Автор Тема: Новолуние 28.09.2019г.  (Прочетена 6059 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Новолуние 28.09.2019г.
« -: Септември 23, 2019, 05:58:01 pm »
Картата на новолунието на 28 септември.
При мъжа ми е съвпад със съвпада Слънце/Луна  и Уран в 10 дом.Слънцето му е у9 дом,Луната на 8 дом.
При мен в 5 дом ,широк съвпад Уран у10.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Новолуние 28.09.2019г.
« Отговор #1 -: Септември 23, 2019, 07:14:39 pm »
Опозиция натална Луна и Венера опозиция натале Марс, всичко в 6-12ти дом.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Новолуние 28.09.2019г.
« Отговор #2 -: Септември 23, 2019, 08:34:06 pm »
А транзитен Марс ми е опозиция Слънцето /не бях гледала транзити отдавна/, ясно защо днес бях на ръба да пребия един кретен, отдавна не са ме изкарвали така извън нерви. И понеже няма да ми мине и със сигурност ще има продължение, та може и покрай пълнолунието, опозиция Меркурия ми е. Толкова силно рядко излобявам и наистина много искам да го пребия  ;D

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 28.09.2019г.
« Отговор #3 -: Септември 24, 2019, 01:19:22 am »
Новолунието при мен е в края на 1-ви дом, съвпад със Слънцето във втори дом и опозиция с Луната в седми дом. С прогресивното ми Слънце е в секстил.

Yeah!

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 92
Re: Новолуние 28.09.2019г.
« Отговор #4 -: Септември 25, 2019, 09:11:24 pm »
При мен това новолуние попада в 4-ти дом, в тесен съвпад с натален Юпитер. Юпитер ми е у6 и у10, дано предстоят хубави неща, особено на работа.
Новолунието квадратира слънцето и асцендента ми, които са в съвпад.

По-скоро съм оптимистично настроена, но да видим.
I deserve the best.

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Новолуние 28.09.2019г.
« Отговор #5 -: Септември 26, 2019, 11:47:41 am »
При мен е в 3- дом, полусекстил Юпитер, секстил Уран и тригон Слънце в 6 - дом. 3-6 са ми интерсептирани. Нещо със съседи, роднини, кратко пътуване може би да чакам? :017:
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Новолуние 28.09.2019г.
« Отговор #6 -: Септември 26, 2019, 09:37:11 pm »
12домно Новолуние. Хич не ми е приятен везнишкия период, нищо, че съм с такъв АЦ.
Свързвам го от малка с края на лятото и започване на училище.
И сега ми е мрачно в душата.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Новолуние 28.09.2019г.
« Отговор #7 -: Септември 29, 2019, 11:27:58 am »
В съвпад с наталната ми Луна и широк съвпад с Плутон.Луната и Плутона ми са връх на таоквадрат.В точен съвпад с прогресивното ми Слънце,което вече е в раззходящ триградусен съвпад с наталната Луна :o

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Новолуние 28.09.2019г.
« Отговор #8 -: Септември 29, 2019, 07:59:07 pm »
Имам събитие ,изненадващо по 5 дом(при сина ми).Рожденият ден на племенникът ми започна по новолуние.Асц.му е везни,венера и Слънце в 12, везни в квадрат сатурн.Брат ми е с някакъв вирус .Новолунен солар в 12 ........всъщност аз съм по този дом в неговата карта,на племенника.Та при такъв солар,дали ще има развитие когато Слънцето навлезе в овен?!мисля,че ДА.
« Последна редакция: Септември 29, 2019, 08:01:17 pm от Сафо »

Yeah!

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 92
Re: Новолуние 28.09.2019г.
« Отговор #9 -: Октомври 09, 2019, 08:12:52 pm »
При мен това новолуние попада в 4-ти дом, в тесен съвпад с натален Юпитер. Юпитер ми е у6 и у10, дано предстоят хубави неща, особено на работа.
Новолунието квадратира слънцето и асцендента ми, които са в съвпад.

По-скоро съм оптимистично настроена, но да видим.

Леко влошаване на здравословното състояние. На работа имаше леки елементи на интрига и напрежение, но нищо безкрайно фатално, де.

Проблем с роднина! Ще ми идва на гости този роднина, и то не по хубав повод, но няма да казвам повече. :( У6 по принцип ми е в 4-ти, а новолунието във Везни го активира.... 6ти дом - проблеми и ядове, в 4ти дом - в дома ми, с роднина, с човек от родата.

Забелязала съм, че ако/като 6-ти дом се активира, обикновено следва нещо негативно. Никога няма да забравя, когато прочетох, че 6-ти и 12-ти дом са "вредни" домове, и техните управители могат да носят вреда (разбира се, зависи и как са поставени).


Въпреки леките негативни неща, усещам и подем и някакво усещане, че на работа ще се докажа и ще спечеля благоразположението на ръководството. Все пак наталния ми Юпитер управлява и 10-ти дом :)
Въпреки негативизма, за мен поне това новолуние не е крайно зле!
I deserve the best.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 28.09.2019г.
« Отговор #10 -: Октомври 10, 2019, 01:13:44 am »
Никога няма да забравя, когато прочетох, че 6-ти и 12-ти дом са "вредни" домове, и техните управители могат да носят вреда (разбира се, зависи и как са поставени).
Водните домове- 4, 8,12 са "вредни"

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12465
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 28.09.2019г.
« Отговор #11 -: Октомври 10, 2019, 12:08:57 pm »
Yeah!,

Слънцето ти е съвпад с АСЦ откъм 1 -ви или 12-ти дом ?
Юпитер прави ли твърд аспект със Сатурн у8, с Марс ?
Слънцето също има управление над К6 и ако е в 12-ти дом, в квадрат с Юпитер е една информацията, ако е в 1-ви друга.
Луната ли е водещо Светило или Слънце, аспекти към АСЦ  и т.н.
"Нещастни" домове се водят 6,8,12 и част от 7. Първите три  не виждат АСЦ, в 7 ми са и явните врагове. 6-ти дом непосредствено след залеза на Слънцето, започва да губи своите сили, виталитет, 12 ти дом непосредствено преди изгрева на Слънцето, тепърва ще събира сили. Това не означава, че няма какво да се прави по тях и че всичко в тези сфери е 'мяу". :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yeah!

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 92
Re: Новолуние 28.09.2019г.
« Отговор #12 -: Октомври 10, 2019, 08:01:22 pm »
Не знам точно, а и на мен ми е важно. Трябва да пусна ректификация, защото при мен 5-10 мин прави разлика дали Слънцето е откъм 12 или откъм 1-ви :) Един медиен астролог ми е правил ректи-, ама аз не му вярвам много, защото като си бях поръчала хороскоп от него, все едно беше търсил информация в Гугъл.
По принцип правя впечатление на хората, особено на работа или като става дума за нещо сериозно (учене, университет, конкурентна среда), съвпад на Слънце с асцендент помага, ама някой път съм голяма смотла, мисля, че ако си направя ректификация ще изляза 12-домна. Хич не мога да се отстоявам.

Между другото, благодаря много за въпросите и за интереса ти към моята карта :58:

Юпитер прави ли твърд аспект със Сатурн у8, с Марс ? Сатурн ми е у8, да, с Юпитер не се виждат - Сатурн е в Риби, Юпи е във Везни, има 5 гр орбис, така че няма куинкокс. Юпи и с Марс не се вижда, Марсът е в Дева. Затова пък Сатурнът мачка Марс, ама това е друг въпрос.

Луната ли е водещо Светило или Слънце, аспекти към АСЦ  и т.н. - Това не знам, Луната ми управлява асцендента но е в падение в Скорпи, в 5-ти дом, обаче пък е в съвпад с Локус Фортуна... Според мен тя ме управлява

Цитат
"Нещастни" домове се водят 6,8,12 и част от 7. Първите три  не виждат АСЦ, в 7 ми са и явните врагове. 6-ти дом непосредствено след залеза на Слънцето, започва да губи своите сили, виталитет, 12 ти дом непосредствено преди изгрева на Слънцето, тепърва ще събира сили. Това не означава, че няма какво да се прави по тях и че всичко в тези сфери е 'мяу".
Много благодаря за информацията, аз знаех че са 6-ти и 12-ти пак по повод това, че не виждат асцендента, но и се свързват с болести, врагове и т.н. Аз знаех, че по 6-ти и 12-ти са врагове - едните открити, другите скрити :)
I deserve the best.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Новолуние 28.09.2019г.
« Отговор #13 -: Октомври 11, 2019, 11:44:04 am »
Водещото светило е според това дали картата е дневна или нощна, но при теб пак зависи след като луната управлява асцедента.
Frankly, my dear, I don't give a damn.