Автор Тема: Коронавирус  (Прочетена 49509 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Коронавирус
« Отговор #255 -: Март 27, 2020, 07:41:44 pm »

А с какво щеше да им плащаш на военните? С трици ли? Хората хубаво ще ги затвориш, но ако решат, може да спрат да си плащат данъците, особено пък ако им се забрани нацяло да излизат навън и да не могат да си купят и храна. Тогава как ще плащаш на военните?
Сигурен съм, че сега ще се увеличат многократно и близкородствените сношения.

А ти с какво ще плащаш на тия с цензурата? Освен това не е моята паниката-питай wiserneuron с какво ще им плаща

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Коронавирус
« Отговор #256 -: Март 27, 2020, 08:25:08 pm »
Започна се вече: https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Mlad-muzh-slozhi-krai-na-zhivota-si-v-Plovdiv-949956
Първата реална жертва на COVID-19. Естествено, човекът е с "психически проблеми".  ::) ::) ::)
По-скоро, явно е прекалил с гледането на новини.

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Re: Коронавирус
« Отговор #257 -: Март 27, 2020, 08:47:05 pm »
Започна се вече: https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Mlad-muzh-slozhi-krai-na-zhivota-si-v-Plovdiv-949956
Първата реална жертва на COVID-19. Естествено, човекът е с "психически проблеми".  ::) ::) ::)
По-скоро, явно е прекалил с гледането на новини.
Значи за момента има 3ма починали от вируса и 1 починал след като не е издържал на напрежениието. Цели 25%
AP/CU=KR/PO/MC

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Коронавирус
« Отговор #258 -: Март 27, 2020, 10:18:21 pm »
Земеделието наистина е нож с две остриета, срещу природата никой не може да върви. Влагаш пари и труд, накрая си с двата крака в гроба. Т.е., трябва да имаш постонна работа и много доходи, а това да е нещо допълнително.
и животновъдството  също, с мъжа ми развъждахме зайци по времето когато бях бременна с втората дъщеря и отглеждахме коза в двора на къщата, за която сега водя дело, понеже не съм единствен наследник
та бизнеса със зайците пропадна- пункта, който ги изкупуваше за износ затвори, появи се вирус, който умори на други хора зайците, успяхме да продадем майките колкото да си върнем част от парите за ваксини и консумативи

« Последна редакция: Март 27, 2020, 10:26:15 pm от akruks »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Коронавирус
« Отговор #259 -: Март 27, 2020, 10:25:36 pm »
познавам, едно- две изключения има, предпочели казината и алкохолът да са им водеща сила.
За да имаш пари, трябват или акъл, или здрава работа.
Моят мъж никога не е пушил и употребявал алкохол, работи здраво, откакто го познавам, дори като бяхме студенти далечната 88г изкарваше пари, а сме се издържали със заплатите, които получавахме от заводите, с които имахме договор да работим 10г след като завършим
И при целия му труд последно е бил на почивка на нашето черноморие с мен и децата през 2007г и не си беше идвал в бг оттогава, чак този януари успя да си позволи да дойде и види баща си, болен от рак
И не знам защо видя в мене ревла- това са си твои виждания на болния ти мозък, лекувай се докато е време!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Коронавирус
« Отговор #260 -: Март 27, 2020, 11:07:51 pm »
Марс нажежява обстановката, запазете спокойствие, за всички е тегаво

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Re: Коронавирус
« Отговор #261 -: Март 27, 2020, 11:41:54 pm »
Марс нажежява обстановката, запазете спокойствие, за всички е тегаво

Ангичаните са с Марс, един англичанин с който работя ми написа:


много се бил ядосал на някакви индийци, това е абсурдно, явно определено се усеща влиянието на Марс...
AP/CU=KR/PO/MC

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус
« Отговор #262 -: Март 28, 2020, 08:27:49 am »
Марс нажежява обстановката, запазете спокойствие, за всички е тегаво

Вероятно все още има такива, които държат да играят на играта "Кой е по по най", надцакване на база собствено чувство за значимост и можене. Ний сме умни и кадърни, следователно щом не можете да отидете на море, Вие сте прости и мързеливи.  ;D Широкоскроени го раздават, акъл дават, сочат с пръст от гледна точка на собствения си нос, над нещата, винаги са хора, които нямат различен опит, който би показал и другата страна на монетата. И разбира се си вярват, че това е норма, правило. Светът е само това, което виждат те от гледна точка на субективната си камбанария и опит.
« Последна редакция: Март 28, 2020, 09:19:24 am от starinthenightsky »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Коронавирус
« Отговор #263 -: Март 28, 2020, 09:49:49 am »
Като цяло заплащането в страната е ниско, изключая някои сектори. Учителите, Полицаите и Лекарите за да си позволят да живеят на широко  не е заради основните им заплати средно от 1000 лв, защото с тези пари си на ръба на мизерията, особено в големите градове. Допълнителните им доходи не са никак морални. Учителите дават частни уроци, ама защо не плащат данъци за тях. И за да имат повече "клиенти", нивото на образованието в училищата е на безобразно ниво. Не ме разбирайте погрешно, точно за тези професии съм на мнение, че трябва да взимат едни от най-високите заплати, но и критериите на подбор да са на безкомпромисно високо ниво, защото в момента там положението е "куцо, кьораво и сакато"...
В момента една част от населението нямат 5 лева в джоба си, друга част могат да си позволят да изкарат няколко месеца, най-малката е онази, на която няма да се отрази или ще просперира. Ако кризата не свърши до месец, а се задълбочи, икономиката ще се срине и това ще се отрази на всички, включително и на последните.
Цените в магазините от първият ден на извънредното положение се качиха драстично, ако/когато суровините влязат в дефицит, за някои хора и киселото мляко ще стане лукс. По принцип не знам и не гледам кое колко струва, но киселото мляко, което купувам е с 20 ст отгоре, прясното мляко с 25ст, сапуна беше с 1 лв повече... това най-елементарното, така че в тази ситуация арогантността може да се окаже доста кофти нещо, защото никой не може да е сигурен, че ще запази стабилността си.
И в този момент ми се струва, че хората трябва да бъдат по-солидарни и по-малко егоисти.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Коронавирус
« Отговор #264 -: Март 28, 2020, 10:20:55 am »
Сатин, не говоря за живот в столицата, приятелят ми е оттам и въпреки удобствата , не искам да ставам столичанка. Не ме блазнят молове, представления и мръсен въздух. Поживях лятото там, не е моето място.
Нали се сещаш, че на село нямаш услугите , до които има свободен достъп всеки в столицата.
И все пак в тази криза доста хора се изнесоха по родните места, защото е по- евтино и безопасно.
Кой учител живее нашироко? От някоя елитна гимназия може би, ама аз отскоро вземам малко над хиляда. Компетентността на учителите пък е съизмерима с тази на всяка друга професия в БГ.
Солидарна съм, но когато постоянно се скача и се говори навъпреки, не мога да се въздържа.
Всеки е избрал път и начин на живот, един кара ден за ден, друг се лишава от нещо, за да се подсигури.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Коронавирус
« Отговор #265 -: Март 28, 2020, 11:05:14 am »
В интерес на истината Столицата не я харесвам, буквално получавам пристъпи на паника от нея :) Отдавна искам да живея на село, но нямам такова. Хората на село наистина ще са по-леко засегнати при тази криза, заради собственото си производство и т.н.. При една по-продължителна криза е възможно селският живот да просперира в сравнение със състоянието му до момента, което ще бъде много хубаво.
За хората в градовете нещата стоят по-друг начин, особено за по-малките, където и без вируса, положението е зле.
Ужасно много се надявам, че в този "катаклизъм" ще има нещо хубаво и че светът и хората ще се променят към по-добро. Всяка коренна промяна е болезнена, така че макар, че съвсем егоистично да умирам от страх за близките ми, за финасовото си положение, за съществуването си, тази криза може би е най-доброто, което можеше да се случи на света и на хората, за да се променят към нещо по-добро, защото светът умираше, заради хората. Наистина се надявам, когато хората от цял свят излязат от къщите си, светът да бъде по-добро място и ерата на консуматорството да е минало.
А сега докато сме под карантина, всеки може да помисли, да си смени приоритетите, да започне да прави неща, за които не е имал време и т.н.

П.с. пфу, запалих палачинската в тигана  ;D

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Коронавирус
« Отговор #266 -: Март 28, 2020, 02:40:08 pm »
Ужасно много се надявам, че в този "катаклизъм" ще има нещо хубаво и че светът и хората ще се променят към по-добро.
... тази криза може би е най-доброто, което можеше да се случи на света и на хората, за да се променят към нещо по-добро, защото светът умираше, заради хората.
НЕ НЕ Е НАЙ–ДОБРОТО!
Защото идиотите продължават да си живуркат и да се фукат с материалното си благополучие, а страдат умни и кадърни хора, каквито са медицинските специалисти в Мадрид, например, над 4000 са вече заразените сред тях.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Коронавирус
« Отговор #267 -: Март 28, 2020, 02:45:44 pm »
Марс нажежява обстановката, запазете спокойствие, за всички е тегаво
И с кое по-точно Марс нажежава обстановката? При мен е в разходящ хармоничен аспект с Меркурий У1,10 в 1д. Друго няма. Пък на някоя си селска даскалица, ако и прави нещо Марса или по-скоро го няма никакъв, това е друго, но нека не го кара напреки, само защото си е внушила, че някой ѝ го играе навъпреки. :)

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Re: Коронавирус
« Отговор #268 -: Март 28, 2020, 05:00:02 pm »
Марс нажежява обстановката, запазете спокойствие, за всички е тегаво
И с кое по-точно Марс нажежава обстановката? При мен е в разходящ хармоничен аспект с Меркурий У1,10 в 1д. Друго няма. Пък на някоя си селска даскалица, ако и прави нещо Марса или по-скоро го няма никакъв, това е друго, но нека не го кара напреки, само защото си е внушила, че някой ѝ го играе навъпреки. :)

Има една книга със заглавие "Великото протиовстоене на Марс" от Николай Дойнов. Ето цитат:

AP/CU=KR/PO/MC

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус
« Отговор #269 -: Март 28, 2020, 05:03:51 pm »
Всяка планета, когато е в опозиция е най-силна и ретроградна в т.число и Марс. Марс понастоящем не е най-близо до Земята.
« Последна редакция: Март 28, 2020, 05:29:51 pm от starinthenightsky »