Автор Тема: Цикъл Меркурий-Уран  (Прочетена 5645 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Цикъл Меркурий-Уран
« Отговор #15 -: Януари 15, 2022, 10:02:04 am »
Могат да бъдат в действие, ако в нечия карта са ъглови.
Иначе, днес, и Уран и Меркурий са неподвижни, т.е. силно укрепени и който му разбира на Уран ще го ползва със знак "+", при останалите с планети в Скорпион, Телец, Водолей, Лъв- "горят бушоните", "късо съединение".
Разликата е, че Меркурий се готви да става ретрограден, а Уран- директен. Или.. сега промените ще набират скорост, там, където вече се чака години, месеци, само че ще се обърне посоката на заложеното,което е нямало възножност да бъде променено. Меркурий пък ще отложи за по-късно договорки, срещи . Понеже квадратурата идва от него, той налага какво ще се промени, със задна дата. Ами, може в личен пан да си разгледаме прогностичните карти, тези, които имат ъглов Уран и за всички останали с Меркурий като годишен управител или със силен статус в картата, карти с акцент върху фиксирания кръст и сезонните карти.
Мисля, че АСЦ на картата на България от 10.11.1989 г е около 10 * Скорпион. Ако е така, честито !  ;)

при мен Уран на асц,Меркурий диспозитор на уран в 4дом -ьглови и двата, връзка 1-6 по управство,Меркурий хронократор
тр.меркурий се обръща близо до к6,водолей
уран-меркурий - нямам достъп до мейла си, пише,че сървъра временно е изключен,за първи път ми се случва
вчера докато миех йоркито на дъщеря ми след разходка  и бесове в парка заедно с внука
така ме секна в кръста- хакнаха ми сървъра,гръбначния
също като стационарна планета застинах/сковах се   в поза на безвремие,загубих гъвгавост и флексабилност
и марс /по натал на асц.,/ в транзит преминава през нат.ЮЛВ в 4 дом- ограничи двигателната ми активност до границите на дома
но виртуално  съм с неограниченост в мисловно отношение - амин ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12468
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Меркурий-Уран
« Отговор #16 -: Януари 15, 2022, 11:08:41 am »
Стреличка, да се възстановяваш. ;)
 И аз реагирах на физическо ниво, като изключа съня си на 13.02.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Цикъл Меркурий-Уран
« Отговор #17 -: Януари 15, 2022, 04:58:12 pm »
с магнитен колан съм вече добре,благодаря  Рени  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12468
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Меркурий-Уран
« Отговор #18 -: Януари 17, 2022, 06:26:59 pm »
Re: Астрологичен календар
« Отговор #8 -: Януари 14, 2022, 12:06:01 pm »
ЦитатПромениПремахни
Могат да бъдат в действие, ако в нечия карта са ъглови.
Иначе, днес, и Уран и Меркурий са неподвижни, т.е. силно укрепени и който му разбира на Уран ще го ползва със знак "+", при останалите с планети в Скорпион, Телец, Водолей, Лъв- "горят бушоните", "късо съединение".
Разликата е, че Меркурий се готви да става ретрограден, а Уран- директен. Или.. сега промените ще набират скорост, там, където вече се чака години, месеци, само че ще се обърне посоката на заложеното,което е нямало възножност да бъде променено. Меркурий пък ще отложи за по-късно договорки, срещи . Понеже квадратурата идва от него, той налага какво ще се промени, със задна дата. Ами, може в личен пан да си разгледаме прогностичните карти, тези, които имат ъглов Уран и за всички останали с Меркурий като годишен управител или със силен статус в картата, карти с акцент върху фиксирания кръст и сезонните карти.
Мисля, че АСЦ на картата на България от 10.11.1989 г е около 10 * Скорпион. Ако е така, честито !
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Цикъл Меркурий-Уран
« Отговор #19 -: Януари 24, 2022, 05:29:29 am »
На 13.01.22г Меркурий квадрат Уран в 10*водолей/телец.При мен Меркурий на 2*от МС.Това е и стационарната му точка,обръща се в ретроградно движение на 14.01.22г.
Поръчахме плочки днес,платихме ги,дано няма изненади.И проект за баня-2бр.
Свекърва ми за утре е планувана за операция,още не са я отменили. ::)
Операцията е минала успешно, вени и на двата крака.
Въпреки, че си "направих устата", заради ретро Меркурий, че не е удачен период.
Има,има.......ще ги сменяме,ако може . ;D

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Цикъл Меркурий-Уран
« Отговор #20 -: Април 17, 2022, 09:29:48 pm »
На 18.04.22г.Меркурий се съединява с Уран в 14*на знак телец,точка антисия-16*лъв.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Цикъл Меркурий-Уран
« Отговор #21 -: Април 18, 2022, 04:29:47 am »
Новият цикъл при мен е в 9д. опозиция с  Марс/Нептун и тригон с АС (и Плутон на него)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Цикъл Меркурий-Уран
« Отговор #22 -: Април 18, 2022, 10:54:51 am »
На 18.04.22г.Меркурий се съединява с Уран в 14*на знак телец,точка антисия-16*лъв.
на 29.07.22г.растящ квадрат, Меркурий в лъв с луна, 18*,уран в телец с възел.
При мен новият им цикъл стартира в 12дом,без мажорни аспекти. Кулминацията е интересна, предизвикателна, задействана от лунация, но за това има време.
При ММ, с 12домна скорпионска Венера в 18*,атакувана от всякъде. Сатурн ще се върне до този градус във водолей.
« Последна редакция: Април 18, 2022, 10:59:16 am от Сафо »

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 368
Re: Цикъл Меркурий-Уран
« Отговор #23 -: Април 18, 2022, 05:54:48 pm »
Но куспидата на 11 дом ми е съвпада, опозиция на Плутон, който пък е на К5.  Тригон Сатурн 6. По-устата съм от всякога, на работа и в лични отношения не цепя басма и не клякам пред никой. По-младото ми аз вече да се и скрило в ъгъла да реве, но това не го виждам като опция сега.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Цикъл Меркурий-Уран
« Отговор #24 -: Април 19, 2022, 08:10:23 am »
при мен съвпада е в 9 дом, тригон към асц.-марс-уран, опозе луна
ъглови са по рождение мерка-уран,работа и здраве  и съседски битовизми

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 200
Re: Цикъл Меркурий-Уран
« Отговор #25 -: Април 19, 2022, 10:26:31 am »
при мен съвпада е на куспидата на 5 дом, а иначе имам натален съвпад Меркурий/Уран във Везни.