Автор Тема: Коронавирус  (Прочетена 50923 пъти)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2096
Re: Коронавирус
« Отговор #225 -: Март 26, 2020, 09:00:14 pm »
Днес като видях какъв ад беше пред бюрото по труда, не виждам никаква надежда за бъдещето ни.  ???
АКО наистина на някого му пукаше за здравето и живота на хората, нямаше да ги остави без работа, както и на опашки пред магазини, офиси на Изипей, отвън на студа в дъжда.
Има опция да плащаш или поръчваш онлайн, така че хората не са насила изкарани отвън . Не е люта зима , та да замръзнат.
Веско, май не схващаш същността на изолацията. Нали ще изплащат уж цялата заплата на неработещите- 40 от работодател и 60 от държавата?
Често си мисля, че все ревем от безпаричие, как един не пропусна море, ремонт, нова придобивка?
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Коронавирус
« Отговор #226 -: Март 26, 2020, 09:03:56 pm »
Работодателите няма как да плащат 40% при положение че са затворили принудително и са фалирали. Аз не рева заради това, че примерно искам да ида на море и няма как да отида, а защото има реалната възможност цял живот да живеем в изолация и затворени.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Коронавирус
« Отговор #227 -: Март 26, 2020, 09:05:26 pm »
Цитат на: wiserneuron link=topic??=1268.msg185287#msg185287 date=1585248998
Не издържам да не споделям това, което си мисля. След няколко месеца ще има военни навън и вечерен час, успоредно с мерките за вируса ще се засилват и мерките за контрол, всякакъв вид контрол за подчинение на народа. Дори и след като отмине всичко биологично... контрола ще остане, дори и да не се гледат звездите вече се усеща накъде отиват нещата.
В такъв случай, нямам особен избор.  :'( :'( :'(
И това е вятър, както е дошло така и ще мине. Ограничението е външно.
В какъв смисъл и докога ще продължи?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Коронавирус
« Отговор #228 -: Март 26, 2020, 09:14:27 pm »
Често си мисля, че все ревем от безпаричие, как един не пропусна море, ремонт, нова придобивка?
И кои сме тези, дето все ревем, пък не пропускаме ремонти и море, като познавам много хора, които с години не са ходили на море или почивка, пък ремонти няма на какво да правят, защото едва свързват двата края като си платят наемите и учението на децата. Весо няма деца, но има двама възрастни родители, единият от тях тежко болен, заплатата му е жизнено важна за оцеляване, дори с колело ходи на работа, за да не харчи пари. И не реве, а се притеснява да не остане без пари, но само човек, който кара от заплата до заплата, може да разбере.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Коронавирус
« Отговор #229 -: Март 26, 2020, 09:22:22 pm »
Аз от малък не съм ходил на море или на почивка въобще.  отскоро не ходя с колело на работа, но пак ще започна когато се оправи времето.  Баща ми от два дена си е вкъщи и като разбра че не може да излиза навън, той също изтрещял съвсем.  заради извънредното положение го изписаха от болницата без да са го излекували, даже се отказаха да му преливат кръв.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Коронавирус
« Отговор #230 -: Март 26, 2020, 09:34:05 pm »
Точно така е, както ми писа Акрукс.  Стана ми мъчно и за хората, които чакаха пред бюрото.  всичко е навързано - останат ли без пари, оставаме и ние без работа. Като няма кой да пазарува от магазините, няма да са им нужни толкова касиери.  Също така ми е мъчно и за приятелите, защото може и никога повече да не ги видя навън.

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Re: Коронавирус
« Отговор #231 -: Март 26, 2020, 11:04:53 pm »
Има и друг проблем, когато наложат военния режим. Когато вече имат готово "решение", ваксина, която е "функционираща", тогава ще наложат на целият свят да се ваксинира. А какво ще има в тази ваксина... най-вероятно вече е готова. Който отказва да се ваксинира ще го пращат в затвора.
AP/CU=KR/PO/MC

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Коронавирус
« Отговор #232 -: Март 26, 2020, 11:41:25 pm »
Кой ще ги поставя тези ваксини?

Много апокалиптично звучи!
Бог и светлите сили няма да им позволят да се стигне чак до масово чипизиране... Ще има изход!

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Re: Коронавирус
« Отговор #233 -: Март 27, 2020, 12:37:28 am »
Кой ще ги поставя тези ваксини?

Много апокалиптично звучи!
Бог и светлите сили няма да им позволят да се стигне чак до масово чипизиране... Ще има изход!
Чипизирането ще е по избор, и най-вероятно ще е свързано с новата глобална криптовалутна икономика.
AP/CU=KR/PO/MC

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Коронавирус
« Отговор #234 -: Март 27, 2020, 03:11:28 am »
Кой ще ги поставя тези ваксини?

Много апокалиптично звучи!
Бог и светлите сили няма да им позволят да се стигне чак до масово чипизиране... Ще има изход!
Дано, ама след като повечето хора са забравили Бога, той ни е оставил на тъмнит сили. Как очаквате да ни помага, след като в душите на повечето има СТРАХ?..
А относно чипизирането, откъде сте сигурни, че ще има? И май наистина няма да имам друг изход, освен този, за който си мисля.  ???

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Коронавирус
« Отговор #235 -: Март 27, 2020, 03:15:01 am »
Горките деца,  почти всички от тях са убедени, че държавата прави това, за да ни предпази.  :'(  Ужас!!! Какъв живот ги чака тях...

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус
« Отговор #236 -: Март 27, 2020, 09:48:53 am »
Докато стигнем до чипизирането, може и вече да ни хлопа дъската, с букет от различни неврози и ще ни е все тая. ;D

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4545
Re: Коронавирус
« Отговор #237 -: Март 27, 2020, 10:04:47 am »
Тогава ще видят луди на свобода ;D Преди това куково лято да дойде, всеки втори беше луд- няма места в психото, а сега, откакто вирусът е единственото заболяване,  има разцвет на психически калабалък .Това шизофрении масово ще се отключат и кой ще ги спре или чипизира  :) Абсурд. Простотията ще ескалира в агресия ,интелектуалната депресия в залиняване, въобще няма кво да се тревожим -ши си пийм апчето щастливо. Ще бъдем като голямо кукувиче гнездо .

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Коронавирус
« Отговор #238 -: Март 27, 2020, 10:13:50 am »
Те вече повечето са изкукали. Вчера, като се прибирах с рейса от работа и станах, за да слизам, един човек зад мен също стана, но се дръпна на разстояние зад мен.  Нарочно се дръпнах назад към него и той също продължи да пристъпва назад из рейса. Интересно ми беше до кога би продължил това, но тъй като стигнах вече спирката, се наложи наистина да сляза от рейса.
Между другото,  в Пловдив вече са спрели маршрутните таксита и няма сутрин С какво да ходя на работа, тъй като и рейсовете тръгват много по-късно вече.  Искрено се надявам никой да не ми създава проблем като се затопли времето да ходя с колело на работа, защото явно няма да има с какво друго.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2096
Re: Коронавирус
« Отговор #239 -: Март 27, 2020, 10:19:45 am »
Човекът е постъпил много правилно, спазва дистанцията за безопасност.
Внимавай да не си навлечеш глоба с подобни поведение, има доста санкционирани  за нарочни кашлици и заплаха за зараза.
Заразата е факт, не е измислица.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...