Автор Тема: Прочит на наталната карта  (Прочетена 34111 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #120 -: Юни 15, 2013, 05:59:53 pm »
Мамата е някакъв страшен рако-лъв :o. Естествено някак изглежда.


De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #121 -: Юни 15, 2013, 06:14:59 pm »
Чао на пеевски-бързичко беше

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #122 -: Юни 15, 2013, 06:21:29 pm »
Според вас коя планета е с доминиращо влияние в тази карта. Колебаех се  за Сатурн като управител на Слънце и Луна и в рецепция с Нептун, но Юпитер, който есенциално  е много силен- свой знак, терм, триплицитет и декан. Акцидентални също има. Фокален е по тао- квадрата, има по градус секстил към Ац и съвпад към Плутон макар и в  друг знак.
И Венера, която е в свой дом, двойно оцветена от Плутон и получава сила от диспозитора си, макар и в заточение е управител на асцендента.
От друга страна  4 дом е единственият кардинално зает и си мисля, че това Слънце близо до IC и в най- близък аспект към Ац също може да е доста активно.
Във видимото проявление  това е личност, при която проблемите по заточенията на венера и луна са очевидни. Привличане на да кажем" неподходящи" хора - привлича се от хора, които сякаш тя трябва да "ремонтира" и в тях има едно нещо "беличко", за което тя се хваща. То ясно, че в партньорския контекст всеки може да бъде като огледало от друг ъгъл. Друго качество - отмъстителност, силно желание за доказване, силно желание да се държи като много по- възрастна. Дисциплината, авторитетите са проблемни зони, които подсъзнанието атакува и отхвърля като такива. И на житейските сътресения умее да гледа през смях, има оптимистичен поглед към негативното. Заради тези неща си помислих, че това е сатурнова личност, която не желае да се подчинява на дисциплина, родителски, учителски контрол - склонна е към бунтарски изпълнения и действия в стил ''напук".

Ще ми е интересно да  чуя коя планета според вас има най- силна изява в картата.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #123 -: Юни 15, 2013, 06:36:32 pm »
Малей, какво стелиумище.  ;D  :o

Синчето й е кацнало по-близичко до Марс/Юпото.  ;D Колко удобно.  ;D

Мамета орлица, цяло кондорище.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #124 -: Юни 15, 2013, 06:43:12 pm »
Mного и е уранясало слънцето на мама, а не ми изглежда интелектуална. Квадратът на Нептун към стелиума, дава индикации за хазарт.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #125 -: Юни 15, 2013, 07:01:04 pm »
Ако гледаме по сидерал картата, поставена от Орфей, Сатурн излиза доста силен - той единствен попада в собствен знак. За ведите екзалтираните планети са най-силни (ако правилно помня) - в картата няма такива. Следват тези, които са в т.нар. си мулатрикона знак. Водолей е и мулатрикона знак за Сатурн. В наталната карта (раши) е в 6-ти дом, но в 9-та производна карта (навамша) излиза в ъглов дом (10-ти) и образува т.нар. Саса йога. Хората с това положение могат да проявят стремеж към власт и желание да изпъкват като авторитети. Поведението на по-възрастна може да идва от сатурновото влияние, което е много силно и в западната карта.

На второ място бих поставила Слънцето, макар и програмата ми за ведически карти да казва, че Марс е втори по сила. Във ведическата ѝ карта Слънцето попада в ъглов дом (4-ти), в знак на приятеля си Юпитер, а в навамша е в собствен знак. Освен това е в градуса на Асцендента (ако часът на раждане е точен). Междудругото, Сатурн също е разположен много близо до този градус. Но диспозиторът на Слънцето, Юпитер, няма силно положение нито в наталната карта, нито в навамша, затова може би греша за Слънцето.

Силно желание за доказване, казваш, предполагам борбеност, може би избухливост. Марс и Сатурн остават във взаимен аспект и във ведическата карта, само се преместват в предходните знаци. Огнен Марс в аспект с въздушен Сатурн. Взаимен аспект Марс/Сатурн се нарича Агни-марута йога (съединение на въздух и огън) и за него казват, че дава къс фитил, "пожароопасна" личност.
Кету в знак на Марс аспектира огнения ѝ Марс. Комбинацията Кету/Марс може да дава злопаметност и отмъстителност.

Казваш, че допуска неподходящи хора в живота си. Разбирам го, като допуска всякакви хора в живота си, без да пресява стриктно. Ъгловите домове във ведическата карта се считат за вратите в хороскопа. Те показват кой влиза и кой излиза в/от живота ни и как. Когато два ъглови дома се управляват от планети с естествено благоприятна природа, като Юпитер например, се получава т.нар. Кендра дхипати доша. Бенефиците са добри и затова лесно пускат всеки да влезе през "вратите". В нейната ведическа карта Юпитер управлява 4-ти и 7-ми дом и не е особено силно поставен, бидейки заедно с Венера в 3-ти дом. В мотивацията ѝ може да има нещо материалистично. Може би обича да се наслаждава на чужди блага - Венера/Юпитер в 12-ти дом от Луната.

Относно ролята на "спасител", в която влиза. Луната ѝ е доста отслабена от Слънцето (новолуние), което според индийската астрология е най-неблагоприятното (или да кажа трудното) положение за Луната. Луната е в накшатра на Кету и получава аспект от него. Не знам, може би изследователската ѝ природа я провокира да търси и вижда хората в дълбочина, не само най-горния им пласт, достъпен за всички. Лекувайки хората, може би търси лек и за собствените си страхове.
« Последна редакция: Юни 15, 2013, 07:28:20 pm от Mirabella »

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #126 -: Юни 15, 2013, 07:33:36 pm »
Интересно мнение, аз не съм добър с ведическия подход, но изчетох внимателно мнението. Бих могъл да свържа тези неща и понятия и с познатата западна астрология. Силни подтици за доказване и отвоюване на аза, които психологията подчертава в етапа на пубертета, тук са съпроводени със "ексцесии" от гледна точка на водещите възгледи - освен това като най- малка в семейството още повече се засилва мощта да се докаже , че е голяма- тази единствена опозиция е много мощна. Опзозицията дава също борбеност и дори да не се тълкува като огнено- въздушна, както посочи при този анализ, все пак в дева марсът действа активно в спорове и донякъде му доставя удоволствие да се чепка, освен това марс е високата планета в картата. Липсата на въздух в картата - и асц. везни показват нещо, което съм виждал и при някои други личности - опити за прекомпенсация и силна язвителност да не би някой  да не  я възприеме интелектуално, камо ли пък да я засегне, че нещо не разбира или не схваща, тогава ще последва" аз си разбирам много" и "много мога". Плутоновото в личността се усеща, също и като цяло интровертното - заета южна половина + много женски знаци, високият марс показва с кое е активна. Но въпросът при тази личност е ,че Сатурновото е доста размито в риби - има доста антагонистично схващане за центровете на обществено устройство и ред и към личната отговорност - "не съм аз отговорна", "не е в мен вината", "нищо не е само бяло", "никой не е само цвете" - където види някой изтъкнат като добър човек - тази личност реагира- не е възможно да е само добър, даже , ако се прави на такъв много, много може да е лицемер и обратното където види малко "беличко" на черен фон - би се хванала да му помага. Това вероятно идва от Плутоновото влияние.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #127 -: Юни 15, 2013, 07:51:15 pm »
Аз пък хич не съм добра с ведическия подход. :D Но се пробвам, за да науча нещо. Извинявай, че си позволявам да експериментирам и с поставената от теб карта.

Всички планети с изключение на Марс са заключени между лунните възли, в долната половина на картата. Пропуснах да забележа това. Такива планети са склонни да изявяват повече "лунната" си страна, т.е. да придават на личността по-голяма интровертност и зависимост от околните, включително и от тяхната оценка.
Сатурн попада в накшатра на Раху и е аспектиран от него. Това може да дава по-бунтарска изява на Сатурн, търсене на нещо различно от общоприетите ценности, схващания.

Обратно към западната карта. Както казваш, Сатурн в Риби може да бъде доста "размит", с двойнствен морал дори (нямам предвид нея). Марс в напрегнат аспект с Юпитер може да дава много енергия, която да се пилее в неособено градивни направления. И този аспект може да има прояви на борба със установените мнения, норми, както и опит за налагане на собствените схващания (от типа "така е, защото аз така казвам и точка" и "никой да не смее да ми противоречи").

Скоро ще трябва да избира какво ще учи след завършване на училище. С тази силна амбициозност накъде е решила да се насочи?

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #128 -: Юни 15, 2013, 08:19:06 pm »
Вярно е тълкуванието и през ведическият поглед, аз разглеждам също долната половина като интровертна, прикрива своята зависимост от хора чрез симовлични и буквални бягства от човекът авторитет- проблемният учител, родител, поучител, нравоучител- "аз всичко си знам" и " нямам нужда някой да ми чете морал", а днес и чух това, което ти даде като пример "така е, защото това си е моята истина" - примерно въпросът е- училището е отвратително / държава/ църка/ институции - отношението е подобно - търси среди с афинитет към анархичното, хаотичното, членува в тоя тип "банда"- певица е.

Вярно е и че търси по- различно от общоприетите ценности -пише разказчета, обича да се рови в тъмното и буквално и преносно си реализира това струпване в долната половина на картата. Двойнственият морал е точно това, което се случва у нея. Тя би казала "не,че не знам кое трябва, но съм правила глупости". Направленията и според нея са градивни. Тао- квадратурата е между най силната есенциално планета- явяваща се фокална, която задочна включва малко или много и Плутон , заради съвпада и така по верижката и венера , която управлява асц. Сатурн- управител на светилата също участва в тази тао- квадратура, доста важна изглежда. Опитва се да изрази, че знае много - тъпо и е да изглежда незнаеща, даже е готова да каже" знам, знам", а"аз тва ,ехе ,отдавна го знам". Юпитер разширява желанието и да познава света като цитирам" си поблъска главата" :D

В момента Плутон и е в съвпад Слънце и наистина се случват доста неща и по съзнанието и и по 4дом- промяна на дом, промяна на други неща, трансформации на семейството и отношенията към него.
Аз и правя също точен секстил от плутон към сленце и тя ме усеща плутонов - това предположи.
От няколко месеца се интересува по- активно от мистика, астрология. Започнах да и гледам картата седмици преди тези събития.
Момичето се занимава с програмиране и музика- пее в група- /да кажем с рок насоченост/

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #129 -: Юни 15, 2013, 08:30:40 pm »
Извинявай, че продължавам да те разпитвам. А някаква специфичност в тембъра ѝ? Грапавина? Каза рок, би било подходящо. Питам, защото за Раху във 2-ри дом (дома на гласа) съм чела, че давал специфична бленда. А У2 Венера е в марсов знак, аспектирана от Сатурн.

За програмирането..., ех, можех да го бях нацелила, но се лъзнах в посока лингвистика, евентуално компютърна лингвистика. У5 е Сатурн в накшатра на Раху и собствен знак (Сатурн получава аспект от Раху). Някои ведически автори свързват Раху с модерните технологии, а Сатурн е инженерна планета. Петият дом от Меркурий се управлява от Марс, който е в накшатра на Кету и аспектиран от него. Самият Кету е в този дом. Кету стои и в 5-тия дом в навамша. Кету пък го свързат с чуждите езици. Юпитер е в 3-ти, който отговаря и за комуникацията. Затова, като комбинирах влиянието на Раху и Кету, тръгнах да разсъждавам в посока на чужди езици, лингвистика и т.н.
Раху е в знак на Венера. Може би освен програмиране и уеб-дизайн, комп. дизайн би ѝ паснал.


P.S. Поправям се. Кету управлява не само естествените езици, но и програмните.
« Последна редакция: Юни 16, 2013, 01:53:12 pm от Mirabella »

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #130 -: Юни 15, 2013, 10:35:43 pm »
Според класическата Сатурн е безспорен господар на картата, с двадесетина точки преди втория в класирането. Същевременно Сатурн си е в собствен деканат, така че не е перигринест, но при дом-знак попада в шести дом и не е точно безпроблемен като канали за изява.
Не трябва да се пропуска Марс - единствената планета в сектата си (всъщност в хайз) и единствената над хоризонта. Може бунтарството й да идва от този иначе перигринест Марс, който държи чрез есенция и рецепции планетите на ума - Меркурий и Луна и господаря на Асц. - може да се състезава доста успешно за господар на маниера - качествата на ума и начинът, по който взаимодейства със средата са марсови. Марс е и в градуса на Луната - партилен тригон с нея. Може и върху избора й на професия/кариера да се отрази. Хард-музиката не е изненада в този смисъл.

Темпераментът й е воден обаче, не е сатурнов, а е студен и влажен. Щипка сангвиник от асцендента и сухичко откъм Сатурн. Господар на темперамента - Луна в заточение. На момичето му трябват качествени малефици, за да се структурира. До момента не мисля, че описанието, дадено от orfei, е като на интегриран Сатурн. Пък ще й трябва да си го интегрира. 
« Последна редакция: Юни 15, 2013, 10:57:41 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #131 -: Юни 15, 2013, 10:48:51 pm »
Кой е Санти :)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #132 -: Юни 15, 2013, 10:59:27 pm »
грешка от друг разговор на друго място :-X
De omnibus dubitandum est

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #133 -: Юни 15, 2013, 11:10:13 pm »
Извинявай, че продължавам да те разпитвам. А някаква специфичност в тембъра ѝ? Грапавина? Каза рок, би било подходящо. Питам, защото за Раху във 2-ри дом (дома на гласа) съм чела, че давал специфична бленда. А У2 Венера е в марсов знак, аспектирана от Сатурн.

За програмирането..., ех, можех да го бях нацелила, но се лъзнах в посока лингвистика, евентуално компютърна лингвистика. У5 е Сатурн в накшатра на Раху и собствен знак (Сатурн получава аспект от Раху). Някои ведически автори свързват Раху с модерните технологии, а Сатурн е инженерна планета. Петият дом от Меркурий се управлява от Марс, който е в накшатра на Кету и аспектиран от него. Самият Кету е в този дом. Кету стои и в 5-тия дом в навамша. Кету пък го свързат с чуждите езици. Юпитер е в 3-ти, който отговаря и за комуникацията. Затова, като комбинирах влиянието на Раху и Кету, тръгнах да разсъждавам в посока на чужди езици, лингвистика и т.н.
Раху е в знак на Венера. Може би освен програмиране и уеб-дизайн, комп. дизайн би ѝ паснал.

Може да разпитваш - затова съм я сложил. Добре се ориентираш. Гласът на момичето има дрезгав отенък като го преправи малко. Може да издава звуци, от които лиричната ми душа също би издала  :D, но може да пее и леко, приятно. Интересува се и от дизайн, но не счита за себе си, че рисува добре, по- скоро харесва да се комбинира с други, които правят това и да се допълва.Засега проявява интерес към програмирането, което за преди време е модерна технология, но за този набор може да се тълкува и като съвременна  - нещо, което много хора ползват по един или друг начин.

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #134 -: Юни 15, 2013, 11:35:00 pm »
Според класическата Сатурн е безспорен господар на картата, с двадесетина точки преди втория в класирането. Същевременно Сатурн си е в собствен деканат, така че не е перигринест, но при дом-знак попада в шести дом и не е точно безпроблемен като канали за изява.
Не трябва да се пропуска Марс - единствената планета в сектата си (всъщност в хайз) и единствената над хоризонта. Може бунтарството й да идва от този иначе перигринест Марс, който държи чрез есенция и рецепции планетите на ума - Меркурий и Луна и господаря на Асц. - може да се състезава доста успешно за господар на маниера - качествата на ума и начинът, по който взаимодейства със средата са марсови. Марс е и в градуса на Луната - партилен тригон с нея. Може и върху избора й на професия/кариера да се отрази. Хард-музиката не е изненада в този смисъл.

Темпераментът й е воден обаче, не е сатурнов, а е студен и влажен. Щипка сангвиник от асцендента и сухичко откъм Сатурн. Господар на темперамента - Луна в заточение. На момичето му трябват качествени малефици, за да се структурира. До момента не мисля, че описанието, дадено от orfei, е като на интегриран Сатурн. Пък ще й трябва да си го интегрира. 

Толкова много точки откъде му идват на Сатурн? Рецепция с Нептун- да , акцидентални достойнства има, но есенциални от кое му изкарва ? Даже някъде пишат ,че  Сатурн в Риби е във вражда, което е близко да се помисли. Явно аз не му разглеждам и декана така.
Поведението и навън отговаря в доста случаи по Марс в Дева над хоризонта и по домова символика- тя добре се движи в групи, в приятелкси кръгове е много дейна, пали се, организира, държи си на тези неща - там чувства,че нещата зависят от нея, докато в срещуположния 5дом има проблем при отпускането, предпочита да си казва, че партньорските отношения, вариращи по 5 и 7 дом сега не са най- важни "това са глупости", това не е най- важно, "трудно ми е да допусна отново някой" .
Темпераментът и е воден, казваш. Има нещо вярно. Старае се да изразява асцендента си във везни и тези качества ги загатва от пръв поглед, но и по- дълбоката хармония , която търси се усеща под формата на една неудовлетвореност.
Сатурн на момичето наистина не е интегриран, съществува и голям конфликт с бащата.
Действайки по своята анима -  типичните женски планети Луна и Венера, момичето се чувства неспокойно да изрази това, което наистина иска и се опитва да действа по заобиколни начини, преазстраховайки и прикривайки се, използвайки осъзнатостта за своят чар и сексуално- магнетично въздействие дори и в изяви на сцена. Тя би казала сама за себе си,че харесва "първо много мисли, после действай", но затъмняването на  собствените принципи, по модела опияти или среди, в които се стимулира безгрижно- разпуснатото -откачено дори поведение също не са и чужди.