Автор Тема: Коронавирус  (Прочетена 51403 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Коронавирус
« Отговор #105 -: Март 17, 2020, 11:06:18 pm »
Има хора, които живеят с труповете на близките си.  Вчера получих пратка от Италия- от италианци -може и da имам косвен контакт .Защо тези хора да лъжат за болниците ,труповете, ситуацията и ни предупреждават да се пазим, за да не стане страшно, като при тях. Аз не съм изплашена -напълно хладнокръвна и отговорна съм -имам родител на уязвима възраст с най -уязвимо белодробно заболяване, имам животни, които ,ако изпукаме или се разболеем няма кой да гледа .

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Коронавирус
« Отговор #106 -: Март 17, 2020, 11:11:24 pm »
Цикълът Меркурий-Нептун се случва всяка година.
Когато Меркурий е източен, току-що тръгнал директен няма търпение да каже онова, което е уловил като информация  в ретро фазата, така че, често изпреварва действителността. Превключва от едно събитие, идея, комуникация, информация на друга. Или всяко чудо за три дни. В Риби не е задължително да е лъжлив Меркурий, нито като е с Нептун, но му е трудно да е в крак с фактите и образите. Планетите в Риби по-често отразяват , в случая Меркурий може да е говорител на някой друг.
Меркурий, освен търговец, говорител, глашатай не може ли да бъде свързан със здравеопазването, като управител на Дева и с вирусите от неизвестен произход в лицето на Нептун -това имах предвид .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Коронавирус
« Отговор #107 -: Март 17, 2020, 11:22:48 pm »
Да, Меркурий може и да е лечител и това се крие в етимологията му, но той е само посредник, преносител. Нали, вирус означава буквално отрова, а това някак не е по Меркурий. А за да има епидемия, пандемия е нужен инфекционен възбудител-тук е Марс. В традиционната двете планети, които носят разрушение по хората, чрез заболявания, продължителни такива,зарази, лишения, болести от силни трески, набези, войни са Марс и Сатурн. Сатурн заради студеното в себе си, Марс, заради горещото  в себеси. В момента Марс е доста горещ, нощна планета какво прави на едно с дневните, в знак на екзалтация, т.е. най-горещ като проява. За който и момент да построим карта, все един от малефиците ще е извън секта.
« Последна редакция: Март 17, 2020, 11:29:15 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Коронавирус
« Отговор #108 -: Март 18, 2020, 12:00:28 am »
Дар Марс е Рицар Мечове -той движи острото действие в момента, но видях Меркурий на картите Таро  ;D в символа на кадуцея. А в кадуцея видах коронавируса, та стигнах до наблюдението на движението на Меркурий. На 5 май около Гергьовден ще бъде в съвпад с Уран в Телец, във взаимна рецепция с Венера в Близнаци. На картите ми излезе Императрицата- мисля че тя е Венера, като управител на Телец, ама не съм сигурна /аз не разбирам от Таро  ;D/ Отделно ,тогава Венера ще е в каре с Нептун, а Марс в полусекстил с Плутон -надявам се ,искам да бъде някаква развръзка свързана с лечението -розавиЯ финал на жълточерния филм  :o Бе полудехме от тоя вирус бъбрим до изнемога  :-[

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Коронавирус
« Отговор #109 -: Март 18, 2020, 12:26:05 am »
Ребека, не е здравословно за никой да чете,мисли,слуша за едно и също нещо. Днес си поплаках, заради близки които са лекари. Надявах се това да е спекулация и все още имам разни съмнения, заради различната информация която се пуска хапка по хапка. Първо само възрастни и със сериозно заболявания били застрашени, всъщност скоро се разбра че всички сме еднакво застрашени и това е пандемия. Много е тежко положението и сега всички ресурси ще се вложат в лечение и овладяване на този ужас. Когато сме най-безмощни се очкава друг удари война.  :( :'( 

Нека приемем истината и се заредим със сили за по-лошото, което предстои.

« Последна редакция: Март 18, 2020, 12:56:03 am от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус
« Отговор #110 -: Март 18, 2020, 03:37:09 am »
Ребека, не е здравословно за никой да чете,мисли,слуша за едно и също нещо. Днес си поплаках, заради близки които са лекари. Надявах се това да е спекулация и все още имам разни съмнения, заради различната информация която се пуска хапка по хапка. Първо само възрастни и със сериозно заболявания били застрашени, всъщност скоро се разбра че всички сме еднакво застрашени и това е пандемия. Много е тежко положението и сега всички ресурси ще се вложат в лечение и овладяване на този ужас. Когато сме най-безмощни се очкава друг удари война.  :( :'( 

Нека приемем истината и се заредим със сили за по-лошото, което предстои.
Щом по-лошо ни предстои, а не по-добро, и щом ще измираме от тази болест, не ее ли по-добре да измислим някакъв по-безболезнен начин да си отидем от този свят? Форумът се чете и от мои приятели също и повечето също го мислят това.
Баси, имам чувството, че скоро дори и само да се подадем навън, и полицията ще започне да стреля по нас и ще ни изтрепва заради това.
Те самите не са ли също застрашени, че да са по улиците?

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус
« Отговор #111 -: Март 18, 2020, 07:46:51 am »
Мой коментар публикуван на 24 декември 2019 г. Тогава не съм предполагала какъв точно ще е ефектът на пеперудата.

Цитат
26.12.2019, четвъртък в 07:12:55, Пръстеновидно слънчево затъмнение в Козирог
Периодът на слънчевото затъмнение от 26 декември носи потенциал за вятъра на промяната и нови хоризонти в статуквото. Подходящи условия и обстоятелства за прокарване на иновации, научни открития, разработки. Получаване и достигане до прозрения за холистичната връзка и обмен в света. Как голямото, мащабното, общото, цялостното е съставено от множество малки частици и всяка от тях съдържа цялото. Ефектът на пеперудата в действие. Метаморфоза чрез взаимоотношения. Комуникация, общуване, споделяне на мисли, гледни точки и идеи, които изваждат човек от зоната му на комфорт. Достигане до ново знание, гледна точка, до идеи с перспектива.

Китайският вирус и ефекта на пеперудата

Нали в мунданната астрология там, където е видимо слънчево затъмнение, се казва че тези региони са на фокус. При това слз в Ухан то е видимо, макар и в периферията. Това го пиша за тези, които смятат, че е възможно всяко едно мунданно събитие да се прогнозира сигурно и то едно към едно.


Прилагам локалните карти по системата на геодезичните еквиваленти за периодът на зимното слънцестоене за Ухан и Милано. И тази от пролетното равноденствие с координати за София.
« Последна редакция: Март 18, 2020, 08:06:36 am от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Коронавирус
« Отговор #112 -: Март 18, 2020, 08:43:03 am »

starinthenightsky, важното е, че си разчела качеството на събитията, а как ще се реагира, материализират същите, особено в наши дни е трудно да се конкретизира. И древните съветват да не се залага към търсене на конкретна изява на събитие, а да се посочи само, че ще има важно такова, както в случая ти си посочила.
+1
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус
« Отговор #113 -: Март 18, 2020, 10:21:27 am »
Отшумяването е в пряка зависимост от съвестта, дисциплината и отговорността на всеки един българин. Обединението прави силата, ако искате да помогнете на себе си, помогнете на всички тези, които Ви казват да си стоите вкъщи, да ограничите социалните си контакти на живо. И да не излизате без необходимост. Послушайте ги.

Астрологично: Водата не признава граници. Понеже в мунданната астрология се анализират нещата в мащаб, а не ден за ден, а сезонната карта е тази, която предполага общата характеристика, тенденции на сезона. Меркурий се намира в Риби в картата на пролетното равноденствие. В Риби е и асцендентът на тази карта с координати за България, а десцендентът се управлява от Меркурий, който попада в 12 дом от картата на пролетното равноденствие. Поради тази причина вероятно и за целия тримесечен период, пролетния сезон, метафорично казано са отворени границите. Информационните, комуникационните, телепатичните, невидимите. Нещата няма да са много ясни, без ясни параметри. Възможно е да са заблуждаващи, мъгляви.  Също така това може да се изрази и чрез поройни дъждове, наводнения, мъгливо и влажно време.
Така че докато Меркурий е в Риби, разпостранението на вируса вероятно трудно ще се поддава на контрол. И това предполага благодатна почва за дезинформация, объркване, заблуди, фалшиви новини, коннспиративни теории, спекулации, измами, също така и за развихрено въображение, мечтателност, творческа активност, писане, телапатични способности. Някъде до 11 април. Тогава Меркурий влиза в зодиакалния знак Овен. Което може да означава, че едва ли ще отшуми в началото на април. По-скоро, когато Меркурий влезе в Овен, тогава положението ще е поставено на друга плоскост.
Анализът на картата на пролетното равноденствие предполага вниманието да е насочено към някакъв тип промени на нещо което досега е оставало на заден план, "зад кулисите" в досега установеното - Луна във Водолей, нодалната ос и Уран в Телец са в точен аспект.

« Последна редакция: Март 18, 2020, 11:06:42 am от starinthenightsky »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Коронавирус
« Отговор #114 -: Март 18, 2020, 10:24:44 am »
Много промити мозъци Ей. Нали излизат официални доклади?!? Весо освен от фитнеса в Пловдив не е ходил другаде, ама ти Акрукс, в чужбина кажи речи живееш?
Нали това казвам и аз, че има много промити мозъци :) В случая не е на Весо, нито пък моя. И да, последните три години съм предимно навън. От септември миналата година с постоянно пребиваване в Мадрид, в центъра на града, близо до градската библиотека. Моят мъж не се беше прибирал в България от септември 2007г, през януари си идва за седмица, за да види баща си, който е болен от рак на панкреаса и направи 83г през февруари. Точно по това време започна да се говори за вируса и отмениха честванията на китайската нова година в Китай, за тази седмица става дума. На мъжа ми са мерили температурата на нашето летище и това в Мадрид, на излизане и влизане. Аз пътувах на 10 март от Мадрид за София и никой не ми е мерил температура, обстановката в Мадрид си беше спокойна и нормална, въпреки че имаше смъртен случай на стара баба от дом за възрастни, на над 200км от града, но се води в комунидад Мадрид. Бяха забранени само полетите към и от Китай и Италия. Магазините бяха пълни, кафенета, фитнеси и паркове също, затворени бяха още предната седмица музеите и училищата, и по тази причина пътувах с наши деца, които учат в мадридско училище по програма Еразъм. Тези деца бяха единствените с маски на летището. И изведнъж на другия ден, на 11 март, това е датата когато им бяха взривили гарата през 2004г, Мадрид осъмна с празни магазини, настава суматоха, за да се стигне до блокада на града. От петък ги пазят три вида полиция и военни, налагат глоби, моят мъж не ходи на работа, шефа му го е пуснал без пари, а на 1-во число по банков път му удържат наем и битови сметки. Социалните им служби затвориха, тъй че човек не може да разчита на помощ отникъде. Обаче банките работят!!!
При нас също банките работят, държавните служители също- позната е пиар в министерство и се редува с колежка през ден на половин работен ден, а ще си получи цяла заплата. Останалите да го духат!

пп Китай изкупи педи година-две милиарди външен дълг на Испания, затова китайците се ползваха с привилегии, отвориха си магазинчета и никой не ги закачаше за нищо, например в другите магазини е забранена продажбата на алкохол след 22ч, а в техните си продаваха свободно, без касови бележки. Пауър оф дъ мъни  :)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус
« Отговор #115 -: Март 18, 2020, 10:40:09 am »
В някои държави има разсрочване на вноски по кредити, данъци. А в България има и банка, която проявява разбиране към клиентите си. Мтел пък пуснаха над 200 канала и на тези, които използват други абонаментни планове за телевизия. Сега прочетох и мобилен интернет.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Коронавирус
« Отговор #116 -: Март 18, 2020, 12:20:49 pm »
Стар, това за меркурий звучи логично, но аз все по-малко вярвам, че скоро ще се овладеят нещата.

Много хора разсъждават като Веско, пазаруват си всеки ден от кварталното магазинче и си мислят, че щом ЛИЧНО не познават някой заразен, значи няма страшно и това е някаква грандиозна конспирация. Наистина не мога да си обясня как не разбират колко е сериозно положението

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Коронавирус
« Отговор #117 -: Март 18, 2020, 08:41:04 pm »
Наистина не мога да си обясня как не разбират колко е сериозно положението
О, наистина разбираме колко е сериозно положението, щом днес имах паник атака, не ми се беше случвало от години, а шефът на мъжа ми го изненадал с новина по телефона, че нямало да може да им плаща и ги освобождава десетината работници. Толкова съдби ще промени този проклет вирус, че по-скоро ще има хора умрели от глад и студ по улиците, както и от хроничните си болести или пък други, които не може да лекуват на този етап. Иначе аз си стоя вкъщи, спазвам забраната още преди да бъде наложена. Но не ми допада начините, по които всичко се раздуха, подава се различна информация, ту стари били  умирали, ту млади с високо кръвно или какво ли не още се изписа и наговори. Как да им вярваш, на кое да им вярваш, доколко е истина и доколко не всичко? Баба ми по бащина линия е починала на 56г от пневмония, 4г преди да се родя, дядо по майчина линия почина от пневмония след 3 дневен грип в началото на януари 1999г, мой близък, бивш спелеолог, почина на 53г от пневмония след грип, през март 2014г., тъй че не подценявам и не отричам съществуването на вируса и това, което причинява, но предишните епидемии, също корона вирусни, не са затваряли градове и държави, а военни да следят и налагат вечерен час, като по време на война. 

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Коронавирус
« Отговор #118 -: Март 18, 2020, 09:05:08 pm »
Отдавна се говори за икономическа криза и трета световна. Филми на ужасите за апокалипсис и пандемия, затриване на всичко живо. Едва ли ще има зомбита, но хората водени от страх и глад са нещо подобно на мъртъв човек. Всъщност евреите, така съм чела, точно това целели да отнемат душите на хората и да владеят световния ред. Хаус в ред и ред в хаусът. Ако всичко е вярно се очакват много по-страшни болести, вируси и мерки.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус
« Отговор #119 -: Март 18, 2020, 09:11:53 pm »
Евреите открай време са били комплексари, с голяма мания за величие и с желание за всемогъщество.
Типичен пример за това беше и нашата Марая.
Ако утре примерно  ви кажат, че сте болни от рак в напреднал стадий, как ще успеете да преборите болестта и за коя от двете болести ще мислите първо?
« Последна редакция: Март 18, 2020, 09:35:58 pm от Veselin »