Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 245768 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1050 -: Ноември 17, 2015, 03:40:55 pm »
Поради дълбоко,вкоренени,генетични и възпитателни предразсъдъци в мен,може да се каже,че не съм стъпвала в Турция.Но за следващия сезон планирам отпуска в Истанбул,най-вече историческите забележителности,включително и джамиите.Бавно и спокойно разглеждане на всичко(ако е възможно),като парадът на лалетата (ли беше?) мисля да пропусна-бурени има и у нас и в Холандия.  :d030:
Говорех за софийската джамия и за тази в Пловдив и Самоков :) Била съм само в моменти, в които няма хора и съм усетила чистата енергия там. Без шум, приказки, мюезин и обувки :012:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Happy58

  • Гост
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1051 -: Ноември 17, 2015, 03:55:55 pm »
Поради дълбоко,вкоренени,генетични и възпитателни предразсъдъци в мен,може да се каже,че не съм стъпвала в Турция.Но за следващия сезон планирам отпуска в Истанбул,най-вече историческите забележителности,включително и джамиите.Бавно и спокойно разглеждане на всичко(ако е възможно),като парадът на лалетата (ли беше?) мисля да пропусна-бурени има и у нас и в Холандия.  :d030:

Дракич, специално за лалетата - не го пропускай, ако си фен на красотата - две мои приятелки бяха там тази година - казаха, че е било много красиво и искат пак да отидат. НО .. с една уговорка - щели този път сами да си организират всичко, защото се оказва, че са им взимали такси за места, където нямало такива (организаторите на екскурзията) :) - така че, може и да не са точно бурени - може да им дадеш възможност да се представят и красиви :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1052 -: Ноември 17, 2015, 07:21:33 pm »
Влизали ли сте в джамия? Енергията там е уникална - мека, топла, обзема ме небивал покой. Не бях влизала до миналата година, когато имаше празник на религиите в София. Тогава минах и през Синагогата, Гръцката църква, Румънската, обиколих ги всичките. Но това, което усетих в джамията, никъде другаде не можах. Бих си взела една книжка и бих седнала в джамията да си чета, стига да можех.
нали си женско,как те пуснаха вътре

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1053 -: Ноември 17, 2015, 08:11:57 pm »
Там могат да влизат жени. Покриваш се с шал, примерно, и влизаш. И аз си мислех, че няма да ме пуснат, но няма такова нещо.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1054 -: Ноември 17, 2015, 08:34:15 pm »
Там могат да влизат жени. Покриваш се с шал, примерно, и влизаш. И аз си мислех, че няма да ме пуснат, но няма такова нещо.
Ох, миналата година много се смяхме с моя приятелка, когато качи снимка от истанбулската джамия- снимали се с нейната дружка със забрадки, едната с червена, като пионерче, а моята приятелка със синя като чавдарче, макар че както беше забулена и с матрошка може да се обърка... с боси крачета, държаха си обувките в ръчички, грейнали в широки усмивки- сладурки.  :)
Обаче моята приятелка нали е критична дева (мома на 43г), оплака се от същото, че миришело на крака и въздухът вътре бил тежък за дишане. Иначе всичко останало ѝ харесало от екскурзията- разходката с корабчето, храна, обслужване- на 6.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1055 -: Ноември 18, 2015, 09:43:24 pm »
Много ми хареса наскорошното изказване на Гаури за това, че древноегипетската архитектура не била от този свят.

Забелязвате ли, че колкото по-назад се връщаме във времето /от преди няколко хилядолетия и повече/, толкова по-сложна и внушителна изглежда архитектурата в сравнение със съвремието? Античните сгради и комплекси сякаш са отразявали стремежа към съвършенство, докато съвременните са много по-семпли като изработка, но с по-технологичен вид.
« Последна редакция: Ноември 18, 2015, 09:45:02 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1056 -: Ноември 29, 2015, 05:43:26 am »
Брех, как изтървах това
http://www.manager.bg/mobile/single.php?nid=81642

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1057 -: Ноември 29, 2015, 10:26:26 am »
Имаше затъмнения май тъдява, синът ми е около-около и като че ли ги дебнах :017:
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1058 -: Декември 11, 2015, 08:03:19 pm »
В българския парламент поне не се бият, само си плюят в устите  :012:

http://www.vesti.bg/sviat/evropa/masov-boj-v-ukrainskiia-parlament-video-6047014

Горкият Яйценюк - на гей парад ли е тръгнал с тия червени рози?  :043:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1059 -: Декември 17, 2015, 08:49:33 pm »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1060 -: Декември 17, 2015, 08:51:44 pm »
Ще се радвам на коментари по темата.  :)

Цитат

Търкането на билети за щастие е като мастурбация, настървена мастурбация пред Фантазията за Голямо нещо в живота ти, което не си заслужил, но пък се надяваш.


 :043: :043: :043:

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1061 -: Декември 17, 2015, 09:07:22 pm »
Преди седмици попаднах на много хубава тема за синоними и изрази за маструбация много се смях и впечатлих http://forum.abv.bg/lofiversion/index.php/t47313.html

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1062 -: Декември 17, 2015, 09:48:06 pm »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1063 -: Декември 17, 2015, 09:56:59 pm »
Не купувам лотарийни билети и не пускам тото, друго какво да кажа?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1064 -: Декември 17, 2015, 09:57:24 pm »
Евала!