Автор Тема: Коронавирус  (Прочетена 51352 пъти)


Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Коронавирус
« Отговор #76 -: Март 17, 2020, 12:22:36 pm »
Starinthenightsky, ти какво точно защитаваш?
Предполагам, че fortunades иска да каже, че има друг план - много по-голям, за който трябва да мислим. Далеч съм от мисълта, че правителството или който и да било друг е силно загрижен за мен -  "Спасението на давещите се е дело на самите давещи се." и колкото по-рано, сами за себе си и близките си, осъзнаем това, толкова по-добре.

https://www.youtube.com/watch?v=vPlT2uKruwM

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус
« Отговор #77 -: Март 17, 2020, 01:25:02 pm »
Аз не го отричам. Само казвам, че дори това да е така, личният коефициент на полезно Действие по отношение на това, е в сферата на това да си чешем езиците. Това не променя конюнктурата.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Коронавирус
« Отговор #78 -: Март 17, 2020, 01:32:52 pm »
Аз не го отричам. Само казвам, че дори това да е така, личният коефициент на полезно Действие по отношение на това, е в сферата на това да си чешем езиците. Това не променя конюнктурата.
Това е от твоята камбанария. От моята изглежда по друг начин.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус
« Отговор #79 -: Март 17, 2020, 02:34:24 pm »
Тогава ти или някой друг ако може да ми каже какво да използвам за дезинфекция, като не намирам гелове за дезинфекция, дезинфектанти, спирт. С какво да дезинфекцирам телефон ?
« Последна редакция: Март 17, 2020, 02:35:57 pm от starinthenightsky »

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Re: Коронавирус
« Отговор #80 -: Март 17, 2020, 02:44:46 pm »
Тогава ти или някой друг ако може да ми каже какво да използвам за дезинфекция, като не намирам гелове за дезинфекция, дезинфектанти, спирт. С какво да дезинфекцирам телефон ?
Основна грешка е, че повечето хора се опитват да ограничат вируса външно, а не вътрешно. Чисто статистически той ще стигне до поне 30% от световното население. Следователно трябва да се дезинфекцираме вътрешно. Телефона с препарат за чистене на стъкло, а тялото с витамини, минерали, чайове жълт кантарион и джинджифил, сребърна вода в много малки дози, изпотяване, без месо, мляко, без шоколади и сладки, без алкохол, с витамин C всеки ден.
AP/CU=KR/PO/MC

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Коронавирус
« Отговор #81 -: Март 17, 2020, 03:03:38 pm »
Тогава ти или някой друг ако може да ми каже какво да използвам за дезинфекция, като не намирам гелове за дезинфекция, дезинфектанти, спирт. С какво да дезинфекцирам телефон ?
Като видях какво се случва в Китай реших превантивно да си взема малко спирт.
Оказа се, че е останал само лавандулов - по скъп и в разфасовки от по литър. Това беше преди месец и тук, все още, нямаше психоза. Очевидно хората не са чакали официално да им бъде оповестено, че има проблем.
Потърси спирт за горене - син.
Спрей за стъкло също върши работа.
За дома използвам вряла/гореща вода.
« Последна редакция: Март 17, 2020, 03:07:15 pm от Uran »

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Коронавирус
« Отговор #82 -: Март 17, 2020, 03:16:19 pm »
Във Варна  има "Доместос" и други продукти на хлорна основа. Вчера съпругът ми купи една бутилка - не се презапасяваме. Хлорът дразни гърлото и по тази причина го ползвам през 2-3 дена. За ежедневно почистване - гореща вода.

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Re: Коронавирус
« Отговор #83 -: Март 17, 2020, 03:17:38 pm »
Във Варна  има "Доместос" и други продукти на хлорна основа. Вчера съпругът ми купи една бутилка - не се презапасяваме. Хлорът дразни гърлото и по тази причина го ползвам през 2-3 дена. За ежедневно почистване - гореща вода.
Това е много добра идея, понеже преди да слезне в белите дробове, вирусът се задържа в носоглъдката.
AP/CU=KR/PO/MC

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Коронавирус
« Отговор #84 -: Март 17, 2020, 03:57:25 pm »
Огънят се погасява- уравновесява с вода, сухата земя се напоява с вода ,за да стане рохка -та трябва вода, много вода- чай  .И чист въздух със сигурност. Затворени в къщи и без Слънце имунитетът +страха  пада съвсем .Който има вила ,къща, тераса-навън да се къпе в Слънцето и да диша. Сега стана доста по-тихо и птичките пеят по-хубаво и добре се чуват, дърветата цъфтят, от по-малкото автомобили и въздухът  е по-свеж. Не бързам заникъде-животът изглежда, какъвто трябва да е.. Предполагам Меркурий е важен за тълкуване на развитието на епидемията не само, че упправлява белите дробове, ами и кадуцеят, донякъде напомня коронавирусът- увити змии и криле -нали прилепът е мишка с криле  ;D https://megavselena.bg/kadutsey-simvolyt-na-syzidatelnata-sila/   С жълтия кантарион и депресията ще си управим  :)
« Последна редакция: Март 17, 2020, 04:00:30 pm от Ребека »

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Коронавирус
« Отговор #85 -: Март 17, 2020, 04:17:07 pm »
Тогава ти или някой друг ако може да ми каже какво да използвам за дезинфекция, като не намирам гелове за дезинфекция, дезинфектанти, спирт. С какво да дезинфекцирам телефон ?

В Пловдив спирта също е дефицит.
Може да ползваш ракия, около 44-45% е. Аз от няколко дни пия по 20-30 мл.  :)

Бях направила сама дезинфектант в празно шише спрей - 95% спирт + малко количество дест. вода. Кожата на ръцете ми стана суха, като на старица, защото спирта изсушава и трябва после крем. Не съобразих да сложа глицерин...

Днес ходих до няколко магазина и гледката беше потресаваща - всички хора са с маски, ръкавици, стоят на метри разстояние имаше, и няколко човека с противогази ::)

_________________________________________________________

Мисля си за хората, които ще се предозират с вит. Д3, колко камъни ще образуват... Мисля си за възрастните хора, които не излизат от домовете си от страх и ужас колко допълнително други заболявания ще отключат... Целият този театър, който се разиграва в световен план и уж загрижените ни политици, които ни зомбират денонощно по екрана... Тотална паника и хаос, докато дойде новия световен ред...
« Последна редакция: Март 17, 2020, 04:29:55 pm от romantica »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Коронавирус
« Отговор #86 -: Март 17, 2020, 04:25:12 pm »
Тогава ти или някой друг ако може да ми каже какво да използвам за дезинфекция, като не намирам гелове за дезинфекция, дезинфектанти, спирт. С какво да дезинфекцирам телефон ?

Конкретно за телефон - казват парфюм.

https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-koronavirus/kak-se-predava-koronavirusyt-kakvo-da-ne-pipame-6107002
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Коронавирус
« Отговор #87 -: Март 17, 2020, 04:28:16 pm »
Може с течност за чистачки евентуално ,само трябва справка за съотношение на съдържанието. Аз си поръчах предпазни очила -с тях ще съм като от картинките, но по принцип отдавна ми трябват ,защото ми влизат стружки в очите, когато шкуркам дърво  ;D

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Re: Коронавирус
« Отговор #88 -: Март 17, 2020, 05:24:17 pm »
« Последна редакция: Март 20, 2020, 12:09:53 am от wiserneuron »
AP/CU=KR/PO/MC

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Коронавирус
« Отговор #89 -: Март 17, 2020, 07:40:31 pm »
По руските телевизии също твърдят, че американците са го пуснали.
Frankly, my dear, I don't give a damn.