Автор Тема: разговор  (Прочетена 28024 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Библейско пророчество и други интересни неща
« Отговор #30 -: Юли 26, 2019, 04:29:44 pm »
Значи светият дух не е слязъл три пъти при мен във формата на прелитащ над леглото гълъб  :017: Жалко, мислех че съм на пътя на нетлеността, като сестра Бернадет примерно  :012: Значи и трите гълъба са три случайности, заблудени приземявания на объркан полет. Е тогава и плъха през краката ми не е изчадие адово, а гладна мишка привлечена от торбите храна -боклуци пред вратите на горните наематели  ;D Като причислим останалите опитности към сънна парализа или алкохолен делириум ,напълно ми ограбихте вярата в мен и нескончаемите отговори на Бог  :012:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Библейско пророчество и други интересни неща
« Отговор #31 -: Юли 26, 2019, 04:30:02 pm »
Това с неяденето на месо е чиста мода. Айде моля ви се, че веганите били извисени, ама само в техните глави. Човекът е месоядно животно, доказано е анатомично, че и исторически. Най-ранноте пещерни рисунки от времето на палеолита изобразяват животни и ловци, не царевица и мотики  :) проблемът не е в природата, а в извращенията на човека и че си мисли, че е по-значим от всяко друго живо същество, от там и крайностите. Човекът просто наруши хармонията, това е проблемът, а не че яде месо.
Тоя Меркурий, да вземе да тръгва директен, че да спра да говоря  ;D

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Библейско пророчество и други интересни неща
« Отговор #32 -: Юли 26, 2019, 04:50:55 pm »
Иска ми се да отговоря на всички, аз лично ям мвсо, знам, че е грешно, но все още не съм достигнал по-високо ниво.

Защо е грешно? Само едно логично обяснение?
Аз лично бих спряла месото, единствено защото изпитвал жал и ми е мъчно за животните. Но това не е обяснение. Човекът пак ще кажа е месоядно животно. Все едно тигър да яде марули, че да се извиси духовно  :) ми единсвеното, което ще направи е да тръгне против природата си. Грешно е само, че сме нарушили баланса и хармонията на света.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Библейско пророчество и други интересни неща
« Отговор #33 -: Юли 26, 2019, 04:55:38 pm »
но все още не съм достигнал по-високо ниво.


Има(ш)ли план за действие и/или ясна цел как се достига(ш) до по-високо ниво ?
Казват ли нещо по този казус библейските пророчества ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Библейско пророчество и други интересни неща
« Отговор #34 -: Юли 26, 2019, 05:30:36 pm »
Според мен е грешно, защото по този начин възпрепятстваме развитието на по-нисшите от нас същества. В месото е запечатан страха на животното докато го колят, неговите примитивни енергий и желания. Месото е отрова за човешкият организъм. Относно хармонията да, и това е грешка, ако се сравняваме с животните бих се запитал “Ние животни ли сме?” Не сме, за разлика от животните, хората имат отделни души... Ако твоят живот е свързан с отнемането на чужд живот, то с какво се различаваме от един паразитен организъм, който изяжда всичко, до което се добере. Една баба вика “Аз цяло лято ядох само хляб и вода!” горда, “Ами ти крава ли си” - Ние сме хора, а не животни. Относно бабата искам да подчертая, че тя не е яла само хляб заради ниска пенсия... а за да се развива духовно. Имала е възможност да яде по-разнообразни храни.

Идваме си на въпросът за човешката мания за величие и неговият егоцентризъм /и малкото дете до 3 години си мисли, че светът се върти около него, просто след това решава, че се върти, около неговият вид/. Биологично, анатомично и всякак човекът е животно, сори, само че с голямо его и изключително чувство за малоценност и мутирал мозък.
Ся да не си помислите, че се мисля, за много възвишена /абсолютно не, нямам нито толкова енергия, нито толкова сила, едва ми стига да си задоволявам собствените нужди/ ;D и в момента даже гледам новия Ipad, щото по човешки ми трябва и обмислям с ква рокля, ще ходя на сватбата на една приятелка и ядох сандвич със шунка  :) Само, че не се смятам за по-важна от всяко друго живо същество. Вземи например "нищо и никавите" пчели, ми много по-нужни са света от колкото който и да било човек. И да животното има съзнание и душа.
Човек трябва да разбере, че светът не е създаден специално за него и не за него се върти, както 3 годишното дете осъзнава, че не е център на вселената, е тогава може някой да ми пледира, че е извисен, ама не познавам такива, все "извисените" са с его колкото света

Цитат
то с какво се различаваме от един паразитен организъм, който изяжда всичко, до което се добере

Най-точно казано сме точно паразити, които унищожават земята.

Щом не смяташ, че човекът е животно и мислиш, че е по-значимо от всеки друго живо същество, дай доказателство за това

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Библейско пророчество и други интересни неща
« Отговор #35 -: Юли 26, 2019, 05:44:40 pm »


Да, с Любов. Ако обичаш животните няма да ги ядеш, ако обичаш приятелите си няма да ги крадеш... Библията е писана от Светия Дух, а в днешно време се използва срещу нас... както в една тема Ом пита дали сме се запитвали на чии сили служи папата. Христос никога не е съветвал хората да строят църкви и да носят златни кръстове.

"Преди няколко години дойде при мен един поп от варненските села да ме ръси и почна да пее. Аз му казах: ако е за пеене, аз по-добре от тебе мога да пея, а този кръст, който ми даваш да целувам, няма да го целуна, по-скоро теб ще целуна, живия кръст, отколкото този кръст, макар и златен. Искаш да ми покажеш, че си православен. Това не е учението на Христа, т.е. на Любовта. Това е лицемерие. Да носиш кръста отвън, това значи да петниш Христа. Носи кръста в себе си, а не отвън. Ти си живият кръст. Аз съм готов да целувам живите кръстове на православието, но не и златните. Стопете сребърните и златните кръстове на православието и парите раздайте на бедните."

Беинса Дуно

Източник: https://beinsadouno.love/d/191

Е, какво да каже друго, като е учил в "такова" училище и бил близък с "такива" хора. :)
Относно Любовта и любовта към животните, въпросът не е в това, което правим, а как го правим.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Библейско пророчество и други интересни неща
« Отговор #36 -: Юли 26, 2019, 06:08:57 pm »
Този Дух идва от Сириус, незнам къде е учил и с какви хора е учил, но е доста строг.
Теософия.
И кракът на холната масичка го боли като се бутнеш в него.
Очаквах по-рано да се включиш със Сириус и Орион. Астролозите от Бялото братство му поставиха и МЦ на 14 * Рак, за да е съвпад  със Сириус.
Важното е да има Любов и Светлина и да върви филма "Коса". ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Разни хора, разни идеали... Хубава дискусия се заформила, различни гледни точки, чудесно. Слънцето и Марс в лъв, чудесно, не се диша от жега, тригон с Юпитер, още по🌼💦ех, марсЪт ми е овенски, Рени, Сатин и вие сте с овенски неща... За Стар не зная, но огнения елемент гори и се възпламенява... Ребека има и тя овенски неща. За Тери не помня. Астрологично овенското е активирано от Юпитер, Марс, слънце.. Меркурий ретро в рак, дискусията за произхода, за яденето и не яденето. Аз съм привърженик на това, че тялото само показва от какво има нужда. Например сега моето тяло крещи за бира и чипс, шопска салата и свинска пържола на тиган. 🤭🍻🥗🥩🥖🍟

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Сафо, в неподходящо време нищим подходящи неща. В сферата на забавлението ще остане дискусията, лъвско е, ама няма кой да го види. Марс е в Лъв, ама не е пръв, не се види, Юпитер почти спира, Меркурий тепърва ще носи новата информация. Ами, по това време на годината е горещо, където трябва, и това не е от Марс в Лъв, Юпитер в Стрелец.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Аз съм привърженик на това, че тялото само показва от какво има нужда. Например сега моето тяло крещи за бира и чипс, шопска салата и свинска пържола на тиган. 🤭🍻🥗🥩🥖🍟

И аз споделям подобна гледна точка.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Разни хора, разни идеали... Хубава дискусия се заформила, различни гледни точки, чудесно. Слънцето и Марс в лъв, чудесно, не се диша от жега, тригон с Юпитер, още по🌼💦ех, марсЪт ми е овенски, Рени, Сатин и вие сте с овенски неща... За Стар не зная, но огнения елемент гори и се възпламенява... Ребека има и тя овенски неща. За Тери не помня. Астрологично овенското е активирано от Юпитер, Марс, слънце.. Меркурий ретро в рак, дискусията за произхода, за яденето и не яденето. Аз съм привърженик на това, че тялото само показва от какво има нужда. Например сега моето тяло крещи за бира и чипс, шопска салата и свинска пържола на тиган. 🤭🍻🥗🥩🥖🍟

Мда, огъня е акцентиран тия дни :)
А относно позицията ми астрологично няма как да е друга, Слънце У5/6 в Риби 12-ти дом, Меркрий СУ6 в 12-ти, Уран У12 в 9-ти Стрелец, Непрун СУ12 на МС откъм 9-ти, У9 Юпитер в 11-ти Водолей. Ако не беше тоя пълен овчи първи дом + Меркурий , можеше да съм по-толерантна към чуждата гледна точка, ама...

А по повод огненото в момента, така съм подпалила тия дни, че някой ще се сблъска в овена в мен и то съвсем обективно, ще видя колко още ще ми издържат нервите да търпя злобата на хората. Хората много обичат да си изкарват злобата върху по-слабите, а пред по-силния да свежда глава, ама... Побесняла съм, не е по темата, ама да си кажа, че иначе ще експлоадирам  ;D

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
При мен стихиите са в баланс и не търся обяснения, защото просто знам, че Бог съществува - на мен Юпитер ми е казими.

И никой не е в състояние да ме разколебае в това, което съм видяла. Дали на другите им звучи шизо, честно казано не ме интересува. Имала съм много различни случки, освен тази, която описах. Имала съм и много сънища сънувани години преди нещата да се случат, и различни необясними неща - Меркурий ми е в съвпад с АС.

Покрай темата за месото, за която сте писали се замислих за болестта по свинете - тази лъжа около болестта и хилядите убити животни, какви ли болести ще донесе на хората?! Пролятата кръв се връща към хората под формата на вируси, паразити... :( Времето ще покаже!

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997

Покрай темата за месото, за която сте писали се замислих за болестта по свинете - тази лъжа около болестта и хилядите убити животни, какви ли болести ще донесе на хората?! Пролятата кръв се връща към хората под формата на вируси, паразити... :( Времето ще покаже!

За съжаление си права!  ???
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
А, когато лъва разкъса антилопата, акулата хапне двама-трима курортиста, змиите натръшкат стотина индийци на къра- и после що изчезва ли разни животински видове, ха, намерихме отговора ?!  ;)
Наистина е забавно как хората в последните десетина хората разчетоха всички причини за "това, което Е", като следствие. Понякога  човек просто  иска да седне, да си поплаче, пък и да се посмее, да ритне камъче, да изтръгне жълтия кантарион с корена, да настъпи мравка и да заколи  прасе. И за това не е виновна майка му, прабаба му, нито, че Марс е квадрат Сатурн.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Разни хора, разни идеали... Хубава дискусия се заформила, различни гледни точки, чудесно. Слънцето и Марс в лъв, чудесно, не се диша от жега, тригон с Юпитер, още по🌼💦ех, марсЪт ми е овенски, Рени, Сатин и вие сте с овенски неща... За Стар не зная, но огнения елемент гори и се възпламенява... Ребека има и тя овенски неща. За Тери не помня. Астрологично овенското е активирано от Юпитер, Марс, слънце.. Меркурий ретро в рак, дискусията за произхода, за яденето и не яденето. Аз съм привърженик на това, че тялото само показва от какво има нужда. Например сега моето тяло крещи за бира и чипс, шопска салата и свинска пържола на тиган. 🤭🍻🥗🥩🥖🍟

Вай, обидена съм! Шегувам се :-* Голям огнен тригон имам с асцедента, тр. марс ми е на него, а съм в марсовия период на годината.
Frankly, my dear, I don't give a damn.