Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 245833 пъти)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1230 -: Февруари 18, 2016, 11:14:16 am »
А бе вие сте много промити мозъци!

Без да защитавам диванетата, които търкат билетчета ще ви кажа следното: Вселената е неописуемо огромна и пълна с всичко. Има за всеки по много. Работата не се провежда с възпитателна цел и цел забогатяване. Думата работа идва от роб или робия. С работата хората стават само роби, но не и богати.

И хич не ми разправявйте, че еди кой си бил имал много неща, защото си скъсвал дирника от бачкане. Ето ви за пример Драката - отявлен работохолик и това е не защото си мисли, че ще стане богата, просто на овньо му е кеф да бачка и това е. Тя е такава - бачка и се, че тая енергия все някъде трябва да се вложи. Аз съм такъв същия идиот - на работа си скъсвам трътката за върша всичко, но не защото някой щял да ме гледа на криво ако не я свърша, а щото съм си такава - дефектна.

Всичко идва от мисълта на човек и какво и как го мисли, а не че щял да работи за да получи заветното. Ако мислиш правилно, то и нещата ти се случват както искаш. Ей го на, сигурно помните като се зачепих за кафемашината на долче густо. Мчи без нито една спестена стотинка на 28 декември си я получих  :012:. Изревах на вселената че я ИСКАМ и тя си дойде при мен. Сега съм изревала за роботче, защото дали от егн-то или просто заради многото работа, или па просто щот ме мързи - не ми се чисти, а IROBOT си е перфектната чистачка от всякъде. Натискаш му копчето, то минава чисти навсякъде и като му свърши батерията отива на станцията да си се зарежда самичко. За по-мързеливите има и дистанционно...  :043: :043: :043: И хич не ми дреме как ще дойде при мен - заявих си го и си го чакам и знам, че ще дойде...

Мисълта, драги мои, е всичко, от което се нуждаете, но да мислите правилно!

Ей го онзи ден го писах това:

Мисленето...
Мисълта е най-малката градивна частица във Вселената и като такава е способна да използва огромно количество енергия за да руши или създава светове. Дори една едничка негативна мисъл, заредена със силен емоционален заряд е способна на такова унищожение, каквото дори и физически не можем да извършим. В един от древните текстове е записано: Мислете така, сякаш всяка ваша мисъл е записана с огромни огнени букви на небето и се вижда от всекиго! По принцип е така, но де факто трябва да имаш очи да виждаш.
Всичко в своята същност е енергия - някоя е по-бавна, друга е по-бърза. Материалните неща имат бавна енергия, а нематериалните като мисълта са много, много бързи, просто защото самите те са енергия в чист вид.
Една единична мисъл не притежава толкова сила, но една мисъл повторена многократно и най-вече повярвано в нея придобива силата на ураган. В тази Вселена е валиден следния закон: подобното привлича подобно! Този закон е виновен за това, което се случва след като сме изповтаряли хиляди пъти едно нещо. Всяка емоция стояща зад дадена мисъл е оръжието, с което е изстреляна от съзнанието. Ако емоцията е силна, то и силата на мисълта се покачва неимоверно.
Точно и това е причината за силното изтощение стоящо зад интелектуалният труд. Когато човешкият мозък е в "работен режим", това е състоянието на Бета вълни/вибрации или казано по друг начин мозъкът ни тогава функционира в честоти между 14 и 40 херца. А сега си представете какво става обикновено в човешкият мозък, в будно състояние за само 15 минути и какво количество мисли и информация преминават през него за това кратко време. Някой на ТИ с математиката може и да успее да го изчисли като количество енергия, но аз съм човек на идеите и боравенето с цифри не ми е стихията... ;)

Точно поради тази причина и паразитните фрази като "Да пазя нещо за черни дни.", "Не знам какво предстои и е редно да си имам пари за по-нататък.", "Човек не е наясно с бъдещето." и още куп такива простотии, които са повтаряни до припадък са виновни за материалното и физическо състояние на повечето хора. Това е неосъзнато извикване на някакви проблеми, които изкристализират на всекиму според мисленето. Отново се връщам на максимата: подобното привлича подобно! Или казано с нашенска поговорка: каквото повикало, такова се обадило  :012:.

Всеки е роден с някакъв набор от качества и съответно ги използва според начина си на мислене, но ако поне малко се опитва да контролира това, което мисли, то ще има неподозиран успех за себе си. Всеки от вас има поне един познат, когото наричат "луда глава" - живее си както си иска, не мисли "за бъдещето", прави каквото си иска и му се получава. Ха! А вие се чудите що за идиотщина!?! Много е просто: човекът вярва в себе си и мислите му не са разрушителни за самият него, а са изпълнени с вяра, позитивизъм и може би инстинктивно упование във Вселената.
Човекът, като материално въплъщение на една по висша енергия е носител на вселенските закони в себе си и съответно репрезентатор на тях. Дори и неосъзнато той ги изявява във всяка една секунда от съществуването си. От него зависи дали ще живее щастливо или ще бъде нещастен до края на пребиваването си тук на тази планета... :P

Вещичка
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1231 -: Февруари 18, 2016, 11:58:57 am »
Това роботче само пода ли чисти или може да лети в смисъл катери ли се по етажерки да бърше прах прозорци?

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1232 -: Февруари 18, 2016, 12:02:02 pm »
Това роботче само пода ли чисти или може да лети в смисъл катери ли се по етажерки да бърше прах прозорци?

Тц, не щат още да се катерят, ама силно се надявам, че някой вече мисли по въпроса. : ))
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1233 -: Февруари 18, 2016, 12:03:26 pm »
Какво е това роботче?  :-\ Още не съм гледала телевизия за рИкламите.Рошо е в сезон да ми хвърля косми,добичето и не че не смогвам,но понякога пропускам прахосмукачката
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1234 -: Февруари 18, 2016, 12:05:12 pm »
За бърсане на прах няма все още, но има за чистене на прозорци, чистене на улуци, чистене на басейни, орязване на храсти, миене на подове. За съжаление ще ти се налага да бършеш прах от време на време, но един прахоляк се преживява, за разлика от риненето на кочината, па хеле и сега започна скубливия сезон на добитъка и цялата ми къща е във фъндъци козиняк от котарака...  :012:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1235 -: Февруари 18, 2016, 12:06:54 pm »
Какво е това роботче?  :-\ Още не съм гледала телевизия за рИкламите.Рошо е в сезон да ми хвърля косми,добичето и не че не смогвам,но понякога пропускам прахосмукачката

Много ме съмнява да го има по рекламите. Те ти линк към сайта им: http://www.irobotforyou.com/category/1/roomba

Спряла съм се на румба 631  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1236 -: Февруари 18, 2016, 12:08:03 pm »
Какво е това роботче?  :-\ Още не съм гледала телевизия за рИкламите.Рошо е в сезон да ми хвърля косми,добичето и не че не смогвам,но понякога пропускам прахосмукачката

Много отдавна са на пазара, не съм чула да ги рекламират по тв, но може и да не знам:
http://www.irobotbg.com/
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1237 -: Февруари 18, 2016, 12:09:29 pm »
Не ми се е случвало да искам нещо материално при това не по джоба ми и да го получа заради красивите си очи. Никъде не дават без пари.

Никъде не съм казала, че ще ти го дадат без пари. Просто правилно насочената мисъл работи сама по въпроса, без на теб да ти се налага да мислиш. Нещата просто се случват. За кафемашината изненадващо ни дадоха коледни надбавки, а мама за разлика от други години вместо подарък ми даде пари и ето ти кафемашината се уреди без изобщо да я мисля.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1238 -: Февруари 18, 2016, 12:14:22 pm »
Не ми хареса машинката,много е тутава  :96: .Но като си взема котка някой ден ще и купя една да си играе.  ;D

https://www.youtube.com/watch?v=LRMe4mGbLj4

https://www.youtube.com/watch?v=9vfrWOFrJHw
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1239 -: Февруари 18, 2016, 12:14:51 pm »
Е, то аз ако имам басейн, сигурно ще има кой друг да го чисти :012:  Иначе, щом не може да чисти тоалетни след недружелюбни гости не ме изкушава, ще се успокоявам с мисълта ,че и Мила Кунис в Пътят на Дупитер миеше тоалетни, а се оказа ориоонска принципеска- баш баш кралица  :012:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1240 -: Февруари 18, 2016, 12:21:01 pm »
Не ми хареса машинката,много е тутава  :96: .Но като си взема котка някой ден ще и купя една да си играе.  ;D


Хахахаа щях да се учудя ако беше казала друго...  :043: :043: :043:

Хич не ми дреме, че е туткава. И не е толкова туткава, колкото си мислиш. Едната къща, която чистих преди време имаха такъв робот и първият етаж само праха му обирах. Това "животинче" вършеше всичко друго. Вирваш си петълите на масата, правиш си кафенце и добичето да чисти. Ей за това обожавам техниката - да върши работата вместо мен, а аз да седя, да блея облаците и да разсъждавам върху философски теми.  :57:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1241 -: Февруари 18, 2016, 12:25:33 pm »
Релакссс, бъдещето е обещаващо:

https://www.youtube.com/watch?v=r0qWVKcJR3w
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1242 -: Февруари 18, 2016, 12:26:56 pm »
А това с мислите действа, ама само ако има як Юпитер  :)

При мен колкото съм по-положително настроена за нещо, толкова е по-голяма вероятността да не го получа и всичко да се обърка  ;D
Но когато вече съм крайно побесняла или на ръба на отчаянието, става нещо, че да ми замаже очите, явно по Уран.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1243 -: Февруари 18, 2016, 12:27:51 pm »
Аааа тъпунгера от втория клип, Драки, е мноо прост! Видно е, че робота е нов - има извадени документите му на масата. В началото на клипа робота е на станцията за зареждане и батерията му свети в червено, което означава, че не е заредена. Тъпунгера иска да види реакцията на котката си, но робота постоянно изключва и този го включва постоянно. Този тип си е прецакал батерията още в началото и после сервизите им виновни! Батерията има нужда от първоначално зареждане минимум 18 часа преди изобщо да решиш да пуснеш робота... Ееееее е*и-учи, е*и- учи докога беееее...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1244 -: Февруари 18, 2016, 12:39:40 pm »
Но моята мечта е малко по-големичка  :57: Веще, айде да ми възнамериш една такава умна къща!

https://www.youtube.com/watch?v=9DJr8QwgLEA
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred