Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 245835 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #510 -: Април 25, 2015, 01:43:25 pm »
За конкретния случай, аз все повече се убеждавам, че това й е било практика. Едно е леко да шамаросаш, друго е да малтретираш садистично в течение на два-три часа. Бебе!!! Четири дневно...извадило късмета да оцелее все пак. С нищо не мога да я оправдая.
Това няма как да се знае, а до доказване на вината всеки човек е невинен! Все си мисля, че ако е имало друг такъв случай е щяло да се разбере, така както с това бебе- нали е имало следи от побоя, които майката е видяла още същата сутрин. А и записите от болницата се пазят поне месец.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #511 -: Април 25, 2015, 02:05:32 pm »
Мммм дааа, според д-р Спок, по който и аз си отгледах децата, до 25 минути рев е напълно нормално. Ако реве 25 минути и след това спре, означава, че просто се лигави и чака някой да му обърне внимание. Ако реве повече от това време, означава, че има проблем някакъв. Моите по часовник на 25-тата минута спираха  :012: - ми диванета, кво да ги правя. Шамаросвала съм ги с чехъла по гъзовете - хем плющи яко, хем пък не боли, но пък самият звук е стресиращ...  :043: :043: :043:


Относно тая леля ми е много хикс ситуацията. Бях потресена как го хваща за едната ръчичка и го вее като прани гащи. Та нали може да му измъкне ръката бе! Ееееей все повече се убеждавам в правотата си, че се превръщам в мизантроп... Б*аси и хората дето се веят по тая планета...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #512 -: Април 25, 2015, 03:15:01 pm »
Ей как не съм се сетил за чехъл,добра идея :72: ,зимата като е с дебели гащи  иначе не постигам добър ефект .Иначе същото идиотче баба му,пенсионирана директор на детска градина само като изръмжи и почва да реве,обаче гласа и особен,като се кара на висок тон ушите почват да пищят,аз като бях малък като ми се караше се предпочитах шамара,иначе пищене на ушите 1 час .Гледам малкото тарикатче си запушва ушите обаче :D,аз и това не се сещах навремето  :lol_hitting:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #513 -: Април 25, 2015, 03:24:53 pm »
Невинност ли :o К"ва невинност бе, майка Тереза обзета от амок малтретира бебе 2 часа :-X Документирано и архивирано. Не съм го гледала, и така си представям картинката.
Ми като не си го гледала какво коментираш- представите си? Ами твоите представи в случая са не по-малко садистични от действията на лудата акушерка. Видеото го качих снощи в астролалафония.
Аман от съдници, готови първи да вземат камъка и го хвърлят по друг, без много да му мислят, че се превръщат в същите престъпници по този начин.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #514 -: Април 25, 2015, 04:57:36 pm »
За миг си помислих, че е приела бебето като дразнител, който пречи на останалите бебета. Някаква странна форма на грижа. Защото е агресивна само към него, което вдига най-много шум. Искала е да спре да плаче.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #515 -: Април 25, 2015, 08:27:15 pm »
Витхце, не търся доброто в нея. А логиката на психопата.
Аз изгледах записите. И си направих някои изводи. Тя наистина е обгрижила другите бебета, не е била груба. Поведението й към жертвата е странно.
Едно от другите бебета видимо се върти, навярно също плаче. Но не е била груба към него, защото не е било постоянно. Към плачещото бебе има агресия - шумно е. Но след агресията все пак го обгрижва. Не е като да го пребие и само да го бие. Опитвала се е да спре този рев. Не се получава, афектира се, бие го, захвърля го в леглото, но след това го завива и му дава шишето или там каквото е. После отново така.

Когато майка ми беше болна, преди да разберем, че има рак, имаше нощи, в които ме е будила през 10 минути. По-скоро вдигала от леглото. Буквално през 10 минути с молба да я обърна, защото я болели краката. Тя беше на легло година и половина от друга болест. Обръщала съм я, но като ти се натрупат няколко такива месеца на безсъние, напрежение, мислиш си - тази жена си докара инсулта от свободия. От свободия не направи нищо, за да се възстанови, а имаше възможност. От инат не даде нищо от себе си, за да се облекчи, да облекчи и нас.
И в тези мигове в мен се е трупал невероятен гняв към нея. Защото си мислех, че прави всичко нарочно, от скука, от желание да ме разиграва.
Само ние си знаем какво ни е било в тези мигове. Сериозно съм се замисляла, че малко ми остава да изпуша. Със сигурност имах огромни проблеми с нервите. И заради тежкото положение всичко задържах в себе си, защото на главата ми има и друг родител с болест.
Не съм лош човек, не мога да нараня други хора физически. Но в онези мигове съм се замисляла дали ще издържа и дали няма да направя някоя глупост, ако положението се задържи такова с много години.
И съм сигурна, че също щях да изгубя почва под краката си - да изпадна в амок. Без да съм лош човек... Въпреки натрупан гняв в мен, който изхвърлях устно в разговори с близки за мен хора, все пак отново отивах след 10 минути и я обгрижвах. И така...

Не я оправдавам в никакъв случай. Намирам поведението и за зловещо. Просто казвам, че не е трудно човек да достигне границите си на бистрота на ума. И нещата бързо се случват. След дълго време на дразнене на нервите, лесно се изпушва.  :72:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #516 -: Април 25, 2015, 08:51:00 pm »
Не мисля, че обгрижва бебетата, завива ги по определен начин, защото така се успокояват повече
По същата логика нас в детската градина ни караха да се завиваме през глава, за да заспиваме по-бързо
Само че аз отказах, стана малък скандал

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #517 -: Април 25, 2015, 09:05:28 pm »
Папи, имах предвид, че там нещо е правила на бебетата, не всичко с цел убийство. Че не ги е задундуркала от радост, видно е.

Не знам, това е ужасно. Не мога да допусна така да е действала системно. Вижда ми се прекалено жестоко. То си е направо история за досиета на убийци.  ???

Да не попада човек в болница.

Колко жалко, дори за здравето ни е толкова "на късмет" положението. Неща, които по подразбиране трябва да са изрядни.  ???
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #518 -: Април 25, 2015, 09:12:19 pm »
Да не попада човек в болница.

Колко жалко, дори за здравето ни е толкова "на късмет" положението. Неща, които по подразбиране трябва да са изрядни.  ???

Цялата ни здравна система е като руска рулетка, току виж е изгърмяла.

И сравнително здрав да влезеш в държавна болница, ще намерят как и с какво да те уморят. Некадърността е плъзнала навсякъде и остава безнаказана, не е само при медицинските работници.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #519 -: Април 25, 2015, 09:17:09 pm »
Там въпросът е на живот и смърт, затова ги разпъват на кръст и такива случаи добиват публичност. Ако е друг некадърник, ще мине между капките.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #520 -: Април 25, 2015, 10:43:59 pm »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #521 -: Април 25, 2015, 11:44:21 pm »
Цялата ни здравна система е като руска рулетка, току виж е изгърмяла.

И сравнително здрав да влезеш в държавна болница, ще намерят как и с какво да те уморят. Некадърността е плъзнала навсякъде и остава безнаказана, не е само при медицинските работници.
И в частните болници не е по-добре...

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #522 -: Април 26, 2015, 12:29:52 pm »
Сесия, да но не е за първи път и то се случва все като пиша определени неща :017: За мен са си знаци. Всъщност първо ми даде грешка, но текста се запази, можех да копирам, но реших да не го правя. После си ме изхвърли ::)

и при мен се е случвало и не го пиша наново,и аз каширам в графата случайни закономерности

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #523 -: Април 26, 2015, 01:53:53 pm »
Сесия, да но не е за първи път и то се случва все като пиша определени неща :017: За мен са си знаци. Всъщност първо ми даде грешка, но текста се запази, можех да копирам, но реших да не го правя. После си ме изхвърли ::)
била ти е свършила сесията (отбелязаното от самата теб времетраене на престоя при последното регване) , на мен много пъти се е случвало- тъкмо съм написала някой коментар след дълго дзверене по някоя карта и хоп- грешка в дара  :012: , обаче после с мишока кликвам стрелката високо горе вляво, което ме връща назад с една страница, копирам си написаното, след това се регвам като пич и си поствам коментарчетоо  :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #524 -: Април 26, 2015, 02:03:45 pm »
Ясно, че е изтекла сесията  :012: Тук не търся мистерии. Но ми се случва поне за трети път, и то като пиша за нещо определено  :) По това си търся знаците. А аз си ги слушам и следвам  :29: Можех да постна писаното, реших че не трябва да го правя  :017:
на мен ми се е случвало поне 300 пъти и не виждам в това знак, освен че трябва да си пиша едно по-голямо време на престой, а не на 6ч да се регвам  :012: :012: