Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 245852 пъти)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #840 -: Август 15, 2015, 07:25:06 pm »
Не одобрявам наемането на оплаквачки,какъв е тоя театър не мога да разбера .Иначе другите ритуали не са случайни,няма значение,че са по-вече за живите,психотерапия .За починали познати е проява на уважение .На масови мероприятия по-задължение след Чернобилския 1 май не участвам ::)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #841 -: Август 15, 2015, 08:01:03 pm »
Издебнах това новолуние и реших да изкарам поне два дни на плодове. И на втория ден си развалих режима заради едно гости - от плодове и минерална вода веднага преминах към печено пиле и бира.  ???
Един ден на плодове е достатъчен, да ти е вкусно пилето и наздраве!
 :singing:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #842 -: Август 15, 2015, 08:06:24 pm »
Днес пак се наказах с глад, но накрая не издържах и изпих две чаши от любимото си кафе една след друга  :(

Извинявам се, че разводнявам злободневната тема - тя е за по-глобални събития, а не за споделяне на лични преживявания.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #843 -: Август 15, 2015, 08:10:20 pm »
Хората повече ги интересува разводът на Кобилкина, отколкото черни статистики.
Че тя разведена ли е?  :-\
Лелее, колко съм назад с матриала!  :D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #844 -: Август 15, 2015, 08:15:37 pm »
Доколкото разбрах, се развежда, вече го е обявила официално. Днес го четох в клюкарника - Vesti.bg.

И вече се е наредила цяла опашка от мъже да й предлагат ръка, сърце и други органи.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #845 -: Август 15, 2015, 08:39:03 pm »
Само ѝ завиждате на Наталия, значи, и на развода даже :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #846 -: Август 15, 2015, 09:00:23 pm »
Не следя нейните изяви, но днес ми стана симпатична с едно нейно изказване.

Каза го в контекста на това, че няма смисъл прекалено да се вглеждаме и да сме зависими от общественото мнение, от оценката на обществото за нас и за нашите действия. Думите бяха следните: "Винаги ще има 30%, които ще ме обичат, 30%, които ще ме мразят, а останалите изобщо няма да знаят за мен".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #847 -: Август 15, 2015, 09:16:54 pm »
А на мен ми хареса, дето казала, че моралът бил за нещастните хора. :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #848 -: Август 15, 2015, 09:24:26 pm »
А на мен ми хареса, дето казала, че моралът бил за нещастните хора. :012:

Цитат

"Безнравственность — это нравственность тех, кто проводит время лучше, чем мы."

Хенри Луис Менкен


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #849 -: Август 16, 2015, 12:15:39 am »
Тази вечер в метрото за първи път видях човек на хероин. Не съм виждала по-страшно изражение и по-празни и безумни и в същото време ужасяващи очи. Замръзна ми кръвта от него. Кротко си се влачеше по коридора, вървейки едва-едва. Хубаво, високо момче около 30-те - видимо с добри възможности. Първо го видях в гръб и ми стана жал, реших, че е препил и/или препушил. После се обърна и видях лицето му. За две секунди изтръпнах от пръстите на краката до веждите. След това забелязах надупчените ръце.
Виждала съм хора на кокаин, на какви ли не амфети, гъби и субстанции. На лицето на това момче беше ада.

Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #850 -: Август 16, 2015, 12:19:59 am »
Жалко, че толкова млади хора сами се затриват. И без това живеем в преобладаващо застаряваща, пенсионерска държава.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #851 -: Август 16, 2015, 12:34:06 am »
Моето поколение +/- 10 години, да речем от 75 до 90-та година, са хора с хаотично ежедневие. Нямат режим за хранене, за сън, за спорт. Масово мъжете на по 35 са се вчичили и шкембетата им стърчат под тениските. Другата крайност са анаболните типчета. Нещо по средата - не знам от кога не съм срещала. И всички друсат. Или наливат по двулитрова бира на вечер. Страшно ме отвращават такива мърди. Една приятелка все казва, че хората без огнени планети в хороскопа са инертни. Все повече се убеждавам, че е права. Ама как пък половин България е такава...

А това момче така ме трогна, защото съм чела медицински текстове за хероина. Слушала съм разкази. Но едно вещество да те докара до там, че да изглеждаш като черна дупка без душа - прекалено ми се струва, не съм подозирала какъв може да е ефекта. Всички в метрото се опулиха като го видяха. Сигурна съм, че откровено се уплашиха. Аз вървях зад него сама в целия тунел за смяна на линиите и имах време да го наблюдавам в гръб. Преди да забележа дупките по ръцете, по маниерите и движенията беше очевидно, че така си е махнал главата, че е напълно безобиден.
« Последна редакция: Август 16, 2015, 12:35:50 am от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #852 -: Август 16, 2015, 12:40:43 am »
И на мен ми прави впечатление, че все повече млади хора - от двата пола - като станат на около 30, съвсем се отпускат, заприличват на буци. Не е въпрос на телесна структура, предразположеност към напълняване, а на лакомия, мързел и лоши навици.

Вярно е, че и аз не отделям време за спорт и разходки, не ходя да блъскам във фитнеса. Но поне се старая да се храня що-годе интелигентно. Не е свързано с робуване на общоприетите естетични стандарти, а със себеусещане.

Ама че съм злобна, когато гладувам.  ;D Отивам да се накажа с диня.
« Последна редакция: Август 16, 2015, 12:43:06 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #853 -: Август 16, 2015, 12:42:36 am »
The_One, средата тя определя "съдбата".  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #854 -: Август 16, 2015, 12:47:28 am »
Да, Лили  - не говорим за това да сме супермодели. Но да се вписваме в някакви здравословни рамки и да поддържаме добра хигиена мисля, че е задължителният минимум.
И това май си е наше явление. Като гледам 50-60 годишни англичани в каква кондиция са и как си рипат по света  ;D На Запад хората на по 40 започват живота си отначало, раждат, женят се. Тук като навършат 30 и се самоотписват от мързел.

Рени, имаш право и за средата. В общият случай това важи. Но има и доста примери в двата полюса - хора от добра среда, които за нищо не стават и хора буквално от никъде, които с доста пот са направили нещо от себе си.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.