Автор Тема: Цикъл Юпитер- Плутон  (Прочетена 13406 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Цикъл Юпитер- Плутон
« Отговор #45 -: Февруари 29, 2020, 01:07:40 pm »
Цитат
In 2020, Jupiter and Pluto will conjoin in late Capricorn, so I wanted to take a look back at previous Jupiter-Pluto hard aspects to get a sense of their archetypal signature. When I did this I found a remarkable pattern that fits the combined archetypes of Jupiter and Pluto somewhat literally: the development of telescopes and microscopes, facilitating the exploration of the macrocosm and the microcosm.

In theory, we know that Jupiter in astrology is the expansive planet of wisdom and knowledge, big picture thinking and the broadening of horizons. Pluto is a planet of extremes. The late great astrologer Alan White used to say that “Pluto makes big things small and small things big“, which is the essence of what an extreme is. Microscopes magnify extremely small things, and telescopes magnify extremely distant things. Appropriately, the times of major Jupiter-Pluto aspects have coincided with times when the vistas of discovery extended to impossibly small and impossibly large scales, and are often brought about by people who themselves were born at significant axes of the Jupiter-Pluto cycle...

https://patrickwatsonastrology.com/2020-jupiter-pluto-conjunction-extreme-magnification/

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Цикъл Юпитер- Плутон
« Отговор #46 -: Февруари 29, 2020, 02:09:45 pm »
http://tayni.net/?p=7540

Малко дрън дрън. Щели да разберат, че най-много болни има в градовете заради мръсния въздух - всъщност болните в най-засегната европейска държава, Италия, са в малки градчета около Милано.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Цикъл Юпитер- Плутон
« Отговор #47 -: Февруари 29, 2020, 03:45:14 pm »
Разбира се,че е трудно да се предвиди къде какво кое.
Но ето ТУК ,в тази тема,Рени е качила карта на съвпад на Плутон и Юпитер ,с координатите на София.Има Изгрев,има Залез.Някой нещо точно да прогнозира по тази карта.
https://www.facebook.com/VictoryAstro/posts/2798092643589562?__tn__=K-R
ами аз разгледах цикъла Плутон и Сатурн, където споменавам за икономически и политически промени, неочаквани, свързани с финансите и властта у нас, заради взаимната рецепция по управление на Венера с Уран в Телец на МС в картата за София, но някои на този Уран приписаха съвсем друго значение, като "ново бъдеще за астрологията у нас и в Европа, в хода на някои драматични събития. Означава нивото и влиянието на сериозната астрология да порасне извънредно много през идните 33г." 
Юпитер-Плутон не съм разглеждала самостоятелно, сега ще погледна отново картите тук в началото- в ноемврийската Юпитер управлява 5ти и 8ми дом, а Плутон 4ти дом, юридически промени на местно ниво с хазарта и парите, които идват отвън- евро субсидии, кредити, дългове, измами в тази връзка- Нептун в 8д, самият цикъл попада на К6, ще има промени и в здравеопазването, стари проблеми за разрешаване, заради Сатурн в 6д
В следващата карта на цикъла от 5 април, промените ще са свързани с властта на местно ниво, шефа на държавата, връзките с чужбина, организации и съюзи, положителни промени за нас, що се отнася до газта

Сега попаднах на тази статия, още не съм я чела, но я споделям с вас:
https://www.astrohoroscope.info/coronavirus.htm

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Re: Цикъл Юпитер- Плутон
« Отговор #48 -: Февруари 29, 2020, 04:18:52 pm »
http://tayni.net/?p=7540
най-опасните бактерии и вируси са свързани с Плутон твърди човекът. И аз го писах това, ма никой не верва.... Всъщност тук се говори за цикъл Сатурн/Плутон. След свършен факт, добре ги наместват нещата.... Да беше казано по-рано, предвидено, написано от някой.... щех да повервам😁

Точно, лесно е да коментираме след. Никой не го предвиди предварително.
AP/CU=KR/PO/MC

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Цикъл Юпитер- Плутон
« Отговор #49 -: Февруари 29, 2020, 04:39:46 pm »
Невъзможно е да се прогнозира нещо до детайли. Дори за тип топа на астролозите. Прогнозира се тенденция, насока, конюнктура, мястоположение, където има най-силен акцент да се прояви тази тенденция. Астролозите не са ясновидци, за да предвиждат. Тези, които пишат тук, би трябвало да са наясно с това.
« Последна редакция: Февруари 29, 2020, 04:42:39 pm от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Цикъл Юпитер- Плутон
« Отговор #50 -: Февруари 29, 2020, 06:49:29 pm »
Хубаво е да има повече мнения ,искаше ми се повече да пишем/да пишете по темата.И се получи.
Започва цикъл-нещо се заражда,подготвя.Кога ще се случи?При квадрата на планетите,при кулминацията,или някоя лунация ще задейства точката на съвпада?
Стар,благодаря за линка.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Цикъл Юпитер- Плутон
« Отговор #51 -: Февруари 29, 2020, 06:50:24 pm »
Невъзможно е да се прогнозира нещо до детайли.

Глупости, до детайли мога да ви кажа, че в адронния колайдер до няколко години ще има авария. Нострадамус е изчислил момента и го е кодирал. Съвсем скоро е. Неизбежно събитие.
Ами кажи ни. :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Цикъл Юпитер- Плутон
« Отговор #52 -: Февруари 29, 2020, 06:51:39 pm »
Разбира се,че е трудно да се предвиди къде какво кое.
Но ето ТУК ,в тази тема,Рени е качила карта на съвпад на Плутон и Юпитер ,с координатите на София.Има Изгрев,има Залез.Някой нещо точно да прогнозира по тази карта.
https://www.facebook.com/VictoryAstro/posts/2798092643589562?__tn__=K-R
ами аз разгледах цикъла Плутон и Сатурн, където споменавам за икономически и политически промени, неочаквани, свързани с финансите и властта у нас, заради взаимната рецепция по управление на Венера с Уран в Телец на МС в картата за София, но някои на този Уран приписаха съвсем друго значение, като "ново бъдеще за астрологията у нас и в Европа, в хода на някои драматични събития. Означава нивото и влиянието на сериозната астрология да порасне извънредно много през идните 33г." 
Юпитер-Плутон не съм разглеждала самостоятелно, сега ще погледна отново картите тук в началото- в ноемврийската Юпитер управлява 5ти и 8ми дом, а Плутон 4ти дом, юридически промени на местно ниво с хазарта и парите, които идват отвън- евро субсидии, кредити, дългове, измами в тази връзка- Нептун в 8д, самият цикъл попада на К6, ще има промени и в здравеопазването, стари проблеми за разрешаване, заради Сатурн в 6д
В следващата карта на цикъла от 5 април, промените ще са свързани с властта на местно ниво, шефа на държавата, връзките с чужбина, организации и съюзи, положителни промени за нас, що се отнася до газта

Сега попаднах на тази статия, още не съм я чела, но я споделям с вас:
https://www.astrohoroscope.info/coronavirus.htm
Акрукс,голем пич си ,да знаеш!Не съм пияна ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Юпитер- Плутон
« Отговор #53 -: Февруари 29, 2020, 08:07:37 pm »
"Маските " влязоха и на модния подиум, вече има колкция с тях  :)
 
През 13 в.  чумата дава старт на Ренесанса.  :)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Цикъл Юпитер- Плутон
« Отговор #54 -: Февруари 29, 2020, 08:12:13 pm »
Невъзможно е да се прогнозира нещо до детайли.

Глупости, до детайли мога да ви кажа,

Що, да не си дедо Боже ?  ;) На мен лично несериозно ми звучат всички тези, които се занимават с астрология, които са Сигурни, Гарантират, Знаят и Разбират Всичко. Дето го раздават Месии. По-скоро не виждат по-далеч от собственото си его, ограничен човешки мироглед, защото човешката мисъл е несъизмерима с вселенската, но пък това не им пречи да си въобразяват, че мнението им е тип последна инстанция.


 
 

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Юпитер- Плутон
« Отговор #55 -: Февруари 29, 2020, 08:33:29 pm »

[/quote]

 На мен лично несериозно ми звучат всички тези, които се занимават с астрология, които са Сигурни, Гарантират, Знаят и Разбират Всичко. Дето го раздават Месии. По-скоро не виждат по-далеч от собственото си его, ограничен човешки мироглед, защото човешката мисъл е несъизмерима с вселенската, но пък това не им пречи да си въобразяват, че мнението им е тип последна инстанция.
[/quote]

+ 1
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Юпитер- Плутон
« Отговор #56 -: Февруари 29, 2020, 10:58:06 pm »
Невъзможно е да се прогнозира нещо до детайли.

Глупости, до детайли мога да ви кажа,

Що, да не си дедо Боже ?  ;) На мен лично несериозно ми звучат всички тези, които се занимават с астрология, които са Сигурни, Гарантират, Знаят и Разбират Всичко. Дето го раздават Месии. По-скоро не виждат по-далеч от собственото си его, ограничен човешки мироглед, защото човешката мисъл е несъизмерима с вселенската, но пък това не им пречи да си въобразяват, че мнението им е тип последна инстанция.

Не... просто  разкодирах едно от пророчествата, и за сега само това гарантирам, нищо друго.



Астрологията как ти помогна за кода ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Re: Цикъл Юпитер- Плутон
« Отговор #57 -: Февруари 29, 2020, 11:04:15 pm »
Астрологията как ти помогна за кода ?
Пророчествата са кодирани астрологично.
AP/CU=KR/PO/MC

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Юпитер- Плутон
« Отговор #58 -: Февруари 29, 2020, 11:24:29 pm »
Астрологията как ти помогна за кода ?
Пророчествата са кодирани астрологично.

Защо (така реши ) ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Re: Цикъл Юпитер- Плутон
« Отговор #59 -: Февруари 29, 2020, 11:34:10 pm »
Астрологията как ти помогна за кода ?
Пророчествата са кодирани астрологично.

Защо (така реши ) ?
Човека е бил астролог и лечител.


това е страница от моя стара книга


И нещо инт. за Фаетон:

Случайността помогнала да се хвърли светлина на загадъчната планета. През 1766 г. немският астроном, физик и математик Йохан Тициус формулирал, а друг немски астроном – Йохан Боде, обосновал числова закономерност в разстоянията на планетите от Слънцето. Според тази закономерност между Марс и Юпитер трябва да съществува „планета №5“.

Това, че правилото Тициус–Боде работи, се доказва от откриването на Уран, Нептун и Плутон. В края на XVIII век на конгрес в немския град Гота било решено да се започне търсене на липсващата планета. Но никой от астрономите, на които било възложено наблюдението, не сполучил.

Планетата била открита през 1801 г. от Джузепе Пиаци, директор на обсерваторията в Палермо (о. Сицилия). Когато изчислили орбитата на това космическо тяло, се оказало, че то се движи точно на разстоянието от Слънцето, предсказано от правилото Тициус–Боде. Астрономите ликували – открита била липсващата планета. Нарекли я Церера, в чест на богинята покровителка на Сицилия.

Но скоро радостта на учените била помрачена от редица нови открития. През 1802 г. между Юпитер и Марс е открита още една малка планета – Палада. През 1804 г. – трета планета – Юнона, а през 1807 г. – Веста. И така, там където очаквали да открият една голяма планета, открили 4 малки.


"Голяма катастрофа е станала в нашата слънчева система и затова има разрушена планета. Грехопадането, което влезе в хората, се дължи на това, че преди няколко милиона години – няма да ви кажа колко – преди няколко милиона години, тъй в далечното минало, нашето слънце минало през едно черно слънце, което оставило всички лоши последствия. Без малко щяла да се изличи цялата човешка раса."
« Последна редакция: Февруари 29, 2020, 11:44:54 pm от wiserneuron »
AP/CU=KR/PO/MC