Автор Тема: Секта на планетите  (Прочетена 3896 пъти)

eliy

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 58
Секта на планетите
« -: Февруари 06, 2020, 03:58:18 pm »
Не намерих подобна тема и затова започвам нова  :)
Позачетох се на тази тема във връзка с днешния ни диалог с Рени относно силата и свойствата на планетите да се изявяват различно в зависимост от това какво е раждането - дневно или нощно и в какъв знак са поставени.Разбира се и от аспектите.
Поинтересувах се и прочетох нещо от Робърт Хент, досега не съм попадала на информация за сектите в астрологията.
Честно казано,мътни са ми тези секти.
Това, което разбрах е, че картите за дневно и нощно раждане имат еднаква сила, но трябва да се тълкуват различно тъй като планетите се проявяват в зависимост от това как са поставени в диаграмата.
Думата секта идва от латинския seco , което означава да се раздели.От там и деленето на дневни и нощни планети ,както и дневни и нощни знаци. Една карта е дневна ако Слънцето е над хоризонта и се намира от 7-12 дом и съответно нощна, когато е под хоризонта и се намира в 1- 6 дом.
Дневни планети са Слънцето,Сатурн и Юпитер, а нощни Луна, Марс и Венера.Знаците съответно са дневни всички мъжки активни Овен, Близнаци, Лъв, Везни, Стрелец, Водолей, а нощни са женските и пасивни Телец, Рак, Дева, Скорпион и Риби.
Всяка една планета може да бъде поставена дневно или нощно в картата, както и във всеки един знак. Планетата е поставена дневно, когато е над хоризонта през деня и под през нощта.Съответно планетата е поставена нощно, когато е под хоризонта през деня и над него през нощта.
За да определим сектата на планетата се ръководим от няколко фактора:
1.Къде попада Слънцето в диаграмата.
2.Планетата дневно или нощно разположена е.
3.Знакът, в които е поставена планетата.
Дневна карта с дневно поставена планета в дневен знак е най-силна, както и нощна карта нощно разположена планета в нощен знак .
Бих искала да коментираме вашите или на ваши близки карти,а защо не и на известни личности и да проследим какво влияние и проявление оказват позициите на планетите в секта.Ще се радвам да споделите опит .

 

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Секта на планетите
« Отговор #1 -: Февруари 07, 2020, 05:32:53 am »
Аз съм дневно раждане-Слънце в 10 дом,водолей.
Сатурн в 12 дом-телец.
Луна в 1 ви дом-близнаци.
Юпитер в 6 дом,скорпион-извън секта.
Венера в 10 д.,риби-извън секта.
Марс в 12 д.,овен -извън секта.
Юпитер е най-слаб ,дневна планета ,под хоризонта,в нощен знак.
Юпитер управлява 7,8 и 11 домове.
Ако разглеждаме планетата (Юпитер)като сигнификатор на просперитет,религиозност,висше образование,щастие,далечни пътешествия,чужденци,вяра,разширение на кръгозора и т.н.-няма да носи нищо от това,дори напротив?

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Секта на планетите
« Отговор #2 -: Февруари 07, 2020, 04:37:28 pm »
Нощно раждане съм.
В Секта са Луна, Меркурий(щото е западен), Марс и Венера.
Според
Според AstroFox 0.5, Hayz са ми Слънце и Сатурн.
Според Вашата методология нощно раждане, нощна планета, нощно позиционирана в нощен знак, то Венера ми в 6, Козирог, не е ли Хейз?( Предвид Козирог е женски и е нощно позиционирана под Хоризонта в нощна карта?)
« Последна редакция: Февруари 07, 2020, 06:23:59 pm от tagetes »
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Секта на планетите
« Отговор #3 -: Февруари 07, 2020, 08:57:33 pm »
Това, което аз съм разбрала до момента (дано не подведа някого) ::)

В хороскопа имаме 12 знака х 3 деканата, което прави общо 36 архонта. Те са владетелите на времето (триплицитета) и прозтичат от сектата.

Пример с моята карта:
Аз съм със Слънце в Овен. Но картата ми е нощна, Слънцето е в 1 дом. Водещо светило става Луната (при мен в Риби) - нощен У е Марс, следва по сила дневния У - Венера, последван от съУ - Луна.

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Секта на планетите
« Отговор #4 -: Февруари 07, 2020, 10:03:00 pm »
Сектата определя дали е дневна, или нощна картата.
Всеки знак има управител, в някои знаци планети имат екзалтации,
и всеки знак има управление по триплицитет, или тригонократие.
Огнените знаци Овен Лъв и Стрелец имат в дневна карта управител по триплицитет Слънце,
в нощна карта Юпитер и общ управител Сатурн.
Табличката на Романтика е за триплицитетните управители.
Или Овен дневно раждане управител Марс, екзалтация на Слънцето и триплицитет на Слънцето,
ако е нощно раждане Овен се управлява от Марс, екзалтация на Слънцето и триплицитет на Юпитер.
По същият начин гледате табличката и определяте на другите знаци триплицитетните управители,
спрямо сектата. Тази табличка е за триплицитетните управители само.
Предполагам, че управителите на знаците няма да объркате, Скорпион се управлява от Марс, екзалтация няма а в дневна карта Венера е
триплицитетен управител, в нощна карта пак Марс управлява ...
Колкото до определяне на хайз би било да сложите една карта, може на известна личност, и така
върху карта да се прави упражнение.
Астрология се учи с карти.
 ;)

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Секта на планетите
« Отговор #5 -: Февруари 08, 2020, 08:28:35 am »
Ще съм благодарен, който може да коментира Секти и Хейз по картата ми:
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Секта на планетите
« Отговор #6 -: Февруари 08, 2020, 09:43:43 pm »
tagetes,
В секта са Луна, Юпитер, Сатурн
Извън секта са Венера, Марс
Хайз- Сатурн и Слънце, в нощна карта, дневни планети в мъжки знаци, под хоризонта
Меркурий, западен, и е при Луната , значи и и той е в секта.
Не е добре, че Марс е в половината  на Слънце
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Секта на планетите
« Отговор #7 -: Февруари 09, 2020, 09:08:27 am »
http://friendsoftherainbow.net/node/1320

Долу на буква 'Х' е обяснено какво е Халб и Хейз.

От 2 източника - ZET 9 и AstroFox 0.8(или 0.5) в секта са ми:
Луна
Марс
Венера
Меркурий, който не е нито дневен, нито нощен, нагажда се(западен е, тогава е все едно като нощен).
По-горе са т.н. нощни планети.

Хейз са ми Слънце и Сатурн.

Отзив.
3 и 6 ти са ми взаимна рецепция по знак(Везни- Козирог). И тук едната планета в 3, другата в 6 дом.
Сатурн ми е  и ко-диспизитор на Слънцето, Алмутен Фигурис, 4-5 звезди имам свързани с планети, точки от картата - до една със Сатурнов привкус, най-силно аспектиран ми е Сатурн и още и още най-, най-.
Може би се проявява като Хейз по отношение постоянство, търпеливист, устойчивист в контекста Везни и качествата на 3 дом.
Слънцето в 6- ти. Да ми помага в здравето, диетата и др.
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

eliy

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 58
Re: Секта на планетите
« Отговор #8 -: Февруари 11, 2020, 03:29:54 pm »
Здравейте, идеята ми беше да споделите какво е проявлението на планетите в Хейз. :)
Прикачвам картата на Дженифър Анистън, тя днес има рожден ден, харесвам я като актриса.
В нейната карта  Слънцето и Сатурн са в Хеиз, отговарят на всички условия, също така има ъглов Сатурн и Меркурий в гокленова зона.Слънцето управлява 10 дом,та се питам дали това, че светилото е в Хеиз ,въпреки, че е в заточение във Водолей, е допринесло за нейната успешна кариера на актриса.Ще се радвам да коментирате.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Секта на планетите
« Отговор #9 -: Февруари 11, 2020, 08:54:47 pm »
В нощна карта нощно поставена е планета, която е в противоположната половина на слънцето. Тоест луната в 12,11,10,9,8 и 7 дом в нощна карта е нощно поставена и е една крачка по-близо до хейз.
Ако пък вземем примерно сатурн-в нощна карта ако е в същите домове, е лошо поставен.

Относно Дженифър Анистън и нейната успешност/известност-изследваме по правилата за ранг, имаме такава тема, ето я
« Последна редакция: Февруари 11, 2020, 09:16:55 pm от Papy »

eliy

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 58
Re: Секта на планетите
« Отговор #10 -: Февруари 11, 2020, 10:25:51 pm »

Относно Дженифър Анистън и нейната успешност/известност-изследваме по правилата за ранг, имаме такава тема, ето я
Много благодаря Papy :)