Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 245781 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #285 -: Юли 18, 2014, 03:49:19 pm »
а реално си съществува вече в Германия, Франция, Англия, северните страни .... но там отношението на хората е друго, незнайно защо :) - то май колкото по-на юг се отива, толкова по-мързеливи са хората .... нормално.
Кое съществува, Хепи, в изброените от теб страни, че не разбрах- комунизЪма ли? 
Нещо май бъркаш добрата социална политика с обществения строй

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #286 -: Юли 18, 2014, 03:52:20 pm »
Ето картата на К.Маркс -евреин,комунист или миньор ?1?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #287 -: Юли 18, 2014, 03:56:58 pm »
Интересно - в картата на човека, написал "Капиталът", има акцент върху материалистични накшатри - слънчево затъмнение (новолуние) в накшатра Бхарани и Асцендент в накшатра Дхаништха.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #288 -: Юли 18, 2014, 03:57:32 pm »
Нищо не бърка Happy-напротив. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #289 -: Юли 18, 2014, 03:59:47 pm »
Момичета, не се карайте, не отчитате факта, че на Запад социализма и идеологиите на Маркс са отработени в много по-голяма степен, отколкото на Изток. Разликата е, че на Изток стана насила, а на Запад "процесуално" :) . Америка и тя върви натам май.
Ти чела ли си трудовете на Маркс и Енгелс? Живяла ли си на Запад, че пишеш за това?
Щото аз и на двата въпроса  съм с отговор Да, моят баща, Бог да прости, е бил ремсист като ученик, участвал е активно в отчуждаването на нивите и създаването на ТКЗС-тата, започната съм от сукалче с цялата демагогия марксизъм-ленинизъм-да, точно демагогия е и то зловредна, измислена от и аз слугите на Антихриста.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #290 -: Юли 18, 2014, 04:03:34 pm »
По-горе май се спомена, че идеята на Маркс впоследствие е била изопачена и превърната в зловредна демагогия - за тези, комуто е угодна.  ;)

Нямаше ли една поговорка - "както Дяволът чете Библията"? Нямам предвид да сравняваме "Капитала" с Библията, говоря за неговия прочит, както и на много други книги и идеологии.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #291 -: Юли 18, 2014, 04:04:08 pm »
Момичета, не се карайте, не отчитате факта, че на Запад социализма и идеологиите на Маркс са отработени в много по-голяма степен, отколкото на Изток. Разликата е, че на Изток стана насила, а на Запад "процесуално" :) . Америка и тя върви натам май.
много добре казано  :72:
и на мен това ми беше мисълта.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #292 -: Юли 18, 2014, 04:06:33 pm »
на мен по комунистическо си ми беше много добре. мама и тати вземаха хубави заплати, всяко лято бяхме на море. не помня да сме имали безработни приятели. в училищата имаше ред и дисциплина, имаше респект към учителите и т.н. .. много неща сега не ми харесват и ми липсва онова време в някои отношения. 
може би идеята на комунизма не е била лошо, но не е приложена правилно и както трябва.
Да, имаше работа за всички, но не навсякъде, а където те забият по разпределение след училище и няма мърдане 3г, след завършване на висше- 5г разпределение, неустойка за неспазване на разпределението 20 000лв, ако щеш!
Ако вашите са имали помощ от родители на село, може да сте живели сносно, на мен баща ми беше началник поделение, но половината му заплата отиваше да връща заеми, най-напред за къщата, после за москвича, след това за вилата, която борците в началото на 90те разграбиха  :( Като започнах работа по разпределение вземах 120лв, колкото струваха първите ми ботуши, които си купих сама- ами ако не живеех при нашите, а на квартира, какво щях да ям после- ботушите си, като героят на Чаплин от немите филми... :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #293 -: Юли 18, 2014, 04:09:23 pm »
Нищо не бърка Happy-напротив. :)
Кое бе, Рени, в германия е комунизъм, така ли?!
А бе я се скрий!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #294 -: Юли 18, 2014, 04:14:16 pm »
Не съм особено запозната, но мисля, че след тъй наречения преход в България се е видяло кой реално може да работи и е добър специалист, а кой е поддържал сравнително сносен стандарт, заемайки измислена длъжност в някой отдел.

От друга страна, след закриване на редица държавни предприятия много квалифицирани хора са останали без работа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #295 -: Юли 18, 2014, 04:16:39 pm »
Интересно - в картата на човека, написал "Капиталът", има акцент върху материалистични накшатри - слънчево затъмнение (новолуние) в накшатра Бхарани и Асцендент в накшатра Дхаништха.  ;D

И аз това си помислех за изгорената му Луна в Бхарани между два малефика и Венера в съвпад с Плеядите.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #296 -: Юли 18, 2014, 04:18:06 pm »
И аз това си помислех за изгорената му Луна в Бхарани между два малефика и Венера в съвпад с Плеядите.

А в западната карта има много изразен земен акцент. Знакът Водолей, където е неговият Асцендент, освен идеализъм дава и прагматизъм, ако има сатурнов или земен акцент в хороскопа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #297 -: Юли 18, 2014, 04:21:04 pm »
Кое съществува, Хепи, в изброените от теб страни, че не разбрах- комунизЪма ли? 
Нещо май бъркаш добрата социална политика с обществения строй

Акрукс, а каква е разликата между комунизъм и добра социална политика? каква е разликата между "от всекиго според възможностите, на всекиму според потребностите? и добрата социална политика? Аз на тези последните директно слагам равенство. Няма значение, как се "води" строя - важното е, каква е реалността.

Ето я политиката в Германия:

- по закон НЕ трябва да има човек, спящ на улица, под мост и т.н.  и то наистина няма
- по закон НЕ трябва да има гладен човек и то такива няма
- по закон НИКОЙ не трябва да е лишен от мин човешки нужди и няма такъв реално

За спазването на това, са организирани социални/общински жилища (част от които в момента са пълни с наши цигани), на всеки един, който не може да си намери работа, му се подсигурява минимална издръжка от около 400 евро, а в допълнение общината плаща наема му, ако живее някъде на квартира (тези наеми са най-сладки за наемодателите, защото са подсигурени от общината), като квартирата включва ток, вода и парно.
И за да бъде подсигурено всичко това, са определени данъчни ставки от 20 до 60%.

Ако това не е комунизъм, то .... не знам кое ще е - нашето и това в Русия не Е било, защото е било за сметка или на бедните и гладните (които уж ги няма) или на външен дълг. това е било ПСЕВДО- каквото там си искате.

Happy58

  • Гост
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #298 -: Юли 18, 2014, 04:30:18 pm »
И още малко финансова информация за Германия, без прочита на маркс и Енгелс:

в зависимост от провинциите:

ср раб заплата: 1300-1400 евро нето

наем: 900-1000 евро
храна за 3-4 чл сем: мах 300 евро
дрехи: минава се с 200 евро, даже и по-малко
допълнителни такси, и разни: 100 евро
училища: 100 евро мах

всичко оставащо от втората заплата е бонус.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #299 -: Юли 18, 2014, 04:30:44 pm »
Акрукс, а каква е разликата между комунизъм и добра социална политика? каква е разликата между "от всекиго според възможностите, на всекиму според потребностите? и добрата социална политика? Аз на тези последните директно слагам равенство. Няма значение, как се "води" строя - важното е, каква е реалността.

Ето я политиката в Германия:

- по закон НЕ трябва да има човек, спящ на улица, под мост и т.н.  и то наистина няма
- по закон НЕ трябва да има гладен човек и то такива няма
- по закон НИКОЙ не трябва да е лишен от мин човешки нужди и няма такъв реално

Да, точно това, което ми изреждаш е справедлива и добра социална политика на държавата, а не че са в социалистически или комунистически обществен строй...
При комунизма:
по закон няма лична собственост
по закон, който не работи- не трябва да яде!
по закон човешките нужди се решават според това, което е прието от ЦК, а не според индивидуалните нужди на човека

И пак те питам- колко време си живяла и работила в Германия или ни разказваш, каквото са ти казвали тези, които са ходили на екскурзия?  :)