Автор Тема: Цикъл Марс Уран  (Прочетена 10488 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Цикъл Марс Уран
« -: Февруари 03, 2019, 07:00:19 am »
Цикъл Марс-Уран започва в 28*овен на 13 февруари.При мен в 12 дом,секстил к2,тригон к8.Марс е у12,6 домове,Уран у 10 дом,диспозитор на Слънце и Меркурий.Предишният цикъл на 21* овен ,секстил с Луната ми,на к5 на ММ ,ми разби нервната система.Отново съм на "нокти",секстил е със Слънцето ми.
Мунданно съвпадът на двете планети е разходящ квадрат с Плутон,първа четвърт след новолунието.
Извинявам се ,ако има вече такава тема,ще трия.
« Последна редакция: Февруари 03, 2019, 07:19:32 am от Сафо »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Цикъл Марс Уран
« Отговор #1 -: Февруари 05, 2019, 02:46:08 pm »
М, да :) Започва (на 30 градус - 29гр и хх мин.  :29: ) при мен в 1 дом и в тригон с моето нат. анаретно Слънце в 10 дом (У6). Междувремменно Нептун на АС, Юпитер на МС в опозиция на нат.Марс. Очаквам трусове на работа.

На всичкото отгоре - Марс ми става подуправиетл на период по фирдар и у-л на проф. АС. Имам и СД Уран в опозиция на нат.Марс.
« Последна редакция: Февруари 05, 2019, 02:53:45 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Цикъл Марс Уран
« Отговор #2 -: Февруари 05, 2019, 03:05:58 pm »
Марс се намира в един и същ знак за около две- две и половина години, тъй че не за първи път се среща с Уран в знака на Овен, различен е само градуса, в който съвпадат. При мен това се случва в 8-ми дом, без аспекти, такива може да има при следващите фази на цикъла- квадрат и опозиция, когато Уран ще е вече в телец.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Цикъл Марс Уран
« Отговор #3 -: Февруари 05, 2019, 06:25:34 pm »
За последен път в обозримо бъдеще, този цикъл започва в Овен  :29: , в края на знака  :) При следващия, Марс ще е заточен :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Марс Уран
« Отговор #4 -: Февруари 06, 2019, 11:05:23 am »
Ако приемем, че анаретните градуси са също критични, то тогава  силата и влиянието на Марс и Уран би било усилено. Тогава този им цикъл ще бъде с по-изявени и важни прояви и в личен, и в светски план, независимо дали със знак "+" или "минус".  Но  анаретния градус отслабва  силата на знака, така сферите, които се управляват от планетата, попадаща в знака, вече са в отчаяна ситуация и  съществува засилен стремеж за неотложна промяна. Това нетърпение води до криза. С това е по-различен този цикъл между Марс и Уран защото започват онова, което трябва да приключи някакъв етап. Понеже знакът Овен е ангажиран в този цикъл, там, където все  не ни стига инициативата, активността, куража, смелостта, предприемчивостта, импулса, нуждата от физическа промяна и заявяване на индивидуалността, ще чакат най-накрая да бъдат насочени и включени в нашите желания  или най-накрая овладени (Марс), както и  до такава степен да бъде усилено тяхното значение за нас, така че да сме готови на всякакъв риск( Уран) само и само да прокараме нов път.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Re: Цикъл Марс Уран
« Отговор #5 -: Февруари 13, 2019, 05:23:19 am »
Кулминацията на цикъл Уран/Марс на 24.11.19г.ми задейства тао-то,Уран върху нат.Сатурн в 12дом,Марс върху нат.Юпитер (прогресивен по-скоро)в 6 дом.Съвпад Венера/Юпитер транзитен на к8.Транзитен Сатурн на к9.Задава се нещо.        :-\Мъжът ми иска да сключим църковен брак,нямаме,защото той не е кръстен.Дали да избера тази дата/период!?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Марс Уран
« Отговор #6 -: Февруари 13, 2019, 10:50:26 am »
Сафо, за брак, гледай Венера да е ок. В периода е Вечерница, което е добре.Може да е по-рано, докато е в знакът Везни. Избери ден, в който да е в добър аспект с Луна или да има добър аспект между Слънце и Луна. За да ви е забавно и весело Луната може да е в Лъв, Везни. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Re: Цикъл Марс Уран
« Отговор #7 -: Февруари 13, 2019, 11:01:42 am »
Кажи си плановете и Господ ще ти се смее  :)

Навремето само вадих душата на моя мъж да се кръсти и да се венчаем, накрая реши да се кръсти, когато вече бяхме разведени (по документи) и му се срина бизнеса (най-вероятно заради това)  :) След кръщенето ни заведе на ресторант- мен, децата и негов приятел, който му стана кум и като приключихме с обяда каза (с лека ирония) : " Е, мина ли ти мерака, кръстих се, а да видим сега какво толкова ще се случи" . На другата сутрин, в понеделник, майка ми се обади, че някакви хора питали за мъжа ми как да се свържат с него, дала им моя телефон. Оказа се мой съученик, на когото жената била наета за преводачка на някакъв баск, дошъл да огледа почвата у нас за бизнес. Поръчал да му намери жена да гледа любимата му баба и дърводелец, да му направил врати и прозорци за бъдещия ресторант. И на другия ден го натовари на колата само с два слипа и два чифта чорапи, и оттогава е в Испания. Е, платил му е на границата дължим данък, че му е излязъл на компютъра и не са му разрешили да напуска страната. Та това му се случи, а имаше договор да работи в олимпийското градче в Атина по това време, но заради свлачище там отложиха строежа, понеже трябваше да правят нов план, преместиха го с 10км.
[/quoteДа.............мъжът ми иска да се женим църковно,не аз.Аз исках развод.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Re: Цикъл Марс Уран
« Отговор #8 -: Февруари 13, 2019, 11:10:31 am »
Сафо, за брак, гледай Венера да е ок. В периода е Вечерница, което е добре.Може да е по-рано, докато е в знакът Везни. Избери ден, в който да е в добър аспект с Луна или да има добър аспект между Слънце и Луна. За да ви е забавно и весело Луната може да е в Лъв, Везни. :)
Рени Благодаря! Чудя се какво да правя,че както казва Акрукс,да не извадя очи,вместо да изпиша вежди.....

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Цикъл Марс Уран
« Отговор #9 -: Февруари 13, 2019, 11:27:51 am »
Какви очи ще извадиш -той нали е сериен кръшкач .Мисли си, че ще те вържи пред Господ, а той бръсне ли го за слива тоя Господ? Това не е забавление, а нужда от психологическа помощ и нужда от емоционална инфантилност от страна на мъжа ти. Липса на емоционална интелегентност-ако ти си ок с tова-ок, но как ще се отрази тази веселба купон за тебе в перспектива-големите обещания, окови господни.. Въздържам се обикновено от изказвания, но ако питаш мен все е тая кво ще е на небето, ако не извървите съзнателен, вътрешен път на преображение до там  . Пак се извинявам ,вие си знаете ,а аз отразявам споделеното отпреди .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Марс Уран
« Отговор #10 -: Февруари 13, 2019, 11:37:55 am »
Рени Благодаря! Чудя се какво да правя,че както казва Акрукс,да не извадя очи,вместо да изпиша вежди.....

Сафо, не мога да дам съвет за такава ситуация, това си е твое решение. Споделих астрологичен прочит. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Re: Цикъл Марс Уран
« Отговор #11 -: Януари 04, 2021, 09:55:16 pm »
Нов цикъл Марс/Уран ще стартира на 19.01.21г.в 6*на знак телец.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Цикъл Марс Уран
« Отговор #12 -: Януари 05, 2021, 05:11:51 pm »
В мой 7д.
Следя темата, защото имам точна натална квадратура, като Марс е У7, а Уран е у4.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 200
Re: Цикъл Марс Уран
« Отговор #13 -: Януари 05, 2021, 07:53:38 pm »
И аз следя темата с интерес, цикъла им започва върху моя Сатурн. И Уран и Сатурн управляват 2 дом, който започва в козирог и обхваща целия водолей.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Re: Цикъл Марс Уран
« Отговор #14 -: Януари 05, 2021, 08:55:02 pm »
При мен в 12 дом,опозиция Юпитер у7,у8,у11 домове.