Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 245681 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1095 -: Януари 17, 2016, 07:08:18 pm »
Тъй като през последните 2 дена по новините се говори, че страната ни отново е в бедствено положение заради лошото време и че властта не може да се справи със ситуацията, хрумна ми да попитам тези от вас, които са живяли по времето на социализма, тогава така ли беше при малко по-обилни валежи и сега по-добре ли се овладява бедствената ситуация от тогава?
Тогава с часове нямаше ток, заради скъсани жици, градския транспорт закъсваше  и ходехме пеша до гимназията, после до работа по заводите в индустриалната зона, разбирай извън града, а на улицата пред домовете ни всеки сам си ринеше, пред магазините- продавачките, двора на училищата-чистачките, снегорините минаваха само по централни и междуградски улици и представляваха трактори с лопата отпред или камиони ЗИЛ с лопата, не е имало специална техника за това, а пригодяваха наличната за тази цел, но както писа Хепи- тогава нямаше толкова коли, нали в едно семейство имаше по една кола, за която се чакаше ред над 10г. , а и малко семейства си позволяваха да имат кола. Минимална заплата 80лв, толкова получаваха чистачки, санитарки, аз започнах в конструктивен отдел със 125лв заплата, шефа на отдела получаваше 180лв. По-големи заплати вземаха миньорите- до 700лв, но сравнено с колегите им на запад в същия период е нищо.
« Последна редакция: Януари 17, 2016, 07:09:54 pm от akruks »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1096 -: Януари 17, 2016, 07:19:34 pm »
А, да :)
Колко домашни на свещ съм писала...

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1097 -: Януари 17, 2016, 07:34:13 pm »
Да, и акахме на свещ дори-много стилно  :012:Значи има и други кандидатки за фермер търси свиня за спа :012:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1098 -: Януари 17, 2016, 07:40:23 pm »
Благодаря ви много за мненията!
И аз си спомням за часовете без ток и стоенето на свещи. Мисля, че още не бях тръгнал на училище, но не съм сигурен.
Не можах да рина много сняг днес, от вчера не се чувствам добре и съм настинал пак. На мен студеното време ми влияе зле, още повече, че майка ми не позволява да включваме печката за дълго.
Не обичам да се въргалям в сняг. Най-много някоя пневмония да хвана. Дано обаче утре сутринта лесно да стигна до работа и да не е много студено, че много от дрехите ми още не са изсъхнали.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1099 -: Януари 17, 2016, 08:10:52 pm »
Ние бяхме 12 часа без ток и цял ден сме без вода. Нон стоп ринем сняг, че яко натрупа.

Да живеят външните батерии!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1100 -: Януари 17, 2016, 08:18:10 pm »
Браво за издържливостта!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1101 -: Януари 17, 2016, 08:57:18 pm »
Ние бяхме 12 часа без ток и цял ден сме без вода. Нон стоп ринем сняг, че яко натрупа.

Да живеят външните батерии!

Че то като има сняг, защо ви е вода :)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1102 -: Януари 17, 2016, 08:58:27 pm »
Тук е тамън като едно време — много сняг и спира токът :) Разлики — магазините са пълни и няма купони. Хич не ми хрумна да си направя снежен тотем, никога не съм правил. Ако задържи, тия дни може да поправя пропуска.

Happy58

  • Гост
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1103 -: Януари 19, 2016, 03:32:48 pm »
Емс, това ми дойде добре след "сериозните" умозрения в темата за Сатурн-Уран

Благодаря ти, добре се посмях :)   на твой гръб :)

Да ти е на здраве търкалянето в снега  :08: :08: :08:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1104 -: Януари 19, 2016, 03:55:15 pm »
Хепи :38:

Аз нямам против да се смее някой на гърба ми. Обичам да се забавлявам, както и хората около мен да се забавляват, не съм обидчива.  :38:
Аз съм много падаща. Все летя в някоя посока. Лятото съм по-зле и от децата - ожулени колена имам почти винаги.
Винаги съм паднала, не си гледам често в краката, все се рея някъде. Според моето овненце основната причина за паданията се е скрила в ходилата ми. Той бил стабилен, защото има плавници. А аз с малките си крака съм била нестабилна.
Имах много хубава вечер. И прибиране почти сутринта. А баща ми се оказва тъст за пример. Чакал до 4 сутринта в притеснения. Къде сме малки деца. И се успокоил, когато чул колко шумно се прибираме - с кикот.
Той също е голям шегаджия, все пак е огнено слънце, въздушна луна.
Прилежно ни изчака да се наспим, почука на вратата и по обяд внесе табличка с кафе и хапче за глава с думите - Зетко, зетко, кой друг ще ти носи кафето в леглото.  :85: С мляко или сметана ще си пиеш кафето?

Това с традиционните обръщения е заигравка в наш дом. Ние не сме традиционалисти и обикновено ги ползваме единствено за шега.

Шегите са хубаво нещо.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Happy58

  • Гост
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1105 -: Януари 19, 2016, 04:29:16 pm »
 :38: :38:

 :57: :57:   :58: :58:

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1107 -: Януари 19, 2016, 06:43:41 pm »
За статистиката-има нещо вярно за падащите въздушни :012:,може би е опит за полет на подсъзнанието :D .Аз също везни често падам ,обаче и на мен ми е кеф,приятно някак .Като се замисля една работа ,която другите избягваха,нарочно избрах,щото много се падаше и беше забавно  ;D .Става въпрос за желиране на сладкарски изделия,в близост беше мивка-от водата желето правеше чудесна пързалка ,падал съм яко там ,мислех,че е от Сатурн в 1д падение ,а и доста други в падение-добра отработка е .

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1108 -: Януари 19, 2016, 07:10:59 pm »
Днес и аз щях да се падна. И се оказа също, че улиците и тротоарите въобще не са изчистени както трябва, на много места е като ледена пързалка.  :-X

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1109 -: Януари 19, 2016, 07:22:34 pm »
Е аз днес направо си паднах два пъти,обаче имам добра техника на падане,отработен е рефлекса.В сравнение с чужбина тук е дива работа .В чужбина работех една зима снегопочистване-на ВИП обекти-е там има ли снеговалеж се чисти през нощта,сол и опесъчаване не се пести,правят се пътеки до асфалт задължително .