Автор Тема: Прогресии vs. Дирекции  (Прочетена 14352 пъти)

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #45 -: Март 21, 2018, 12:40:32 pm »
Според мен събитието е по посока семейството, дома, бащата, отделяне, раздяла, конфликт, болест, грижа.

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #46 -: Март 21, 2018, 01:04:27 pm »
Ще изчакам Хепи, ако има желание, ако не-да пише, за да не ви бавя

Папи, пишете си - така или иначе, то пак си стана на "познай събитието" - почти никаква дискусия за техника (а уж идеята беше такава) ..

аз в момента нямам време, приключвам финансова година .. мислех да ти пиша довечера или през уикенда - все пак въпроса беше конкретно към мен :) :)

Затова, независимо от това, което ще съобщиш, ще ти напиша същото, което и без информацията - те са си стандартни неща.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #47 -: Март 21, 2018, 01:48:54 pm »
Това е картата на НовакДжокович, директирана към юли, 2006, когато печели първата си ATP купа (първа награда като професионален тенисист). Интересното е, че по това време започва връзка и с бъдещата си жена, но годежът и женитбата са много по-късно (тя присъства на турнира, доколкото успях да прочета). Та в случая марс (уМЦ), меркурий(у5), явно са свършили двойна работа. Относно уран-въобще не е задължителнода носи негативни тенденции/събития, тук опираме до правилна преценка на статуса на планетата в картата, което в случая не е чак важно

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #48 -: Март 21, 2018, 01:58:30 pm »
Имаме две много важни дирекции: сатурн/нептун, юпитер/венера-какво е събитието по тях знаем ли?
Обаче прогресиите изглеждат по-говорящи-меркурй съвпад марс, тригон мц

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #49 -: Март 21, 2018, 05:30:03 pm »
Аз съм това- натална карта
Сега съм това-прогресивна карта
Време е да сбъдна това- дирекционна карта
Готов съм да направя това- транзитна карта
:)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #50 -: Март 21, 2018, 05:57:26 pm »
Имаме две много важни дирекции: сатурн/нептун, юпитер/венера-какво е събитието по тях знаем ли?
Обаче прогресиите изглеждат по-говорящи-меркурй съвпад марс, тригон мц
Той има аспект 18*Юпитер/Венера,скритият аспект на таланта.

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #51 -: Март 21, 2018, 07:51:31 pm »
Хепи, слагам една карта-мъж; можеш ли да споделиш как ти се струват прогресиите и дирекциите, в смисъл-в каква посока е събитието?

Първо, няма как в една година да има само едно събитие, ако има много дирекции. А тук си има.

1. дир Уран, У1, от 11 дом секстил МС - заради група/съмишленици/приятел, със собствени усилия успех и признание в обществото
2. дир Уран, У1, от 11 дом квадрат К3/К9 - решава да прекъсне образование или му се налага някаква чужбина
3. дир Меркурий, У5+8, от 5 дом куинконс К11 - налага му се да се съобрази с желанието на група/приятел и това ще се отрази на негово влюбване или пък успех в изкуство/спорт/хоби. Тук си мислех за дете, но при мъж К2 е добре да е активирана, а и 8 дом при мъжа не се активира - все пак не ражда той.
4. дир К2/К8 квадрат Сатурн, У1, в 11 дом - отговърност към група/приятел/съмишленици ще създаде напрежение - тук може да има нещо свързано с операция или с пари
5. дир К4 е отминала токущо съвпад със Слънцето в 4 дом - година преди това се е случило нещо приятно вкъщи, може би с баща му
6. дир К11 съвпад Уран, У1 в 12 дом -
7. дир Венера, У4+9, от 3 дом, куинконс К12/Уран - запознанство, което ще се отрази на дома и евентуално ще е свързано с чужбина
8. дир Плутон и Нептун правят йод с К6 - мечтите и чужбина ще променят ежедневието му, нещата няма да са вече същите
9. дир Юпитер и дир Сатурн активират наталните Венера/Нептун/Плутон  - аспектите преминават един в друг и като добавя т. 7, ми се струва, че е имало раздяла и нова среща
10 дир меркурий секстил венера
11 дир Асц влиза в секстил с Луната, У7, във 2 дом - възможност за партньорка с цел брак, а тя може да е по-богата от него.

Като цяло, от дирекциите имам усещане за промяна в живота на натива в професионален план, което е продиктувано/следствие от проява на 11 дом, но задължително с личното участие на натива. Допълнително има активност в личните взаимоотношения, които имат шанс за прерастване в нещо повече.

прогресии -
- венера У4,9 сменя знак - взаимоотношения, желание за повече лекота, движение и впоследствие промяна в 4 и 9 дом
- Слънце (това е и към дирекциите) опозиция Сатурн - поемане на отговорност, което касае взаимоотношенията на натива - У1 + У7
- Плутон прави точен аспект с Нептун - това е дълъг аспект и понеже са бавни, значение имат домовете - 2+10
- прогр Луна навлиза в 11 дом, Стрелец, а транзитния Юпитер е в 9 дом и се кани да влиза в 10
- съвпад на дир Марс/Меркурий - на път е да стане точен и да тригонира МС. Но преди това не бих разчитала на него - това по личен опит.

горе-долу същите значения като дирекциите, но не така подробно.

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #52 -: Март 21, 2018, 07:52:54 pm »
Той има аспект 18*Юпитер/Венера,скритият аспект на таланта.

и такъв аспект ли има  :-\

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #53 -: Март 21, 2018, 08:48:51 pm »
Хепи, ще потърся за бащата и за раздяла

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #54 -: Март 21, 2018, 09:32:57 pm »
и такъв аспект ли има  :-\
Аз лично не съм учила за такъв. Ще ми е интересно Сафо да сподели източник на информация за този аспект.

Относно картата на Джока, опитах се да направя собствени изчисления, но не ми се получи. :) Накара ме да се замисля обаче за факта, че всеки път когато той е печелил турнир, би трябвало да е отразено по главните оси. Астрологията не би различила фючърс ли е, мастърс ли е, голям шлем. Та дирекциите му започват още с първия спечелен фючърс 2003-та с ингрес на дир МЦ и опозицията му към Слънце, дир Марс на Дсц и дир Асц тригон Слънце, валидни са за успехите и следващите му години. 2007-2008ма , като много успешни в кариерата му има дир. Уран на Асц и дир Мц към Луна и т.н. :)
« Последна редакция: Март 21, 2018, 09:35:17 pm от Radost »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #55 -: Март 21, 2018, 09:41:31 pm »
Не всеки турнир е голямо събитие, в крайна сметка човекът това работи :)

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #56 -: Март 21, 2018, 09:49:08 pm »
Не всеки турнир е голямо събитие, в крайна сметка човекът това работи :)
Да, а тук може би прогресията се намесва как чувства той своите отделни постижения. Преди да започне неговия спад, бях чела някъде негово интервю, споделяйки, че вече не изпитвал удоволствие от играта. Беше ми направило впечатление.
« Последна редакция: Март 21, 2018, 09:53:22 pm от Radost »

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #57 -: Март 21, 2018, 09:54:13 pm »
Аз лично не съм учила за такъв. Ще ми е интересно Сафо да сподели източник на информация за този аспект.

.....................

72 / 2 / 2 = 18

но не бях виждала да се използва

уу, аз се разминавам с 30мин с него :)

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #58 -: Март 21, 2018, 09:56:06 pm »
72 / 2 / 2 = 18

но не бях виждала да се използва

уу, аз се разминавам с 30мин с него :)
По-надолу от полуквинтил 36* не съм срещала. Какво трябва да е? Полу-полуквинтил ли? :)

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #59 -: Март 21, 2018, 10:02:30 pm »
По-надолу от полуквинтил 36* не съм срещала. Какво трябва да е? Полу-полуквинтил ли? :)

не знам ..... само знам, че си ги делят ... даже не си спомням, къде съм го чела

аз знам, че квинтил и биквинтил са талантливите аспекти .... този ми се губи :)