Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 246029 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #870 -: Август 16, 2015, 06:09:09 pm »
Много точни наблюдения има The One, моите са същите. Не е въпрос хората да изглеждат като модели, но поне някаква естетическа култура да има. По време на соца изглеждаха много по-добре жените, при цялата липса на дрехи и средства за разкрасяване. А мъже с такива запуснати тела нямаше.
Днес като разглеждах ученическата си тетрадка със спомени и изпадна от нея въпрос №6 на средношколска викторина, с над 2 машинописни листа отговор. Посмях се от сърце, цитирам началото:
"Грижата за човека е главно съдържание на политиката на БКП и социалистическата държава. Тази политика е насочена към осигуряване на всички материални и духовни условия за по-добър живот и за усъвършенстване на личността. "- се казва в постановлението на ЦК на БКП и Държавния съвет от 18 юнуари 1976г. за основните насоки на държавата и обществената дейност по трезвеността.
"Коренните интереси на нашия народ, хуманният характер на социалистическия обществен строй налагат борбата срещу алкохолизма и тютюнопушенето още повече да се засили."
"Ние трябва да чистим обществената нива- подчерта др. Тодор Живков- от всякакви плевели, от всякакви прояви на безделие, хулиганство, кариеризъм, пиянство и разпуснатост."

Това ако не е демагогия - другарят, когато е бил младеж, не е бил безделник, а ятак- така и не му намериха дипломата за средно образование, но за умрелите или добро, или нищо. 

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #871 -: Август 16, 2015, 09:12:14 pm »
Ще се съглася, ако си върнеш предишния аватар  :012:

/извинявам се, не се сдържах - естет съм по душа/

Не съм предполагал, че 'бившият' ми аватар е представлявал такава атракция за окото  :29:.
Виждам, че се ползваш и с подкрепата на Сатен  ;D

Ще обмисля смяната като възможност ..

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #872 -: Август 16, 2015, 09:15:51 pm »
Онзи навяваше асоциации за хал Дрого, този — за Матрицата. Сети се кой се е харесвал повече и защо :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #873 -: Август 16, 2015, 09:38:05 pm »
Зарибих се по арт хаус кино, тъй че вече с нищо не можете да ме изненадате  :012:  :57:

http://www.imdb.com/title/tt1352765/

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #874 -: Август 18, 2015, 12:28:08 pm »
Аз съм я коментирала с професионална психоложка, университетски преподавател, и коментарът на доценката беше - чалгата на психология.
Тия неща, дето Кобилкина ги разправя, са остарели схващания. Фройдизмът вече не е на мода в психоанализата.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #875 -: Август 18, 2015, 02:34:21 pm »
Вчера бях на един неин вебинар и ми направи доста добро впечатление.. Жената е професонална психоложка и си върши работата добре.
А за този скандален ореол около нея немалка заслуга имат медиите, които навсякъде търсят пошлост и нечистотия.. И даже да я няма те са склонни да я създадат.. Но и Кобилкина сама има принос, тъй като в нея има някаква алчност за слава, за известност, за пари и пр.. и тя просто от самото начало се е  съгласила да участва в тази ПР игра.
Лично аз не изпитвам към нея съжаление, че се развежда, защото "такива като нея не се губят", както казваше баба ми. Понякога един развод е наистина трагедия, но понякога е облегчение и отваряне на нови посоки.

Бях срещнала едно твое мнение, че разводът категорично трябва да се избягва. Как определяш кога е трагедия и кога отваряне на нови посоки?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #876 -: Август 18, 2015, 03:10:06 pm »
В България /и не само тук/ всичко се свежда до децата и отговорностите. Може би в този смисъл разводът е "трагедия".

Много хора считат, че когато една женена двойка няма деца, разводът не нанася толкова големи щети, защото в него са въвлечени двама възрастни и достатъчно осъзнати индивиди. Няма изоставени деца, не се афектира детска психика.

Със или без деца в брака, разводът отваря нови пътища, когато съвместното съжителство се е превърнало в непрекъсната агония, безкраен цикъл на унижение и насилие. Да ме прощават омъжените майки, но понякога и децата не са достатъчно основание да продължаваш да търпиш това, познавам такива случаи. Но трябва да си достатъчно силна, за да можеш да приемеш и понесеш последствията.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

pavla

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 118
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #877 -: Август 18, 2015, 03:19:04 pm »
Да Лили така е!

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #878 -: Август 18, 2015, 03:21:28 pm »
Ако се е омъжила, да речем, само за да придобие българско гражданство и така да влезе в Евросъюза, разводът не е трагедия, а съвсем очакван изход. Просто предположение. :)
Познавам една какичка, която се сдоби с американско гражданство по тази схема. Но шшшшш да на прочетат емиграционните на САЩ. :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #879 -: Август 18, 2015, 03:32:38 pm »
Разводът не е трагедия, когато бракът първоначално е сключен поради меркантилни съображения, дори ако в брака са родени деца. Да, за детето може да е трагедия, но за родителите - не. Какъв е тоя повсеместен синдром да се изживяват като жертви? Такъв си го избрала и си го търпяла, докато те устройва.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #881 -: Август 18, 2015, 05:04:10 pm »
Фактор, който не бива да се подценява. И не важи само при известните двойки, придобили някаква популярност.

Когато една двойка, освен обща спалня и общо домакинство, няма какво да я свързва, проблеми рано или късно ще има. Особено ако жената превъзхожда мъжа - интелектуално, духовно или по ниво на доходи.

Цитат

Липсата на деца, фактът, че превъзхожда мъжа си, както и славата, накарали Кобилкина да започне да се разглежда навън.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #882 -: Август 19, 2015, 09:58:20 am »
GauriGanDevi, благодаря!
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #883 -: Август 19, 2015, 10:00:10 am »
Нека се развежда жената и да се вземат с новия - важното е да са щастливи. ;)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #884 -: Август 19, 2015, 04:07:14 pm »
 :D


Баба и дядо на по 100 години на бракоразводно дело:
 - Защо след 80 години брак искате да се разведете ???
 - Ние и преди искахме , но чакахме децата да умрат , че да не ги притесняваме!
Frankly, my dear, I don't give a damn.