Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 245824 пъти)


akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #586 -: Юни 11, 2015, 10:39:35 pm »
Е как може за едни джинсови панталони и то униформен цвят да те оставят с тройка по български, че и поведението да ти намалят.. Може би панталоните са били само предтекст...Аз също ходех с такива панталони, от 6-ти до 10-ти клас и никой за нищо не  ме е закачал.. А някои си ходеха с дънки под мантите и отнасяха само устни забележки. Хайде сега, не беше чак такава казарма социалистическото училище. Поне аз такива ужасни спомени нямам, слава Богу!.
Може, разбира се- имаше си правилник- момичетата с престилки, с чорапогащник и прибрана коса в опашки или сплитки, от 1 декември можеше да носим под престилките панталон от черен или тъмносин шевьот и нищо друго. Джинсите ги имаха за символ на западното разложение на обществото и да, имала съм многократни забележки за джинсите, не е било само един път, а другото, което спестих е, че на патронния празник на училището не исках да пея соловата партия в хора на училището, а заминах на национален шампионат с отбора на училището, където се представихме отлично, но зам. директорката, Бог да я прости, не преглътна това и ме предложила за намаление на поведението, останалото- с оценката и матурата го е свършила, загърбвайки правилника- да си начеше егото. Събитията са от май-юни 1981г.  и дори ми минаваше мисълта да се нагълтам с хапчета, подобно Петя Дубарова. В средата на 70-те пред очите ми на главната улица на града двама милиционери спряма млада двойка- мъж с дънки и дълга коса, в ръцете с транзистор ВЕФ, с опъната антена и слушаше сръбска станция, а момичето до него с миниджуп- на нея сложиха печат на баджака, а на него му отрязаха косата насред улицата.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #587 -: Юни 12, 2015, 12:59:03 am »
Oposit, писах, пък изтрих. Не намирам смисъл от разискване за личните ми усещания относно децата.
Има планини, море, върхове, реки, живот сред природата, родители, които са емоционални като цепеница. Та така. Който разбрал - разбрал. Това имам предвид.
Пък учителите, пък днешната младеж, кой бил крив, кой прав защо са такива... Всеки да си върви по пътя. Аз знам за себе си кое ми харесва, а кое не. Към кое бих се стремила. Да създавам поредния лигав льольо - не, мерси. По-добре да не се възпроизвеждам.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #588 -: Юни 12, 2015, 08:17:57 am »
Emma,аз пък разбрах,че строго възпитание /по Сатурн/ не би ти допаднало принципно за твое дете.Много хора мислят така,но зависи от от възрастта и индивидуалните особености .Обществените нагласи по време на прехода отидоха в друга крайност,прекалена свободия,отразена и във възпитанието . Астологично  замесени планети са Луна -ясли,детска градина ,добре е учителите там да са с изявена Луна /грижа/,периодът до 7 година е период на Луната,следва период на Меркурий-период на учене основите,мисля в основното образование добре е изразен Меркурий,оттам нататък са периоди на Венера и Марс-пубертет-тогава е период в който се смята за важен изявен Сатурн-по-строго възпитание,което да контролира тази енергия,която не знаят да контролират,висше образование Юпитер .При социализма беше възприет,като основен метода на Макаренко основан на опита му с деца сираци от Втората Световна,за работа с проблемни деца,сега при прехода и демокрацията ,мисля няма работещ модел,Макаренко отречен,на негово място няма никой-демокрацията предполага и западен модел,но не работи-там преподавателя преподава,при проблеми във възпитанието-психолози,но ги няма при нас .Говоря принципно,не ми е персонален проблем,но като се сетя как се пречи на нормалните ученици и как бяха се наплашили младите колежки -побеснявам!!!

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #589 -: Юни 12, 2015, 09:23:04 am »
Опозит, видяла съм как се възпитават хора. Малки човечета, а по-осъзнати от големи човеци. Хареса ми. Дали ще го постигна, това не знам. Ще си покаже след време. Това са мои намерения, не и преживяно.
Но детето ти да се сбие с учител, а ти да го оправдаеш сляпо, без да допуснеш да има дори малка вина - просташко е. Родителите на онази пикла ме втрещиха. Може да има учители без подход. Може да е минал и той границите. Това е без значение за родителите. Които сляпо вярваха на детето си. Хора, за които детето е повече от храм, може би Бог. И приемат без съпротива всяко действие на същото.
Брей... който не може с малко ред, да става и да се оправя сам в живота. Явно има самочувствие за можещ. Аз толкоз мога. Толкова мога да предложа.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #590 -: Юни 12, 2015, 10:36:54 am »
Сега ми хрумна, че децата са израз на човешкото его. До такава степен сме се взели за богове, че искаме да творим като Бог. Понеже другото не е много сигурно, както Папи каза някъде, че постиженията в кариерата нищо не значат. Та заради това се прехвърля толкова много енергия в творчеството на деца. Защото там има приемственост. Защото там може да не сполучиш веднага, в това поколение, в следващото. Но семката ти, кръвта ти ще е в основата на онзи гениален човек, за който всички ще говорят след време. И се отвратих... от тази мисъл.

Но пък изгледах едно клипче преди излизане.


Ето какво е да обичаш човек с обсесивно-компулсивно разстройство


Интересно.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #591 -: Юни 12, 2015, 10:43:28 am »
Емма,така мисля и аз :) Не ме ядосва детето,а сляпата реакция на майката,основния проблем е в нея .Възпитание без правила и съответни наказания няма как да стане .Този учител дори е много мек,личи си .Повторих много пъти работа с психолог с проблемните деца. При изтърван случай доказано,да се изключи да си лекува нервите,като не издържа на сравнително малка доза Сатурн,горко му в живота-дори при престъпници тези номера не вървят,и там има правила,дори наказват много по-лошо !Разбира се има нужда от ясни правила,иначе се импровизира,не винаги успешно-пример намаляване оценка,заради нарушения в дисциплината .Има много паралегални импровизации-например един мой учител шляпваше леко по главата,но ,,случайно,, на тази ръка имаше пръстен,от който болеше 3 дни :D  Това като в полицията където бият без белези.Не мисля ,че е правилно  ::)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #592 -: Юни 12, 2015, 07:25:25 pm »
Аз съм на обратното мнение, харесва ми статуята и символиката със светещите очи.

Паметникът, като и това нещо за 2 000 000 евро http://it-farmer.bg/index_files/Page338.htm   :85:   Тъпото, че всичко е за наша сметка

"Тя предоставя информация, финансови, маркетингови, стратегически, управленски и логистични консултации, услуги и изготвяне на проекти за бизнеса в България, като инвестициите в нея възлизат на над 2 000 000 евро."

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #593 -: Юни 12, 2015, 11:59:01 pm »
Паметникът, като и това нещо за 2 000 000 евро http://it-farmer.bg/index_files/Page338.htm   :85:   Тъпото, че всичко е за наша сметка

"Тя предоставя информация, финансови, маркетингови, стратегически, управленски и логистични консултации, услуги и изготвяне на проекти за бизнеса в България, като инвестициите в нея възлизат на над 2 000 000 евро."
Сатин, всеки има право на свое мнение, нали?
Аз изказах моето за паметника, не знам защо ме въвличаш в насока, че нещо си било "за наша сметка"- с теб нямам обща сметка.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #594 -: Юни 13, 2015, 12:17:27 am »
- с теб нямам обща сметка.

Значи не си плащала данъци?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #595 -: Юни 13, 2015, 01:57:30 am »
Значи не си плащала данъци?
Папи, аз съм плащала, но ме съмнява Сатин да е плащала, или поне колкото мене, с оглед на възрастовата ни разлика  :)
 И аз си изказах мнението за паметника, като произведение на изкуството, че ми харесва, понеже когато започнаха коментарите около него очаквах някаква грозотия от рода на паметника до ндк, направена от "свой човек" с цел усвояване на средства и отчитане на дейност...

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #596 -: Юни 13, 2015, 08:31:41 am »
Акрукс, в не съм имала за цел да ти налагам моето мнение, нито да те засягам по някакъв начин, ако е така ме извини.

Мисълта ми беше в съвсем друга посока, че плащаме за абсурди и няма значение от кой колко са взели.
Ок, искали са да направят платформа и да пооткраднат, но прекаляват с наглостта си. Да я бяха направили поне толкова качествено, че да замаже очите на хората и да си кажат:
- Това е качествено изработено, напълно функционално, отговаря на всички стандарти и ще бъде полезно за хората. Да, струва си 2 000 000евро, които са ни похарчили.
Ако го бяха направили щеше да им струва реално да кажем 20 000, пак им остават 1 980 000. Да, ама не, решили са, че сме абсолютни идиоти и защо да се напрягат излишно.

Реална цена 3лв. на месец за споделен хостинг (пък се и хвалят, че имат сървър), щото това ''чудо'' е правено от секретарката в обедната почивка (чистачката може да е помогнала за дизайна), освен ако аз нищо не разбирам и това е някаква нова тенденция от бъдещето в уеб технологиите  :017:  ;D

Връзката с паметника беше, че за същия се е похарчила подобаваща сума (фондация дарила парите тра-ла-ла). Колкото до това
Цитат
направена от "свой човек" с цел усвояване на средства и отчитане на дейност...
, можем да поспорим, но не виждам смисъл. Достатъчно е да се провери кой е в комисията и кой е г-н Хайтов. Естетичната и стойност, също няма да коментирам в момента. Както каза, всеки има право на мнение, аз изразих своето, съжалявам, ако си решила че се опитвам да ти го натрапя.


akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #597 -: Юни 13, 2015, 01:50:01 pm »
Акрукс, в не съм имала за цел да ти налагам моето мнение, нито да те засягам по някакъв начин, ако е така ме извини.

Мисълта ми беше в съвсем друга посока, че плащаме за абсурди и няма значение от кой колко са взели.

цена паметник

Средствата за паметника - 100 000 лева - са отпуснати от председателя на Фондация „Българска памет“ д-р Милен Врабевски. - това изчерпва всичко. Парите не са от наши данъци.
Сатин, ти българка ли си?

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #598 -: Юни 13, 2015, 01:57:07 pm »
А междувременно в Пловдив, на ненужното колело пред водната палата си бълбука още по-ненужно шадраванче. :D

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #599 -: Юни 13, 2015, 01:57:42 pm »
Аз тоз кичозен паметник не го лайквам