Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 245860 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #525 -: Април 26, 2015, 02:18:56 pm »
Може да е знак, че понякога не трябва да пишеш/ говориш толкова много  :012:
да, и точно след като съм положила труд да разнищя някоя карта трябва да млъкна, така ли?
а и не  е казано, че като не говори много някой, когато се обади ще каже нещо съществено и полезно

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #528 -: Май 06, 2015, 10:34:49 pm »
Извън обективната страна на заснетия материал, направи ми субективно впечатление изказването на бездомната рускиня, когато я запитаха дали би се върнала при съпруга си, от който била изхвърлена на улицата. "Не, предпочитам да остана тук - те са моето семейство".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #529 -: Май 06, 2015, 10:37:53 pm »
Извън обективната страна на заснетия материал, направи ми субективно впечатление изказването на бездомната рускиня, когато я запитаха дали би се върнала при съпруга си, от който била изхвърлена на улицата. "Не, предпочитам да остана тук - те са моето семейство".
Интересно ми стана,че от една страна са (като) семейство,от друга страна толкова крайна мизерия.Сатурн,Юпитер,Луна,4Д.Между тези сигурно имат по един хармоничен и по един напрегнат аспект в наталите (или са в кофти домове).
« Последна редакция: Май 06, 2015, 10:39:33 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #531 -: Май 29, 2015, 12:15:42 pm »
Потресена съм! Тия гнусни кучки трябва да бъдат съдени.

http://www.vesti.bg/bulgaria/incidenti/rodilka-razkaza-za-prestypna-medicinska-arogantnost-6036929
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #532 -: Май 29, 2015, 01:54:55 pm »
Имам чувството, че масово най-бездушните хора стават лекари!
А останалия процент ги удря материализма и алкохолната вълна... Изключенията са все по-малко. Но и в интерес на истината - трезвен, нормален, емпатичен и истински човек, който наистина да си обича професията, и наистина да ЛЕКУВА, както и придържащ се към Хипократова клетва не съм видяла...

И като знам кои мои съученици влезнаха и завършиха, само защото "майка и татко са лекари"... :-X

Господ да ни пази, всички :engel016:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #533 -: Май 29, 2015, 07:39:32 pm »
Изумявам се на тази повсеместна некадърност, при това при образовани хора.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #534 -: Май 29, 2015, 08:29:53 pm »
Имам чувството, че масово най-бездушните хора стават лекари!
А останалия процент ги удря материализма и алкохолната вълна... Изключенията са все по-малко. Но и в интерес на истината - трезвен, нормален, емпатичен и истински човек, който наистина да си обича професията, и наистина да ЛЕКУВА, както и придържащ се към Хипократова клетва не съм видяла...
Аз пък съм видяла- и по време на бременността, когато също имах ядпве с няколко отрепки, но имаше и точно такива- всеотдайни, трезви и нормално мислещи млади лекари, които спасиха бременността ми, че онези отрепките искаха да абортирам, понеже съм щяла да родя изрод по тяхно мнение...
По време на раждането ми също изчезна сърдечния тон на бебето, а лекарят, койтп ме израждаше на момента изтегли с ръце бебето от мене и започна да му прави сърдечен масаж, беше поставил една миниатюрна кислородна маска на бебека, по едно време се чу как измяучи като коте и я поставиха в ковьоз- беше го донесла детска лекарка от гориния етаж- също много съвестна и добра в професията.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #535 -: Май 29, 2015, 11:44:26 pm »
Добре-закони няма, една умерена саморазправа няма ли да сложи началото на края на това безумие?
И се нареждат една, две, три, пет..все пострадали

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #536 -: Май 29, 2015, 11:53:22 pm »
Малко ми е пропагандно това. Абсолютно вярно е, че има некадърни лекари, но има и много свестни такива(чиято свястност нараства като се имат предвид условията им на работа). Ама веднъж не видях репортаж за това как лекари са спасили нечии човешки живот. И какво, нима това не се случва?Напротив - ежедневно, но никой явно няма кяр да го разнася по новините.
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #537 -: Май 30, 2015, 12:09:52 am »
Няколко умрели бебета са си точно това
Каква пропаганда?

Професията лекар-да лекува и спасява хора, нали?

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #538 -: Май 30, 2015, 10:53:46 am »
Няколко умрели бебета са си точно това
Каква пропаганда?

Професията лекар-да лекува и спасява хора, нали?

Тенденциозно ми е, защото се правят скандали, а няма реални решения. Не съм тръгнала да защитавам малоумниците и некадърниците от лекарското съсловие, защото ги имаме в изобилие. За такива хора обаче няма съд или присъда - кучето си лае, керванът си върви. Но от това страдат техни свестни колеги, защото се насъскват хората(говоря за зомбираната част от населението, която гледа новини, но не разсъждава). И имам познати лекари - добри лекари, които всеки ден спасяват животи, въпреки отношението на пациентите към медицинското лице и към самите себе си(говоря за умишлено неглижиране).
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #539 -: Май 30, 2015, 11:01:41 am »
И от други жени съм чувала за много скотско и подигравателно отношение в родилното.

Все повече се замислям за това, че може би е по-добре да нямам деца, да не си причинявам такова изживяване. След такова отношение или ще взривя клиниката, или ще ги съдя до дупка.

Или ако все пак реша, със съпруга ми трябва да имаме достатъчно пари, за да мога да си позволя престой в добра частна клиника, където да получа по-нормално отношение. Те там може да не са по-добри като специалисти, но повече се страхуват от удар по реномето на лечебното заведение и да не изгубят работата си.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui