Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 245865 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1305 -: Април 20, 2016, 12:32:21 am »
Много хора ги тресе фобията "матрицата".А сега къде сме-извън нея ли и като как се въздигаме от нея?Индивидуално или като общество,или като Европа,или като човечество?  :012: Кога не е имало различни социални прослойки и контрол върху тях?-в Средновековието или в племенно общинния строй? Но тези,които са против чипизацията и матрицата могат да ходят да протестират

То така и се случва, дге. На тия изпълнения в белия свят им викат "security theater", а тук ще е живо крадене на едни общи пари.

Отделно, като метод за превенция не струват и сами по себе си не спират терористите. Пример — Брюксел. Всички бяха снимани, но двама все пак се гръмнаха, а третият изходи 10 км из града. Сякаш се търси някакъв магически начин, който да спести човешките усилия и мисъл. Специално за сигурността няма да се получи — нужно е поне равно на вложеното от терористите усилие, не става само с техника. Това едно.

И второ, отнасящо се за САЩ, Великобритания и подобни (но и ние току вдигнем крак като жабата), има някаква тенденция да се трупат огромни масиви данни. Иглите са общо взето константен брой, а сеното става все повече. Дори да имаше начин да отсяват лошите с 99% сигурност (а то няма), 1% е голямо число — 70000 за нашето население, да речем. А от тях терористи да са… де да знам колко. 300? 500? Останалите "лоши" от единия процент ги пращат да потъркат наровете в Куба. Даже и народен съд няма за такива…

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1306 -: Април 20, 2016, 12:33:05 am »
Цитат
Никой не тръгва без заповед/разрешение.Така,че когато гражданите подадат достатъчно много сигнали срещу нередности,та продухат ушите на някои хора ще наредят и  хайките.

Пълни глупости
Ей затова няма обществена подкрепа
Да звънна да хванете мотор, който се движи поне с 250..че той ще е в пловдив, докато някой дойде

Събери подписка, че много те боли зъб, и тогава зъболекарят ще ти го оправи
Нищо, че вижда, че е развален
Нищо, че му плащаш
« Последна редакция: Април 20, 2016, 12:38:25 am от Papy »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1307 -: Април 20, 2016, 08:27:31 am »
Нали го отхвърлиха, защото ВКС се изказа, че е противоконституционно, защо да си хабя мислите? Така или иначе си плащам за лекар, че съм с прекъснати здравни права.  :) Министърът е ку-ку, като иска да се бори с корупцията да започне с неговото съсловие, а не с болния от години народ.
Вчера по радиото чух, че още го обсъждали, затова и писах за коментар. Иначе, ако са го отхвърлили, е доста умна постъпка. Това предложение може да се равнява по тъпизъм единствено на думите на ББ към археолозите преди години да пуснат през зимата на полето калорифери, за да затоплят почвата.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1308 -: Април 20, 2016, 11:09:17 am »
Тук май мярнах, че обсъждате следенето и чипизацията, айде разбирачите да кажете това вярно ли е? Щото на личния ми комп постоянно ми излиза препоръка за инсталиране на windows 10 :)

http://it.dir.bg/news.php?id=22367918

и

http://it.dir.bg/news/shpionirane-windows-10-20790051
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1309 -: Април 20, 2016, 11:15:05 am »
Уиндоус никога не е била секюър ос, пък дали ще ни шпионират през нея-кой знае, ама що да не

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1310 -: Април 20, 2016, 07:29:16 pm »
Тук май мярнах, че обсъждате следенето и чипизацията, айде разбирачите да кажете това вярно ли е? Щото на личния ми комп постоянно ми излиза препоръка за инсталиране на windows 10 :)

http://it.dir.bg/news.php?id=22367918


Цената на 'безплатния' Windows 10 всъщност е предоставянето на достъп до личното пространство (опасан е с телеметрии и Cortana търсачката, които изпращат данни до Майкрософт).
Впоследствие тези данни могат да стигат и до ЦРУ.

В този линк са описани кои ъпдейти приканват към 'доброволно' преминаване на Windows 10 или добавят телеметрия към Windows 7/8.

https://voat.co/v/technology/comments/853510

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1311 -: Април 20, 2016, 07:35:39 pm »
Какво препоръчвате  - да не се използва Уиндоус 10, докато работят и се поддържат по-стари негови версии?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1312 -: Април 20, 2016, 08:05:47 pm »
Цената на 'безплатния' Windows 10 всъщност е предоставянето на достъп до личното пространство (опасан е с телеметрии и Cortana търсачката, които изпращат данни до Майкрософт).
Впоследствие тези данни могат да стигат и до ЦРУ.

В този линк са описани кои ъпдейти приканват към 'доброволно' преминаване на Windows 10 или добавят телеметрия към Windows 7/8.

https://voat.co/v/technology/comments/853510
Аз дълбоко съжалявам, че преминах към най-новата i OS- ка версия- таблетът ми е по- стар модел и така забива ...Що ли ми трябваше..заради едни никакви екстри.
С телефона нямам проблем, но тук сглупих, писна ми през часове да ми изскача прозорчето с подкана .
То става страшно, гледаш някакви гащи примерно в Алито и после въпросните гащи ти изскачат като реклама отвсякъде..Скрито- покрито няма вече. :d030:
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1313 -: Април 20, 2016, 11:09:01 pm »
Какво препоръчвате  - да не се използва Уиндоус 10, докато работят и се поддържат по-стари негови версии?

Примерно. Ако ви се занимава/не ви мързи, бисквитен мениджър + NoScript добавка към браузъра пазят в тайна гащите от Алито :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1314 -: Април 20, 2016, 11:18:43 pm »
Ти представи си от служебен компютър с уин 10 да влезеш в някой сайт за бдсм аксесоари, ще има да изскачат после изневиделица пред смаяните погледи на всички колеги  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1315 -: Април 20, 2016, 11:22:44 pm »
Какво препоръчвате  - да не се използва Уиндоус 10, докато работят и се поддържат по-стари негови версии?
Windows 7 е може би най-доброто, правено от Майкрософт и работещо засега, така че не виждам преминаването към по-нова версия. Колкото до приканващите ъпдейти, ако предварително сте настроили да се свалят и инсталират "important updates only", т.е. само важните, а не и препоръчителните, то въпросните ъпдейти няма да ви се инсталират и да ви тормозят.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1316 -: Април 20, 2016, 11:28:38 pm »
На уиндоус 7 съм засега, по-нататък ще видим. Иначе като си включвам лаптопа, всеки път се появяват подканващи съобщения безплатно да пробвам уиндоус 10, досега не съм се изкушила.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1317 -: Април 20, 2016, 11:30:44 pm »
Стой си на 7-цата поне още 5 години, пък дотогава може M$ може пък да решат да направят и нещо добро.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1318 -: Април 20, 2016, 11:40:18 pm »
С мъка се сдържам да не сложа адреса на някой добре снабден онлайн магазин. С надеждата, че някой с W10 утре ще сподели дали отстрани излизат рекламки на белезници, латексови продукти и т.н. ;D

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1319 -: Април 21, 2016, 03:04:27 am »
Може да си свалите приложението Adblock Plus за Гугъл Хром и няма да имате проблем с реклами и всякакви проследяващи елементи. Аз го ползвам от година и нещо :)
Но имайте предвид, че сайтове, които се издържат на база платени реклами след инсталиране на програмата няма да може да ги четете нормално, ако не отбележите опцията с тези, за които искате да се запазят рекламите. За момента съм срещала проблем само с dama.bg и ще прикача снимка, за да видите съобщението, което излиза при отваряне на сайта.

https://chrome.google.com/webstore/category/apps?hl=bg