Астрология. Езотерика > Астрология

Цикъл Юпитер- Плутон

(1/18) > >>

Рени:
Някак на заден план остана този цикъл, изместен от вперения поглед на повечето в цикъла Сатурн- Плутон.
Последно в знака на Козирог двете планети са срещнали през 16 в. 1522 г, а последния им цикъл е бил в 28 * Стрелец през 2007 г
Ето един цитат за техния обмен :
Астролог Алън Уайт казваше, че „ Плутон прави големите неща малки, а малките - големи “, което е същността на това, което е крайност. Микроскопите увеличават изключително малки неща, а телескопите увеличават изключително далечни неща. По подходящ начин, времената на основните аспекти на Юпитер-Плутон съвпадат с времена, когато гледните точки на откриването се разширяват до невъзможно малки и невъзможно големи мащаби и често са породени от хора, които сами са родени на значителни оси от цикъла Юпитер-Плутон.

Проследих хронология, обхващаща повече от 400 години, което ясно показва как телескопът и микроскопът са разработени при последователни съединения и опозиции на Юпитер-Плутон, но е твърде неудобно да се публикува в статия. "
Но Юпитер е свързан и с морала, вярата, религиозните схващания,ценностната система, големите възможности. Съединявайки се с Плутон, може ли да очакваме религиозно прераждане, някак религията олекна в последните години , за сметка на окултните учения, езотерика ? Щом това се случва в знака Козирог, са налице предпоставки, на лично ниво да станем по-уверени, съставяйки си по-мащабни планове за бъдещето, които да имат солидна финансова основа, но и власт. Тзи година Юпитер и Плутон три пъти ще се срещнат, заради ретро периодите. Качвам двете карти на началото на цикъла, при желание да ги обсъдим :

Сафо:
Втората карта, Плутон е диспозитор на Слънце и Меркурий. В първата карта, Юпитер е диспозитор Меркурий/Нептун.
Прави ми силно впечатление, че в последните месеци много хора (познати, съседи) "изведнъж" заболява-рак.
Плутон като господар на знакът скорпион, сигнифицира смъртта, секса, раждане, психични разстройства, банките, големите пари, мафията, подземния свят, корупция, чалга. По Плутон е атомната енергия, боклукът, клошарите, канализацията, гробища, полиция, престъпния свят, отровите,вируси,бактерии....Юпитер е господар и на знак риби. 12 мун.Тайни.Болници,психиатрии,инфекции....Този китайски вирус, който пуснаха и тръбят да плашат народа е Точно по картата на началото на този цикъл.
И какво :от мухата Слон, така ли? У8, у9, У12 мунд. домове - в 10.Как Ви изглежда?

Сафо:
И понеже картите са с координатите за София,съвпадът ,началото е в 11 дом.Групи,партии,организации.Възможно е да се появи/сформира нова партия ,или коалиция .
Повечето от нас се интересуват предимно от себе си,а не от събитията по света и у нас.
Спортът и всички спортни организации са в криза,мисля там също ще има промени.Драстични.
Този съвпад ме засяга лично,защото се случва в съвпад с Нептун във 2 ри дом,в картата на сина ми и в опозиция съвпадът Марс/Венера.Задейства оста 2/8 домове.
Някъде бях чела ,че това е милионерски аспект,или аспектът на многото пари.В такъв случай,без оглед на домовата система,твърде вероятно е големи корпорации да фалират,а малки да просперират.

akruks:

--- Цитат на: Сафо в Февруари 12, 2020, 05:53:09 am ---Някъде бях чела ,че това е милионерски аспект,или аспектът на многото пари.В такъв случай,без оглед на домовата система,твърде вероятно е големи корпорации да фалират,а малки да просперират.

--- Край на цитат ---
зависи от знака и от градуса, в който попадат
познавам милионер с Плутон в Дева и Юпитер във Везни, орбис 32*, но МС  27*32' Телец

Сафо:
Акрукс,точката на МС да не е в някакъв милионерски градус,или неподвижна звезда?
На 32 годишна възраст ли се е замогнал,или такъв е роден?
Имам познат човек,не е милионер,но е много добре финансово.Над средното ниво,без да го демонстрира.Аспектът между нат.Плутон/Юпитер е 30*.На 30 годишна възраст започва да печели много пари и инвестира в недвижими имоти.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия