Автор Тема: Коронавирус  (Прочетена 50933 пъти)


Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7357
Re: Коронавирус
« Отговор #436 -: Ноември 30, 2021, 07:32:43 pm »
За мен е странно това,че огромни хранителни вериги работят,а за Молове се изисква сертификат.Въпреки,че ми е все тая,не държа да посещавам,мразя тълпи и огромни площи,пазарувам предимно в малки квартални магазинчета.
Но е странно.... ::)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Коронавирус
« Отговор #437 -: Ноември 30, 2021, 09:09:45 pm »
За мен е странно това,че огромни хранителни вериги работят,а за Молове се изисква сертификат.Въпреки,че ми е все тая,не държа да посещавам,мразя тълпи и огромни площи,пазарувам предимно в малки квартални магазинчета.
Но е странно.... ::)
Ами чисто и просто, целите на мерките са икономически и политически, а не за опазване на здравето на хората. Вярваш ли наистина, че са толкова загрижени за твоето, което здраве, за здравето на баба Пена и т.н.? Досега не се мислеше за здравето на другите, как изведнъж станаха толкова загрижени?..

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус
« Отговор #438 -: Декември 01, 2021, 11:45:31 am »
полупунктове , но това е за познаващите ураниевата астрология

Какво ще кажеш за ТОРС - ноември 2002/юли 2003 г. ?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Коронавирус
« Отговор #439 -: Декември 02, 2021, 12:41:59 pm »
Ами чисто и просто, целите на мерките са икономически и политически, а не за опазване на здравето на хората. Вярваш ли наистина, че са толкова загрижени за твоето, което здраве, за здравето на баба Пена и т.н.? Досега не се мислеше за здравето на другите, как изведнъж станаха толкова загрижени?..
Трябваме им здрави, за да работим и плащаме данъци, Весо, затова са загрижени.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Коронавирус
« Отговор #440 -: Декември 02, 2021, 07:10:07 pm »
Всъщност вече не им трябваме толкова много и се опитват съвсем да не им трябваме. Мина пикът на необходимостта от роби. Сегашните инвестиции в роботизацията и блокчейнтехнологиите целят именно това, минимум човешки ресурс, твърде скъп е и създава проблеми. Индустрия 4.0 се основава единствено на връзката машина-машина, където звената сами взимат решения, а оператор (един на брой) се включва само в конфликтни ситуации. Вече няма дори и малки компании с претенции за стабилен международен бизнес, където голяма част от дейностите да не преминават през софтуер, който чрез унифицирани езици за моделиране събира информация, която може да бъде алгоритмирана. И всички тези проекти няма да бъдат сритани под килима, напротив инвеститорите си търсят възвръщанемост. Примерите са безброй, повсеместно. Почти не мога да се сетя за обективизиран вид труд, който не може да бъде извършван от машина. При това тук и сега, а не някога в бъдещето. Това, което в момента прави човечеството е, че на всички равнища възхвалява софтуерната автоматизация, университетите се надпреварват да се бият в гърдите, големите фирми мощно свиват разходите за труд като оптимизират кадровия състав, но никой не казва какво правим с цялото това население, какво правим с работата си, утре на работа ли съм. Неудобен въпрос и всички го пропускат удобно. И в 18 век тракторът не ни бил изял, и сега компютърът нямало. Ама тогава е бил само тракторът, а сега тракторът може и да разказва уроци, и да издава присъди, и да ти определи диагнозата.
Плутон влиза във Водолей твърде скоро.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Коронавирус
« Отговор #441 -: Декември 02, 2021, 07:24:57 pm »
Люба, Плутон не влиза във Водолей за първи път ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Коронавирус
« Отговор #442 -: Декември 03, 2021, 06:35:19 am »
Не, но всеки път човечеството преминава през "исторически" събития, за да стигнем до следващ етап на либерален и прогресивен рай от равенство и свобода, каквото и да значи това. Така например последното преминаване е белязано и от робовладелчеството в Северна Америка, продажбата и притежанието на хора, обективизирано от първата индустриална революция и натрупването на огромни капитали на Новия континент, а въпросът се решава чак, когато Плутон влиза в Риби.
А на въпросът по темата, сега в Австралия има лагери, където те затварят за 14 дни и след близки контакти с позитивен, нищо че даваш само отрицателни резултати. Профилактично. И няма начин да оспори, нямаш адвокат, нямаш право на мнение. През това време губиш работата, да си бил внимателен, твой проблем. Ако не слушаш там, ти удължават престоя за назидание, ама не защото си болен. Ако излъжеш властите, пак те затварят. Има си специална цивилна полиция. И превозни средства, които са от друг бизнес, както тук си имаме бусове на Кен.
Добре, че и тези транзити преди ги е имало, а все давам примери с едни далечни места...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Коронавирус
« Отговор #443 -: Декември 03, 2021, 10:38:14 am »
Планетата трябва да има достойнства,  сила, за да изразява своята природа и да дава събития. За външните плането все още липсва адекватна аргументация защо  точно посочените им знаци имат достойнства, но и да приемам това твърдение, какво е общото между Водолей и Плутон- нищо. Има значение, когато правят ингрес, когато са в специална позиция спрямо Слънце, ангажират цикъл със социална планета. Пример :Ако трябва да бъдем точни, Плутон направи ингрес в Козирог, през месец февруари или февруари 2008 г- през какви исторически събития премина човечеството, конкретно по Плутон с Козирог ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Коронавирус
« Отговор #444 -: Декември 03, 2021, 02:03:10 pm »
Аз се сещам за две събития през посочения период.
Интернет в ежедневието. Преди това не можехме без мобилните телефони, но през този период стана немислимо без смартфон. Изчезна работата без компютър. Фейсбук, видовете социални мрежи, смъртта на традиционните видове медии за сметка на споделените платформи, промяна на лицата в тези медии. Новите инфлуенсъри, чатенето на мнения.
Вирусите. Всяка година нов щам. С началото на свинския грип при хората, птичи грип, луда крава, едната година клаха козите, другата прасетата. Системен страх, свързан с това. Или опит за такъв. Наскоро си изтриха статистиката за свинския грип, където цифрите са в пъти, спрямо сегашните. СЗО също си изтри едни неща за инфекциите, и те израснаха в науката. Старичка съм и помня, че нито веднъж нямахме грипна ваканция. И дървена нямахме, макар на едно място да отопляваха класната стая с дървена печка. Оставяха те на лятна работа, повтаряше се годината, а последният тройкаджия, защото и тройки пишеха, беше грамотен и с прилична обща култура.
Аха, ето и едно локално проявление. Именно през този период на Плутон в Козирог родното образование умря. До преди това нещата изглеждаха прилични.
За властта на урановите сили предстои да видим. Тогава и Уран ще мине в Близнаци, може би ще продължим разговора в холограмен ред.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Коронавирус
« Отговор #445 -: Декември 03, 2021, 02:39:30 pm »
Аз пък съм имала "дървена ваканция", докато бях в началните класове- още се отоплявахме с печки на дърва и въглища, началото на 70те

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Коронавирус
« Отговор #446 -: Декември 03, 2021, 02:45:41 pm »
Интернет, образованието и природата на Плутон нямат връзка.Козирог няма връзка с интернерт и образованието, с епидемиите има. Но Плутон, Козирог, Сатурн имат връзка с епидемиите и вирусите
Аз съм по-старичка- имахме  грипна ваканция, а селищата близо до града, където живея и дървена.
Това, което изброяваш е от периода Уран Риби- Нептун Водолей- Плутон Стрелец.
Интернет стартира при Уран Лъв- Нептун Скорпион- Плутон Дева.
Вирусите стават част от ежедневието на съвременния човек при Уран Близнаци-Нептун Везни-Плутон Водолей.
Плутон усилва влиянието на знака, през който транзитира, в годините.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Коронавирус
« Отговор #447 -: Декември 03, 2021, 03:46:42 pm »
Не, не, събитията, които съм описала в точно това им проявление са именно от периода на Плутон в Козирог.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Коронавирус
« Отговор #448 -: Декември 03, 2021, 03:59:15 pm »
Това са резултати-постижения, за които преди това са посяти семенца. По Козирог са те. В момента вируса, който вилнее също е резултат, аналог на кулминация, както и да е  обществено ангажиран.
Давам пример: Първата голяма чума, която има обществен отзвук е от 6 в. Не че дотогава не е имало вируси и епидемии, но тогава, бум, на световната сцена излиза премиерата на "Чума". Пак Плутон е в Козирог, Нептун в Риби,  но в периода на премиерата Сатурн е в Скорпион.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Коронавирус
« Отговор #449 -: Декември 03, 2021, 09:15:38 pm »
Смешно е да се сравнява вируса с чумата. При това от хора, имащи претенции за по-високо ниво на интелигентност...
Няма да се учудя, ако в скоро време започнат просто да застрелват всеки заразен, само за да не се разпростре "изключително опасната зараза". А хората по света като че ли вече свикнаха покрай вируса да бъдат третирани като добитък.