Автор Тема: семейна динамика  (Прочетена 12069 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: семейна динамика
« Отговор #30 -: Ноември 03, 2015, 12:53:01 pm »
И аз се чудя от кого ми е този нептунов акцент. Майка ми беше само със Слънце в Риби, нямаше други нептунови акценти. Сатурново-уранова доминанта със силен Марс.

В майчината рода нептунови доминанти няма, бащината не мога да проследя. Баба ми беше със Слънце и Нептун в Лъв, но не се брои за съвпад, просто са в един знак.

Четирима внуци сме - другите трима са с фиксирани Слънца, само аз съм кардинална. Леля ми, която е с фиксирано Слънце и фиксиран Асцендент, плюс ъглов Сатурн в квадрат към Слънце, е създала нещо като "семеен клан" - капсулирана ресурсооползотворяваща групичка, система от затворен тип. Всичко, което се случва извън тяхната капсула, не ги интересува. Еснафщина.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: семейна динамика
« Отговор #31 -: Ноември 29, 2015, 12:02:15 am »
Открих току що, че всички близки роднини и приятели имат накачулени възли по мои планети. Обаче нито на един човек мой възел не е съвпад с нещо си

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13605
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: семейна динамика
« Отговор #32 -: Ноември 29, 2015, 01:55:01 pm »
Открих току що, че всички близки роднини и приятели имат накачулени възли по мои планети. Обаче нито на един човек мой възел не е съвпад с нещо си
като не възел, някоя главна ос имаш в съвпад с нещо си в техгните натали
 моята нодална ос е съвпад с МЦ/ИЦ  на малката дъщеря, а оста Вертекс/антивертекс ми съвпада с МЦ/ИЦ на голямата дъщеря и с нодалната ос на майка

Happy58

  • Гост
Re: семейна динамика
« Отговор #33 -: Ноември 29, 2015, 02:36:57 pm »
Открих току що, че всички близки роднини и приятели имат накачулени възли по мои планети. Обаче нито на един човек мой възел не е съвпад с нещо си

За определяне на наличие на кармичната връзка няма значение чий възел участва. Това влиза в действие, когато се определя кой на кого какво.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: семейна динамика
« Отговор #34 -: Ноември 29, 2015, 02:45:13 pm »
С дядо ми по майчина линия, с който имахме най-силна духовна връзка, имаме синастричен аспект с нодалната ос. Моето Слънце е в съвпад с неговия ЮЛВ /на 1 гр. разстояние/ и партилен квадрат с неговия Плутон. При това Слънцата и Венерите ни са в един знак, евентуално и Луните /неговата е на границата между Рак и Лъв/. Дядото беше много харизматичен човек, макар и труден характер. В такива случаи често забелязвам силно аспектирано Слънце, особено когато и Венера попада в същия знак.

Току що забелязах още нещо, макар и да не е свързано с кръвна роднинска връзка. С жена, която ме подкрепя като майка, имаме огледален съвпад Слънце/Луна, при това в същите градуси. Тя има съвпад Луна/ЮЛВ в Овен, където попада и моето Слънце. Отново на не повече от 1 градус разстояние.
« Последна редакция: Ноември 29, 2015, 02:51:41 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: семейна динамика
« Отговор #35 -: Ноември 29, 2015, 03:10:00 pm »
Сега погледнах, че баба ми има Марс в Рак, то затова все сме на различни мнения с нея. Опозира ми Марса в Козирог  :012: Забелязала съм, че не мога да преда много с рачешките Марсове.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13605
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: семейна динамика
« Отговор #36 -: Ноември 29, 2015, 04:39:51 pm »
Сега погледнах, че баба ми има Марс в Рак, то затова все сме на различни мнения с нея. Опозира ми Марса в Козирог  :012: Забелязала съм, че не мога да преда много с рачешките Марсове.
Рачешките марсове са в тригон с моя, но въпреки това и аз не меля брашно с тях, може би защото ми квадратират Слънце, Венера, Луна, Юпитер- първите две везни, вторите овен, иначе съм със СЛВ в рак, би трябвало да ме активират по някакъв начин  :017:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: семейна динамика
« Отговор #37 -: Ноември 29, 2015, 05:27:33 pm »
За определяне на наличие на кармичната връзка няма значение чий възел участва. Това влиза в действие, когато се определя кой на кого какво.

И кой на кого се определя в случая?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: семейна динамика
« Отговор #38 -: Ноември 29, 2015, 05:30:39 pm »
Обаче забелязах, че по СЛВ във Везни в моето обкръжение няма и не е имало нито един човек, с който да имаме по-силна и близка връзка, който да ме е подкрепил с нещо, да ми е помогнал.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: семейна динамика
« Отговор #39 -: Ноември 29, 2015, 05:57:47 pm »
И кой на кого се определя в случая?

Книжката на Селесте Тил и втората или третата книга на Жан Спилър могат да ти дадат инфо. Първата я във форума.
Примерно, ако нечий Меркурий съвпада с твоя ЮЛВ, значи в минал живот той те е ощетил по някакъв начин в областите на Мерк и сега ще ти "дава" - обикновено този с ЮЛВ има да взима. А когато участва СЛВ, човекът с планетата ще помага на този с възела чрез областта на планетата - дали ще е леко или трудно, зависи от нея, естествено. Аз имам пример за Сатурн на СЛВ - разказа ми се играта, още ми държи. С доста хора тук имам съвпади на моя ЮЛВ - и го усещам ....

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: семейна динамика
« Отговор #40 -: Ноември 29, 2015, 06:15:57 pm »
Ясно, на всички давам,на мен никой нищо
Кофти
Ха, само един съвпад юлв с юпитер и той наистина ме научи

Happy58

  • Гост
Re: семейна динамика
« Отговор #41 -: Ноември 29, 2015, 06:35:13 pm »
Ясно, на всички давам,на мен никой нищо
Кофти
Ха, само един съвпад юлв с юпитер и той наистина ме научи

Папи, ти си 27 - трудно взимаш (ако въобще), но имаш много за даване. Така че, всичко е ОК.

Happy58

  • Гост
Re: семейна динамика
« Отговор #42 -: Ноември 29, 2015, 07:53:27 pm »
А когато на даден човек Слънце, Венера и Марс съвпадат с на друг човек СЛВ, а на човекът със СЛВ ЮЛВ му съвпада с Венера на другия?

намери книжката и прочети :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: семейна динамика
« Отговор #43 -: Ноември 29, 2015, 08:08:03 pm »
Папи, ти си 27 - трудно взимаш (ако въобще), но имаш много за даване. Така че, всичко е ОК.

Щом казваш

27 го свързвам с марс, а той как ли дава на другите...може би заради 2 и 7, но това е друга тема

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3358
Re: семейна динамика
« Отговор #44 -: Ноември 29, 2015, 08:10:52 pm »
А тя как се казва?

Само няколко поста над твоя Хепи е написала.

Аз съм имала връзка с човек, чието слънце е съвпад с мой СЛВ съответно опозиция с венерата ми на ЮЛВ. Дълга връзка беше, от моя страна не много емоционална. За сметка на това имаше изключително интелектуално стимулиране, страшно си пасвахме интелектуално с него.

Майка ми има нептун в точен съвпад с мой СЛВ като нодалните ни оси са в точен квадрат.
Frankly, my dear, I don't give a damn.