Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 245719 пъти)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1020 -: Ноември 14, 2015, 06:20:15 pm »
[quoteТук става дума за процес, който назрява и се развива от много години, чиито кулминация изобщо не сме стигнали. Изумена бях днес от поредите глупашки изявления на европейските лидери, от неадекватната реакция. Пак лозунги, пак празнословици, пак пълна липса на политическа воля за каквото и да било по проблема с бежанците.
Хората  все повече се питат кога най-сетне  тази инерция, това безхаберие ще бъдат заменени от радикални и рационални решения и действия.. Хората са готови да се откажат  даже от  демокрацията, от обединена Европа и от либералните ценности, за да си спасят кожата.. Защото нещата лека-полека, опират до там.][/quote]

И аз това точно се чудех за прословутите евро политици, дупедавци и половина. Повечето икономически марионетки, на които им дай само блабла без никакъв смисъл и мисъл. Гледам и аз Меркел , Оланд и Камерън и се чудя в кое шоу са ни натикали. А този пък Оланд откъде го изкопаха, идея си нямам. Ни мисъл, ни действие, ни харизма дори, нищо. Само празни приказки и след дъжд качулка. Франция е била в най-голяма степен на готовност  за атентати след Шарли , а при такъв червен код да направят серия от атентати , не знам. Не мога да си представя какво е ако не са под код червено. За Меркел и на мен не ми се коментира. И за други политици, които правят разумни изказвания, пък медиите ги вади от контекста и ги сочи с пръст. Както случая с  Шойбле тая седмица. Германия беше май една от много малкото държави в Западна Европа, където населението не е наполовина мюсюлманско. Изключвам турците им тук, защото разлика между тях и мароканци, иракчани  и тн има. Ама със сегашната политика на Меркел, може да се зачерке горното.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1021 -: Ноември 14, 2015, 06:22:50 pm »


Рени, точно това си мислех и аз като видях този колаж във фейса. Възможно ли е да сме толкова лицемерни, наистина!?
Иначе идеята хубава, да се подкрепи християнството, Европа, но аман от двоен стандарт!
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1022 -: Ноември 14, 2015, 06:31:10 pm »
Абе Ваня Христова май не е много запозната с извършителите на атентатите сега и в предивните 10 години в Европа.

Почти всички терористи са родени и израстнали там, с тамошни паспорти. Някои то тези, които идват, евентулано за следващи да ги гласят. Този атентат беше отговор на въздувните удари на Франция в Сирия. Както им взривиха и самолета на руснаците. Ама Европата я действат отвътре, че така е по-лесно. Не вярвам някои от загиналите обикновени хора там да е играел роля в политиката или войната в Сирия. И да, жал ми е за тези хора. Много от тях може изобщо да не са съгласни с тази бежанска политика, ама кой ги пита. Обикновения човек тук не значи нищо. И не е вярно, че не ги е интересувало какво става в Украйна. Ама какво да направи обикновения човек, да нарими автомата и да се бие в Украйна ли ? Политическата класа пак ще си действа, както им е изгодно. А това, кое как го отразяват медиите е ясно на всички. Ккато и кои влиятелни медии от кой се държат. Информираният човек чете много източници и сам си вади изводите. Лесно се манипулира този, който чете дословно редовете.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1023 -: Ноември 14, 2015, 08:41:56 pm »
И още едно мнение, което подкрепям :

Днес светът е потресен от атентатите в Париж. Вчера - от трагедията в Букурещ. Преди това - от Трагедията в Сирия; в САЩ, в Мумбай и другаде по света. Все трагедии, все убийства, ненужни и на невинни хора. Междувременно сме ежедневно потресени от убийствата по пътищата, от борбата на деца и млади хора за живота срещу болестта. И ежедневно се покланяме на някого, когото съжаляваме, към чиято трагедия или саможертва сме състрадателни, на когото се възхищаваме. И през цялото това време на съпричастност оставяме профилните си снимки чисти. Показваме това лице, което ни е приятно хората да видят. Защо сега поставяте флагът на Франция? Защо преди това не поставихте флагът на Русия върху портретите си? Та почти толкова бяха загиналите в сваления самолет. Или на Малайзия? Или на Сирия? Та нали всички загинали са еднакво важни? Нали всички имат семейства, плачещи близки, прекъснати съдби? Извинете ме, ако наранявам чувствата ви, но защо все пак?

Ева Христова
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1024 -: Ноември 14, 2015, 09:28:54 pm »
Цитат
Защо сега поставяте флагът на Франция? Защо преди това не поставихте флагът на Русия върху портретите си? Та почти толкова бяха загиналите в сваления самолет. Или на Малайзия? Или на Сирия? Та нали всички загинали са еднакво важни? Нали всички имат семейства, плачещи близки, прекъснати съдби? Извинете ме, ако наранявам чувствата ви, но защо все пак?

Защото самолета на Малайзия го свалиха едни други "терористи"  :012:  Пък за руския все още няма официлано становище, води се разследване. А какъв е този сирийски самолет ? Пък на Сирия ако сложа флага , кой подкрепям -Асад, ИД или друга опозиция? Освен това за много други неща са се слагали профилни снимки > гей браковете, Шарлито и тн. Не е само това, всеки може да си прави каквото иска с профила. От картинки полза няма, но хората в соц мрежи просто искат по някакъв начин да изразят съпричастност. Дали ще е с картинка, друга снимка, коментар и тн. Имало е и доста коментари под друга форма. И защо атентата в Европа, по специлано в Париж има такъв отзвук:защото войната вече не е в задния двор на съседа, а се води на места, където се смятаха да най-сигурни. Докато в БГ се притесняваш дали някой пиян  няма да те отнесе на пешеходна пътека, в Европа хората се страхуват някой откачен да не ги гръме в кафето на улицата. Различни животи, различни страхове.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1025 -: Ноември 14, 2015, 11:04:53 pm »
Това не беше посегателсто спрямо Париж и Франция, а спрямо цяла Европа.. 
Тук става дума за процес, който назрява и се развива от много години, чиито кулминация изобщо не сме стигнали.
=============================================
........,,много лошо.. За всички!

малко го съзнават обаче, и по-добре :)

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1026 -: Ноември 14, 2015, 11:22:26 pm »
вярно ли е, че преди малко е имало земетресение във варна ? усетило се около  4 по рихтер.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1027 -: Ноември 14, 2015, 11:31:20 pm »
Не, нищо не се е разлюлявало. А аз съм по високите етажи, щях да го усетя.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1028 -: Ноември 14, 2015, 11:32:02 pm »
значи от петел.бг пак си пишат по хавата.

http://petel.bg/Izvanredno--Zemetresenie-lyushna-Varna---__134062

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1029 -: Ноември 15, 2015, 02:02:55 am »
вярно ли е, че преди малко е имало земетресение във варна ? усетило се около  4 по рихтер.
http://www.emsc-csem.org/Earthquake/earthquake.php?id=470012

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1030 -: Ноември 15, 2015, 04:34:23 am »
Абе Ваня Христова май не е много запозната с извършителите на атентатите сега и в предивните 10 години в Европа.

Не знам доколко е запозната със същото, просто това и е работата. Има какво да се прочете между изреченията в коментара й . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1031 -: Ноември 15, 2015, 08:38:55 am »
хора вече се води хибридна война,това е истината и бежанците са вирусите,които са насочени да обезкървят евросъюза отвътре,невидимите убийци
тероризма е другата, а неонацизма,като пета колона ще е отговора за жалост  :17:

http://www.webcafe.bg/id_1280383815_Shto_e_to_hibridna_voyna_

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1032 -: Ноември 15, 2015, 08:27:26 pm »
Показваме това лице, което ни е приятно хората да видят. Защо сега поставяте флагът на Франция? Защо преди това не поставихте флагът на Русия върху портретите си?
Защото когато се случи терорът в концертната зала в Москва в началото на века, още го нямаше Фейсбук, много малко хора разполагаха с персонален PC и интернет. Медиите тогава достатъчно ни информираха и под една или друга форма проявихме съпрочастност. Мои приятелки от московска област също сложиха френския флаг вчера на профилните снимки в знак на съпричастие.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1033 -: Ноември 15, 2015, 08:56:12 pm »
Построих карта за атентата в концертната зала в Париж, за време- половин час след началото на концерта, когато е започнала стрелбата. СЛВ на ИЦ съвпад с Марс, за който пише:
 Неправильно понятый патриотизм может сделать зачинщиком войны или ее жертвой.

Луната У1 в 5д е в сходящ квадрат с Хирон в 9д и сходдящ квадрат с Юпитер съУ9, за който пише:
Проблемы в вере, так как не разделяют взгляды родителей. Это или агностики, или фанатики в вопросах веры - середины нет. Юпитер все делает по крупному. Это эмоциональный экстремизм, все равно, в какой форме.

За групата, която е концертирала прочетох, че до септември 2015 са били собственост на евреи, имали са и други заплахи преди това, така че не са избрали случайно нападателите тази зала и този ден. Меркурий У3, У4, У12 в 5д в сходящ съвпад със Слънцето У2- намесени са скрити интереси, свързани с пари, религиозните подбуди са камуфлаж.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804