Автор Тема: Прочит на наталната карта  (Прочетена 36567 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #75 -: Юни 12, 2013, 11:24:27 am »
Краткотрайни авантюрки може и да съм имала, но отдавна им мина времето. С ретро Венера в съвпад с ЮЛВ като цяло в любовта липсва спонтанност, чувствата трудно се разкриват.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12574
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #76 -: Юни 12, 2013, 11:37:31 am »
В любовта не съм многословна, по-скоро обратното - имам подчертана склонност към "мълчаливи стачки".  :D

Не казах това (ще си го сменям Меркурий в Риби ,крайно време е  :D :D) ,а че подхождаш аналитично към нея,не я изразяваш пламенно,видимо ,а по-скоро никой не я "вижда".Повече мислиш,изживяваш емоциите в тази област по-скоро като  че ли във фантазиите си -ретро Венера в Овен ,няма как да "покаже' на света ,колко е потетна и какво иска/желае . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #77 -: Юни 12, 2013, 11:54:45 am »
Да, твърде аналитичен ми е подходът, всичко премислям, меря по сто пъти и накрая не смея да отрежа. Но прагма не ми е присъща, затова ме отблъскват такива хора, търсещи полезност.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12574
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #78 -: Юни 12, 2013, 12:08:42 pm »
Ти "режеш " с Луната си ,защото Марс при теб като че ли не е "добър приятел" на Слънцето в Овен ,прекалено инертен,колеблив му идва.Но пък за жена това е поносим вариант,да пуска в действие Луната си в дадена ситуация -типично е,само дето ти никога няма да си доволна от това .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #79 -: Юни 12, 2013, 12:24:44 pm »
С Луната и Сатурн режа - те са ми съдниците.

Както се казва в един виц, "На съда всичко е ясно. Да влезе убитият".  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12574
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #80 -: Юни 12, 2013, 12:42:21 pm »
Е,той Сатурн винаги е поддържал бизнес взаимоотношения с "Husqvarna" и при всички ни си "реже" . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #81 -: Юни 12, 2013, 10:02:19 pm »
Според вас кои разположения в натала са най- сигурна индикация за скъперничество?

Имам двама познати, родени на една и съща дата, не им зная часа, но като погледна картата за деня - виждам, че планетите са все от страната на една опозиция горе- долу. И при двамата има едностранчиовост, но това, което ми е по-  любопитно е, че и при двамата обкръжението им от години ги обвинява в скъперничество към приятелите и не без основания. Слънцето е в Стрелец, което  изобщо не свързвам със "скръндза" тип човек.
Юпитер е в Телец, ретро - дали в това разположение, управителя на слънцето не действа вкопчващо за формите и материалните ресурси. И двамата правя много добри сметки и един другиго също се имат за скръндзи, не са и добри приятели по между си - само на купони, което е ключово понятие и за двамата :D

Този Юпитер в Стрелец прави много точна опозиция с Венера Скорпион.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #82 -: Юни 12, 2013, 10:09:08 pm »
а сатурн какво прави

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12574
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #83 -: Юни 12, 2013, 10:21:17 pm »
Според вас кои разположения в натала са най- сигурна индикация за скъперничество?

Имам двама познати, родени на една и съща дата, не им зная часа, но като погледна картата за деня - виждам, че планетите са все от страната на една опозиция горе- долу. И при двамата има едностранчиовост, но това, което ми е по-  любопитно е, че и при двамата обкръжението им от години ги обвинява в скъперничество към приятелите и не без основания. Слънцето е в Стрелец, което  изобщо не свързвам със "скръндза" тип човек.
Юпитер е в Телец, ретро - дали в това разположение, управителя на слънцето не действа вкопчващо за формите и материалните ресурси. И двамата правя много добри сметки и един другиго също се имат за скръндзи, не са и добри приятели по между си - само на купони, което е ключово понятие и за двамата :D

Този Юпитер в Стрелец прави много точна опозиция с Венера Скорпион.

Телец,2/8-ми  ,акцент върху Земя , твърди аспекти към Вода в натала .Юпитер нали знаеш,че дава по много и в двете крайности,така че ... :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12574
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #84 -: Юни 12, 2013, 10:24:15 pm »
А,в кой знак са им Луните ,аспекти ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #85 -: Юни 12, 2013, 10:28:05 pm »
Сатурн е в Козирог и участник в стелиум, като той е във вътрешната част на стелиума в кулминиращ съвпад с меркурий - от другата страна на 6 градуса има нептун, а от страната на меркурий - уран. Слънцето е на 5 градуса от стелиума, макар и в предния знак - може да се тълкува като участник в струпването. И двамата мъже не са много приказливи. Сатурн по всяка вероятност при единият ще прави доста точна квадратура с луна в овен- усещам луните в овен. Единият мъж освен,че е скръндзлив е и потресаващо  мрънкащ и към нежния пол :D- например- "сега съм хремав", "хладничко е вън" срам за Марс в Овен  :D вероятно при единият Луната е в Риби, а при другият в Овен.

И при двамата се наблюдава синдромът "на аванта е забавно и се пестят пари". И двамата си кътат "под дюшека" - при единият буквално, а скандалджийското се е палило за проблематични теми като "това беше моята саздърма"  :D Аз не се оплаквам. Мен и двамата искат да ме черпят, явно ги отприщвам, но ми е любопитно кое показва тези склонности.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12574
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #86 -: Юни 12, 2013, 10:34:24 pm »
Щом има участие Телец/Скорпион-мда.Към Луната в Риби какво има ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #87 -: Юни 12, 2013, 10:45:45 pm »
телците не са свидливи по дефолт, виждала съм най-често такова поведение при сатурн квадрат/опозиция слънце/луна/венера - не казвам, че е задължително

и бих заподозряла повече този с квадрат към луната, освен че можем да му отчетем и един съвпад със слънце- при повече желание


Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #88 -: Юни 12, 2013, 10:46:19 pm »
И аз си помислих за Телец - Скорпион, венера в скорпион засмуква или внимания или притежание, а Юпитер е отсреща- може да им харесва да имат достъп до общи неща  :D точно това им харесва. Чуждото е общо. Единият е финансист дори - може и реализация по този аспект  :D  Иначе стелиумните образувания в Козирог са характерни за този период през няколко години, в които тежките планети са там, но не се наблюдава повсеместно да дават "скръндзливост", явно е по- индивидуален фактора.
Имам усещането, че поне при единият Луната е в Овен приближава се към съвпад с Марс и квадратира с този стелиум - уран, мерк, сатурн, нептун. При това положение - в картата няма хармонични аспекти към Луната този човек като стои 1-2 часа на едно място и му става апатично, друго си е да скача от 10 -метрови скали. При другият може и Луната да е в Риби - тя би правила квадрат Слънце и тригон венера, секстил Юпитер.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #89 -: Юни 12, 2013, 10:48:11 pm »
И при двамата се наблюдава синдромът "на аванта е забавно и се пестят пари"

а това пък много отива на стрелците - дори и като са свидливи - купон да става (ама за чужда сметка) :)