Автор Тема: Прогресии vs. Дирекции  (Прочетена 13975 пъти)

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Прогресии vs. Дирекции
« -: Март 16, 2018, 10:18:47 pm »
При равни други условия, тоест значими транзити, хронократори, съответните периоди включени, промисори-сигнификатори:

Имали ли сте значими събития само при включени прогресии (без дирекции) или задължително с дирекции?
под значими да се разбират - такива, които са оказали превратно влияние върху емоционално, физическо или материално състояние, или 1 от 3, или 2 от 3, или всичко заедно, не само смърт, раждане или смяна на статус

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #1 -: Март 16, 2018, 10:29:49 pm »
Предлагам и много моля потребителите, които транзитно преминават само с питанки и лични казуси за разглеждане, да се включат в темата с натална карта и събития като гореописаните, с оглед взаимна полезност

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #2 -: Март 16, 2018, 10:30:29 pm »
Важни събития само по аспекти на прогресивната Луна, без да има активни дирекции по същото време, май съм нямала. Даже много често се случва такъв аспект да не донесе реални събития, само нещо във фонов режим. Изключение правят аспектите ѝ към ъглова планета. Но пак не мога да кажа, че са действали самостоятелно. По същото време е имало дирекции.

Иначе е възможно да има събития при активност по ъглите в прогресивната карта. Доколко работят изолирано, не мога да кажа.

При мен такъв аспект – прогресивно ИЦ в съвпад с натална Венера – проработи и все още работи много мощно. После ще има прогр. АС в тригон с нат. Венера, май на венерианска вълна съм го подкарала. То си личи, де.

Не бих противопоставяла двете техники. Имам наблюдения, че и двете работят. Понякога нещо очевидно работи, а човекът казва "не, нищо не се случва!". И такива казуси съм имала.  ;D



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7334
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #3 -: Март 16, 2018, 10:31:04 pm »
При равни други условия, тоест значими транзити, хронократори, съответните периоди включени, промисори-сигнификатори:

Имали ли сте значими събития само при включени прогресии (без дирекции) или задължително с дирекции?
под значими да се разбират - такива, които са оказали превратно влияние върху емоционално, физическо или материално състояние, или 1 от 3, или 2 от 3, или всичко заедно, не само смърт, раждане или смяна на статус
Да,прогресивен Меркурий у1,у2,у5,съвпад Марс ,промени всичко в мен,и на емоционално,и на физическо ,и на материално ниво.

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #4 -: Март 16, 2018, 10:35:53 pm »
Да,прогресивен Меркурий у1,у2,у5,съвпад Марс ,промени всичко в мен,и на емоционално,и на физическо ,и на материално ниво.

чудесно, сложи карта и година/месец на събитието

и нали е спазено условието - сал един пр. Меркурий без дирекции

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #5 -: Март 16, 2018, 10:41:08 pm »
само да вметна, че и за дирекции и за прогресии аспектите следва да са под един градус точност, с превес са смяна на знак, съвпад, опозиция и квадрат

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7334
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #6 -: Март 16, 2018, 10:41:43 pm »
 :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7334
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #7 -: Март 16, 2018, 10:47:02 pm »
:)
...дирекц.венера е там ,обаче повече от 1*орбис

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7334
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #8 -: Март 16, 2018, 10:52:00 pm »
само да вметна, че и за дирекции и за прогресии аспектите следва да са под един градус точност, с превес са смяна на знак, съвпад, опозиция и квадрат
Е,условието май не е спазено.............да трия ли?

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #9 -: Март 17, 2018, 08:46:40 am »
Сафо, ако мръдна часа с пет минути назад има квадрат на дир. МС към Луна и дир. АС към Марс
на 18 и после на 23 имало ли е значими събития?
« Последна редакция: Март 17, 2018, 08:49:27 am от abroad »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7334
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #10 -: Март 17, 2018, 03:00:06 pm »
Сафо, ако мръдна часа с пет минути назад има квадрат на дир. МС към Луна и дир. АС към Марс
на 18 и после на 23 имало ли е значими събития?
Да,Благодаря abroad!Твърде вероятно е да ми ректифицира часа.Значими събития за мен е имало,на 18г. - първи сексуален контакт ,на 23г. съм правила аборт.Отговорът на твоят въпрос за събития само по прогресии ,мисля има в година в която прогресивна планета сменя посока,при смяна на знак може да няма събитие на външен план,винаги е необходимо, дирекция и/или транзит.Една планета нищо не прави без да се свърже с друга,иначе изживяването е само на вътрешно ниво.
« Последна редакция: Март 17, 2018, 03:03:57 pm от Сафо »

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #11 -: Март 17, 2018, 06:27:26 pm »
Да,Благодаря abroad!Твърде вероятно е да ми ректифицира часа.Значими събития за мен е имало,на 18г. - първи сексуален контакт ,на 23г. съм правила аборт.Отговорът на твоят въпрос за събития само по прогресии ,мисля има в година в която прогресивна планета сменя посока,при смяна на знак може да няма събитие на външен план,винаги е необходимо, дирекция и/или транзит.Една планета нищо не прави без да се свърже с друга,иначе изживяването е само на вътрешно ниво.

не, това не е ректификация и няма нищо общо с нея, не влизай в заблуждения
изобщо не е нужно да има смяна на посока на планета, даже тая с най-висок рейтинг (понеже се смята, че транзитите на такава от и към нея носят събитийност), и не е предпоставка за събитие - това от личен опит
нямам въпрос по споменатото по-горе, нито вярвания по отношение на вътрешно-външно изживяване

първият сексуален контакт, освен ако не е изнасилване или начало на дълга връзка, ми е трудно да го приема за съществено събитие
абортът по желание ли е или принудителен?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7334
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #12 -: Март 17, 2018, 07:03:36 pm »
не, това не е ректификация и няма нищо общо с нея, не влизай в заблуждения
изобщо не е нужно да има смяна на посока на планета, даже тая с най-висок рейтинг (понеже се смята, че транзитите на такава от и към нея носят събитийност), и не е предпоставка за събитие - това от личен опит
нямам въпрос по споменатото по-горе, нито вярвания по отношение на вътрешно-външно изживяване

първият сексуален контакт, освен ако не е изнасилване или начало на дълга връзка, ми е трудно да го приема за съществено събитие
абортът по желание ли е или принудителен?
Първият ми сексуален контакт за мен е съществено събитие,защото е с мъжа ми и по любов.Абортът е принудителен,лекарска грешка.Предписаха ми лекарства за киста на яйчник,указа се ,че не съм имала киста и предположиха,че плодът е увреден.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7334
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #13 -: Март 17, 2018, 07:49:35 pm »

под значими да се разбират - такива, които са оказали превратно влияние върху емоционално, физическо или материално състояние, 



В карата,която съм качила има събития и по производни домове.При мен:завършихме строеж на къща,дълбоко емоционални и психични изживявания,които не споделих с никой и ме докараха почти до анорексия.Любов към човек,който не познавам .И никога не съм, и не го срещнах.От тази година тотална смяна на мирогледа,ценностна система ,възприятия.Разбрах много неща за други хора,чужди,напълно непознати.Сънища,които се оказаха реални.2013г.за първи път се консултирах с астролог и бях изумена,че ми повярва.Тази година(2012) беше превратна за мен.

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #14 -: Март 18, 2018, 12:44:45 pm »
Да,прогресивен Меркурий у1,у2,у5,съвпад Марс ,промени всичко в мен,и на емоционално,и на физическо ,и на материално ниво.

А аз виждам доста дирекции в тази карта . И то значими