Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 245672 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #735 -: Август 08, 2015, 07:33:43 pm »
Благодаря ти, Тренди.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #736 -: Август 08, 2015, 07:34:14 pm »
Според Конституцията България е парламентарна република. С решения какво, дали и как да се прави в страната се занимават Министерският съвет и Народното събрание. Държавният глава има предимно представителни функции и никакви правомощия. Парламентът може да приема закони, които впоследствие да влизат в действие въпреки наложено от президента вето.

След тази кратка образователна лекция, с която ви дарих съвсем безвъзмездно, а както знаем знанието струва пари, искам да знам как точно държавният глава Росен Плевнелиев е повлиял за случването или неслучването не само на руските, а на каквито и да било проекти на наша територия. Много ще се радвам някой да ми обясни.
Че е проамерикански настроен - факт. Явно руските проекти не са реализирани заради настроенията на г-н Плевнелиев или понеже той не присъства на парада на Червения площад. И руснаците от обида и мъка са решили да загубят няколко милиарда в името на честта и възстановяването на добрата карма сред сивите полски мишки.

Жалко, че една семейна трагедия става повод за невежи и нелепи упражнения по геополитика.
Росен Плевнелиев е изключително земен, находчив, умен и възпитан човек с функционираща ценностна система. И това са моите лични впечатления от контактите ми с него преди и след като стана президент.
Гротескният му медиен образ се дължи на едно конкретно недоразумение в неговия екип, което така и не се научи как се пишат речи. Неговата грешка е, че продължава да се съобразява с това нещо и че му има безрезервно доверие, вместо да говори онова, което би казал той, така, както би го казал той. Но в крайна сметка човекът си гледа работата и е оставил за тези неща да се грижи отдел Протокол, защото са уж големи специалисти. Вторият фактор за образа му е просташката кампания, в която липсата на мачовско и наличието на цивилизовано поведение у него, се изтъква като непростим недостатък.

Поинтересувайте се какво е правил преди да стане министър. И сами си решете един човек набеден за мухльо, ако наистина е мухльо, дали може да развие бизнес в тези мащаби. Аз заможни неудачници за 27 години не съм срещнала и не съм чула да съществуват на Земята. Може да са не съвсем честни, не съвсем коректни или просто да лавират добре. Но успели мухльовци не съществуват.
А онези, които толкова критикуват Плевнелиев, бяха бедни като полски мишки преди да си седнат в креслата. Направете си изводите кой какъв е.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #737 -: Август 08, 2015, 07:41:11 pm »
След тази кратка образователна лекция, с която ви дарих съвсем безвъзмездно, а както знаем знанието струва пари
По тази логика и всички останали в този форум не трябва да споделяме това, което знаем, идеи и правила, които не се намират в книгите и сайтовете, или пък за отговор на всяка една интерпретирана от нас карта да искаме пари (или пък да плащаме, ако се търси помощ).

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #738 -: Август 08, 2015, 07:42:34 pm »
Веско, нямаш нужните знания, социален статус и култура, за да влизаш в подобни дебати. Въздържай се да го правиш.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #739 -: Август 08, 2015, 07:43:10 pm »
Не се задълбавам много в българската политика( за щастие) , но Росен Плевнелиев е може би единственият, на когото симпатизирам. И аз не мога да разбера нападките към него. Като за човек с представителна фукция се справя добре. Знае езици, прави впечатление на интелигентен и възпитан човек. Не знам недоволните какво искат- може би ликета като Николай Бареков, където сега цъфти и върже в Европарламента и предтвая държавата "отлично".
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #740 -: Август 08, 2015, 07:43:58 pm »
Веско, нямаш нужните знания, социален статус и култура, за да влизаш в подобни дебати. Въздържай се да го правиш.
Е хайде сега, социален статус...
Много моля, не се дръж така!
Никъде не съм обиждал теб или г-н Президента, че да се държиш така!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #741 -: Август 08, 2015, 07:48:52 pm »
Повечето политици са само отражение на слаба ценностна система на цял един народ.

И е вярно, че мнозина от тях са станали успешни, след като са се докопали до министерски и прочие кресла. Не е публична тайна, че за някои политиката е начин да навлязат в крупния бизнес. А тези, които са станали успешни преди да се пробват в политиката, в България се броят на пръсти.

Ама сега ме замислихте... представяте ли си Бареков да стане президент?  :57:
« Последна редакция: Август 08, 2015, 07:50:38 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #742 -: Август 08, 2015, 07:51:57 pm »
Една от конспиративните теории е, че е илюминатско жертвоприношение. На 8.8.2014 почина Робин Уилямс.

https://www.youtube.com/watch?v=b-nvpgRk5to

http://xcombg.net/index.php?PHPSESSID=su97pes2p7mtp5c5n0g79trch7&topic=1319.msg27759;topicseen#msg27759
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #743 -: Август 08, 2015, 07:54:34 pm »
Една от конспиративните теории е, че е илюминатско жертвоприношение.

Цитат

03.08 - Сатанински и демонски пирове (секс)


Язък, как можахме да го изтървем!  :41:

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #744 -: Август 08, 2015, 07:56:21 pm »
Не е само едно конкретното недоразумение в екипа му, the one, трудно се сещам за изключения. Проблемът му е, че остава упорито като теле лоялен към хората от екипа си дълго след като са се "осрали". Добрината и лоялността му граничат с безхарактерност. За другото съм съгласна с теб, макар умението да си подбираш хората да е сред най-важните белези на лидерството.

За семейството му ужасно ме боли и всякакви едва прикрито злоради намеци за карма и съдбовна отплата са такова кощунство - и сега, и за Симеон, и за Жельо, и за отвлечената щерка на някъв арестуван мафиот, и въобще, че просто едва си прехапвам клетвите на върха на езика. Кой си ти, бе, Сульо, че да казваш, че един баща е заслужил да погребе 14-годишния си син? И не се ли боиш, че само тая ти мисъл стига, за да докараш същото на собствената ти глава?!
De omnibus dubitandum est

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #745 -: Август 08, 2015, 07:57:41 pm »
Веско, цепиш мрака с това изказване, честно. Мерил ли си колко излъчва един телефон? А какво точно излъчва? А епълски? Имаш данни, че такова излъчване предизвиква дисекация на аортата? На здрав разум и аз си нося телефона до зад***а, а не до гърдите, но чак пък толкова…
Просто изказах предположение.
На мен лекари са ми казвали, че е много вредно да се носи както близо до сърцето, така и до половите органи. А за деца е предпоръчително да избягват да са постоянно с мобилни телефони.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #746 -: Август 08, 2015, 07:59:50 pm »
http://vbox7.com/play:f9f5686ea8

...

Няма какво повече да ви кажа по темата. Заслужавате си държавата.

П.П. Диана, да - за подбирането на хората в екипа си права. От там тръгват проблемите още в началото на мандата.

П.П.П. Ако още някой пусне нещо за илюминати и жертвоприношения ще го изям.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #747 -: Август 08, 2015, 08:01:07 pm »
Язък, как можахме да го изтървем!  :41:

НИдей рИва, нали Алито разправя, че си има приказка с тях и може да те уреди ако слушкаш...  :57:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #748 -: Август 08, 2015, 08:02:07 pm »
НИдей рИва, нали Алито разправя, че си има приказка с тях и може да те уреди ако слушкаш...  :57:

Тъй ли, това откровение съм го изтървала  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #749 -: Август 08, 2015, 08:05:04 pm »
Тъй ли, това откровение съм го изтървала  :012:

Аааа то беше отдавна. Нещо плашеше Драката с тях.  :012:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн