46:03 am »
Аспектът предполага някакъв тип взаимодействие със средата и е обусловен от нея.  Есенцията на Меркурий е олицетворение на неговите изначални характеристики. Не знам може и само с въображение, но според мен е недостатъчно без научен подход.
 
Астрологията е надличностно познание, с мащаб. Като такава е по-присъща на есенциално ниво на хора, чиито Слънце, Меркурий, Луна, Венера има връзка с надличностното, с глобалните процеси, Юпитер. Слънце, Меркурий, Луна, Венера в Риби, Скорпион, Водолей и Стрелец, в 12, 8, 11 и 9 поначало имат такава връзка. Те имат свойството да виждат гората. Имат достъп до мотивацията, мислите, емоцията, желанията на групата, обществените настроения. И могат да им влияят, да ги насочват, да са техни отразители, говорители. Такива хора имат природна харизма да са едни гърди напред, лидери, водачи, иноватори.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Известни астролози
« Отговор #53 -: Март 06, 2018, 10:49:27 am »
Кое,какво управлява въображението?

Според старата школа това е Луната, според новата – Нептун.  :)

Може би и Меркурий участва, но неговата функция е да рационализира и разграничава явленията, да твори пространство от варианти в нашия ум.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Известни астролози
« Отговор #54 -: Март 10, 2018, 09:56:26 am »